Аналітики попереджають, що Зеленський проводить політику поступок Росії, яку поки не оголошують офіційно.
Віталій Портніков звертає увагу, що Франція вимагає від України «інституційних реформ, що передбачені Мінськими угодами»: автономний особливий статус Донбасу в Конституції та вилучення обов’язку влади досягти вступу до НАТО і ЄС в обмін на припинення обстрілів на Донбасі. На думку Портнікова, якщо Зеленський піде на таку капітуляцію, стріляти справді перестануть – Росія ж не стріляє по власній Брянській області.
Аркадій Піонтковський попереджає, що головню задачею переговрів у Нормандському форматі є повернення в Україні ЛНР та ДНР. Наступним кроком стане розширення їхніх кордонів до адміністративних меж областей. Саме на це вказує указ Путіна про видачу російських паспортів мешканцям усіх територій Луганщини та Донеччини незалежно від того контролює територію ЛДНР чи Україна.
Микола Белесков, заступник директора Інституту світової політики звертає увагу, що Зеленський уже виконав 3 із 4 умов, які аналітики в Росії називали маркерами . про готовність до компромісів. А саме: відмова від побудови національної держави, де головну роль має українське трактування історії; відмова від мілітаристської риторики, коли президент Зеленський уникає називати Росію агресором; поява політичної можливості реалізувати домовленості з Росією. На його думку Україні нав’яжуть фінансування ОРДЛО. ООС буде розпущена, а два корпуси народної міліції візьмуть під контроль всю територію Донбасу.
Звільнення 24 українських моряків – лише частина позову, який Україна за часів Порошенка виграла у Міжнародному суді ООН з морського права. Наразі невиконаними є вимога безумовного повернення трьох захоплених кораблів. Водночас Росія і досі не відновила вільне мореплавство через Керченську протоку.
«Наші Гроші»: За часів Януковича Андрій Богдан, будучи представником Кабінету Міністрів в суді за позовом Міноборони Росії до українського уряду та казначейства, долучив до справи листи про нібито держгарантії повернення боргу компанії «Єдині енергетичні ресурси України» за отриманий російський газ в сумі 3,11 млрд грн.
В 2011 році Служба безпеки України почала розслідувати справу про вчинення замаху на розкрадання коштів державного бюджету шляхом покладання на Кабінет Міністрів зобов’язань компанії «ЄЕСУ». Саме після цього Міноборони РФ подало господарський позов. В ньому росіяни стверджували, що в 1996 році компанія Тимошенко поставляла газ в Україну в обмін на будматеріали, але не виконала свої обіцянки, через що утворився борг в $400 млн.
Повернення цього боргу нібито гарантував український уряд Павла Лазаренка. В суді інтереси українського уряду представляв юрист Андрій Богдан. Господарський суд м. Києва, де розглядався позов, затребував Кабмін надати установчі документи «ЄЕСУ». Але Богдан додатково до цього приніс незатребувані суддею матеріали. А саме листи Павла Лазаренка російському прем’єр-міністру Віктору Черномирдіну, у яких український прем’єр надав свої особисті гарантії. Після цього Міноборони Росії долучило ці матеріали до свого позову.
На підставі цього суддя Анатолій Івченко прийняв рішення, яким зобов’язав повернути борг, суму якого на той час було названо в 3,11 млрд грн, пізніше це рішення суду першої інстанції підтвердили інші суди.
Франція знову витягла «принцип Юнгера», що полягає у відмові від повернення Криму і поетапному знятті санкцій ЄС до Росії.
Ідея полягає у негласному виводі питання Криму за межі питань по Донбасу з одночасним прискоренням виконання Мінських домовленостей та поетапному знятті санкцій з Росії.
Україна втрачає суб’єктність – за Порошенка переговори Макрона і Путіна про Україну були б неможливими. Те, що за нас вирішують без нашого президента є зневагою до державного суверенітету України.
По-суті на переговорах Макрона і Путіна обговорювали не мирний план, а план капітуляції України. Звертає увагу, що президенти взагалі не говорили про виконання конкретних Мінських домовленостей. Не обговорювалось:
Переговорам між французьким та російським президентами з українських питань передувала інформаційна кампанія і у німецькій пресі. Зокрема Уповноважений уряду Німеччини з питань співпраці з РФ, Центральною Азією та країнами "Східного партнерства" Ґернот Ерлер (Gernot Erler) виступив проти обговорення питання про статус анексованого Росією Криму до врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це посадовець заявив у інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, опублікованому в неділю, 6 серпня.
Довідка: Ернст Юнгер – німецький офіцер і письменник, автор трактату «Мир» і «Плоди» написаних в окупованому Парижі між 1940-1944 рр. Цитата російською: «Европа должна стать партнером великих империй, которые сейчас формируются на нашей планете». Юнгер пропонував європейську співдружність держав, а злочини війни пропонував юридично розбирати представникам майбутнього відмовившись від помсти зараз. Пропонував переділити простір світу між державами шляхом укладання союзів, а не через війни.
Президенти Франції і Росії збираються обговорити питання України за відсутності українського президента. Це порушує головне правило Порошенка – ні словам про Україну без України.
Звільнення українських моряків відбудеться на виконання рішення Морського трибуналу в Гамбурзі, прийнятого за президентства Порошенка, та на заклик Європарламенту, у постанові, що була проголосована під час візиту у Страсбург Петра Порошенка.
Ми будемо вітати звільнення моряків незалежно від того, що воно відбувається вже за президенства Зеленського.
Шановний користувач ви перейшли на сторінку територіальних осередків.
Ви можете вступити тільки в один територіальний осередок!
Решта територіальних осередків доступні тільки для перегляду.