Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Жовтня 2020 року - 23:36
Щодо провалу спілкування Арахамії та слуг з народом у Костянтинівці.
 • Піар-тур на Донбас депутатів від «Слуги народу» поки не вдається – «тепла» зустріч ветеранами «слуг» у Костянтинівці продемонструвала, що бійці не готові до капітуляції і в очі говорять, що «при Пороху» було краще

 • Вже на вокзалі в Костянтинівці слуги відчули настрої патріотичної громадськості Донбасу. На відео український ветеран прямо говорить, що ніякого перемир’я немає, що «они роют, роют в нашу сторону» (мається на увазі – зведення інженерних споруд російськими терористами), стріляють, а в наших окопах сидять офіцери, які забороняють відкривати вогонь, щоб це припинити.
 • Присутні на зустрічі з слугами військові дали чітко зрозуміти – ніхто їм не пробачив спробу «спільної інспекції» разом з сепаратистами позицій української армії, яку зупинила лише активна громадська протидія.
 • Виявилось, що і мир за будь-яку ціну для воїнів неприйнятний. Один з ветеранів чітко сказав: «нам нужна победа».
 • Арахамія почув також багато неприємного про ставлення військових до скорочення армії, яке він сам анонсував. Звична відмовка «слова були вирвані з контексту» не переконала військових.
 • Особливо вбивчим аргументом тих, хто зустрічав «слуг», були зміни в матеріальному забезпеченні армії. Як сказав один військовий, «при Порохе» солдат отримував матеріальної допомоги 10 тис. грн., а зараз – тільки 700 грн. Як виявилось, Арахамія з «комитета нацбезопасности и обороны» про це не знав.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 22:00
Щодо заяви Арахамії про скорочення армії.
 • Давид Арахамія часто використовується Зеленським для тестування громадської думки. Наприклад, так було з проектом відновлення водопостачання Криму, який також озвучував Арахамія.
 • Цілком очевидно, що потужна українська армія заважає Росії, що вимушена утримувати два армійські корпуси на окупованій частині Донбасу та армійське угрупування в Криму, для того, щоб протистояти можливим спробам ЗСУ повернути територію Україні.
 • Росія роками домагалась роззброєння та скорочення чисельності Збройних Сил України. Наразі українська армія є другою за чисельністю в Європі після російської, що перешкоджає домінуванню Росії на континенті.
 • Те, що плани скорочення ЗСУ висловлює не депутат ОПЗЖ, а лідер фракції Слуг – це свідчення потужності впливу, що здійснюється емісарами Росії на Зеленського.
 • За Порошенка ЗСУ зросли від 168 тис до 255 тис, а за Зеленського їх пропонують скорочувати – це найкраще ілюструє ставлення до армії різних президентів України.
Країна

Чисельність армії

Резерв

Воєнізовані формування

Разом

Росія

900 000

2 000 000

554 000

3 454 000

Україна

255 000

900 000

84 900

1 239 900

Франція

222 200

29 650

103 400

355 250

ФРН

186 450

40 320

0

226 770

Італія

176 000

18 300

183 500

377 800

Великобританія

187 970

233 860421 830

Іспанія

177 950

328 500

72 600

579 050

Беларусь

48 500

289 500

110 000

448 000

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 21:46
День захисника 14 жовтня
 • Впровадження нового свята захисника України 14 жовтня замість радянського 23 лютого було особистою ініціативою Петра Порошенка. Як, до речі, і включення до військових статутів вітання "Слава Україні!".
 • Логіка, якою керувався Президент Порошенко, призначаючи свято саме на 14 жовтня, зрозуміла - це апеляція до козацьких традицій, оскільки 14 жовтня давно відзначають як День козацтва. І, звичайно, 14 жовтня - День УПА.
 • Порошенко зіграв вирішальну роль у створенні нових потужних боєздатних Збройних сил України. Його заслуги в цьому процесі заперечити практично неможливо. Розбудова Збройних сил була одним із пріоритетів Петра Порошенка.
 • На час обрання президентом Петра Порошенка армія була розвалена. Тодішній міністр оборони Тенюх інформував парламент, що боєздатними могли вважатися лише близько 6000 воїнів. Не було в достатній кількості справної техніки, нормального забезпечення військових одягом та харчуванням. Заробітні плати були мізерні. 
 • Армія забезпечувалася зусиллями волонтерів. Порошенко був одним з найбільших жертводавців - за час президентства спрямував на благодійність 1,5 мільярдів гривень, левова частка яких пішла на потреби армії: відновлення систем ПВО, закупівлю снайперських комплексів, боєприпасів, автомобілів, бронежилети, спорядження та іншого необхідного обладнання.
 • Петро Порошенко за 5 років свого керівництва зробив усе, щоб кардинально змінити ситуацію з із боєздатністю та забезпеченням української армії. Підвищити престижність служби і захищеність українських воїнів.
 • Загальні видатки на Міноборони зросли з 26,5 млрд грн у 2014 році до 102 млрд грн у 2019 році, тобто більш як у чотири рази. Якщо видатки на особовий склад, його підготовку та медичне забезпечення у 2014 році становили 25,2 млрд грн, то на 2019-тий було закладено 81,7 млрд грн.
 • Видатки на озброєння зросли у десятки разів – із 0,85 млрд грн у 2014 році до 26,1 млрд грн за 2018 рік – останній повний рік, коли Петро Порошенко був президентом. Зростали видатки на будівництво і придбання житла для військовослужбовців. Із 0,16 млрд грн у 2014 до 1,01 млрд грн у 2018-ому. Тобто більш як у 6 разів.
 • Причому усі додаткові можливості для розширення фінансування, які з’являлися протягом року, також використовувалися для збільшення видатків на оборону. Наприклад у 2018 році фактичні видатки були на 8,4 млрд або майже на 10% більшими, аніж заплановані 86,6 млрд грн.
 • Натомість нинішньою владою потреби армії ігноруються. Темп нарощування витрат на військові потреби, який був за Порошенка у 2014-2019 роках, повністю втрачений.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Липня 2020 року - 12:21
Щодо реакції на багатотисячні протести на захист армії
 • Учасники акції висунули низку вимог до Зеленського і його команди. Однак жодної реакції на протест з боку ОП, Міністерства оборони або іншого офіційного органу так і не послідувало.
 • Таке цинічне ігнорування питань, які турбують українське суспільство, веде до подальшої втрати довіри чинної владою та просування її шляхом Януковича у напрямку Ростова.
 • Неприпустимим є свідоме створення керівництвом країни умов, за яких Збройні сили нашої держави будуть неспроможні виконувати свою основну конституційну функцію – захист своєї Батьківщини від ворога. До таких умов, зокрема, належать:
 • Заборона використання безпілотних літальних апаратів, що унеможливлює ефективний контроль за вогневою активністю ворога та отримання документальних доказів порушення російською окупаційною армією режиму припинення вогню.
 • Заборона укріплення позицій, що в умовах порушення режиму тиші становить пряму загрозу життю наших захисників. Це вкрай недалекоглядне рішення.
 • Відсутність реальних механізмів контролю за виконанням «піхотинцями Путіна» різного рівня домовленостей в рамках ТКГ щодо припинення вогню та механізмів застосування санкцій в разі їх невиконання російськими гібридними військами на Донбасі.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Березня 2020 року - 20:31
Чому армія з 25 березня 2020 року залишилась без харчування?

Головна причина - некомпетентність та корупція у системі забезпечення харчування ЗСУ.

 • До 2006 р існувала радянська система харчування: заскорузла, неефективна і корупційна – військові частини самі купували продукти і готували їжу. 
 • Систему зламав Анатолій Гриценко, віддавши харчування приватним фірмам, але одна корупційна система була замінена іншою.
  Відтоді на тендері вигравали майже кожного разу одні й ті ж самі приватні компанії, які платили відкати і потроху ставили армію в залежність від себе, купуючи їй кухонне устаткування.
 • Склади і приміщення їдалень були в оренді у приватних компаній, відтак командири частин не мали доступу на склад і не могли проконтролювати, кількість і якість продуктів.
 • В армії скоротили поварів та офіцерів-інтендантів.
 • Після початку бойових дій на Сході комерційні компанії відмовились возити їжу в поле з ризиком для життя.
 • З початком війни виникла і потенційна небезпека ворожих диверсій через харчування, яке не контролювали військові;

З 2016 року волонтерський десант у Міноборони почав реформу системи харчування. Спочатку на рівні експерименту кілька частин відновили самостійне приготування їжі. На тендер виставлялася тільки закупка продуктів.

В 2018-2019 році близько половини військових частин перейшли на нову систему харчування. У першу чергу це зробили ті, хто перебуває на фронті. Реформа не була завершена через зміну президентів.

Новий начальник генерального штабу Руслан Хомчак – прихильник старої системи харчування, яке повністю забезпечують приватні компанії. Перший міністр оборони Андрій Загороднюк продовжив тендер на закупку харчування на 2020 рік для всіх ЗСУ. Але Начальник генерального штабу Руслан Хомчак відмовився продовжувати реформу й шукати поварів для військових частин – натомість був проведений тендер на приготування їжі за участі комерційних компаній.

Конфлікт старого і нового бачення в команді Зеленського вилився у чудернацький компроміс, коли харчі вже купувалися через тендер міноборони, а приготування їжі для частини ЗСУ як і раніше робили комерційні фірми.

Несподівано на тендері приготування їжі виграла нова фірма, і старі комерційні компанії влаштували для неї саботаж, накинувши борги за поставлене устаткування армії за минулі роки. Новий переможець тендеру, що мав готувати їжу для частини армії, відмовилась платити за борги Міноборони. Старі комерційні компанії також вирішили з 25 березня умити руки і не займатися приготуванням їжі.

Від 25 березня близько 40% військових частин опинилися перед загрозою голоду. Контракти на поставку продуктів є, а приготувати їх нікому.

Тому Офіс президента звернувся до ОДА із закликом надати армії їжу на безоплатній основі.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Березня 2020 року - 22:02
Щодо незабезпечності армії засобами індивідуального захисту

Військові передають волонтерам, що армія не забезпечена ані респіраторами, ані масками, ані дезінфекторами. Між тим це чи не найбільше в країні масове скупчення людей, що постійно перебувають разом.

 • Після перемоги Зеленського армія взагалі перетворилась на пасинка і про неї дбають далеко не в першу чергу, як це було раніше.
 • В історії України вже були події, коли через хворобу українське військо програло війну і втратило державу. Епідемія взимку 1919-1920 р фактично знищила військо Директорії УНР під командуванням Петлюри. Від тифу тоді загинули 25 000 бійців. 
 • Тому проблема забезпечення армії засобами захисту тепер - це питання національної безпеки
Текст скопійовано!