Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Вересня 2019 року - 17:49
Законодавчі ініціативи

Щодо прийняття №1032 про прокуратуру

 • Скасовано Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів – реформу прокурорського самоврядування, яка була однією з умов надання безвізу для України.
 • Вилучено статті, які регламентують добір, кваліфікаційний іспит, спеціальну перевірку, проведення конкурсу для призначення на посаду прокурора – нова влада планує призначати своїх людей у прокуратуру поза конкурсом.
 • Порушена система балансів і противаг, яка була закладена в прокуратурі за останні 5 років;

Як за Януковича, повертається всевладдя Генерального прокурора.  Зеленський відтворює повністю керовану прокуратуру Пшонки – зручний інструмент для необ’єктивних розслідувань, де порушуються права підозрюваних і закон.  


Щодо закону №2035 про прозорість власності провайдерів телеканалів

Цей закон є спробою забрати собі "Зеонбуд", який монопольно поширює цифровий сигнал більшості телеканалів. Наразі підприємство зареєстроване на можливо підставних людей, а насправді контролюється Рінатом Ахметовим.

 • Переліцензування «Зеонбуду» змінить власника і передасть контроль Ігорю Коломойському. Але вчора був прийнятий законопроект №1050, яким взагалі скасовується ліцензування.

Контроль за «Зеонбудом» з боку Коломойського може призвести до відключення будь-якого телеканалу з надуманих причин і це навіть не буде вважатися цензурою, адже відключить ефір приватна структура.

 • Приймаючи №2035, ВР проігнорувала цілком зважений і чесний законопроект М. Княжицького №2072, що пропонує передати поширення сигналу в руки держави, яка зможе відкрито залучити іноземні інвестиції.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Вересня 2019 року - 22:53
Закон про "відсутність" підтримки українського кіно

Це дискримінаційний закон, який відмовляє у компенсації витрат українським виробникам, що знімають фільми в Україні. Натомість закон поширює такі компенсації витрат на іноземні компанії, які знімають в Україні

 • Такий підхід не лише дискримінаційний по відношенню до українських кіновиробників, але й містить ознаки лобізму, наприклад щодо російських компаній, які отримують кращі умови для роботи в Україні.

Микола Княжицький та ряд депутатів від ЄС запропонували альтернативний проект закону у якому іноземні та українські виробники мають рівні умови, а державна субсидія компенсує не 16,6%, а 25% кваліфікованих витрат.

 • Варто нагадати, що за Порошенка почалось справжнє відродження українського кіно завдяки підтримці держави. Кіновиробництво є потужним засобом патріотичного виховання та протидії Росії у гібридній війні, тому має стратегічне значення для національної безпеки.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Вересня 2019 року - 17:16
Закон про конфіскацію незаконних активів 1031

Закон має зворотну силу і стосується активів набутих протягом 4 років до введення в дію закону, тобто період 2015-2019 рр., що визначено у статті 290 Закону.

 • Такий підхід є вибірковим, адже виводить з-під дії закону чиновників режиму Януковича, звинувачених у страхітливій масштабній корупції.

Позов на конфіскацію майна є можливим, якщо різниця між законними доходами та вартість активів перевищує 500 неоподаткованих мінімумів. Станом на 2019 рік це 1 003 500 грн.

 • Чому виведено з-під конфіскації тих, хто вкрав менше? Адже будь-яке перевищення вартості активів понад законні доходи є ознакою корупції. Тобто якщо перевищити тільки на 1 000 000, то це можна робити?

Закон про конфіскацію незаконних активів виводить з-під кримінальної відповідальності тих, щодо кого він застосований. Це точно посилення боротьби з корупцією чи це амністія для казнокрадів. Частина активів буде конфіскована, а інші добре заховані активи збережені.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2019 року - 18:06
Законотворчі "ініціативи" від СН

Закон про детінізацію розрахунків 1073

Запроваджується «кешбек» - повернення коштів споживачеві за товар, якщо отриманий ним чек викликає сумніви. Таким чином кожен споживач почне виконувати функції фіскального органу.

 • Не можна говорити, що закон є однозначно поганим, бо він сприяє сплаті податків. Водночас, він запроваджує стукачество, що може призвести до зловживань правами споживачів. Так можна не працювати, а лише місяцями шантажувати дрібний бізнес.

Щодо закону про запровадження РРО №1053-1

Причини чому цей ЗП створює тиск на малий та середній бізнес:

 • Неприйнятно висока ціна РРО до 15 тисяч грн.
 • Високі штрафи, що створюють тиск на бізнес – 5 кратний штраф за порушення.
 • Розширення РРО на платників єдиного податку з обігом до 1 млн грн.

Боротьбу з детінізацією слід розпочинати з митниці та великих підприємств, які використовують єдиний податок для ухилення від сплати податків. Але в результаті під удар потраплять всі ФОПи.

Щодо закону, який заборонить закупівлю ліків міжнародними організаціями

У першому читанні ухвалили законопроект № 1076 "Про внесення змін до Закону україни "Про публічні закупівлі та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель". Проти ухвалення документу виступили пацієнтські організації "Пацієнти України"та "100% Життя".

П’ять років імпортні ліки купувались через міжнародні організації, що знищило корупцію у цій сфері. Водночас, впливові чиновники МОЗу часів Януковича не полишали планів повернути настільки вигідний бізнес.

 • Не має жодних причин, окрім лобізму, розглядати і приймати цей законопроект серед перших законів нової Верховної Ради. Громадянське суспільство має об’єднати свої зусилля з опозицією, щоб не допустити реставрації корупційних схем.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2019 року - 18:01
Щодо прийнятого закону про імпічмент

Закон про імпічмент - це не подвиг Зеленського. В умовах монобільшості навіть за умов наявності закону - імпічменту ніколи не буде. Ухвалення закону про імпічмент було однією з обіцянок Зеленського, але він не поспішав виконувати обіцянку до завершення парламентських виборів – зокрема не підписав закон про ТСК, який регламентував створення спеціальної ТСК.

 • Є тільки одне пояснення – Зеленський боявся доти, доки не побачив, що процедура імпічменту щодо нього буде неможливою у ВР 9 скликання, де він контролює 252 голоси.

Закон про імпічмент прийнято з порушенням Регламенту, бо прийняття вцілому відразу після першого читання допускається лише у тому разі, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, а такі зауваження були.

 • Не можна виключати, що порушення Регламенту було навмисним - розрахунок на те, що Конституційний Суд  скасує закон, а президенту Зеленському залишиться лише позитивний піар.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2019 року - 9:07
Аваков почав бурчати?

Виявляється доля законопроекту №1007 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Національної гвардії України» ще не вирішена. Аваков заявив про категоричне несприйняття обмеження повноважень міністра МВС.

 • У Зеленського запропонували підпорядкувати Національну гвардію президенту і одночасно заявили про інтерес до посад кількох заступників міністра МВС. І якщо з кандидатурами заступників Аваков ніби погодився, то втрата НГУ може призвести до відставки міністра.
Текст скопійовано!