Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
8 Лютого 2021 року - 22:01
Щодо проблем електрогенерації та можливих відключень

Ціна електроенергії на "ринку на добу наперед" за вісім днів лютого зросла на 17,6% у порівнянні з середньою ціною за січень і склала 1719,7 грн/МВт-год. 

 • Причина зростання цін – дефіцит вугілля на складах ТЕС та аварійні ремонти енергоблоків. Подальший розвиток кризи може призвести до автоматичних відключень через дефіцит електрогенерації у системі.
 • Станом на 7 лютого у аварійному ремонті перебувало 9 енергоблоків: 7 енергоблоків ТЕС компанії ДТЕК (Ахметова) та по одному у Центренерго  (Коломойського) та Донбасенерго. Ще 6 енергоблоків не працювали через відсутність палива: 
  - 2 блоки ДТЕК,
  - 3 блоки Центренерго,
  - 1 блок Київської ТЕЦ-5.
 • Дефіцити електроенергії покривалися імпортом із Білорусі та Росії.
 • Загострення ситуації з електрогенерацією виникло внаслідок відсутності контролю з боку НКРЕ КП та свідомий спекуляцій на ринку електроенергії з боку олігархів.
 • На якомусь етапі Центренерго стало вигідніше не виробляти власну енергію, а шахраювати, примушуючи державні АЕС продавати електроенергію за півціни,
 • У січні журналісти програми «Схеми» розповіли, як «Центренерго» з нічого отримує мільярди гривень, при цьому завдаючи збитків державному «Енергоатому»:
  «Центренерго» продає за двосторонніми договорами та на «ринку на добу наперед» великий обсяг електроенергії за ціною, що іноді нижча собівартості.
  - Така низька ціна дозволяє «Центренерго» продати весь заявлений обсяг, «закривши» велику частину попиту.
  - Через це ДП «Енергоатом» та ДП «Гарантований покупець» не можуть продати на «ринку на добу наперед» увесь обсяг електроенергії, яка, на відміну від «Центренерго», буде вироблена у заявленому об’ємі.
  - Коли настає час постачання електроенергії, державна НЕК Укренерго бачить ризик великого майбутнього дисбалансу – перевиробництво енергії, яку не споживатимуть. 
  - Але зупинити атомні енергоблоки «Енергоатому» в оперативному режимі неможливо, на відміну від теплових електростанцій «Центренерго». Тому Укренерго просить «Центренерго» не виробляти заявлені раніше об'єми електроенергії.
  - «Центренерго», який і створив цей дисбаланс, — погоджується, але висуває умову, якщо йому продадуть електроенергію зі знижкою (для забезпечення вже укладених контрактів).
  - Щоб забезпечити споживання енергії Енергоатому, Укренерго продає Центренерго необхідний обсяг зі знижкою, купуючи цю електроенергію у «Енергоатому» та «Гарантованого покупця».
 • Таким чином, «Центренерго», фактично нічого не роблячи, отримує електроенергію для продажу майже вдвічі дешевше ніж ринкова ціна, а Енергоатом, який витратив кошти на виробництво, вимушено продає свою електроенергію з дисконтом.
 • На думку журналістів проекту «Схеми» Центренерго не закупило достатню кількість вугілля на зиму, бо не бачило потреби в реальному виробництві великих обсягів електроенергії, яку і так можна видурити у Енергоатому за половину ціни. Тому взимку атомні станції вимушено зупинили частину енергоблоків на ремонт, що не проводився влітку і восени через брак коштів.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Грудня 2020 року - 21:22
Підсумки року
 • Варто звернути увагу на те кому вигідне президентство Зеленського – хто за останній рік став «вигодонабувачем» завдяки його керівництву? Від президентства Зеленського, окрім самого Зеленського виграли:
  - Олігарх Коломойський, який відновив свій вплив у таких напівдержавних компаніях, як Укрнафта, що після цього несподівано перестали бути прибутковими.
  - Олігарх Ахметов, власник ТЕС, які почали продавати більше електроенергії на фоні примусового зменшення виробництва державних АЕС. Окрім того ціни на тарифи зросли.
  - Олігарх Фірташ, власник газорозподільчих мереж, який отримує прямий зиск від ціни за доставку газу, тарифи на який також зросли.
  - Власники медичних кампаній, які через невміння держави організувати тестування, отримали надприбутки завдяки спекулятивно піднятим цінам на проведення тестів.
  - Поплічники Януковича, які повернулися до України, повертаються на державну службу та відновлюють свій вплив, зводячи рахунки з майданівцями.
 • Від президентства Зеленського відчутно програли:
  - Громадяни України, які сплачують нові підвищені ціни за електроенергію, за газ та за його доставку;
  - Хворі на коронавірус, що змушені переплачувати приватним компаніям за проведення тестування;
  - ФОПи, які вже кілька місяців ведуть виснажливу боротьбу проти знищення спрощеної системи оподаткування;
  - Україномовні українці, які спостерігають зменшення підтримки української мови та численні атаки для нейтралізацію і так м’якого закону про функціонування української, як державної мови;
  - Учасники євромайдану, які наражаються на переслідування та репресії на фоні того, що вбивць Небесної сотні відпускають до Росії.
 • Цей перелік можна продовжувати, але якщо слідувати принципу римлян – кому вигідно – значить можна зробити висновок, що Зеленський став представником олігархів та колишніх корупціонерів, поплічників Януковича
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Листопада 2020 року - 21:46
Щодо уявної змови олігархів і Порошенка проти Зеленського
 • Теорія змови завжди бентежить незрілих виборців, однак факти свідчать про протилежне – тісну співпрацю Зеленського і олігархату:
  - Це Зеленський закріпив кожну область за олігархом, так би мовити на прокорм;
  - Це Зеленський закриває очі на преференції для Коломойського. З останнього – державний Приватбанк списав 3,16 млрд грн кредитів колишнім власникам;
  - Це Зеленський та його люди не вилазять з олігархічних телеканалів: 1+1 Коломойського, ТРК Україна Ахметова, ІНТЕР Фірташа. А програма «Свобода слова» на ICTV Пінчука побила всі рекорди дуполизательства, аж було незручно дивитися.
  - Сама перемога Зеленського стала можливою завдяки фінансовій підтримці Коломойського. Наразі Зеленський разом з Коломойським утримують монобільшість, по-суті ставши її акціонерами.
  - Шукаючи як сподобатися Ахметову саме Зеленський запропонував на посаду прем’єра Шмигаля, який працював одним із топ-менеджерів Ахметова.
 • Тому заявам, що олігархам не подобається Зеленський і вони об’єдналися проти нього можна буде вірити якщо:
  - У відставку піде Шмигаль; 
  - Зеленського і слуг перестануть пускати на олігархічні телеканали; 
  - Коломойський буде повертати вкрадені гроші Приватбанку, а не навпаки.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Вересня 2020 року - 22:48
Щодо рішення Печерського суду на користь Суркісів
 • Не можна дозволяти, щоб ухвала для забезпечення позову де-фато виконувала вимоги позивача. Інакше судовий процес по суті стане непотрібним. Це профанація правосуддя.
 • Суркіси недаремно звернулися до Печерського суду, проігнорувавши те, що по-суті справа розглядається у Верховному суді. Печерський суд – найбільш кишеньковий суд для Портнова, роль якого хоч і за лаштунками, але визначальна.
 • Зеленський не в змозі захистити державний банк Приватбанк від розкрадання, або свідомо не хоче цього робити, адже «повернення» 7 млрд грн Суркісам відкриває дорогу до повернення понад 29 млрд грн Коломойському, його спонсору на виборах.
 • Слуги народу вимушено захищатимуть державний «Приватбанк», бо від цього залежить співпраця з МВФ. Однак варто нагадати, що прийняття антиколомойського закону про заборону повернення Приватбанку колишнім власникам стало можливим тільки завдяки голосам опозиції.
 • Демонтаж антикорупційної системи: звільнення Холодницького, тиск на Ситника та громадських активістів-антикорупціонерів є зачисткою та підготовкою до повернення з Приватбанку велетенської суми. Ці гроші були вкрадені колишніми власниками, а тепер їх хочуть повторно витягнути олігархи за рахунок держави.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Серпня 2020 року - 15:48
Щодо рейтингу найвпливовіших

1.Зеленський; 2. Ахметов; 3. Аваков; 4. Єрмак; 5. Медведчук; 6. Коломойський; 7. Порошенко.

 • Можна порадіти за Порошенка. Коли екс-президент і лідер української опозиції зберігає такий вплив - це добре для країни. Щука на те і в річці, щоб карась не дрімав.
 • Прикро, що Медведчук за Зеленського піднявся на 5 місце. За Порошенка він сидів тихо і в політиці не відсвічував.
 • У першій п’ятірці два проросійських політики: Єрмак і Медведчук. На другому і шостому місці два найбагатших олігархи: Ахметов і Коломойський. Міф про молодого українського політика, який буде боротися за простих людей лускає остаточно.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Липня 2020 року - 21:12
Про переїзд Зеленського на державну дачу
 • Утворюється нове зелене Межигір’я. Зеленський мільйонер і міг би не користуватись державною власністю. Спочатку він переїхав на державну дачу, а завтра приватизує її як Янукович на своє ім’я.
 • Схоже Зеленський продав свій будинок друзям, бо раніше він скаржився, що міг продати тільки друзям. Це липовий продаж, а можливо навіть відмивання коштів, яке підлягає перевірці НАЗК.
 • Зеленський знову не виконує своїх передвиборчих обіцянок. Він говорив, що на державних дачах будуть жити діти, але тільки тепер з’ясувалося, що Зеленський говорив про своїх дітей.
 • Усе більше прямих доказів та фактів того, що обрання Зеленського було аферою століття. Зеленський не просто порушує свої передвиборчі обіцянки — він робить це максимально демонстративно та нахабно.
 • 17 квітня 2019 року за кілька днів до вирішального другого туру виборів президента       України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» у відповідь на       запитання журналістів, чи планує він користуватися державними резиденціями, сказав: «Я не бачу в цих резиденціях жодного смислу». (відео додається)
 • Кількома роками раніше згадка про це була і у відомій сцені за участі персонажу Зеленського Василя Голобородька в серіалі «Слуга народу», який і став ідеологічним та іміджевим підґрунтям приходу актора в політику: «Мене б на один тиждень туди відправити, якби це було можливо. Я б їм влаштував! Кортежі – нах*! Пільги ваші – нах*! Дачі – нах*! Щоб простий вчитель жив, як президент. А президент жив,      як вчитель».
 • Після цих обіцянок Зеленський буквально з перших днів на посаді Глави держави почав користуватися найбільшим кортежем за всю історію України. А днями завдяки журналістам нещодавно стало відомо, що він почав проживати на державній дачі в Конча-Заспі.
 • Голобородько з екрану в житті швидко перетворюється на Януковича. Такими темпами вже до кінця року Зеленський може переїхати до Межигір'я.
 • Можна тільки поспівчувати Україні та виборцям Зеленського, які стали жертвами шахрайства та обману. Питання лише в одному — чи знову проситимуть “дати йому трохи часу”? Для чого, для чергової брехні?
 • Зеленський — мультимільйонер. Він має елітну нерухомість в Лондоні та Італії, має квартиру в найбільш елітному будинку країни. Минулого року Зеленський задекларував дохід в мільйон доларів. При цьому він не постидався при дірці в бюджеті в 300 млрд.грн. за державний кошт зробити ремонт на дачі.
 • Виправдовування президентського офісу в тому, що Зеленський у липні 2020 року продав будинок у с. Іванковичі в Київській області, не витримує критики. Підготовка до переїзду почалася ще рік тому — тобто обман почався одразу після перемоги на виборах.

витратив 1,5 млрд. грн. на благодійнсть та українську армію.

Текст скопійовано!