Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Липня 2020 року - 14:00
ВР прийняла за основу ЗП про інвестнянь
 • Навіть така серйозна тема як залучення інвестицій стала предметом тролінгу з боку кварталівської влади Зеленського.
 • Інвестори потребують не персональних нянь, а рівних умов для всіх, гарантій власності і чесних судів
 • Влада згортає реформи і схвалює закони типу №1210, які душать бізнес, а потім приймає піарівські кавеенівські закони про «інвестиційних нянь».
 • Але всім відомо, що найкраща інвестиційна няня вже дісталася Коломойському - це президент Зеленський. Олігарх поза конкуренцією і схоже навіть поза законом.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Липня 2020 року - 13:01
Річниця Верховної Ради
 • ЄС захистила незмінність довгострокових інтересів країни - рух до НАТО, Євросоюзу. Оголосила червоні лінії, які під тиском народу Зеленський не зміг переступити на Нормандському саміті у Парижі.
 • ЄС жорстко критикувала помилки влади, але при цьому підтримала продовження реформ попередньої влади. Причому підтримка ЄС була принциповою, а часом і визначальною для прийняття: зняття депутатської недоторканності, прийняття антиколомойського закону, схвалення закону про ринок землі.
 • ЄС активно протистояла і буде протистояти політичним репресіям проти опозиції, незалежно від того, яка організація, або партія стала об’єктом атаки з боку влади.
 • Депутати ЄС внесли на розгляд ВР 141 проект законів та постанов;
 • Фракція наполягла на позачерговому засіданні для боротьби з коронавірусом. Наші депутати стали лідерами за відвідуваністю засідань під час карантину;
 • Ми розробили власну програму виходу з кризи;
 • Не дозволили наступу на позиції української мов;
 • Спільно з фондом Петра Порошенка депутати ЄС надавали гуманітарну допомогу і роздали:
 • 130 000 захисних костюмів для лікарів, 43 000 ІФА тестів, майже півсотні апаратів ШВЛ, 3 000 пульсоксиметрів та іншого обладнання на 100 млн грн.
 • Депутати фракції захищали в суді всіх, кого режим намагається репресувати, кинути за грати та примусити замовчати: Петра Порошенка, Софію Федину і Марусю Звіробій, Тетяну Чорновол, Сергія Пояркова, Сергія Стерненка, Дугар, Кузьменка, Антоненка. 
 • Водночас фракція ЄС наполягає на створенні ТСК у справі вбивства Павла Шеремета.
 • Політика Зеленського, яку він помилково називав політикою «нових обличч» у Верховній Раді зазнала краху – насправді це розгублені, некомпетентні  і наглуваті обличчя. Вони краще розуміються на тому, де і за скільки замовляти повій та в особливостях «корабельних сосен», ніж у Регламенті та юридичній техніці написання законів.
 • Постійна брехня, хамство, некомпетентність і сексизм стали фірмовим стилем монобільшості. Зрештою це призвело до падіння економіки, кадрової кризи, відставки уряду менше ніж за півроку, скандалів з нашими стратегічними партнерами за кордоном і падіння рейтингу влади всередині країни.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Липня 2020 року - 12:58
КВУ проаналізував невиконання обіцянок Слуги народу
 • Виявляється, значна частина обіцянок були не тільки провалені, але йсфракція намагалася реалізувати їх у прямо протилежний спосіб:
  Партія обіцяла забезпечити підтримку української мови як державної, але на практиці ініціювала законопроект, який змінював суть мовної політики.
  - Партія обіцяла невідворотність покарання для працівників поліції за перевищення службових повноважень. Однак, як показала ситуація в Кагарлику, відповідних висновків не було зроблено».
 • На відміну від інших фракцій, «Слуга Народу», як монобільшість, мала всі можливості для реалізації передвиборчої програми, маючи повну монополію на ухвалення рішень в парламенті.
 • Натомість часто Слуги навмисно провалювали ініціативи опозиції, або переписували законопроекти подані опозицією від свого імені і тоді приймали.
 • Загалом програма «Слуги Народу» за рік виконана в середньому на 10-15%. Це катастрофічно низькі показники з огляду на монопольне становище фракції.

Серед ТОП 20 «забутих» обіцянок «Слуги Народу»: 
- Створимо систему підтримки української мови та культури за допомогою фіскальних стимулів і пріоритетного державного фінансування.
- Впровадимо невідворотність покарання для працівників поліції, прокуратури та СБУ за перевищення службових повноважень.
- Забезпечимо реальну незалежність антикорупційних органів, неефективні чи скомпрометовані органи – перезапустимо.
- Позбавимо власників медіа можливості впливати на те, що говорять чи пишуть журналісти.
- Запровадимо «економічний паспорт українця», за яким всі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів на індивідуальні рахунки.
- Законодавчо врегулюємо право володіння зброєю.
- Проведемо децентралізацію влади відповідно до європейських норм: передамо максимум можливих повноважень виконкомам місцевих рад, перетворимо державні адміністрації на префектури європейського типу.
- Позбавимо СБУ, ГПУ та Нацполіцію непритаманних їм функцій ущемлення бізнесу.
- Запустимо повноцінні інститути мирових суддів і суду присяжних.
- Проведемо національний економічний аудит країни із залученням вітчизняних і міжнародних компаній.
- Створимо Національну економічну стратегію з ключовою метою – досягти вищого за середньоєвропейський рівня доходів та якості життя українців.
- Створимо можливість одноразової легалізації капіталів некримінального походження за пільговою ставкою.
- Запровадимо базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні трьох мінімальних зарплат.
- Проведемо демонополізацію ключових галузей, зробимо Антимонопольний комітет незалежним і ефективним.
- Запровадимо податок на виведений капітал, щойно для цього виникнуть необхідні економічні умови.
- Демонополізуємо галузі пасажирських і вантажних перевезень на залізничному транспорті.
- Оновимо освітню та наукову інфраструктуру
Розробимо державні програми системних контактів з українськими діаспорами.
- Запровадимо механізм відкликання депутатів, які втратили довіру виборців.
- Створимо механізм народного вето на щойно ухвалені закони.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 13:02
Щодо зняття ЗП Бужанського з розгляду
 • Цілковита перемога суспільства і ЄС – у Зеленського злякалися надто активної реакції і протестів і вирішили не дражнити людей.
 • Однак справа не у Бужанському, а в тому, що нова влада неодноразово заявляла про плани перегляду мовного законодавства. Головна загроза виходить від Зеленського, який стоїть за Бужанським, що був лише пробною кулею.
 • Антиукраїнська влада дістала з-під сукна мовне питання, щоб догодити Москві. Насправді мовні проблеми були до прийняття закону, бо мова більшості населення, яка є державною, зневажалася і потроху витіснялася з ужитку внаслідок закону Ківалова-Колесніченка.
Про відкладення постанови про визначення меж районів
 • Питання жорстко пов’язане з проведенням місцевих виборів, адже без переліку районів не можна визначити де проводяться вибори до районних рад, а де райцентрів і райрад уже не буде.
 • Від реальної децентралізації Порошенка у Зеленського перейшли до прямо протилежного – до утворення нових районів з відбиранням самоврядних повноважень у колишніх райцентрів.
 • Укрупнення районів призвело до появи міжрайонного протистояння у багатьох районах України, що у глобальному масштабі підірвало єдність українців.
 • Якщо метою укрупнення районів є економія бюджетних коштів – навіщо взагалі залишати районний рівень, якщо є ОТГ і області? Які функції районів і чи не є це дублюванням реального самоврядування? Як тепер будуть розподілятися повноваження між ОТГ, районом і областю?
 • Ці питання є неврегульованими – реформа з укрупнення районів половинчаста і непродумана до кінця, як і більшість рішень некомпетентної влади. Діалог з місцевим самоврядуванням відсутній. Їх намагаються переламати об коліно.

Зрештою на вимогу Європейської солідарності та під тиском протестів у багатьох регіонах країни постанову №3650 про укрупнення районів відклали. Однак чи будуть знайдені відповіді на питання, що викликають протести?

 • Не можна приймати Постанову ВРУ про новий районний поділ доти, поки ми не вирішимо, якою буде система місцевого самоврядування. Оскільки Конституцію і Закон про місцеве самоврядування ніхто не змінював і не пропонує змінювати.
 • Укрупнення районів – це територіальна реформа, але якщо у них залишаться ті ж самі адміністративні функції, це лише серйозно ускладнить життя на місцях, коли в райцентр треба буде їхати значно далі.
 • Окрема загроза, якої поки вдалося уникнути – утворення районів для обмеження влади мерів міст, які не контролює центральна влада. Зокрема планувалося утворення Львівського району, що відібрало б частину повноважень від мера Львова до голови районної ради.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 12:07
Щодо прийняття закону про гральний бізнес
 • Верховна Рада витратила кілька тижнів роботи і була змушена оголошувати кілька разів позачергове засідання через лоббістський закон, який приховано ініціював колишній юрист лотереї МолодьСпортЛото і її міноритарний співвласник Данило Гетьманцев.
 • Основна мета закону – переділ ринку ігрових автоматів та підпільних, який майже повністю опанувала Українська Національна Лотерея (УНЛ), що є багаторічним конкурентом МСЛ.
 • Ігрові автомати ніде не подінуться – вони переїдуть з салонів УНЛ до готелів, де їх контролюватимуть нові власники. Водночас цей бізнес стане більш розосередженим, а відтак менш контрольованим.
 • Монобільшість уже цього року розраховує на надходження до бюджету кількох десятків мільярдів гривень. При цьому щоб такі надходження дійшли до бюджету населення має програти учетверо більшу суму.
 • У США та багатьох країнах Європи казино та ігровий бізнес винесений не в готелі, а в окремі зони, міста, або країни. Так розвинувся Лас Вегас у США і карликова країна князівство Монако всередині території Франції.
 • Безконтрольний ігровий бізнес у Європі залишається лише в деяких країнах колишньої Югославії та в Албанії. Практика показує, що ігровий бізнес як правило стає базою для організованої злочинності, яка з його допомогою відмиває кошти отримані злочинним шляхом.
Текст скопійовано!