Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2021 року - 22:18
За результатами РНБО Зеленський заявив, що розробить закон про олігархів
 • Ідея закону про олігархів – політтехнологічний трюк, який дозволить владі пояснити низьку ефективність своєї роботи і при цьому завдати удару по опозиції.
 • Навіть перед лицем реальної загрози нового нападу із Росії Зеленський продовжує використовувати РНБО для піару.
 • Олігархом є крупний бізнесмен, який використовує владу та ЗМІ для особистого збагачення. Цілком очевидно, що у Зеленського спробують записати до олігархів Петра Порошенка, який ніколи не був помічений у оборудках з державним бюджетом.
 • Кондитерська фірма Roshen сформувалася і виросла без допомоги держави і навіть всупереч тиску на неї. Для виробництва цукерок і шоколаду не були потрібні державні замовлення.
 • Саме Порошенко першим кинув виклик олігархату. Найбільш яскравою сторінкою справжньої деолігархізації в історії України стала:
  -  націоналізація Приватбанку, 
  - зміна менеджера Укрнафти,
  - злам схем у енергетиці, на яких наживалися олігархи Коломойський та Ахметов.
 • Після приходу до влади Зеленського, виборчу кампанію якого профінансував Коломойський, олігархи навпаки відновили схеми і стали багатшими. Журнал «Фокус», який кожен рік оцінює статки найбагатших українців дає таку статистику:
За рейтингами «Фокус»

2013 рік

2018 рік

2020 рік

Рінат Ахметов

14,871 млрд дол

3,1 млрд дол

7,285 млрд дол

Ігор Коломойський

3,398 млрд дол

1,6 млрд дол

1,152 млрд дол

Віктор Пінчук

2,187 млрд дол

1,4 млрд дол

2,416 млрд дол

Віктор Медведчук

0,270 млрд дол

0,055 млрд дол

1,184 млрд дол

 • Деяке збідніння Коломойського сталося через американські санкції та арешт частини власності у США. Натомість після перемоги Зеленського в Україні Коломойський одразу ж отримав реальний фінансовий виграш:
 • Найбільше отримав спонсор виборчої кампанії Зеленського - Коломойський:

- 04.11.2019 - Північний апеляційний госпсуд Києва “списав” з Коломойського борг ПриватБанку на 7,5 мільярда грн.
- 13.04.2020 - "Укрнафта", співвласником якої є Коломойський, 13 квітня закінчила процес підписання мирових угод з 5 компаніями, наближеними до групи "Приват", яким у 2015 році безоплатно передала сиру нафту на 7,6 мільярди.
- За оцінками Еnkorr, "Укрнафта" відмовилася від вимог на близько 1,74 млрд грн відсотків та інфляційних.
- 04.06.2020 - Центренерго перетворилося з прибуткового підприємства у збиткове, як тільки ним заволодів Коломойський. За 2019 рік Фонд держмайна оцінює чистий Центренерго" мінус 2 млрд грн. Тим часом у 2017 році Центренерго мало чистий прибуток до 1 млрд 891,063 млн грн.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
15 Квітня 2021 року - 20:56
Щодо позачергового засідання ВР у четвер вцілому
 • Вражаючим є, що з 15 пунктів порядку денного позачергового засідання – жоден не стосується боротьби з пандемією та посилення обороноздатності України.
 • Монобільшість живе у своїй, вигаданій Україні, де все добре, де немає загроз, (принаймні поки про них не скаже говорити Зеленський), де можна займатись такими мирними і спокійними питаннями, як наприклад:
  - Зміни до кодексу про адмінправопорушення;
  - Зміни до бюджету міністерства АПК;
  - Надання пільг на оплату консульських дій;
  - Розвиток інституту старост сіл.
Зеленський говорить про «народовладдя», а підписав закон про всеукраїнський референдум.
 • У виборчій програмі Зеленський обіцяв: «Мій перший законопроект: "Про народовладдя". У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. У сучасній Україні це повинно відбуватися із максимальним використанням новітніх технологій».
 • Як завжди, Зеленський свою обіцянку не виконав. Бо підписаний закон жодним чином не про усі референдуми. Йдеться лише про всеукраїнський референдум; він не врегульовує порядку проведення місцевого референдуму, що сьогодні, у час децентралізації, особливо актуально. Немає у цьому законів і «інших форм прямої демократії».
 • Закон Зеленського дивним чином схожий на закон про всеукраїнський референдум, який свого часу було прийнято за Януковича:
  Так само, як у законі Януковича, закон про всеукраїнський референдум від Зеленського встановлює порядок ініціювання і проведення всеукраїнського референдуму лише у том випадку, якщо на це буде добра воля не так народу, як влади.
 • Саме ЦВК вирішує долю ініціативи з референдуму на будь-якому етапі:
  - Так, відповідно до частини п’ятої статті 30, при створенні ініціативної групи ЦВК своїм рішенням направляє на збори громадян представника для посвідчення факту проведення зборів. Але закон нічого не каже, а що буде, якщо представник ЦВК не з’явиться на збори і не посвідчить факту проведення зборів.
  - Згідно з частиною першою статті 31, ЦВК у 10-денний строк здійснює аналіз дотримання вимог цього Закону під час утворення ініціативної групи, а також аналіз документів та приймає постанову про реєстрацію ініціативної групи або про відмову в реєстрації ініціативної групи із зазначенням мотивів такого рішення.
 • Фактично, ЦВК отримує повноваження КСУ тлумачити Конституцію і «виявляти» відповідність чи невідповідність. Якщо ЦВК виявила «невідповідність» Конституції, то це дозволяє зупинити процес реєстрації ініціативної групи і відтермінувати, фактично, на дуже тривалий термін.
 • Варто нагадати, що ЦВК майже повністю сформоване партією президента «Слуга народу». Лояльність цього органу до Зеленського доведена проведенням виборів у 87 виборчому окрузі на Прикарпатті.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Квітня 2021 року - 21:41
Щодо 10 млн вакцин Pfizer, які Зеленський обіцяє для України
 • Було б непогано побачити не лише заяву президента, але й самі вакцини. Рік тому у березні Зеленський так само обіцяв 10 млн тестів з Китаю, які вже летять до України, проте навіть сьогодні Україна не провела такої кількості тестів за цілий рік.
 • 6 квітня у Бразилії від ковіду померли 4 211 людей за одну добу. І це при тому, що там уже понад 18 млн осіб. Тим часом в Україні повністю вакциновано тільки 2 особи, а кількість померлих за добу постійно зростає.
 • Вражає у неузгодженість інформації про вакцини, що приїдуть. Президент Зеленський заявив, що особисто підписав контракт на поставку, а міністр МОЗ сказав, що Україна підписала лише рамкову угоду.
 • Різниця між контрактом та рамковою угодою велика – у контракті точно відображується не лише кількість, але й термін поставки, а в рамковій угоді цього нема.
 • Вакцина Pfizer вимагає зберігання у спеціальних холодильниках при температурі мінус 70. В Україні їх обмаль. Після реформи залишилось 135 районів - значить потрібно мінімум 135 холодильників.
 • У кожному населеному пункті має бути пункт вакцинації і районні управління МОЗ повинні забезпечити доставку вакцини від холодильників до пунктів вакцинації щоденно. Також треба встановити черговість. Владу чекає величезна організаційна робота і в спільних інтересах, щоб у Зеленського з цією роботою справились.
Текст скопійовано!