Гроші зібрані

04 листопада 2021 року - 18:54

Фонд Порошенка разом з ГО Справа Громад зібрали необхідні 18 мільйонів гривень для звільнення з-під варти бойового генерала Ігоря Павловського. 

2 мільйони 100 тисяч гривень зібрали небайдужі українці через акцію Справи Громад у соцмережах. Люди вносили від 10 гривень до сотень тисяч. 15 мільйонів 900 тисяч гривень буде докладено Фондом родини Петра Порошенка.

«Понад шість тисяч людей взяли участь у зборі коштів за визволення генерала, героя Ігоря Павловського з покритих зеленою пліснявою зелених казематів. Я вражений такою небайдужістю. Як справжні «Брати по зброї» ми своїх не кидаємо. Так само, як і «Справа громад». Це і є справжнє громадянське суспільство. Як два роки тому ми з вами захистили кіборга генерала Марченка, так зараз визволимо і Павловського», – сказав під час зустрічі з активістами та ветеранами лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент Петро Порошенко

«Ігор Павловський – один із керівників оборони Маріуполя влітку 2014-го. За це в Росії проти нього порушена кримінальна справа. І це робить Павловському честь. А от спроба ув’язнити його в Україні – це ганьба владі і ганьба Зеленському. Тому що саме він замовив цю політичну вмотивовану справу. Напевно, Зеленський цілив у своїх політичних опонентів, але подібні його дії підривають обороноздатність держави», – наголосив п’ятий Президент. 

Як відомо, у серпні 2021 року суд заарештував генерала Павловського і визначив заставу у майже 500 млн грн. Захист назвав запобіжний захід Павловському політичним рішенням, а суму застави – тортурами. Адвокати подали скаргу в ЄСПЛ. Згодом суд зменшив заставу до 18 млн.

Генерал Павловський у 2014 році брав участь в обороні Маріуполя, очолював сектор «М». За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.