Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Вересня 2020 року - 20:46
Щодо підготовки атаки на Прямий канал
 • Як повідомляють джерела, наближені до офісу президента, наказ «прикрити діяльність Прямого» Зеленський дав під час таємної наради з силовиками на Банковій ще на початку вересня. Відповідальний – Олег Татаров, адвокат з команди Портнова, а нині заступник голови ОПУ.
 • Може здаватись, що основна проблема Прямого – його надмірна популярність, але це не так. Адже у травні Нацрада вже атакувала і телеканал Еспресо всього лише за ретрансляцію ВВС і Свободи.  Колишній член Нацради Сергій Костинський раніше попереджав про ймовірність переслідування 5 каналу.
 • Причина у тому, що Зеленський нетерпимий до критики. Про це свідчать його роздратовані репліки про опозицію, яка «плутається під ногами» та нападки на депутатів власної фракції, незгодних з ним (мікроби). Гео Лероса виключили з фракції за критику Зеленського, у той час як Лещенко критикував Порошенка до останнього.
 • Якщо на Прямому будуть проводитись обшуки і телеканал за вигаданими звинуваченнями буде закрито – Зеленський стане нерукопожатим у Європі і це не зупинить, а посилить кількість критики на його адресу.
 • За 5 років президента Порошенка не було закрито жоден телеканал. Навіть Ньюсван, який регулярно брав участь в інформаційних атаках Росії на українську владу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Березня 2020 року - 21:43
Про тиск на телеканал "Прямий"
 • Репресії та обшуки на телеканалах - це згортання свободи слова, що була одним з досягнень Революції гідності. 
 • Влада намагається зачистити інформаційний простір від будь-яких критичних або позиційних матеріалів.
 • Зеленський не терпить критики, вважаючи особистою образою, «переходом на особисте». Це показала його реакція на виступ Олексія Гончаренка. Президент біг через увесь парламент зі своїм охоронцем тільки для того, щоб висловити своє незадоволення депутату.
 • Реакція президента зчитується його підлеглими, і саме тому вже на другий день після образи Зеленського ДБР почав вилучати інформаційні матеріали телеканалу «Прямий». 
 • Такі методи дозволять ДБР висунути звинувачення будь-кому: депутатам, політологам, блогерам, які виступали в ефірі.
 • «Не можна дратувати президента, не переходьте на особистості бо він розстроїться» – це початок запровадження цензури і згортання демократії в Україні.
 • Критика влади – головна зброя опозиції. 
 • Право на поширення інформації, право на критику влади гарантоване статтею 34 Конституції України. Обмеження свободи слова можуть містити ознаки узурпації влади.
 • Стаття 34. «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.»
Справа громад
Глобальна Фейсбук
27 Лютого 2020 року - 14:00
Заява адвокатів Андрія Антоненка (Ріфмастера). Справа Шеремета.

Вчора, 26 лютого, управління комунікації Національної поліції розмістило на сайті МВС України маніпулятивну і неправдиву інформацію щодо підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета.

А саме, що підозрюваний Антоненко начебто:

1) відмовився від проведення слідчого експерименту;
2) відмовився від дачі показань і від одночасного допиту з Юлією  Кузьменко;
3) відмовився від тесту на детекторі брехні.

Насправді:

- Антоненко не відмовлявся від проведення слідчого експерименту 02.01.2020, а наполягав на його проведенні у присутності вільно обраного захисника, як того вимагає закон, в чому йому було відмовлено.

- Антоненко 28.12.2019 добровільно і вичерпно надав показання. Є повна стенограма його допиту.

- Антоненко ніколи не відмовлявся від проходження тестування на детекторі брехні, але наполягає на проходженні поліграф-тестування виключно спеціалістами, які є членами американської або британської асоціації поліграфологів і які не пов’язані зправоохоронними органами України .

- 18 лютого слідчий Бирко пообіцяв надати стороні захисту усі необхідні матеріали 19.02.2020 о 14:00, а захисники погодились у такому разі на одночасний допит з Юлією Кузьменко. Однак слідчий своєї обіцянки не дотримав, внаслідок чого пан Антоненко від одночасного допиту відмовився. 
Пізніше з’ясувалося, що від одночасного допиту відмовилася і пані Кузьменко.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Серпня 2019 року - 10:10
Шуфрича хочуть обрати головою комітету, замість "обнулити лічильник"

ЄС вважає неприпустимим окупацію комітету зі свободи слова партією Шуфрича-Медведчука.

 • ОПЗЖ є опозицією лише за назвою – насправді це проросійська сила, яка відбиває інтереси країни-агресора, яка напала на Україну і несе відповідальність за понад 13 тисяч загиблих.

Добре, що Голос дослухався критики і почав також виступати проти Шуфрича на цій посаді. Можливо найкращою кандидатурою голови комітету з питань свободи слова є професійний журналіст, депутат Голосу – Сергій Рахманін.

 • Не менш ефективним головою комітету з питань свободи слова став би професійний тележурналіст Володимир Ар’єв.
Текст скопійовано!