Погляд назад

31 грудня 2019 року - 00:00

24 травня ГО скликала форум на 400 осіб, де оголосили про створення «Справи Громад». Нарізали самі собі задач стільки, що самі присіли – «хіба все це реалістично?» Як виявилося, далеко не все. Але дещо ми таки змогли. Юрій Бірюков (Юрий Бирюков) , це таки була крута ідея. … Тож, #Res_Publica 2019

15 політичних акцій, з них 5 загальнонаціонального характеру. Це і ті, що ініціювала ГО, і ті, де ми були співорганізаторами. Так, ми були під ДБР, під судами, на ході «Ні капітуляції», нарадах Руху Опору Капітуляції. Ми були офіційними організаторами Червоних Ліній.

24 передвиборчі акції до парламентських виборів. Різні міста, містечка, селища. Різні люди. Але це десятки тисяч людей. Олексій Петров, Олександр Погребиський, Гліб Бабіч, Андрей Серебрянский , Марія Мадзігон, Андрій Карпов, наші активісти в Харкові, Запоріжжі, Херсоні, Хмельницькому, Прикарпатті, Львівщині… - ми були відкриті і лишаємося такими далі.

16 лекцій. Так, ми пішли найдовшим і найскладнішим шляхом – просвіта. Країна, яку хакнули через телевізор потребує критичного мислення, знань, досвіду своїх громадян. І ми майже щосуботи пропонували спікерів, які методично розставляли по поличках знання і сенси. Це важливо і ми це робитимемо і надалі. Усі ці лекції будуть доступні онлайн.

Нам закидали, що ми недосконалі. А ніхто і не сперечається. Тільки поки одні роздавали поради і претензії, ми вчилися. За трохи більше ніж пів року два тренінги від NDI (National Democratic Institute), зокрема щодо навчання мажоритарників від ЄС та Справи Громад. Три мегакрутих тренінги від IRI (International Republican Institute). Це не багато, але це гідний початок і далі буде.

Нас питали, «так а чим була корисна ГО в політичній площині»? Ну, перш за все, «Справа Громад» організувала перші в політичній історії України праймеріз на визначення токсичності кандидатів в народні депутати. Нам закидали, «а чого не зробили хіт-парад?». Ну ОК, тільки Рим теж не в один день будувався – стежте за анонсами.

«Справа Громад» навчила і підготувала до виборів більше 1000 спостерігачів. Це були якісні волонтери. Траплялися випадки, коли НАШ спостерігач був на дільниці взагалі єдиною людиною, яка розуміла, що відбувається. Для підготовки цих людей ми провели 31 тренінг по Україні і ще 11 тренінгів в Києві.

Тільки народившись «Справа Громад» записала на свій рахунок ще одне явище, яке сталося вперше в політичній історії України – громадська організація уклала меморандум про співпрацю із політичною партією. Так, ми взяли на себе зобов’язання сприяти перебудові «Європейської Солідарності» в повноцінну ідеологічну партійну структуру. Це ми запропонували партії взяти курс на сучасне республіканство. Ми написали чернетку ідеологічного фундаменту і тут спасибі Sergiy Taran , Віталій Гайдукевич, Viktor Pushkar, Роман Костенко, Олександр Сосницький.

Саме на підставі меморандуму «Справа Громад» взаємодіяла із партією весь цей час. Такий тандем не є чимось дивним, скажімо, для США, але унікальним для України. Окремим кейсом успіху став наш волонтерський колцентр. Ви знаєте, що після парламентських виборів одні «порохоботи» почали росказувати, хто і що не так зробив, а інші – реальні прибічники - виявляли бажання вливатися до лав ЄвроСолідарності. Таких було більше 22 тисяч. Наш колцентр обдзвонив їх усіх. Хто хотів не на словах, а на ділі – отримав можливість долучитися до партії.

Тож в процесі перезавантаження партії, «Справа Громад» не статисти і не ширма, а активні мулярі-будівничі. А коли треба, то і ревізори – треба перевірити щирість перереєстрації старих партійців, щоби уникнути «просто пасажирів», пристосуванців і мертвих душ? Без питань – наш колцентр вже промоніторив 11 тисяч партійців з різних областей і процес триватиме далі. Цю активність не видно зовні, але є волонтери, які приходять і витрачають свій час, заради спільної мети. І ми дякуємо кожному, хто вклався в це.

Наша активність не лише в Києві є. За 2019 рік активні осередки з’явилися у 18 областях. В деяких - кілька. Найактивніші – Львів, Прикарпаття, Хмельницький, Херсон, Запоріжжя, Київ. СПАСИБІ! Ви круті. Mykola Shvalia - тримати із ними контакт не просто - дяка. Ідея «ви зможете, ми допоможемо!» реалізується не тоді, коли «а скажіть, що нам робити», а тоді, коли «ми придумали і робимо ось це!». Доведено. Окрема подяка: Херсону - за фестиваль і благодійність, Львів і Прикарпаття – за лекції, майстер-класи і цілеспрямоване бажання штурмувати партійні висоти.

Благодійність. Це окрема радість і окремий біль. Ми не могли відкинути цю місію, тим більше, що йшлося про дітей. Дітей зі скрутними долями неподалік лінії фронту. Дітей, у кого російсько-українська війна забрала тата чи маму.

Отже.... Торецьк, Лисичанськ, Краматорськ, Слов’янськ, Кремінна… Одяг, взуття, білизна, меблі, канцелярія, хореографічне обладнання (!), набори для творчості, книги, іграшки… Було зібрано допомоги на більш ніж 100 тисяч гривень, а що приносили речами, підрахувати нереально взагалі.

А пам’ятаєте історію із вишиванками для Красногорівської школи? 28550 гривень ВИ допомогли зібрати за лічені години! ГОДИНИ!

А потім ми на перше вересня збирали для 200 дітей загиблих воїнів шкільні ранці. Повний комплект того, що потрібно для школи. 157 707 гривень теж досить швидко допомогли зібрати ВИ.

До Миколая таких дітей стало вже 230 і усі вони отримали подарунок. Кошти на квадрокоптери, навушники, смарт-годинники і конструктори Лего теж зібрали ВИ. А ми дізналися, що хочуть діти зробили так, щоб усі подарунки були доставлені вчасно. При чому в Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Херсоні, Миколаєві та Одесі, їх вручали наші ветерани. Дива трапляються, і МИ РАЗОМ змогли стати їхніми співавторами.

Окрема історія – збір коштів на правову допомогу для генерала Дмитра Марченка, якого режим «слуг» кинув до СІЗО за сфабрикованою справою. Це «Справа Громад» ризикнула і ми разом досягнули, хоч проміжної, але мети.

А як виміряти нашу інформаційну активність? Сотні стрімів, дописів в соцмережах, ТБефірів – це теж «хрестик на фюзеляж». Ми спробували підрахувати аудиторію, з якою ми спілкуємося через ГОшні та особисті майданчики в Тві, Телеграмі і FB. Як перевалило солідно за мільйон – махнули рукою, бо наближалося до визначення «багато» за мірою Митця.

Хтось скаже, що стрибати можна вище і бігти швидше. Безумовно. Хтось закине, що сонце могло б світити яскравіше. Авжеж! Але поки одні порівнюють, «Справа Громад» робила конкретні справи. І нам не соромно за ці справи. А «швидше, вище, сильніше»? Так нам ще навіть року немає! Все буде – великі справи будуються із безлічі маленьких цеглинок-зусиль.

Ми віримо в наші Принципи і Цінності.
Ми впевнені, що нації потрібний сучасне республіканство.
Ми знаємо, що «Україна - понад усе», це не просто гасло, це задачі, які будуть виконані.
Ми вдячні, що це важливо ДЛЯ УСІХ НАС.

Спасибі кожному, хто долучався гривнею, часом, розумом – частиною свого життя. Сильну державу можуть побудувати лише відповідальні громадяни і попереду багато роботи.

Antonina Buzilo , Sergey Kosenko, Павло Мельников (Павел Мельников), Олена Горбенко (Olena Gorbenko) , Олександр Омельченко , Наталя Перцович , Уляна Дідич , Олександр Гериш , Погомій Оксана , Ірина Гонопольська , Rostyslav Syniavskyi , Світлана Лисенко, Сергій Кошуков , Екатерина Рияка, Михайло Паламарчук , Віталій Гурник , Olga Maliarchuk, Сергей Танасов, Андрій Хімічев, Валерій Прозапас, Олеся Єсіна, Дмитро Олександрович Кошка , Александр Гром, Elena Khomenko, Andrey Karavanov, Vasyl Zasetskiy, Віталі Відаль, Богдана Драч, Галина Куц, Ганна Бистрик , Олександр Супрун , Дмитро Стоян, Зоряна Куриляк, Ангеліна Верхогляд, Вікторія Кривоніс, Микита Васильєв , Павло Футрук, Олексій Чапланов, Оксана Голяк, Сергій Кіріллін, Olga Krasko ...
І це точно ми згадали не усіх...

#Res_Publica кличе кожного, кому важливе становлення власної сильної національної держави Україна.