Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
27 Липня 2020 року - 14:14
Євросоюз вимагає продовження реформ Порошенка
 • Україна зобов’язалась здійснити повне перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відбір її членів має проводитися спеціально створеною конкурсною комісією із міжнародною участю.
 • Крім того, у судовій системі має бути створена Комісія з питань доброчесності та етики, завданням якої є перезавантаження Вищої ради правосуддя. У складі комісії також мають бути міжнародники.
 • Окрім цього, Україна має завершити атестацію прокурорів на регіональному рівні та розпочати процес атестації на місцевому рівні, а також завершити та запустити в роботу автономний реєстр справ, які розслідуються НАБУ/САП.
 • Уряд має завершити практику "коронавірусних конкурсів", за якої на посади вищого рівня призначали без відбору, та заповнити всі "тимчасово призначені" посади.
 • Євросоюз примушує Зеленського відновити конкурси на посади - тобто виконувати наш український Закон.
 • Іншими словами ЄС вимагають від Зеленського продовження реформ Петра Порошенка.
  Медовий місяць закінчився. Європа перестала закривати очі на все, що робить Зеленський - тепер гроші будуть тільки у відповідь на реформи.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
24 Червня 2020 року - 23:03
Через провал Зеленського у боротьбі з коронавірусом ЄС зупиняє безвіз
 • З останнім збільшенням кількості нових заражень коронавірусом Україна вийшла за межі, що встановлені Єврокомісією для держав, мешканців яких пускатимуть як туристів до Шенгенської зони.
 • Від початку пандемії влада мала два варіанти дій: не вводити карантин - підтримати економіку, але отримати більше хворих, або ввести жорсткий карантин, але завдати удару по економіці.
 • Керівництво Зеленського настільки непрофесійне і недолуге, що вийшло найгірше – і економіку угробили і число хворих зростає.
 • Зростання кількості хворих відбувається внаслідок відмови населення виконувати вимоги карантину – це наслідок безвідповідальності самого президента, який ігнорував карантин у Хмельницькому.
 • Люди побачили, що ресторан Велюр Тищенка працює, що Зеленський ігнорує вимоги, що Корнієнко, Арахамія сидять у ресторані з порушенням правил карантину у Дніпрі. Тому масове порушення правил карантину перетворилося на акцію громадянської непокори.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Червня 2020 року - 21:40
Про підозру НАБУ В. Омеляну

Екс-міністру інфраструктури інкримінують перевищення службових повноважень за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження). Слідство встановило, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення майже усіх портових зборів на 20%. Водночас один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

 • Це нова форма юридичного трешу – справи про так звану корупцію. Навіть слідство визнає, що Володимир Омелян не отримав персональної вигоди від рішення зменшити портові збори на 20%.
 • Рішення про зменшення портових зборів потребував бізнес, який використовував українські порти. В результаті завантаженість українських портів мала зрости, що згодом призвело б до збільшення зборів за рахунок більшого вантажопотоку.
 • Українські порти перебувають у жорсткій конкуренції з російськими портами, зменшення портових зборів дозволяє вигравати конкуренцію. Особливо на фоні зменшення, а тепер і повної блокади Керченської протоки через спорудження там мосту. Пароплавство з Маріуполя через міст у Керчі стало відбуватись з перешкодами. Частина вантажів пішла залізницею на Одесу і це створило додаткові витрати.
 • Якщо не зменшувати портові збори, Росія додатково виграє через здорожчання українського металу та трубопрокату на зовнішніх ринках. Падіння нашого експорту призвело б до падіння гривні  - саме це реальна шкода, яка б була без рішення Омеляна.
 • Завдяки зменшенню портових зборів вантажопотік через українські порти зріс на 20% у наступні роки.
 • Володимир Омелян рішення про зменшення портових зборів ухвалював не самостійно, а на виконання колегіального рішення Кабінету міністрів. Якщо він і перевищив повноваження у частині адміністративного збору, то зробив це не один, а за наказом Кабміну.
 • Тепер будь-який міністр, або депутат, хто наважиться полегшувати тиск на бізнес, займатися дерегуляцією, скорочувати ЄСВ, зменшувати інші податки - може бути звинуваченим за цією статтею.
 • Між іншим зменшення ЄСВ вже відбувалось з 36% до 21% і це також зменшили надходження до Пенсійного фонду. Чи буде порушувати ще одну справу НАБУ?
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Червня 2020 року - 21:12
Частка експорту з України до ЄС почала знижуватись
 • За січень-квітень 2020 року експорт українських товарів в країни ЄС скоротився на 10,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – останніми місяцями президентства Порошенка.
 • Якщо при Порошенку відбувалася планомірна переорієнтація українського виробника на європейський ринок і вже у 2018 році частка країн ЄС в структурі українського експорту становила 42,6%, то сьогодні ж в структурі українського експорту частка країн ЄС – лише 38,5%.
 • Для порівняння – динаміка експорту українських товарів в країни ЄС при Порошенку: у 2017 році експорт українських товарів в країни ЄС зріс на 29,9%, у 2018 році – на 15%.
 • Скорочення українську експорту до Європи фіксувалося ще до початку пандемії коронавірусу. У січні-лютому 2020 року порівняно з аналогічним періодом 2019 року експорт українських товарів в країни ЄС скоротився на 7,6%, при тому що загалом експорт України у січні-лютому 2020 року зріс на 2,1%.

За Зеленського Україна втрачає ринки збуту продукції у країнах ЄС, переорієнтовуючись знову на СНД. Це є тривожна тенденція відмови від позитивних результатів завоювання значно потужнішого і ємніснішого

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Червня 2020 року - 14:44
Річниця безвізу

Порошенко приніс українцям безвіз, за Зеленського спробували ввести обмеження на виїзд – безвиїзд.

З початку безвізу українці здійснили 49 млн поїздок через кордон з ЄС – він став фактично прозорим. Якби Порошенко залишився президентом, сьогодні б уже планували приєднання до Шенгенської зони.

У Зеленського по факту гальмують євроінтеграцію. Згорнуто реформи у прокуратурі, зникло прокурорське самоврядування, слідчі органи потрапили під контроль президента, не проводиться боротьба з корупцією, розгортаються політичні репресії проти опозиції, Україна починає знову бути схожою на Росію і Білорусь, а не на Об’єднану Європу.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
8 Липня 2019 року - 19:08
Щодо саміту Україна-ЄС

ГО “Справа громад” та партія “Європейська солідарність” задоволені, що у комюніке за підсумками саміту Зеленський врахував більшість пропозицій, що були розроблені Порошенком (теза про 4 союзи).

 • Це свідчить про правильність курсу євроінтеграції України, який обрав президент Порошенко. “Європейська солідарність” неодноразово заявляла, що буде підтримувати всі кроки Зеленського, якщо вони будуть спрямовані на євроінтеграцію.

До порядку денного і, можливо, заключних документів саміту потрапили питання, про які домовлявся ще Президент Порошенко:

 • Приєднання України до 4 союзів ЄС;

 • Інвестиції у шельф Азовського моря;

 • Безумовне звільнення росіянами полонених моряків і захоплених суден.

На жаль, випали питання посилення санкцій щодо РФ, зокрема за напад на наших моряків біля Керченської протоки. Адже українська сторона не спромоглася поставити це питання належним чином.

 • Якщо РФ не виконує рішення Міжнародного трибуналу ООН по моряках, це питання має розглядати Рада Безпеки ООН. На жаль, суперечливі сигнали з Києва дезорієнтували наших партнерів. І підготовка до засідання РБ ООН заморожена.

Зустріч Петра Порошенка з Дональдом Туском свідчить, що Євросоюз визнає особливу роль і досягнення Порошенка для зближення України з Європою, а сам Порошенко продовжує мати високий міжнародний авторитет.

Текст скопійовано!