Позиція Скинути теги

Щодо реакції Білорусі на авіаблокаду України
  • Білоруські дипломати зазначили, що 21 жовтня 2016 року за рішенням України літак авіакомпанії "Белавіа", що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною до київського аеропорту "Жуляни" під загрозою застосування бойової авіації.
  • Затриманого тоді російського пропагандиста Армена Мартиросяна на другий день було відпущено за умови виїзду з України. Станом на 2016 рік він брав активну участь в інформаційних спецопераціях проти України, а в 2014 році був активним учасником Антимайдану.
  • На відміну від Білорусі, Україна атакована ворогом і тоді мала серйозні виклики для національної безпеки після анексії Криму та окупації частини Донбасу. Затримання Мартиросяна було виправданим.
  • Порівнювати затримання Романа Протасевича учора із затриманням російського агента Армена Мартиросяна є некоректним. Якщо білоруси наполягають – вони мають також відпустити Романа Протасевича до Литви.
  • Для інформації – Армен Мартиросян у січні 2020 року помер в одній з лікарень Москви.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2019 року - 18:06
Щодо зустрічі «друзів України» у Європарламенті

Петро Порошенко та інші представники Європейської солідарності зустрілися з групою друзів України. Зустріч тривала 2 години, на ній були присутні чотири прем’єр-міністри, міністри закордонних справ кількох країн.

  • Проведення такої зустрічі свідчить, що у новому Європарламенті не зникає інтерес до України. 

  • Петро Порошенко використовує свій авторитет для допомоги Україні, не звертаючи увагу на політичні розбіжності та виборчу кампанію.

Що стосується інших політиків з України (наприклад, Медведчук), то якщо вони і були у Страсбурзі, то спілкувалися виключно з російськими та проросійськими ЗМІ, використовуючи свій візит для передвиборчої реклами. На зустрічі з друзями України їх не було.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2019 року - 17:56
Щодо розгляду мовного закону на Раді Безпеки ООН

Це стало невдалою спробою Росії перенести реванш на міжнародний рівень. Звинувачення Росії не отримали підтримки серед членів Ради Безпеки ООН. Росії не вдалося нікого обдурити в ООН, де чітко заявили, що причиною війни на Донбасі стало не мовне питання, а військовий наступ Росії на територію України.

  • Представники шести країн: Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та Естонії в спільній заяві повністю підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і засудили незаконну анексію Росією Криму.

Наразі Україна на зовнішньополітичному фронті перемагає Росію завдяки результатам роботи Петра Порошенка та його дипломатів. Однак президент Зеленський уже заявив про необхідність заміни значної кількості послів, що роками успішно захищали інтереси України – наприклад Валерія Чалого (США).

  • Представник Бельгії у своєму виступі на РБ ООН високо оцінив «конструктивну передачу влади» Петром Порошенком в умовах війни на сході країни.

Текст скопійовано!