Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
21 Жовтня 2020 року - 0:07
Європейська солідарність – лідер щодо євроінтеграційних очікувань
 • Більше половини українців асоціюють з інтеграцією України в Євросоюз партію «Європейська Солідарність» – КМІС: 53,5% українців асоціюють з інтеграцією України до ЄС партію «Європейська Солідарність». Такими є дані опитування КМІС.
 • 21,5% опитаних асоціюють з євроінтеграцією партію «Слуга народу», 20,7% - ВО «Батьківщина», 10,9% - партію «Голос», 7,1% - УСГ, 7,1% - «ВО «Свобода», 5,7% - партію «УДАР», 4,5% «За майбутнє», 4,1% - «Сила і честь», 2,1% - ОПЗЖ, інші партії менше 2%.
 • Всеукраїнське опитування відбулося з 8 до 15 жовтня 2020 року, методом особистого інтерв'ю з використанням планшета опитано 1009 респондентів, що мешкають у 73 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). 
 • У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,1%.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
13 Жовтня 2020 року - 23:41
Щодо опитування, яке пропонує Зеленський
 • За 12 днів до голосування, після того, як офіс президента не зміг пропхати закон про соціологічні опитування під час голосування, за відсутності діючого закону про референдум – до цієї пропозиції неможливо поставитись серйозно. Це політтехнологія, яка допоможе Зеленському зібрати своїх прихильників на голосування.
 • На те, що це політтехнологія вказує «серіальність» – питання одразу не оприлюднено і швидше всього кожне питання буде оголошуватись окремо, щоб створювати інформаційний привід для ЗМІ.
 • На політтехнологію вказує і можливе винесення на опитування питання про легалізацію маріхуани – Зеленський розраховує таким чином зібрати молодь і показати, що він не байдужий до легких наркотиків.
 • За чий рахунок буде проводитись опитування? Якщо ця політтехнологія на користь Слуги народу буде оплачуватись з державного бюджету, то це безумовно порушення закону про вибори і підстава для кримінального переслідування організаторів.
 • У своєму зверненні Зеленський вже порушив виборчий закон – вжив гасло (слоган), який використано у рекламі партії «Слуга народу» «буде так як вирішиш ти».
 • Якщо Зеленський хоче справді дізнатися, що про нього думають люди, хай проведе опитування у лікарнях, де не вистачає ліжок хворим на Ковід-19, де немає кисню і ШВЛ, де люди вимушені купувати дорогі ліки за власний кошт.
 • Пропозиція Зеленського провести всенародне опитування за півтора тижні до місцевих виборів є черговим шоу для того, щоб відволікти увагу людей від провалів влади та її неспроможності боротися з пандемією коронавірусу.
 • Опитування може бути використане і для легітимізації замовлення на капітуляцію. Все залежить від питань, які будуть винесені. У такому разі потрібно максимально взяти участь в опитуванні Зеленського, щоб відобразити там справжню громадську думку.
 • Не зрозуміло, хто буде проводити підрахунок відповідей у такому опитуванні і на якій підставі це може контролювати громадськість? Така розмитість процедури створює просту можливість для фальсифікації результатів.
 • Це всеукраїнське опитування нагадує «общероссийское голосование», яке проводилося напередодні в Росії. Нам пропонують підміну, симуляцію демократії - за формою референдум а за змістом голий піар.
 • Саме опитування, яке назвали «референдумом». Легітимізувало анексію Криму, тож технологія таких акцій розроблена і використвується у Росії.
 • Ще один наслідок опитування на виході з дільниць – це перешкоджатиме проведенню об’єктивного екзіт-полу, адже затримуватись будуть виборці Зеленського, яких серед бажаючих взяти участь в опитуванні буде більшість. Відповідно екзіт-пол покаже більший рейтинг Слуги народу, ніж буде зафіксоване у голосуванні.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:38
Щодо «аргегованого» рейтингу соціологічної групи «Рейтинг»
 • Це одна з найяскравіших маніпуляцій на цих виборах. Опитують вибірку лише 5000 респондентів і тільки на виборах в обласні ради.
 • Тобто в кожному з 25 регіонів опитано лише 200 респондентів. Таке опитування не є репрезентативним для областей у кожній з яких мешкає 2-3 млн. Що можна визначити наприклад у Києві, опитавши 200 чоловік на майже 3-мільйонне місто?
 • Опитуючи про підтримку партій на виборах виключно до обласних рад соціологи не знають симпатій на виборах до районних рад, а також до міських, селищних та рад ОТГ. Маніпуляція у тому, що симпатії до обласних рад видають як рейтинг для цілого регіону.
 • Замовника таких опитувань добре видно за аномально високими цифрами політичної партії «За майбутнє» (Коломойського». Тим більше, що «Рейтинг» вже третій тиждень видає свої результати у четвер перед програмою «Право на владу» на 1+1
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:21
Щодо опитування Соціального моніторингу
 • Загалом ця компанія має підмочену репутацію – директорка Соціального моніторингу Ольга Балакірева фальсифікувала результат екзіт-полу на виборах 2004 року, що було одним з факторів, який спровокував Помаранчеву революцію. І хоч пізніше Балакірева визнала свою помилку її компанія неодноразово відрізнялась політичною заангажованістю на користь діючої влади.
 • Тим більш важливо, що навіть такі соціологи визнають стрімке падіння довіри до президента Зеленського: за падінням довіри Зеленський випереджує всіх попередніх президентів, включаючи Петра Порошенка. 
 • Так через три роки перебування при владі восени 2017-го (за даними центру ім. Разумкова) президенту Порошенку довіряли майже 25%. 
 • Тим часом президенту Зеленському тепер, через півтори роки після виборів (за даними Соціального моніторингу) повністю довіряють тільки 13,8%.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Квітня 2020 року - 20:15
Щодо нових рейтингів політичних партій
 • Навіть соціологічне агентство "Рейтинг", яке завжди було комплементарним до влади, показує падіння підтримки партії президента «Слуга народу» майже удвічі в порівнянні з вереснем.
 • Водночас з вересня до квітня підтримка «Європейської солідарності» зросла утричі, що вивело її на друге місце у рейтингу партій.
 • Такі дані опитування означають - виборці вважають, що «Європейська солідарність» стала головною альтернативою діючій владі, що дозволяє говорити про цю партію, як про лідера опозиції.
 • Регіональні тенденції показують - ЄС або впевнено наздоганяє СН (як в Києві - 22,3% киян підтримують СН, 18,6% - ЄС), або виходить навіть на перше місце як у Львові, де СН впала нижче прохідного бар'єру, маючи лише 4%, ЄС утримує лідерство, маючи підтримку 33,4%.
 • Партія Вакарчука «Голос» не просто не проходить до парламенту, а балансує на рівні популярності партії Шарія.
 • Уповільнити падіння рейтингу «Слуг народу» допомогає коронавірус, на який списують тепер всі прорахунки. Варто нагадувати, що економічна криза почалася до пандемії – у Зеленського примудрилися вбити економічне зростання за кілька місяців навіть без коронавірусу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Липня 2019 року - 13:06
Щодо останніх соціологічних опитувань

Партія

КМІС
13.07.19

Соціологічна
служба
«Рейтинг»
17.07.19

The Belgium-Ukraine
Research
Institute

Слуга народу

52,3%

49,5%

41,2%

ОПЗЖ

10,3%

10,5%

18,6%

ЄС

7,9%

7,7%

11,1%

Батьківщина

5,8%

6,9%

7,1%

Голос

4,0%

5,9%

4,6%

Соціологи підтверджують тенденцію падіння підтримки «Голос», що перебуває на межі проходження до Верховної Ради. Якщо проект Вакарчука не потрапить до парламенту, «Європейська солідарність» виявиться єдиним захисником курсу України до НАТО і ЄС в ВР 9 скликання.

 • Голоси віддані за партію Вакарчука у такому разі перейдуть до переможців виборів і дозволять отримати більше депутатських місць насамперед для «Слуги народу» і ОПЗЖ Медведчука, а потім для ЄС і Батьківщини.

Найбільш загрозливими є дані Бельгійсько-українського інституту досліджень, бо в такому разі в парламенті може скластись проросійська коаліція за участі ОПЗЖ Медведчука.Текст скопійовано!