Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Грудня 2020 року - 20:04
Найголовніше з виступу Петра Порошенка на з’їзді ЄС

Цього разу Порошенко не обмежувався критикою влади. Попри природній поділ на владу і опозицію він пообіцяв захищати інтереси України, як державник і закликав до цього однопартійців:

П.Порошенко: «Маємо переконати суспільство, що ми не лише смілива і принципова опозиція, а значно більше – єдино можлива альтернатива цій владі. Альтернатива професійна,  альтернатива українська, альтернатива проєвропейська. Яка знає, що і як робити».

 • Порошенко закликав не допомагати владі, але діяти в інтересах людей, які потрапили у виключно складні обставини і через пандемію, і через непрофесійність команди Зеленського.
  П.Порошенко: «В стратегічній перспективі, відстоюючи європейський та євроатлантичний вибір, маємо у повсякденній роботі зосередитися на захисті людей. Допомогати за умов, коли країну одночасно атакують два віруси, ковід-19 та Зе-19. Коронавірус та вірус дилетантизму, безпорадності та безвідповідальності.»
 • Порошенко і ЄС вже пропонували проведення тотального тестування усіх українців, що дозволило б ізолювати хворих і не вводити карантин для всіх. Але уряд, втративши надію на 10 млн тестів обіцяних Зеленським, вирішив запровадити повний локдаун. За цих умов ЄС вимагатиме компенсацій для підприємців втрат, яких вони зазнають.
  П. Порошенко: «Вимагаємо від Уряду вже наступного тижня подати до парламенту пропозиції, як компенсувати людям і цілим галузям економіки доходи, які вони втратять під час січневого жорсткого карантину через згортання бізнесу чи втрату роботи.»
 • Порошенко вважає, що уряд має негайно закупити вакцини у найкращих виробників на ті 600 млн євро макрофінансової допомоги, що надійшли від Євросоюзу. ЄС вимагатиме забезпечити вакцинами всіх, а не лише 4 млн українців, покинувши ще 36 млн напризволяще.
  П. Порошенко: «Невже не зрозуміло, що треба знімати гроші з «великого крадівництва»  і перекидати їх на закупівлю вакцин? Що безкоштовна вакцинація, як і інші антиковідні заходи, має стати одним із пріоритетів бюджету на наступний рік»
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Грудня 2020 року - 22:36
Щодо вирішення кризи з Конституційним судом.
 • Конституційний суд має залишатись незалежним від влади – це аксіома. А от добір кандидатів у судді КС можна і слід проводити відкрито з залучення міжнародних експертів.
 • Зміни до процедури відбору кандидатів на суддів КС описує законопроект підготовлений Петром Порошенком. Зокрема в ньому передбачена експертиза Громадської Ради Міжнародних Експертів ГРМЕ, яка вже була з успіхом застосована під час формування нового Верховного суду.
 • Опозиція наполягає на розгляді законопроекту Порошенка, але монобільшість відмовляється з суто політичних причин. Наразі слуги роблять усе, щоб проходили лише пропозиції президента Зеленського, а тим більше не лідера найбільшої опозиційної партії.
 • Пропозиція яку розглядають у Зеленського, збільшує кількість суддів для повноважності КС,  що може допомогти в одних ситуаціях, але заважати в інших.
 • Фактично у КС діє загальний принцип - 2/3 складу для прийняття важливих рішень. Для ВР (450 депутатів) – це 300 нардепів. Для КС (18 суддів) – згідно закону про КС така кількість робить суд повноважним приймати рішення.
 • Якщо збільшити кількість суддів більше 12-ти, засідання КС буде легше заблокувати неявкою частини суддів на засідання. Тим більше Президент і парламент вносять кандидатури по 6 суддів
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:19
Щодо листа від СБУ на адресу ЄС Донецької і Луганської області
 • Якщо спростування СБУ стало реакцією на розголос, - суспільство та опозиція можуть зарахувати собі перемогу, адже демократію вдалося відстояти.
 • Надсилаючи такого листа СБУ перевищило власні повноваження – такі дії нагадують КГБ. Політичні партії та політична діяльність, зокрема вибори, у демократичних країнах, не можуть бути предметом розслідування спецслужб.
 • Настільки грубе порушення принципів демократії стало поганим подарунком для Зеленського, який сьогодні на саміті Україна-ЄС буде запевняти Європу у відданості європейським цінностям.
 • Реакція депутатів Європейської солідарності свідчить, що лист СБУ був для них цілковитою несподіванкою. Це добре, що тепер СБУ відмовилась від такого листа, але що було б, якби партія кинулася виконувати вимоги, не апелюючи до громадськості?
Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Вересня 2020 року - 16:06
Щодо підтримки партій у Києві – «Рейтинг»
 • Викликає сумнів стрімке зростання підтримки «Удару» Кличка, адже ще на наприкінці липня за опитуваннями того «Рейтингу» партія мера займала третє місце, маючи підтримку 17,1%. Соціологічна група «Рейтинг» пропонує повірити, що за місяць відпусток підтримка Удару зросла до 28,6%?
 • Так не буває, особливо в період слабкої політичної активності. Легше повірити, що соціологічне агентство помиляється..
 • Водночас не викликає жодних сумнівів трійка лідерів: Удар, ЄС, Слуги. Віталію Кличку після перемоги доведеться визначатись з ким він: з президентом чи з опозицією. Адже більшість Київради потрібна меру для нормальної роботи і затвердження бюджету столиці.
 • Ще краще, якщо Кличко розкаже про свої плани ще під час виборчої кампанії. Це дозволило б киянам остаточно визначитись, за кого голосувати на виборах мера і Київради.
 • Падіння Слуг з липня по вересень за даними «Рейтингу» з 19,3% до 10,7%. Якщо вірити цим даним кияни різко негативно оцінили активність Зеленського у серпні. Київ відбиває настрої півночі країни і така ж тенденція може спостерігатись у Житомирі та Чернігові.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Вересня 2020 року - 22:46
Щодо скасування ліцензії радіо Прямий-FM
 • Якщо Україна хоче в Європу і продовжувати мати безвіз – українська влада має підтримувати, сповідувати і дотримуватись європейських цінностей.
 • Скасування ліцензії для радіо Прямий-FM – це тиск на найпопулярніший опозиційний канал і це точно не по-європейськи. Бо свобода слова є базою, головною підвалиною європейської демократії.
 • За 5 років попередньої влади не було закрито жоден телеканал. Влада повинна вміти слухати критику, бо українці мають гарантоване Конституцією право критикувати владу, не погоджуватись з владою, збирати і поширювати таку інформацію.
 • Це рішення також ілюструє наскільки залежним є теперішній склад Національної Ради від президента та його улюблених олігархів й партнерів. Так незважаючи на трансляцію російської пропаганди і явні порушення умов ліцензії Нацрада не зачіпає телеканали Медведчука.
 • Цим рішенням Зеленський досягне протилежного – критика влади посилиться. Опозиційні телеканали та інші ЗМІ лише набудуть додаткової популярності, а президент ще раз переконає країну у своїй слабкодухості.
 • Це ще одна спроба розвернути Україну на російський шлях розвитку з керованою демократією та не критичними до влади ЗМІ.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Вересня 2020 року - 22:37
Щодо підготовки атаки на Прямий канал
 •  Різні джерела повідомляють, що ДБР направило подання про проведення нових обшуків на найрейтинговішому опозиційному телеканалі «Прямий». Як повідомляють джерела, наближені до офісу президента, наказ «прикрити діяльність Прямого» Зеленський дав під час таємної наради з силовиками на Банковій. Відповідальний – Олег Татаров, адвокат з команди Портнова, а нині заступник голови ОПУ.
 • Зеленський нетерпимий до критики. Про це свідчать його роздратовані репліки про опозицію, яка «плутається під ногами» та нападки на депутатів власної фракції, незгодних з ним.
 • Якщо на Прямому будуть проводитись обшуки і телеканал за вигаданими звинуваченнями буде закрито – Зеленський стане нерукопожатим у Європі і це не зупинить, а посилить кількість критики на його адресу.
 • За 5 років президента Порошенка не було закрито жоден телеканал. Навіть Ньюсван, який регулярно брав участь в інформаційних атаках Росії на українську владу.
 • Реакція Зеленського свідчить про його слабкість та надмірну емоційність. Він не готовий займатись політикою і бути президентом демократичної України, яка відрізняється від інших пострадянських країн традиційно підвищеним рівнем критики до свого керівництва.
Текст скопійовано!