Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:27
Щодо переговорів у Берліні
 • У Берліні міністр МЗС заявив по суті про зміну офіційної позиції - Україна готова до "особливого статусу", а не лише до "особливого порядку самоврядування" окупованих територій.
 • Зрозуміло, що Дмитро Кулеба говорив не від власного імені – він отримав такий мандат від президента Зеленського.
 • Це можна трактувати, що у Зеленського готові до збереження ДНР і ЛНР з їхніми "парламентами", "урядами" і "президентами" у складі України. Таким є зміст «особливого статусу», однак це вимагає змін Конституції.
 • Можна не сумніватися, що це російський сценарій і переступ червоної лінії – в Україну хочуть запхати автономне утворення, що означатиме федералізацію і вето на західний вектор розвитку.
 • У Зеленського пішли не по тому шляху. Насправді треба посилювати активність у ТКГ та нормандському форматі – вимагати реакції на обстріли у зонах відведення.
 • Небезпечним є залучення до переговорів мешканців окупованих територій. З українського боку – це шлях до визнання запрошених Росією маріонеткових ЛНР та ДНР. Переговори мають бути саме з Росією, а не з їхніми сателітами.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Березня 2020 року - 22:31
Щодо плану Козака-Єрмака
 • Андрій Єрмак підписував угоди потай від суспільства. 
 • Лише негативний резонанс примусив його вийти на брифінг і розказати про зміст домовленостей 11 березня. Де він підтвердив оригінальність опублікованих у ЗМІ проектів рішень, що були ухвалені в Мінську.
 • Приховування Банковою цих домовленостей підриває довіру і викликає підозру, що були причини для такої поведінки Єрмака.
 • Перебуваючи у Мінську, голова Офісу президента Зеленського зламав багаторічну тактику України і без виконання безпекових умов почав говорити про проведення виборів. Не було утворено навіть підгрупи з питання повернення Україні контролю за кордоном, незважаючи на те, що це обіцяв раніше Зеленський.
 • Єрмак не домовився навіть про повне припинення вогню, але почав говорити про Координаційну раду і проведення виборів. Це якраз те, чого добивалась Росія: прямі переговори  з ОРДЛО і виконання політичних умов без виконання безпекових.
 • УЗеленського брешуть і маніпулюють, коли виправдовують утворення Координаційної ради з ОРДЛО нібито несуттєвим кроком. Насправді, суть не в рішеннях Координаційної ради та їх необов’язковості, а в самому факті прямих переговорів з бойовиками.
 • Координаційна рада «зашита» в політичну підгрупу Тристоронньої контактної групи – такий «офшорний підхід» свідчить, що уЗеленського хотіли приховати прямі переговори, але це не змінює суті.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
20 Серпня 2019 року - 17:30
Макрон і Путін домовились остаточно?

Франція знову витягла «принцип Юнгера», що полягає у відмові від повернення Криму і поетапному знятті санкцій ЄС до Росії. 

Ідея полягає у негласному виводі питання Криму за межі питань по Донбасу з одночасним прискоренням виконання Мінських домовленостей та поетапному знятті санкцій з Росії.

 • Фактично, Україну знову тестують для виявлення рівня поступливості. Реакція політиків і суспільства на фактичний розмін Донбасу на Крим поза сумнівом зараз моніториться і вивчається нашими ворогами.

Україна втрачає суб’єктність – за Порошенка переговори Макрона і Путіна про Україну були б неможливими. Те, що за нас вирішують без нашого президента є зневагою до державного суверенітету України.

 • Час для проведення переговорів росіяни обрали підло і підступно – наразі Україна не має професійного міністра закордонних справ, а президент Зеленський недостатньо компетентний для проведення дипломатичних атак на міжнародному рівні.

По-суті на переговорах Макрона і Путіна обговорювали не мирний план, а план капітуляції України. Звертає увагу, що президенти взагалі не говорили про виконання конкретних Мінських домовленостей. Не обговорювалось:

 • припинення вогню з боку 1-го і 2-го АК 8-ї армії РФ, які ведуть бойові дії проти ЗСУ;
 • згоди РФ на введення миротворчого контингенту ООН; 
 • відведення з окупованої території Донбасу російських військ на територію Росії;
 • встановлення контролю українських прикордонників на кордоні на території Донецької і Луганської областей;
 • відведення на місця постійної дислокації військових частин РФ зосереджених вздовж кордону України;
 • повернення в місця постійної дислокації кораблів Каспійської флотилії які нині базуються на Азові.

Переговорам між французьким та російським президентами з українських питань передувала інформаційна кампанія і у німецькій пресі. Зокрема Уповноважений уряду Німеччини з питань співпраці з РФ, Центральною Азією та країнами "Східного партнерства" Ґернот Ерлер (Gernot Erler) виступив проти обговорення питання про статус анексованого Росією Криму до врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це посадовець заявив у інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, опублікованому в неділю, 6 серпня.

Довідка: Ернст Юнгер – німецький офіцер і письменник, автор трактату «Мир» і «Плоди» написаних в окупованому Парижі між 1940-1944 рр. Цитата російською: «Европа должна стать партнером великих империй, которые сейчас формируются на нашей планете».  Юнгер пропонував європейську співдружність держав, а злочини війни пропонував юридично розбирати представникам майбутнього відмовившись від помсти зараз. Пропонував переділити простір світу між державами шляхом укладання союзів, а не через війни.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Серпня 2019 року - 15:51
РФ і Франція будуть обговорювати Україну, без України...

Президенти Франції і Росії збираються обговорити питання України за відсутності українського президента. Це порушує головне правило Порошенка – ні словам про Україну без України.

 • Зеленський є слабким президентом і це вже зрозуміли, як у Росії, так і в іншому світі. Після переговорів Путіна і Трампа, де обговорювали Україну, це вже другий випадок, який свідчить про стійку тенденцію перетворення нас на суб’єкт світової політики.
Текст скопійовано!