Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2020 року - 19:29
Про обмін з ОРДЛО
 • Обмін – це єдина обіцянка Зеленського, яку він зміг реалізувати частково за час свого президентства. Однак навіть це залежить не від нього, а від Кремля, де підігрують Зеленському в проведенні обмінів тільки в обмін на стратегічні поступки.
 • Під час першого обміну у вересні Зеленський погодився на підписання формули Штайнмайєра.
 • Під час другого обміну взимку Зеленський віддав Володимира Цемаха, стратегічно-важливого свідка збиття МН-17. Це допомогло Росії і зіпсувало наші відносини з Нідерландами. Одночасно в цьому обміні були звільнені беркутівці-вбивці Небесної сотні.

Чим цього разу поступився Зеленський для того, щоб обмін відбувся? Питання не риторичне, адже переговори Андрій Єрмак проводив у таємному режимі і про їхніх учасників та зміст нічого не відомо.

 • Викликає питання і персональний склад тих, кого звільняють. Варто нагадати, що минулого разу були люди, які не хотіли їхати в Україну і не мали відношення до наших захисників. Цього разу рідні українських військових, які перебувають в полоні, також звернулись з претензіями до президента.
 • Особливо насторожує, що у російських ЗМІ говорять про обмін з ОРДЛО, а не про повернення українців-заручників з окупованих територій. Заміна термінології не випадкова – ОРЛО та ОРДО намагаються підсунути нам замість Росії, як суб’єктів обміну.
 • Росія мріє вийти за дужки обміну, а в перспективі і переговорів. Таким є план Москви, який полягає у нав’язування Києву прямих переговорах з російськими маріонетками на Донбасі.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2019 року - 8:58
Про що домовився Зеленський під час звільнення моряків?

За 5 років війни з полону було звільнено 3243 українця. Найбільшими звільненнями за цей  період були:

Ми вітаємо повернення з полону кожного співвітчизника. Однак варто нагадувати, що реальна формула обміну 7 вересня 2019р була все ж таки не 35/35, а лише 11/35. Бо 24 українських моряків Росія звільнила за рішенням Міжнародного суду ООН з морського права у Гамбурзі. Тому у цьому звільнені є значна частина роботи Петра Порошенка.

 • Заяви, що суд у Гамбурзі не арештував жодної власності Росії є передчасними – арешти російських кораблів могли розпочатися вже у вересні. Обмін дозволив Путіну «зберегти лице» перед російськими виборцями – зробити вигляд, що він діяв не під тиском, а з власної волі.

Те, що омбудсвумен Денисова була змушена взяти українських моряків на поруки викликає політичну критику, що де-факто вона визнала юрисдикцію російського окупаційного суду в Криму, який їх судив. Але заради звільнення українців можна нехтувати негативними оцінками критиків.

 • Порошенка також часто критикували за присутність на переговорах про звільнення Медведчука, але заради звільнення українців можна нехтувати критикою опонентів.

Сумнівним виглядає звільнення Володимира Цемаха, не видавати якого Росії офіційно просила Голландія.

 • Добре, що він був допитаний перед видачею, але що буде, якщо він не доживе до процесу, або раптово на суді відмовиться від попередніх свідчень?
 • За інформацією журналіста Андрія Цаплієнка спецназівці ГРУ Олександр Александров і Євген Єрофєєв вже мертві. Александров начебто загинув у Сирії, а Єрофеєва зарізали у нього ж вдома

Невідомою є ціна, яку погодився заплатити президент Зеленський, за розморожування звільнення бранців Москви, що не відбувалося вже кілька років.

 • За умови відсутності офіційної інформації, існує підозра, що ціною є відмова від Криму, внесення автономії Донбасу до Конституції України, прямі переговори з російськими маріонетками на Донбасі і повернення окупованих територій Україні на умовах автономії та перетворення держави де-факто не федерацію.

Зеленський може спростувати чутки, якщо прямо назве Росію – агресором, чого він всіляко уникає робити. Якщо прямо заперечить проведення виборів на Донбасі під дулами автоматів окупантів та бойовиків. Якщо знову підтвердить, що Росія має провернути український Крим. Якщо відкине будь-яку можливість переговорів з маріонетками ЛДНР. Якщо заявить про неприйнятність федералізації України  - внесення до Конституції автономного статусу Донбасу.

 • У ситуації обміну виграв Путін. Реальних російських терористів і диверсантів він поміняв на звичайних моряків і звичайних людей, звинувачення проти яких були вигадані.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Вересня 2019 року - 17:56
Провальні рішення під час обміну українців Зеленського, до чого призведуть?

Зрив обміну ув’язнених українців на росіян не примусив Зеленського та його чиновників зробити висновки і вибачитись перед суспільством, що було дезінформоване генпрокурором Русланом Рябошапкою.

 • Те, що Зеленський погодився відпустити в Росію водія Буку, що є ключовим свідком у справі МН-17 свідчить, що президент не консультувався з СБУ та МЗС, погнавшись за дешевим піаром.

Викликають співчуття рідні ув’язнених, які пережили величезний стрес і тихо роз’їхалися з аеропорту «Київ» після того, як обмін зірвався. Зеленський був змушений вилучити зі списку Володимира Цемаха, не пояснюючи причин журналістам на безкоштовний піар від яких так розраховував.

 • Треба нагадати, що формула обміну не 33/33, а 33/9, бо 24 моряки мають бути звільнені безумовно на виконання рішення Міжнародного морського трибуналу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Серпня 2019 року - 20:37

Якщо обмін відбудеться ми будемо раді звільненню кожного українця. Однак це не можна називати обміном 33/33, адже 24 моряків Росія зобов’язана звільнити без обміну на виконання рішення морського трибуналу.

 • Таким чином це обмін 9/33, причому Україна звільнить 33 росіян, а Росія лише 9 українців для обміну.

Добре, що звільнили українців, але ми маємо розуміти, що таким чином Путін уникає відповідальності за невиконання рішення морського трибуналу у Гамбурзі, який був виграний Україною завдяки Порошенку. Завдання нової влади – лише правильно скористатися готовим рішенням.

 • Якби моряків не звільнили – вже найближчим часом по всьому світу почали б  арештовувати російські кораблі у різних портах.
 • Путін до останнього тягнув зі звільненням, щоб не допомогти на виборах Порошенку. Наразі президент Зеленський, допомога якому після виборів не заважає Росії.

За інформацією російських ЗМІ обмін затримали, бо Нідерланди оголосили протест проти звільнення Володимира Цемаха – ключового свідка у справі МН-17. Якщо він не буде в суді – це створить перешкоди для звинувачення і дозволить Росії уникнути покарання за збитий Боїнг.

 • На жаль Зеленський погодився звільнити Цемаха, хоч наслідки його звільнення могли б бути прораховані без підказок. Те, що Нідерланди мусили пояснювати наслідки є ще одним свідченням низької кваліфікації президента України.

Генпрокурор Руслан Рябошапка мав би вибачитись за свій пост. Безвідповідально поширивши інформацію про обмін, він завдав родичам додаткових моральних страждань.

 • Варто нагадати, що Руслан Рябошапка працював директором Бюро з антикорупційної політики під керівництвом Андрія Богдана, який тоді був урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики.

Поява у Лефортово Медведчука свідчить, що обмін все ж таки відбудеться і Путін дозволив своєму кумові використати його для піару.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Серпня 2019 року - 17:24
Обмін українців на росіян

З одного боку це продовження політики Порошенка, який вважав, що кожен громадянин є важливим для своєї держави.

 • За 5 років президентства Порошенка з полону бойовиків та з Росії було визволено 3240 українців.

З іншого боку включення до списку обміну наших моряків є протизаконним, адже за рішення Гаагського трибуналу з морського права їх мали звільнити безумовно, а не через обмін.

Важливою є ціна, яку заплатить Україна за звільнення 33 громадян. Якщо справа завершиться обміном на засуджених злочинців-росіян – це одне, але неприйнятною є відмова від повернення хоча б частини окупованих чи анексованих територій.

 • Якщо проведення такого обміну узалежнюється поверненням Росії до G-7, то для Україна це також неприйнятно. Це все-одно, що погодитися з вимогами злочинця, що взяв заручників.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Липня 2019 року - 13:14
Щодо можливості обміну Кирила Вишинського на моряків

Рішення Морського трибуналу в Гамбурзі є однозначним – Росія має негайно повернути Україні і кораблі і моряків, які були захоплені незаконно. Для цього не потрібно відпускати Вишинського.

 • Водночас, якщо Кирил Вишинський настільки потрібен Москві, вони можуть його обміняти на Олега Сенцова і Олександра Кольченка, які незаконно утримуються у російській в’язниці.

Читай

Текст скопійовано!