Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:57
ДБР закупив дорогі автомобілі за завищеною ціною
 • «Кому війна, а кому мати рідна» – у ДБР закупили цілу серію дорогих автомобілів і схоже за завищеною ціною на суму понад 14 млн грн:
  - позашляховик – 4,2 млн;
  - позашляховик – 2,1 млн;
  - позашляховик – 1,8 млн;
  - спецавтомобіль – 2,2 млн;
  - автомобіль – 2 млн;
  - автомобіль – 1,8 млн.
 • Варто нагадати, що у державному бюджеті на 2021 рік видатки на ДБР зросли з 1,4 млрд до 2,5 млрд., або майже удвічі.
 • Наразі ДБР не може похвалитися статистикою розкриття реальних злочинів, яка б перевершувала попередників. Зате порушено понад 60 справ проти Петра Порошенка та його однодумців.
 • Остання справа, яку ДБР порушило за заявою Ріната Кузьміна, взагалі порушує закон. Учасників Революції Гідності звинувачують у спробі державного перевороту за статтею 109, хоч ця стаття декриміналізована законом про амністію.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:55
Щодо дострокового виконання плану збору податків
 • Уряд хвалиться, що здер податки достроково з тих, хто вижив під час падіння економіки на 5,5% за рік. Це сумнівні досягнення. Азаров у 2013 році також збирав податки наперед і потім у держказначействі залишились якісь копійки.
 • Брак коштів у 2013 р через дострокові збори податків примусили Януковича позичити 3 млрд доларів у Росії, яка поставила вимогу відмови від євроінтеграції. В результаті в Україні вибухнув Євромайдан.
 • Податкові надходження - це лише частина надходжень до держбюджету. Діра у 200 млрд висить ще з квітня - це дефіцит вже зменшеного бюджету, який не вдалося закрити. Плюс близько 80 млрд неплатежів - звідти й діра. І збирання наперед податків тут не допоможе.
 • Відсутність співпраці з МВФ негативно відбивається на бюджеті не лише через не отримання траншу кредиту – без МВФ дорожчими стають запозиченням на ринку облігацій.
 • Чи не єдиний не інфляційний спосіб профінансувати бюджет – продати євробондів на 3-4 млрд доларів. Але без МВФ вони будуть коштувати 10% і навіть більше дисконту. Окрім того через рік їх доведеться віддавати – це відкладені витрати.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:53
Про наслідки нестачі коштів у державному бюджеті
 • За останні 8 місяців департамент воєнних закупівель Міноборони під різними приводами відклав, або й скасував цілий ряд тендерів для ЗСУ
 • Ще гірша ситуація через те, що не є оплаченою вже поставлена в армію продукція та виконані контракти, що загрожує банкрутством ряду поставників.
 • Через брак коштів бюджету підприємці та безробітні навряд чи зможуть отримати фінансову допомогу, яку анонсував президент Володимир Зеленський.
 • Двом мільйонам ФОП треба виплатити разову виплату в розмірі 8000 гривень - це 16 мільярдів грн. І це не рахуючи виплат для найнятих осіб, які також втратили роботу і не працювали у ФОП.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:47
Наразі з Covid-фонду витрачено менше половини витрат на медицину.
 • За даними прес-служби Мінфіну, станом на 20 листопада з Фонду боротьби з COVID-19 на заходи в сфері охорони здоров’я використано лише 7,8 млрд. грн з передбачених 18,5 млрд. грн.
 • Згідно бюджетного кодексу невикористані кошти на кінець року будуть списані. Такий стан справ свідчить про відсутність нормального управління в МОЗ та затримок фінансування, що буде видане в останній місяць.
 • Жахливо, що в умовах гострого браку кисню та апаратури у багатьох лікарнях, де помирають люди, не отримуючи допомоги МОЗ використав лише частину фінансування:
  - На лабораторії та закупівлі засобів індивідуального захисту використано лише 20% передбачених коштів –  0,8 млрд. грн із 4 млрд. грн.
  - На забезпечення лікарень киснем – всього 571 млн. грн із 1,5 млрд. грн.
  - На закупівлю обладнання для приймальних відділень взагалі лише 10%  – 0,5 млрд. грн з передбачених 4,7 млрд. грн.
  - На закупівлю апаратів ШВЛ витрачено 42 млн грн з передбачених 100 млн грн.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:28
Щодо проблем фінансування бюджету
 • Колишній перший заступник міністра економіки Павло Кухта заявив, що неоплачені платіжки на виконання держбюджету, які наразі зависли у Держказначестві, становлять 9,4 млрд грн. Причому з них 3 млрд грн за захищеними видатками: пенсії, зарплати бюджетників, витрати оборони.
 • За іншими даними державний бюджет поточного року недофінансовано на 300 млрд грн, і МВФ цього року грошей також не дасть.
 • Зеленському доведеться йти на секвестр (урізання витрат) бюджету і це ще кращий вихід. Буде значно гірше, якщо секвестру не буде, а натомість Мінфін почне продавати облігації українським банкам на гроші, що банки отримають від НБУ як рефінансування.
 • В результаті таких оборудок різко зросте грошова маса, при тому, що не зростатиме кількість товарів та послуг. Це рецепт для галопуючої інфляції, що може зірватись несподівано і серйозно обезцінити і так невисокі доходи українців.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:26
Щодо заяв Зеленського про допомогу ФОП та погашення податкових боргів

В.Зеленський: «Майже 4 млн громадян, що мають податковий борг до 3,06 тис грн, цей борг буде анульовано». Президент пообіцяв законопроєкти про те, що ФОПи та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають одноразову матеріальну допомогу у розмірі 8 тис грн.

 • Одноразова матеріальна допомога – це краще, ніж нічого, але виникає сумнів щодо того, чи має уряд неінфляційні джерела для виконання такого закону. Напередодні саме через брак неінфляційних джерел уряд відмовився підвищувати зарплати вчителям, а міністр освіти навіть звинуватив попередників у популізмі.
 • Чи наважиться тепер хтось з членів Кабміну звинуватити у популізмі Володимира Зеленського, який ігнорує той факт, що уряд не справляється з фінансування вже існуючих витрат на 300 млрд грн?
 • Для підтримки ФОП монобільшість Зеленського мала б проголосувати за перенесення введення РРО на 1 рік, а ще краще за їх скасування для більшості ФОП, що передбачають законопроекти Ніни Южаніної.
 • Ануляція податкового боргу має мати відповідне зменшення витрат бюджету. Якщо серйозно, Зеленський має запропонувати, які статті бюджету будуть урізані для надання цієї пільги.
 • Ініціатива ця взагалі запізнилася - компенсувати локдаун треба було ще навесні, коли гроші в бюджеті були. Натомість половину ковідного фонду закатали в асфальт.
 • Треба негайно вводити план Порошенка - проводити загальне тестування і тоді локдаун буде тільки для тих, хто захворів, а не для цілої країни.
Текст скопійовано!