Проєкт «Допомога дітям» виник під час поїздки нашої команди на лінію розмежування. Заїхавши в дитячий реабілітаційний центр у місті Торецьк, ми не могли залишитися байдужими. Діти в цьому реабцентрі були буквально роздягнені та розуті.Одразу оголосили збір речей і вже наступного дня нас завалили дитячими речами. Особисто сортували і відправляли тільки чисті і гарні речі. Одночасно отримували дитячі книжки та играшки. Закривши потреби по речам, ми збирали кошти на концелярію, посуд та нову постільну білизну.

 Святошінська гімназія в м. Києві передала нам парти, стільці та шафи для цього центру. Загалом вийшло 2 т меблів. Ми разом з активістами все це розібрали і відправили в м.Торецьк. Наразі в цьому центрі має відбутися ремонт пральної, яка в дуже занедбаному стані. Ми отримали кошторис на суму 267 тис.грн. і прийняли в роботу. Якщо подивитися на це в цифрах, то маємо: Постіль – 29287 грн, посуд 6000 грн, канцтовари – 17219 грн, відправлення новою поштою меблів обійшлося нам в 7000 грн, дитячих речей в Торецьк відправили 1,5 тони. 

Почали телефонувати в усі реабілітаційні центри.

В м. Слов'янську є реабілітаційний центр, куди приходять діти з аутизмом і поганим зором. Виявилося, що вони зовсім не мають книг з шрифтом Брайля та розвиваючих ігр для аутистів, також вони потребували комп'ютер. Знайшли книги Брайля і купили бізідом (2800 грн), також відправили ноутбук.

Через деякий час про нас стали дізнаватися і самі звертатися. Так співробітник Слов'янського реабцентру зателефонувала нам і попросила допомогти в придбанні пральної машини для сім'ї Свінцицьких, які переїхали з окупованої території. В них бабуся сама виховує двох онуків-підлітків і доньку інваліда. Пральна машина була одразу куплена.

Лисичанський реабілітаційний центр. Спочатку купили необхідні інформаційні стенди, а потім відправили дитячі речі. Нами була здійснена поїздка, де ми познайомилися особисто з дітьми та директором. Дітям привезли смаколики і фрукти.

Дитячий будинок сімейного типу в м. Лисичанськ, Луганської області. Там 10 дітей. Поїхали туди, виявили потреби. Речі, взуття, 10 вовняних ковдр, 10 вишиванок, мультиварка. Постійно тримаємо зв'язок і відправляємо те, що необхідно з речей.

В Мар'їнці є група взаємодопомоги, де зустрічаються матусі з дітьми, які мають вади і ті, які опинилися в складних життєвих умовах у наслідок воєнних дій. Відправили туди ксерокс, термопот, стілець для годування і багато гарних речей до 1 року.

 Краматорський дитячий реабілітаційний центр. Діти професійно займаються танцями, але не мали хореографічного обладнання. Купили хореографічні станки та встановили дзеркала. Всього на 8770 грн. Посудомийна машина 6800 грн і холодильник 7000 грн. Також були відправлені туди. Постійно  їздимо в Краматорськ вітати дітей з днем народження. Купуємо торт, свічки та подарунки. Також за потребами відправляємо дитячі речі. В грудні звідти привозили дітей до Києва. Влаштували їм виступ на концерті, відвідання урочистого відкриття різдвяної ковзанки, похід в контактний зоопарк та шоколадну фарику Рошен, де вони власноруч пакували цукерки.

Школа-інтернат в місті Кремінна. Тут знаходяться діти з різним статусом і вадами опорно-рухової системи. Відправили 2 комп'ютери, які нам передав фонд «Крила Фенікса». Також речі, багато всього для рукоділля (набори для вишивання та бісер). Також постійно відправляємо багато речей і взуття.

В цьому інтернаті  діти професійно займаються плаванням. Дівчина з цього інтернату приїжджала до Києва на змагання, ми їздили підтримати її. Купили подарунок та спортивну форму.

Гірський  інтернат. Знаходиться поряд с.Золоте, там де було відведення військ. Діти з різними фізичними і розумовими вадами. Постійно відправляємо речі та ліки.

Проєкт «Вишиванки». Ми побачили в соцмережах, що вчителі і батьки Красногорівської школи №2, яка в 2016 році була повністю зруйнована російськими військовими, просять небайдужих людей допомогти купити всім учням вишиванки. Школу наразі повністю відбудували. Одразу зв'язалися з ними і запропонували нашу допомогу. Нарахували 174 дитини, в яких немає вишиванок, а діти дуже хотіли б мати їх. Знайшли виробника, який нам зробив велику знижку. 28550 грн потрібно було знайти найближчим часом. Гроші зібрали за одну годину.

Отже.... Благодійність. Це окрема радість і окремий біль. Ми не могли відкинути цю місію, тим більше, що йшлося про дітей. Дітей зі скрутними долями неподалік лінії фронту. Дітей, у кого російсько-українська війна забрала тата чи маму.

 Торецьк, Лисичанськ, Краматорськ, Слов’янськ, Кремінна… Одяг, взуття, білизна, меблі, канцелярія, хореографічне обладнання, набори для творчості, книги, іграшки… 


Хронологія подій проекту 

Як це було