Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2020 року - 19:29
Про обмін з ОРДЛО
 • Обмін – це єдина обіцянка Зеленського, яку він зміг реалізувати частково за час свого президентства. Однак навіть це залежить не від нього, а від Кремля, де підігрують Зеленському в проведенні обмінів тільки в обмін на стратегічні поступки.
 • Під час першого обміну у вересні Зеленський погодився на підписання формули Штайнмайєра.
 • Під час другого обміну взимку Зеленський віддав Володимира Цемаха, стратегічно-важливого свідка збиття МН-17. Це допомогло Росії і зіпсувало наші відносини з Нідерландами. Одночасно в цьому обміні були звільнені беркутівці-вбивці Небесної сотні.

Чим цього разу поступився Зеленський для того, щоб обмін відбувся? Питання не риторичне, адже переговори Андрій Єрмак проводив у таємному режимі і про їхніх учасників та зміст нічого не відомо.

 • Викликає питання і персональний склад тих, кого звільняють. Варто нагадати, що минулого разу були люди, які не хотіли їхати в Україну і не мали відношення до наших захисників. Цього разу рідні українських військових, які перебувають в полоні, також звернулись з претензіями до президента.
 • Особливо насторожує, що у російських ЗМІ говорять про обмін з ОРДЛО, а не про повернення українців-заручників з окупованих територій. Заміна термінології не випадкова – ОРЛО та ОРДО намагаються підсунути нам замість Росії, як суб’єктів обміну.
 • Росія мріє вийти за дужки обміну, а в перспективі і переговорів. Таким є план Москви, який полягає у нав’язування Києву прямих переговорах з російськими маріонетками на Донбасі.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Серпня 2019 року - 17:24
Обмін українців на росіян

З одного боку це продовження політики Порошенка, який вважав, що кожен громадянин є важливим для своєї держави.

 • За 5 років президентства Порошенка з полону бойовиків та з Росії було визволено 3240 українців.

З іншого боку включення до списку обміну наших моряків є протизаконним, адже за рішення Гаагського трибуналу з морського права їх мали звільнити безумовно, а не через обмін.

Важливою є ціна, яку заплатить Україна за звільнення 33 громадян. Якщо справа завершиться обміном на засуджених злочинців-росіян – це одне, але неприйнятною є відмова від повернення хоча б частини окупованих чи анексованих територій.

 • Якщо проведення такого обміну узалежнюється поверненням Росії до G-7, то для Україна це також неприйнятно. Це все-одно, що погодитися з вимогами злочинця, що взяв заручників.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Липня 2019 року - 18:18
Щодо планів випустити Кирила Вишинського


Суд по Вишинському відбудеться 15.07 (понеділок) о 16:15, в приміщенні Подільського районного суду, вул. Хорива, 21.

Керівника пропагандистського «РИА-Новости» Кирила Вишинського хочуть випустити з СІЗО за командою з Банкової. Цьому сприятиме:

а) рішення Конституційному суду, що піклується про терористів і держзрадників;   

б) привезений російським журналістом Венедиктовим і переданий Зеленському лист мами.

Не виключено, що ця тема обговорювалась під час телефонної розмови між Зеленським і Путіним. Москва не раз демонструвала, що Кирил Вишинський важливий для Путіна. Саме тому одного лише Вишинського можна було б обміняти:

 • на 24 військовополонених українських моряків (майже 250 днів у полоні, листи матерів, дружин і дітей не помічені Путіним, ні навіть рішення суду ООН негайно випустити українців на волю проігнороване Путіним), 

 • на українського журналіста Романа Сущенка (більше 1000 днів у полоні, листи дружини і дітей не помічені Путіним), 

 • на українського режисера Олега Сенцова (більше 5 років у полоні, ні листи, ні акції світових кінематографістів та акторів, ні масові чи одиночні протести з вимогою звільнити Сенцова не помічені Путіним)...

Справа громад
Глобальна Фейсбук
27 Червня 2019 року - 22:26
Щодо звільнення українців за участі Медведчука

Для Путіна люди – не більше ніж розмінна монета. Те, що їх звільняють перед виборами, означає, що Путін політично підтримує Зеленського і Медведчука.

 • Ми раді звільненню 4-х українців. Але шкода що в списку звільнених немає тих, хто більше 4-х років в полоні. 

Вимагаємо звільнення журналіста і письменника Станіслава Асеєва, військових Богдана Пантюшенка, Сергія Глондаря, Олександра Корінькова, яких тримають ще з Дебальцева у Донецьку. Також з Луганська вимагаємо звільнити Дєєва, Онищука, Іваничука, яких катують. Вимагаємо Путіна і його адептів — звільнити українських героїв.


Читайте

Текст скопійовано!