Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Жовтня 2020 року - 23:33
Щодо опитування КМІС про корупцію

Опоненти поширюють опитування КМІС за яким найбільше з корупцією асоціюють П.Порошенка та його партію.

 • Сам факт такого опитування в останній тиждень перед виборами яскраво свідчить про передвиборчу маніпуляцію. Для випливу на голосування чорнуху завжди запускають в останній тиждень, щоб опоненти не встигли її спростувати.
 • І справді, для того щоб провести зустрічне опитування – чи задоволені ви тим, як Зеленський поборов корупцію – часу вже не залишається. А за глибиною розчарування в цьому питанні претензії до Зеленського та його партії були б найбільшими, адже до нього були і найвищі очікування такої боротьби.
 • Зеленський не демонструє політичної волі, щоб побороти корупцію, бо політична воля визначається не переслідуванням колишніх, а боротьбою з теперішніми корупціонерами.
 • Олександр Юрченко – єдиний випадок, коли члену політичної команди Зеленського вручили підозру. Але це сталося тільки після обурення суспільства, яке відреагувало на відмову генеральної прокурорки висунути підозру.
 • Найбільші корупційні скандали у команді Зеленського:
  - 30.10.2020 – народний депутат Гео Лерос розповів, як Банкова покриває Дениса Комарницького з Удару, якого НАБУ звинувачує у корупції на будівництві Воскресенського мосту у Києві. В обмін Комарницький фінансує депутатську групу в парламенті. За словами Гео Лероса 236 депутатів монобільшості регулярно отримують хабарі в доларах у конвертах готівкою.
  - 29.03.2020 - народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака домовляється про працевлаштування на певні посади в органах влади за винагороду.
  - 04.03.2020 Звільнений міністр фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю LB відкрито звинуватив прем’єра Дениса Шмигаля і голову Податкової служби Сергія Верланова у кришуванні розкрадання ПДВ на 5 млрд грн за місяць.
  - 23.01.2020 «Слугу народу» Павла Павліша спіймали на переписці про «нахабний поділ бюджету» із заступником міністра охорони здоров'я Андрієм Семиволосом, який пише: «Тут можна добре прибарахлитися, онукам вистачить»
  - 08.01.2020 НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань нардепа СН Андрія Геруса. НАБУ виконало рішення Вищого антикорупційного суду. З вимогою відкрити справу до суду звернувся адвокат екс-депутата Олега Ляшка.
  - 12.12.2019 НАБУ почало розслідування щодо нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського. Мова йде про лобіювання поправки, після якої, тютюнова галузь різко скоротила виробництво, а бюджет недоотримав мільярдні надходження. Справа стосується також нардепів СН Олександра Юрченка та Дмитра Холодова.
  - 04.12.2019 НАБУ зареєстровано кримінальне провадження щодо нардепа від "Слуги народу" Дмитра Холодова. Підставою стало розслідування "Схеми". Частина 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 ККУ: закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем.
  -24.10.2019 НАБУ і САП відкрила провадження за фактом можливого отримання 11 депутатами СН хабарів від Антона Яценка.
 • Але окрім оточення і сам президент Володимир Зеленський зовсім не тягне на звання антикорупційного святого. УП розповідала, що «на будівництві доріг сформувався картель кількох компаній. Укравтодор під різними приводами не допускає до тендерів їхніх конкурентів і дозволяє своїм "улюбленцям" розігрувати мільярди на липових торгах.
 • Три групи компаній фактично поділили між собою області, де вони виграють тендери. Будівельним ринком стабільно курсують чутки про ціну любові до обраних фірм – до 20% відкату.»

«Співрозмовники УП вказують на два великих державних підприємства, за "добробут" яких у Зеленського відповідає перший помічник президента Шефір: Одеський припортовий і Енергоатом. ОПЗ у лютому перед карантином "тимчасово", без конкурсу очолив Микола Синиця.

Варто нагадати, що Сергія Шефіра називають гаманцем президента – саме на свого першого помічника Володимир Зеленський переписав свої фірми в офшорах, які продовжують успішно працювати в Росії.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 21:51
Світовий досвід борьтьби з корупцією
 • Строгість покарання не завжди ефективна. Досвід різних країн світу свідчить, що поширення корупції прямо не залежить від строгості покарання. 
 • Росія одна з найкорумпованіших держав, але покарання там більш суворі, ніж в Україні. ФРН одна з найменш корумпованих, але й покарання там за корупцію мінімальні.
 • Важливим є не суворість покарання, а готовність його застосувати та невідворотність самого покарання. Можна запровадити відрубування рук, але якщо руки не будуть рубати СВОЇМ, то це нічого не дасть.

 

Країна

Максимальне покарання

Особливості

Туреччина

До 10 років за "нормальний" хабар

Допускається дарунок чиновнику

ФРН

Від 3 до 5 років

Суддям до 10 років

Великобританія

Від 3 до 7 років, штраф у розмірі хабаряФранція

До 10 роківІталія

До 12 роківКанада

До 14 роківУкраїна

До 15 років з конфіскацією майна

Термін залежить від типу злочину

США

До 15р і штраф 3 кратному розміріРосія

До 15р і штраф 100 кратному розміріТаїланд

До 20 років, або пожиттєвє/розстрілОАЕ

Відрубування руки, до 15 роківКуба

РозстрілКитай

Публічний розстрілІран

Повішення, відрубування пальцівСправа громад
Глобальна Фейсбук
13 Жовтня 2020 року - 23:39
Щодо падіння показників Укроборонпрому
 • Цього року Укроборонпром продав на 4 млрд дол (на 15%) менше зброї, ніж за аналогічний період минулого року.
 • Проте у Зеленського навпаки хваляться випуском продукції, як справжні совки. Прес-служба Укроборонпрому рапортує, що за підсумками 9 місяців 2020 року ми виготовили озброєння та військової техніки, а також надали послуг з їх ремонту та обслуговування, на 21,8 мільярдів гривень, що на 1,1 мільярд гривень більше, ніж за аналогічний період 2019 року.
 • Зменшення продажу української зброї на зовнішніх ринках можуть привітати в Москві, бо російський ВПК швидко займе звільнену українцями нішу.
 • Все, що стосується армії не викликає інтересу у президента Зеленського. За його висловом у своїй голові він війну вже закінчив, а раз так – зброя йому не потрібна. Проблема в тому, що так не вважає Путін - той, хто цю війну почав.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:28
Щодо катастрофічного відставання України у тестуванні
 • Україна на останньому місці в Європі за кількістю тестів на тисячу громадян. Наприклад в Україні зробили 55 тестів ПЛР на 1000 громадян, а в Росії 331 на 1000 громадян. Тобто в Росії роблять тестів ПЛР в 6(!) раз більше, ніж в Україні.
 • Якщо в країні-агресорі роблять ушестеро більше тестів, ніж в Україні – ми закладаємо програш у війні, бо виграють тільки здорові. Питання тестування є питанням національної безпеки.
 • Невиявлені хворі поміж нас заражають інших - як результат за темпами зараження, на жаль, ми обігнали Росію.
 • Варто пригадати як епідемія тифу фактично знищила армію Симона Петлюри в 1919 році.
 • Питання боротьби з коронавірусом стає питанням національної безпеки країни. Для того, щоб наздогнати наших ворогів ми повинні провести 14 млн тестів, а наразі в Україні проведено тільки 2,3 млн.
 • Серйозною загрозою поширення хвороби є голосування 25 жовтня. Десятки тисяч членів виборчих комісій у закритих приміщеннях будуть працювати цілу добу, а тому вони стають основною групою ризику для поширення хвороби.
 • Тому необхідно  провести обов’язкове тестування ПЛР кожного члена комісії перед голосуванням у Пт 23 жовтня. А також після голосування у випадку появи симптомів. Треба рекомендувати всім членам комісій після голосування піти на самоізоляцію протягом 14 днів.
 • Більше ніж пів року тому парламент України виділив Зеленському та його уряду більш ніж 65 мільярдів гривень і на ці гроші уряд не закупив жодного ШВЛ. На обладнання приймальних відділень опорних лікарень не витрачено одної копійки.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:19
Щодо листа від СБУ на адресу ЄС Донецької і Луганської області
 • Якщо спростування СБУ стало реакцією на розголос, - суспільство та опозиція можуть зарахувати собі перемогу, адже демократію вдалося відстояти.
 • Надсилаючи такого листа СБУ перевищило власні повноваження – такі дії нагадують КГБ. Політичні партії та політична діяльність, зокрема вибори, у демократичних країнах, не можуть бути предметом розслідування спецслужб.
 • Настільки грубе порушення принципів демократії стало поганим подарунком для Зеленського, який сьогодні на саміті Україна-ЄС буде запевняти Європу у відданості європейським цінностям.
 • Реакція депутатів Європейської солідарності свідчить, що лист СБУ був для них цілковитою несподіванкою. Це добре, що тепер СБУ відмовилась від такого листа, але що було б, якби партія кинулася виконувати вимоги, не апелюючи до громадськості?
Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Жовтня 2020 року - 17:22
Щодо поширення короновірусу в Україні
 • Україна, як і раніше, на останньому місці у Європі за кількістю проведених тестів ПЛР. Наразі у нас зробили один тест на 18 громадян, у той час як у сусідній Білорусі – один текст на 5 громадян, а в Росії – один тест на кожні 3 громадян.
 • Чи не головна причина зростання захворюваності у тому, що тисячі не виявлених тестами хворих під час інкубаційного періоду ходять серед нас і продовжують заражати інших.
 • Фонд боротьби з коронавірусом витрачається непрозоро і не на заявлені цілі. Тестів ПЛР не вистачає, тому на ринку їх продають за спекулятивною завищеною ціною. Якщо у державних лабораторіях ПЛР коштує 700 грн, то у приватних – до 2000 грн.
 • За різними оцінками українці вже заплатили за тестування майже мільярд гривень з власних кишень, у той час, як у ЄС такі тести є безкоштовними. Висока ціна тестів також стримує тестування.
 • Із Фонду боротьби із коронавірусом не закуплено жодного апарату ШВЛ. Це — висновок Рахункової палати.
 • В Україні чи не найвища в світі кількість хворих медиків – понад 15 тисяч і основна причина у тому, що з фонду не закупили достатню кількість захисних костюмів для них.
 • Через недостатнє фінансування держави лікарі змушені звертатися із проханням про допомогу до благодійників — у тому числі, і до «Європейської Солідарності». 50 апаратів ШВЛ, 130 000 захисних костюмів для медиків, 10 000 захисних окулярів, 50 000 ІФА-тестів вже передані для допомоги.
 • ЄС вимагає від правоохоронців зупинити розкрадання Фонду по боротьбі з коронавірусом. Аморально наживатися на здоров’ї людей.
Текст скопійовано!