Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
20 Серпня 2019 року - 17:23
Ідея винагороди за викриття хабара та корупції, що за цим стоїть?

Завдяки такому закону у самого Зеленського є шанс на збагачення. Зокрема викриття лише лобістських схем на користь олігарха Коломойського здатне принести Зеленському мільйони, якби не те, що він сам є автором частини таких рішень.

  • Прикладом може слугувати реконструкція аеропорту Івано-Франківська, яку без конкурсу доручено фірмі, що є наближеною до олігарха. Президент Зеленський особисто пообіцяв у присутності ЗМІ, що державний бюджет поверне вкладену інвестицію.

Прийняття такого закону буде неефективним, бо не зрозуміло хто може бути заявниками про злочин:

  • Якщо це хабародавець – він розраховує повернути не лише 10%, а всі 100% свого хабаря.
  • Якщо це хабароотримувач, то треба розуміти, що він також може привласнити увесь хабар, а не тільки 10%.
  • Якщо це третя сторона, то виникає питання доказової бази, якою має безумовно володіти такий інформатор.

Тому така законодавча ініціатива більше розрахована на піар, ніж на ефективну боротьбу з корупцією. Або призведе до зливу інформації працівниками правоохоронних структур для наживи.

  • А от справжньою ознакою боротьби з корупцією стало б викриття членів команди Зеленського, а не законодавчі ініціативи сумнівної якості, або переслідування опонентів чи колишньої влади.

Варто нагадати, що стаття 370 ККУ забороняє провокацію хабаря, що карається ув’язненням до 5 років, а для працівника правоохоронних органів до 7 років позбавлення волі.

Текст скопійовано!