Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Листопада 2020 року - 21:23
Щодо розгляду в КС закону про функціонування української мови
 • Конституційний суд зацікавився законом про функціонування мови не з власної ініціативи – це подання депутатів ОПЗЖ, яке КС зобов’язаний розглянути.
 • Суддя-доповідач у цій справі, Сергій Головатий, має сталі патріотичні погляди, як один із засновників Народного Руху і співавтор Декларації про державний суверенітет.
 • Факт розгляду питання конституційності закону про мову спекулятивно використовується для дискредитації КСУ людьми далекими від української мови, більшість яких в житті самі послуговуються російською.
 • Розгляд питання не означає, що Конституційний суд визнає позовні вимоги депутатів ОПЗЖ. Однак довіру до суду підірвана рішенням про декларування, тому питання викликає занепокоєння і суспільстві.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:27
Щодо провалу русифікації вищої освіти № 3717
 • Ключову роль у перешкоджанні прийняттю русифікаційного заокнопроекту зіграла Європейська солідарність до якої долучились інші опозиційні фракції. За прийняття голосували лише депутати від ОПЗЖ та частина слуг.
 • Проєкт відправили в освітній комітет на повторне перше читання, а це значить, що влада знову спробує пропхати його через сесійну залу.
 • 17 вересня, в порядку денному ще два ще небезпечніших проєкти – 3077 і 3077-1, які взагалі передбачають повну русифікацію освіти. І хоча формально освітній комітет їх не підтримав, для чогось же ці проєкти Шуфрича і Бужанського включили в порядок денний і виносять у зал.
 • Варто нагадати, що Дмитро Разумков був активістом молодіжки Партії регіонів і активно підтримував надання російській статусу другої державної мови: «Мой отец никогда не скрывал, что он больше тяготеет к Росии, а не к Западу. Я могу с уверенностью сказать, что я сын пророссийского отца».
Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Вересня 2020 року - 16:07
Щодо побиття Володимира Балуха
 • У нього загострене почуття справедливості, плюс травматизація через переслідування в Криму.  Річниця звільнення спрацювала як трігер - нагадала всі жахіття тюрми, де він замало не вмер.
 • Поліцією має бути проведене розслідування і покидьки, які його били, повинні бути покарані.
 • Але навіть якщо Балух пішов на конфлікт - це не дає права вбивати людину, яка зробила зауваження через російську мову.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Вересня 2020 року - 22:37
Щодо навчання іноземних студентів російською мовою.

№ 3717 Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства

 • Це вже друга атака на українську мову, коли у Зеленського намагаються провести норму, яка дозволить викладання російською для іноземних студентів. Вперше цей дозвіл був у законі, що приймався восени №2299, але тоді ця зміна не пройшла.
 • Наразі як законопроект подано лише один абзац, що дозволятиме навчання іноземних студентів іноземною мовою.
 • Проблема з російською була б вирішена, якби в законі слова «іноземною мовою» замінили словами «англійською або іншою офіційною мовою Європейського Союзу». Але цей закон спеціально написано для просування російської, як мови навчання.
 • Тим часом просування російської в освіту за межами Росії офіційно проголошено в РФ одним із ключових завдань для посилення впливу на зарубіжні країни і є прямим завданням агенції «Россотрудничество» та фонду «Русский мир», на які Росія виділяє мільярди рублів.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 13:02
Щодо зняття ЗП Бужанського з розгляду
 • Цілковита перемога суспільства і ЄС – у Зеленського злякалися надто активної реакції і протестів і вирішили не дражнити людей.
 • Однак справа не у Бужанському, а в тому, що нова влада неодноразово заявляла про плани перегляду мовного законодавства. Головна загроза виходить від Зеленського, який стоїть за Бужанським, що був лише пробною кулею.
 • Антиукраїнська влада дістала з-під сукна мовне питання, щоб догодити Москві. Насправді мовні проблеми були до прийняття закону, бо мова більшості населення, яка є державною, зневажалася і потроху витіснялася з ужитку внаслідок закону Ківалова-Колесніченка.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 13:00
Щодо скарги національної ради румунів в Україні

Авторы обращений утверждают, что румыны в Украине, которых насчитывается около 500 000, "подвергаются хорошо организованному систематизированному процессу принудительной украинизации" во "всех сферах государственной политики".

 • В Україні немає 500 тисяч румунів. Румунів в Україні – близько 150 тис. осіб;
 • За даними Міносвіти:
  -  середніх шкіл з румунською мовою навчання, які знаходяться у Чернівецькій області – 57 закладів (687 класів, де навчаються 10829 учнів) та у Закарпатській області – 12 закладів (138 класів, де вчиться 2220 учнів).
  - дві школи - з молдавською мовою навчання - в Одеській області (23 класи, де навчається 406 учнів).
  Існують школи зі змішаними мовами навчання:
  - у Закарпатській області функціонує 1 школа з українською та румунською мовами навчання (23 класи, 419 учнів); 
  - у Чернівецькій – 19 таких шкіл (183 класи, 2638 учнів). 1
  - 5 шкіл зі змішаними мовами навчання, серед яких молдовська, в Одеській області (143 класи, 2152 учнів).
 • В Україні через органи самоврядування румуни користуються у взаємовідносинах з владою румунською мовою, голова РДА в Герці завжди призначався з румунів;
 • В сучасній Румунії, яка включає етнічні українські території (Сучава), українців за переписом 51 тис. Щороку чисельність українців скорочується на тисячу. При цьому в українців жодної школи, жодні органи влади не дають відповідей українцям рідною мовою.
Текст скопійовано!