Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Вересня 2019 року - 22:20
Щодо блокування закону про імпічмент

Нардепи від "Європейської солідарності" зареєстрували проект постанови про скасування голосування за законопроект про імпічмент.

Закон про імпічмент прийнято з порушенням процедури. ЄС пропонує монобільшості ще раз повернутися до нього, щоб не давати формальних підстав для скасування закону в Конституційному суді.

Україні потрібен діючий закон про імпічмент, але не формальний, який буде скасовано, інакше це лише піаракція, а не виконання програми Зеленського.

Насправді прийнятий закон про імпічмент не спрощує, а значно ускладнює процедуру імпічменту, захищаючи президента. Якщо раніше 337 голосів були потрібні лише на фінальній стадії процедури, то за прийнятим законом вони потрібні також на старті у письмовому вигляді.

  • Зібрати 337 підписів до початку роботи Спеціальної ТСК лише на підставі підозри у злочині президента – це майже неможливо. 
  • Після скасування недоторканності депутатів поставити підпис за початок процедури імпічменту для депутата буде дуже складно.

В законі про імпічмент не регламентовано кількісний склад Спеціальної ТСК, а це може призвести до затягування рішення, наприклад, якщо число членів комісії буде парним і голоси за і проти зможуть розділитись порівну.

  • Затягуванням розгляду загрожує і обов’язок ВР у випадку зауважень КС проголосувати за новий склад Спеціальної ТСК, яка знову має подати свій висновок до КС, а далі цикл може повторюватись.

Принизливим є обов’язок спікера вибачитись перед президентом, якщо в кінці  не знайдеться 337 голосів – це нагадує монархію, а не парламентсько-президентську республіку.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2019 року - 18:01
Щодо прийнятого закону про імпічмент

Закон про імпічмент - це не подвиг Зеленського. В умовах монобільшості навіть за умов наявності закону - імпічменту ніколи не буде. Ухвалення закону про імпічмент було однією з обіцянок Зеленського, але він не поспішав виконувати обіцянку до завершення парламентських виборів – зокрема не підписав закон про ТСК, який регламентував створення спеціальної ТСК.

  • Є тільки одне пояснення – Зеленський боявся доти, доки не побачив, що процедура імпічменту щодо нього буде неможливою у ВР 9 скликання, де він контролює 252 голоси.

Закон про імпічмент прийнято з порушенням Регламенту, бо прийняття вцілому відразу після першого читання допускається лише у тому разі, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, а такі зауваження були.

  • Не можна виключати, що порушення Регламенту було навмисним - розрахунок на те, що Конституційний Суд  скасує закон, а президенту Зеленському залишиться лише позитивний піар.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Липня 2019 року - 19:36
Президент Зеленський втратив право зупинити закон про ТСК

Андрій Парубій: Законопроект про тимчасові слідчі комісії, який передбачає процедуру імпічменту президента, має бути підписаний, а Володимир Зеленський – не має права його ветувати. Тож якщо глава держави накладе на документ вето, – це буде вважатися порушенням закону.

У президента є 15 днів після отримання ним закону, щоб підписати його або повернути закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду. 27-го червня цей термін був вичерпаний. Відтак, закон, згідно із Конституцією України, вважається ухваленим Президентом України і має бути підписаний і офіційно оприлюднений.

  • Очевидно, Зеленський пожартував про імпічмент, як пожартував про зниження тарифів. Хоча це була одна із його передвиборчих обіцянок.

Текст скопійовано!