Позиція ЄС щодо збільшення тарифів
- «Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії, передбачені в бюджеті на 2021 рік, у зв’язку з невмотивованим підвищенням цін на газ.
- Президент нібито не відповідальний за тарифну політику, але він охоче втрутився у формування тарифів і, використовуючи свій уряд сформований виключно його партією, готує піар з вирішення проблеми.
- 30 січня минулого року Зеленський вже проводив піар-засідання з тодішнім урядом по тарифах і відтоді тарифна тема стала президентським зобов’язанням і результатами його роботи.
- Замість зменшення тарифів удвічі, що Зеленський обіцяв українцям рік тому, у 2021 році тарифи навпаки зросли і одночасно в держбюджеті зменшилися субсидії, що суттєво ускладнило оплату
- Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн.
- ЄС вимагає збільшити видатки на субсидії та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету вже на першому засіданні Верховної Ради.
- Дуже складна тарифна реформа 2014-17 років, яку впроваджували уряди Яценюка та Гройсмана, була частиною боротьби за енергетичну незалежність від Росії, і ми важкою ціною «зіскочили» з російської газової голки.
- Яценюк та Гройсман не боялися йти на непопулярні кроки і підвищувати тарифи задля здобуття газової незалежності від Росії. Однак на момент передачі влади Зеленському тарифи були значно нижчими, ніж тепер.
- Не можна виключати, що теперішнє зростання тарифів, що викликало протести в багатьох регіонах – багатоходівка узгоджена Зеленським з Медведчуком, що в наслідку призведе до відновленням закупок «дешевшого» газу в Росії.
- Варто нагадати, що знижка на російський газ в обмін на Харківські угоди про перебування Чорноморського флоту в Севастополі, закінчилася для України найвищою ціно на газ в Європі у 2013 році та захопленням Криму в 2014 році.