Позиція Скинути теги

Щодо ТСК Безуглої по темі вагнецівців
 • Це не об’єктивна Тимчасова слідча комісія, а партійні збори депутатів Зеленського та Медведчука, адже там є лише слуги та ОПЗЖ.
 • Після багатомісячного опору влада погодилася створити ТСК, але створили не по вагнерівцях, а для чорного піару проти Порошенка.
 • Результати діяльності такої ТСК – окозамилювання і фальсифікат. Влада та її партнери не зацікавлені у розслідуванні, але обидві політичні сили зацікавлені в тому, щоб прикрити від звинувачень Зеленського і Єрмака.
 • Необхідність ТСК по вагнерівцях викликана небажанням влади розслідувати справу. За 13 місяців кримінального провадження СБУ не зробила жодної слідчої дії. Українські правоохоронні органи не розслідують державної зради.
 • Відмовившись захоплювати вагнерівців, у Зеленського втратили виконавців і свідків злочинів збиття боїнгу МН-17 та транспортника ІЛ-76. Це важкий міжнародний злочин Путіна і він був зацікавлений, щоб його не змогли звинуватити юридично.
 • Зеленський і Єрмак забрехались. Спочатку Єрмак заявляв, що спецоперація вигадана від початку і до кінця, а Зеленський підтверджував, що спецоперації не було. Пізніше Зеленський почав стверджувати, що це була спецоперація інших країн, куди втягували Україну і висловив задоволення, що вона зірвалась.
 • Коли постала реальна загроза розслідування Зеленський обмовився, що сам розповів подробиці Лукашенку.
 • Варто нагадати, що імпічмент Клінтону хотіли оголосити через те, що Президент США збрехав у суді.
Північний потік-2 добудований за відсутності опору України
 • Добудова ПП-2 є програшом Зеленського, який, на відміну від Порошенка, не вів активної боротьби проти нього. Це відчув Путін і після перемоги Зеленського добудова газопроводу різко прискорилася:
  Північний потік-2 почали будувати з 2016 року, але через активний опір України станом на 1 квітня 2019 року було прокладено лише 915 км труб двох гілок Північного потоку, який має загальну довжину 2462 км, або 37%.
  - Проте лише за перший рік президентства Зеленського, станом на грудень 2019-го, трубопровід вже мав 2230 км, тобто був готовий на 90%. (Подальша зупинка добудови відбулася тільки завдяки позиції Данії).
 • Під час зустрічі з Ентоні Блінкіним Володимир Зеленський погодився зі зняттям санкцій США проти ПП-2, адже на спільній прес-конференції після зустрічі він обійшов увагою цю тему і заявив, що сторони продемонстрували спільність бачення та підходівПізніше в США заявили, що повідомили українську сторону про зняття санкцій зазделегідь.
 • З ПП-2 можна і треба було боротися. Зеленський не проявив бойових якостей і здався без боротьби, бо є некомпетентним президентом у зовнішній політиці і тепер Україна втратила кілька мільярдів доларів щорічно за транзит російського газу.
 • Наприклад, в 2014 році Україні вдалося зупинити побудову «Південного потоку» через Болгарію. За президентства Порошенка кількість ниток «Блакитного потоку» у Туреччину також була зменшена вдвічі, а вже прокладені труби по території Росії – частково розібрані. Порошенко навіть добився від Франції повернення сотень мільйонів доларів Росії за вже збудовані 2 кораблі типу «Містраль».
 • У Зеленського програли навіть контракт з Угорщиною, якому не загрожував Північний потік-2. На початку вересня Будапешт оголосив про підписання угоди на поставку російського газу через Сербію, в обхід України.
Репортаж CNN про вагнерівців викрив брехню української влади
 • Безумовно – це сигнал Зеленському, що США незадоволені, його зустріч з Байденом була невдалою і довіру відновити не вдалося. Адже лише через тиждень після їхньої розмови телеканал, що традиційно підтримує Демократичну партію США, фактично викрив Зеленського у брехні.
 • Ще в червні цього року Зеленський радів, що спецоперація зірвалась і заявляв, що це була чужа спецоперація, куди намагалися втягнути Україну. З репортажу CNN постає зовсім інша картина – це була спецоперація українських спецслужб, де американці надавали лише фінансову підтримку.
 • Фактично у CNN підтвердили слова Порошенка, який заявляв, що давав згоду на початок підготовки цієї спецоперації українським розвідникам. Мабуть репортаж CNN можна назвати головним наслідком візиту Зеленського до США.
 • Викривальний матеріал на CNN містить ще один сигнал. Якщо Зеленський і далі провадитиме корупційну олігархічно-популістську політику, то незабаром з’явиться більш жорсткий матеріал Bellingcat".
 • Варто нагадати, що зрада не розслідувалась, а парламент уникнув створення ТСК по вагнерівцях, якої вимагала ЄС та інші опозиційні сили.
 • Армія «вагнерівців» це по суті неофіційна армія найманих вбивць на замовлення Путіна. Всі серійні вбивці знаходяться там на олівці ФСБ і виконують свої страшні злочини на Донбасі – зокрема і збиття МН-17 – виключно із санкції Путіна.
 • Особливо погано, що репортаж CNN про те, як Україна відпустила вбивць, вийшов під час судового процесу у Гаазі, де звучать виступи рідних тих людей, які загинули у малазійському боїнгу.
ЄС не підтримала звернення про статус основний союзника США поза НАТО.
 • Фракція ЄС не підтримала постанову, але 11 депутатів проголосували за, що свідчить про внутрішню демократію і повагу до відмінних позицій у ЄС.
 • Як правило статус основного союзника США поза НАТО отримують країни, як і в силу різних причин не можуть приєднатися до НАТО. Конституція України визначає ж зобов’язання Верховної Ради вести України до вступу до НАТО, тому звернення про такий статус виглядає суперечливим.
 • До внесення змін у Конституцію України в 2017 році Верховна Рада зверталася з прохання надання такого статусу до США, однак позитивної відповіді не отримала. Цікаво, що тоді за це звернення проголосував і Сергій Лещенко, який тепер критикує таку позицію.
 • На даний момент 18 країн світу отримали статус основного союзника США поза НАТО. У тому числі Афганістан у 2012 році, що однак не допомогло йому протистояти захопленню Талібаном в 2021 році.
 • В 2014 році Сенат США підтримав ідею надання цього статусу Україні, але адміністрація демократа Обами її відкинула. 1 червня 2019 року законопроект надання Україні статусу основного союзника поза НАТО ж зареєстровано у Палаті представників США, але до голосування справа не дійшла й досі.
 • Президент Байден представляє Демократичну партію США, яка не любить загострювати відносини із Росією, тож звернення Верховної Ради України за таким статусом було би знову безрезультатним.
Щодо очікувань від майбутньої зустрічі Байдена і Зеленського

О.Корнієнко: «Ключовою темою майбутніх переговорів президентів України та США стане безпека та долучення американської сторони до вирішення питань деокупації Донбасу та Криму»

 • Нас знову «годують завтраками», обіцяючи майбутні перемоги. Насправді рішення про безпосереднє залучення США до переговорів має бути узгоджене з Росією. Без згоди Путіна нормандська четвірка розширитись не зможе.
 • На жаль, обговорення питань України у двосторонньому форматі між Росією та Заходом уже відбувається без України. Сам факт такого обговорення спростовує брехню Зеленського про самостійність України, адже нашу долю починають вирішувати без нас.

О.Корнієнко: «Ми не відіграємо роль прохачів, бо ми маємо що запропонувати для спільної протидії російській агресії: "Кримська платформа" і відчутний прогрес у забезпеченні та реформування армії…»

 • Кримська платформа закінчилася … прийняттям декларації намірів. Поки-що гора народила мишу. Зеленський переконав би в ефективності Кримської платформи, якби США та інші її учасники посилили санкції проти Росії.

О.Корнієнко: «Газ не повинен перетворитися на енергетичну та економічну зброю проти України з боку Росії. Сподіваємося, що за підсумками саміту знайдемо спосіб усунути цей ризик. Далеко не все втрачено в питанні "Північного потоку-2»

 • Можна погодитись з Корнієнком, що не все втрачено і ПП-2 ще можна зупинити. Порошенко досягав результатів у ще більш безнадійних ситуаціях. 
 • Наприклад як це було зі схваленням угоди про асоціацію в Нідерландах, де референдум не рекомендував уряду це робити. Або як це було, коли Франція повернула гроші Росії за збудовані вертольотоносці типу Містраль.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Серпня 2021 року - 19:45
Щодо історичних уроків та наслідків перемоги талібів
 • Афганістан вже неодноразово вигравав війни на своїй території. Зокрема:
  - Три спроби підкорити його з боку Британської імперії в 19 та на початку 20 сторіччя закінчилися поразкою британців. 
  - Поразкою закінчилася і військова кампанія СРСР з 1979 по 1989 рр. 
 • Джордж Буш та Барак Обама приймаючи рішення про перебування американських військових в Афганістані, не врахували історичного досвіду.
 • Приклад талібів свідчить, що розосереджений майже партизанський ідеологічно-мотивований рух здатний перемогти найсучасніші технології.
 • Не виключено, що Росії доведеться збільшувати військову підтримку Таджикістану, що відволікатиме ресурси від війни в Україні.
  Не Джо Байден відповідальний за поразку в Афганістані. 
 • Угода США з рухом Талібан була підписана президентом Дональдом Трампом 29.02.2020р у місті Доха. США і НАТО зобов’язалися покинути Афганістан до 1 травня 2021 року, а таліби – припинити напади на бази США та почати мирні переговори з афганським урядом.
 • Однак після цієї угоди таліби навпаки активізували наступ по всій країні. Президент Байден змінив дату остаточного виведення військ на 11.09.2021, але тепер вже зрозуміло, що це відбудеться значно швидше.
  На кого мають сподіватися українці?
 • Українці мають сподіватися насамперед не на США чи Захід, а на власну армію. Однак армія з квітня не отримує нових озброєнь, бо не фінансується Державне оборонне замовлення.
 • Вже другий рік за Зеленського військо недофінансоване. Згорнута реформа харчування, не підвищується грошове забезпечення, через що почався відтік контрактників.
Текст скопійовано!