Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Червня 2020 року - 18:02
Новий наступ на українську мову – законопроект №3717
 • Це типовий реваншистський проект, який має на меті дозволити навчати іноземних студентів «іноземною» мовою. Звичайно ж російською.
 • Насправді основна частина іноземних студентів не знає російської, бо походить з Марокко, Індії, Нігерії, Китаю, Пакистану та інших країн Азії й Африки. Лише невеличка кількість – з країн колишнього СРСР.
 • Наприкінці 2019 року було ухвалено нову редакцію закону про вищу освіту, яка дозволяє викладання більшості чи всіх дисциплін англійською «за умови що усі здобувачі освіти, які вивчають відповідні дисципліни, володіють англійською мовою».
 • Ініціатори законопроекту здебільшого з Харкова – єдиного міста України, де продовжують русифікацію іноземних студентів, викладаючи їм російською, а не українською мовою. Варто наголошувати, що ініціатива з’явилася після призначення виконувачем обов’язки міністра освіти регіонала Сергія Шкарлета, колеги Д. Табачника
 • За президентства Порошенка розвиток української мови відбувався завдяки планомірній державній політиці, яка хоч і не влаштовувала націоналістів, проте була ефективною підтримкою.
 • Частина націоналістично настроєних виборців не голосували за Порошенка, вимагаючи більш радикальних кроків – як бачимо цим вони добилися протилежного й відкат відбувається у мовному питанні в багатьох сферах.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Червня 2020 року - 21:22
Щодо підтримки ЄС української мови
 • Фракція ЄС вирішила поснідати у Макдональдзі, щоб підтримати компанію, що принципово використовує лише державну та англійську мови!
 • В ЄС послідовно підтримують українську, продовжуючи багаторічну політику Порошенка. Саме за його президентства ми побачили справжній розвиток української мови: було прийнято новий закон про мову, розвинулось українське кіно і книговидання, введені захисні квоти на українську на радіо та телебаченні.
 • Наразі ми спостерігаємо деградацію, реванш, повернення до повзуючої русифікації. Максим Бужанський ще у грудні 2019 року вніс до парламенту законопроект про скасування закону про мову. 
 • Тепер розглядається ЗП про зміни закону про освіту, що продовжує термін права на навчання мовами національних меншин, які не відносяться до меншин ЄС.
 • Якщо ЗП Бужанського буде прийнятий – це законсервує  ситуацію у шкільній освіті і зупинить реалізацію закону про мову, а саме остаточний перехід російських шкіл на українську. Такий підхід може викликати зростання міжнаціональної напруги та ворожнечі, що прямо забороняє Закон.
 • Атаки на українську мову підтримує спікер Дмитро Разумков, який раніше був у молодіжці Партії регіонів і заявляв, що є сином проросійського батька.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Травня 2020 року - 21:33
Разумков анонсує наступ на українську мову
 • Разумков вважає, що насамперед треба змінити мовні квоти, але скаржиться на відсутність єдності з цього питання у фракції Слуг. Він підкреслив, що в Україні багато людей говорять на різних мовах, і повинні бути враховані інтереси всіх
 • Як правило ті, хто говорить, що врахує інтереси УСІХ, насправді займається врахуванням тільки СВОЇХ інтересів.
 • Наразі у суспільстві досягнуто консенсус щодо мови і її підтримки мовними квотами. Бажання у Зеленського зруйнувати все, що зроблено за Порошенка, носить вже маніакальний характер.
 • Разумков банально піариться на питанні мови, хоч звинувачує у цьому своїх опонентів. Відомо, що серед виборців Слуг наростає розчарування і багато приглядаються до ОПЗЖ.
 • Заява Разумкова продиктована бажанням довести, що не Медведчук, а він є найбільшим захисником російськомовних.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Липня 2019 року - 20:31
Щодо заяви Верховного комісара ОБСЄ з прав національних меншин Заньєра з приводу закону про мови

Закон про мову – це не закон про національні меншини, а про функціонування української мови; в Україні національні меншини захищені Законом про Хартію регіональних мов чи мов меншин, яку Україна ратифікувала для 13 мов національних меншин з найвищим рівнем гарантій.

 • Дивно, чому Верховний комісар ОБСЄ Заньєр нічого не говорить про те, що на відміну від України значна частина європейських держав не ратифікували цю Хартію і українська меншина не може знайти захисту як міноритарна мова у багатьох європейських країнах.

 • Так само дивно, чому Ламберто Заньєр нічого не каже про утиски національних «меншин» - українців і кримських татар у Криму, на територіях, підконтрольних Росії. Цікаво, що таких заяв Заньєр не робив навіть після зустрічі з представниками кримських татар.

Є реальна потреба перезавантаження органів ОБСЄ, оскільки значна їх частина стали професійними лобістами Росії. Л.Заньєр є одним з відомих італійських друзів Росії.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2019 року - 17:56
Щодо розгляду мовного закону на Раді Безпеки ООН

Це стало невдалою спробою Росії перенести реванш на міжнародний рівень. Звинувачення Росії не отримали підтримки серед членів Ради Безпеки ООН. Росії не вдалося нікого обдурити в ООН, де чітко заявили, що причиною війни на Донбасі стало не мовне питання, а військовий наступ Росії на територію України.

 • Представники шести країн: Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та Естонії в спільній заяві повністю підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і засудили незаконну анексію Росією Криму.

Наразі Україна на зовнішньополітичному фронті перемагає Росію завдяки результатам роботи Петра Порошенка та його дипломатів. Однак президент Зеленський уже заявив про необхідність заміни значної кількості послів, що роками успішно захищали інтереси України – наприклад Валерія Чалого (США).

 • Представник Бельгії у своєму виступі на РБ ООН високо оцінив «конструктивну передачу влади» Петром Порошенком в умовах війни на сході країни.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Липня 2019 року - 15:54
Щодо заяви Дмитра Разумкова про російську

Для лідера правлячої партії, якою стане Слуга народу після виборів, неприпустимо ігнорувати закон про мови. Навіть Микола Азаров, з вимови якого сміялася вся країна, вперто намагався навчитися говорити державною мовою.

 • У тому, щоб говорити російською, бо росіяни окупували Крим і частину Донбасу, – немає логіки. Це Стокгольмський синдром, коли заручники починають підтримувати терористів, що їх захопили.

Важко уявити, щоби під час другої світової війни в країнах, які захопили гітлерівці, почали принципово говорити німецькою. Це щоб окупантам легше було зрозуміти слово «здаємось»?

 • Нам запропонували черговий симулякр – заміну серйозної дії, яка б мала припинити війну, як це обіцяв обраний президент. Тим часом зі 100 днів вже пройшла половина.

Заяву Разумкова слід розцінювати, як технологічний прийом у боротьбі з проросійською ОПЗЖ, яка забирає голоси Слуги народу на Сході та Півдні країни. Воюючи за спадщину Партії регіонів, дві партії намагаються переконати виборців, яка з них більш проросійська.


Читай

Текст скопійовано!