Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
13 Січня 2021 року - 21:44
Позиція ЄС щодо збільшення тарифів
 • «Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії, передбачені в бюджеті на 2021 рік, у зв’язку з невмотивованим підвищенням цін на газ.
 • Президент нібито не відповідальний за тарифну політику, але він охоче втрутився у формування тарифів і, використовуючи свій уряд сформований виключно його партією, готує піар з вирішення проблеми.
 • 30 січня минулого року Зеленський вже проводив піар-засідання з тодішнім урядом по тарифах і відтоді тарифна тема стала президентським зобов’язанням і результатами його роботи.
 • Замість зменшення тарифів удвічі, що Зеленський обіцяв українцям рік тому, у 2021 році тарифи навпаки зросли і одночасно в держбюджеті зменшилися субсидії, що суттєво ускладнило оплату
 • Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн. 
 • ЄС вимагає збільшити видатки на субсидії та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету вже на першому засіданні Верховної Ради.
 • Дуже складна тарифна реформа 2014-17 років,  яку впроваджували уряди Яценюка та Гройсмана, була частиною боротьби за енергетичну незалежність від Росії, і ми важкою ціною «зіскочили» з російської газової голки.
 • Яценюк та Гройсман не боялися йти на непопулярні кроки і підвищувати тарифи задля здобуття газової незалежності від Росії. Однак на момент передачі влади Зеленському тарифи були значно нижчими, ніж тепер.
 • Не можна виключати, що теперішнє зростання тарифів, що викликало протести в багатьох регіонах – багатоходівка узгоджена Зеленським з Медведчуком, що в наслідку призведе до відновленням закупок «дешевшого» газу в Росії.
 • Варто нагадати, що знижка на російський газ в обмін на Харківські угоди про перебування Чорноморського флоту в Севастополі, закінчилася для України найвищою ціно на газ в Європі у 2013 році та захопленням Криму в 2014 році.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
13 Січня 2021 року - 21:37
Щодо заяви Тимошенко про тарифи
 • Після довгого мовчання Юлія Володимирівна заговорила. Але у своїй короткій заяві, вона так і не наважилася згадати Зеленського - критикує за тарифи виключно уряд.
 • Варто нагадати, коли на непопулярні рішення про підвищення тарифів йшов Гросман і Яценюк - Тимошенко завжди критикувала за це… президента Порошенка.
 • Тимошенко спеціально обходить увагою Зеленського, бо розраховує на місця в новому уряді і навіть на прем’єрство. Саме цим пояснюється нелогічне, як для опозиції, голосування Батьківщини за державний бюджет на 2021 рік.
 •  Голосуючи за бюджет, Тимошенко автоматично проголосувала і за зменшення майже удвічі субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Відтак її теперішня критика уряду за тарифи виглядає вкрай лицемірно
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Січня 2021 року - 18:10
Щодо зростання тарифів
 • Платіжки за газ, електроенергію та воду для українців стали значно більшими, а розмір субсидій – удвічі меншим, аніж за президенства Порошенка:
  Ціна перших 100 кВт*год електроенергії для приватних домогосподарств за Порошенка була 90 грн, а з початку 2021 року – 168 грн, або на 47% більше.
  - Тариф на холодну воду у Києві за Порошенка був 21,8 грн за м3, а тепер - 25,4 грн за м3.
  - Вартість газового опалення навіть невеличкої хатинки становить близько 1,5 тис грн за 1м3 в опалювальний сезон і навіть більше.

 • Тим часом тарифи на газ для населення уже на січень 2020 року становлять:
  - у ТОВ «Київоблгаззбут» - 9,88 грн за 1м3 куб (плюс   1,74 грн за 1м3 за розподіл газу, враховуючи ПДВ);
  - «Харківгаззбут» - 9,9 грн (ще 2,28 грн за 1м3 коштуватиме розподіл);
  - у ТОВ «Вінницягаз Збут» - 9,9 (ще 2,02 грн за 1м3 коштуватиме розподіл);
  - «Іванофранківськгаззбут» - 9,89 за м3 (ще плюс ще 2,29 грн за 1м3 коштуватиме розподіл);
  - «Чернівцігаззбут» - 9,93 грн за м3 (плюс розподіл – ще 2,76 грн за м3)

 • Тобто в січні 2020 року сукупна вартість 1 м3 блакитного палива для мешканців відповідних регіонів складатиме відповідно від 11,62 до 12,69 грн. При тому, що у опалювальному сезоні 2018-2019-го років українці платили разом із вартістю розподілу лише 8,55 грн за м3.
 • Таким чином при споживання 1,5 тис м3 за сезон більшість родин із сіл та містечок України змушена буде заплатити за опалювальний сезон принаймні на 3-4 тис грн більше, аніж 2 роки тому. Це лише початок. Адже експерти прогнозують продовження зростання тарифів на газ для населення і в лютому принаймні на 20-25%.
 • Обурює навіть не підвищення тарифів – обурює передвиборча брехня Зеленського та його популістичні брехливі заяви. Саме завдяки таким заявам він виграв вибори і саме такими заявами продовжує утримувати 26,6% підтримки за рахунок брехні:
  11 січня 2021 року прес-служба Офісу президента: "Президент Зеленський поставив уряду завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення".
  - 29 січня 2020 року В.Зеленський: "Була зустріч на Банковій з урядом з приводу тарифів - ми активно працюємо щоб цієї зими були зменшені платіжки за опалення. Також знайшли цікаве рішення, яке дозволить нам наступної зими (в 2021 р - прим) ЗМЕНШИТИ ТАРИФИ НАПОЛОВИНУ"
Підвищення тарифів
 • Ми не критикуємо підвищення тарифів – ми критикуємо передвиборчу брехню Зеленського та його популістичні заяви щодо тарифів.
 • Зокрема у відео-звернені під час виборчої кампанії Зеленський заявляв, що тарифи – це повний капець.
 • Після обрання президентом у січні 2019 року Зеленський заявляв, що працює над зменшенням тарифів і навіть знайшов оригінальне рішення, яке призведе до зменшення тарифів наполовину взимку 2020 року.
 • Зеленський використав критику тарифів для перемоги на виборах і активно спекулював на ній вже після того, як став президентом:
  Насправді ж за Зеленського ціни на газ зросли максимально до 10,8 грн за кубометр у Львівській області, хоч за Порошенка ціна газу була 8,55 грн за кубометр.
  - Насправді ж за Зеленського скасували пільгові ціни на споживання електроенергії до 100 кВт і тепер з першого кВт він коштує не 0,9 грн, а вже 1,68 грн.
 • Раніше проросійські політики з оточення Медведчука постійно критикували уряди Порошенка, які підвищувати тарифи, нібито, на вимогу міжнародних кредиторів.
 • Але тепер, коли уряд Зеленського фактично зруйнував співпрацю з МВФ і вже давно не отримує кредити, проте все-одно підвищує тарифи – тепер у Медведчука мовчать.
 • В ОПЗЖ не хочуть заважати бізнесу Фірташа і Льовочкіна, які займаються продажем газу на внутрішньому українському ринку. Разом з підвищенням ціни газу зростає і плата за його транспортування та їхні прибутки.
 • У Медведчука не зачіпають справді дражливих для Зеленського тем, бо зацікавлені у співпраці як на місцевому рівні, так і на рівні уряду, який допомагає бізнесу олігархів, що фінансують проросійську партію.
 • Мінсоцполітики поспішило заспокоїти отримувачів субсидій, пообіцявши, що вони будуть перераховані і підвищені через зростання тарифів – це очевидна брехня. Поки-що державний бюджет передбачає не збільшену, а навпаки зменшену суму субсидій,
 • У держбюджеті на 2020 рік на субсидії було закладено 47,5 млрд грн, а держбюджеті на 2021 рік – 36,6 млрд грн. Зменшення видатків на субсидії  - мінус 10,9 млрд грн
 • Для перерахунку субсидій Мінсоцполітики має погодити з Мінфіном зміни до бюджету, а Верховна Рада їх розглянути. Але перше сесійне засідання парламенту заплановане на 26 січня, коли споживачі вже використають газ за новими цінами протягом цілого місяця.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Грудня 2020 року - 21:24
Щодо зростання цін на газ
 • Майже всі компанії постачальники газу піднімають тариф для населення. Найдорожче газе обійдеться мешканців Львівщини – 10,8 грн за кубометр. Не змінилася ціна поки лише в компанії «Мегават», де кубометр коштує трохи більше 6 грн.
 • Востаннє президент Зеленський демонстрував інтерес до тарифоутворення 31 січня 2020 року, коли провів нараду з керівниками уряду. Перед тим питання тарифів піднімалося на засіданні Ради розвитку громад та територій у грудні 2019 року.
 • Зеленський не виправдав очікувань своїх виборців – не тільки не зменшив, але навіть не зміг стримати зростання тарифів на газ та електроенергію. Наразі українці можуть з ностальгією згадувати часи Порошенка, уряд якого критикували за Роттердам+, адже тоді електроенергія та й газ обходилися дешевше.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Грудня 2020 року - 21:41
Щодо підвищення тарифів після виборів
 • 25 листопада НКРЕКП уже схвалила проекти постанов про різке підвищення тарифів на доставку газу. Зокрема у 20 компаніях пропонується підняти тариф в середньому на 80%, а у низці - навіть удвічі.
 • Це призведе до підвищення загальної вартості кубометра газу для мешканців більшості регіонів приблизно на 1 грн. Попри те, що він в грудні й так коштує українцям рекордно дорого – у більшості облгаззбутів йдеться про понад 10 грн., враховуючи нинішню вартість доставки. Адже ресурс сховищ газу, який був сформований за нижчими літніми цінами, не працює в інтересах людей.
 • Водночас, новопризначений в. о. міністра енергетики Юрій Бойко заявив і про плани уже найближчим часом суттєво підвищити тариф на електроенергію для населення. Адже, за його словами, наразі громадяни сплачують фактично лише тариф на доставку струму, а сам струм отримують безкоштовно.
 • Ситуація вкотре демонструє зневагу нинішньої влади до українців. Адже замість чесної дискусії щодо тарифів, вони роздавали обіцянки «зниження тарифів». А після того, як вибори пройшли, «слуги» вирішили, що можна більше не боятися відповідальності за свої реальні дії, і перейшли до різкого підвищення тарифів.
 • При цьому, на відміну від часів президентства Петра Порошенка, різко знижено видатки бюджету на субсидії. Наприклад, у проекті на 2021 рік вони закладені майже вдвічі менші, аніж були ще в 2018 році. Хоча тоді ціни на газ для населення були значно нижчими і не перевищували 8,55 грн за м3 з доставкою.
Текст скопійовано!