Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Грудня 2020 року - 21:41
Щодо підвищення тарифів після виборів
 • 25 листопада НКРЕКП уже схвалила проекти постанов про різке підвищення тарифів на доставку газу. Зокрема у 20 компаніях пропонується підняти тариф в середньому на 80%, а у низці - навіть удвічі.
 • Це призведе до підвищення загальної вартості кубометра газу для мешканців більшості регіонів приблизно на 1 грн. Попри те, що він в грудні й так коштує українцям рекордно дорого – у більшості облгаззбутів йдеться про понад 10 грн., враховуючи нинішню вартість доставки. Адже ресурс сховищ газу, який був сформований за нижчими літніми цінами, не працює в інтересах людей.
 • Водночас, новопризначений в. о. міністра енергетики Юрій Бойко заявив і про плани уже найближчим часом суттєво підвищити тариф на електроенергію для населення. Адже, за його словами, наразі громадяни сплачують фактично лише тариф на доставку струму, а сам струм отримують безкоштовно.
 • Ситуація вкотре демонструє зневагу нинішньої влади до українців. Адже замість чесної дискусії щодо тарифів, вони роздавали обіцянки «зниження тарифів». А після того, як вибори пройшли, «слуги» вирішили, що можна більше не боятися відповідальності за свої реальні дії, і перейшли до різкого підвищення тарифів.
 • При цьому, на відміну від часів президентства Петра Порошенка, різко знижено видатки бюджету на субсидії. Наприклад, у проекті на 2021 рік вони закладені майже вдвічі менші, аніж були ще в 2018 році. Хоча тоді ціни на газ для населення були значно нижчими і не перевищували 8,55 грн за м3 з доставкою.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Червня 2020 року - 16:20
Про імпорт вугілля з Росії для Коломойського

Bihus.Info: "Щонайменше 1,5 млн тонн вугілля перепродали державній компанії "Центренерго" фірми, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським. Походження цього вугілля – переважно російське".

 • Восени минулого року на користь Коломойського поправкою Геруса дозволили імпорт електроенергії з Росії. А тепер, після того як опозиція добилася заборони імпорту електроенергії, почали імпортувати російське вугілля.
 • Причина в тому, що Центренерго постачає електроенергію для ферросплавних заводів олігарха. Зниження її вартості дозволяє йому заощаджувати мільярди гривень.
 • Імпорт вугілля з Росії робить українські шахти ще більш збитковими. У дилемі між інтересами Коломойського та інтересами України влада робить вибір на користь олігарха.
 • Варто нагадати, що Центренерго на 78% належить уряду України. Поставки російського вугілля для державного підприємства ставлять під сумнів українські санкції проти Росії.
 • Минулого тижня програма «Схеми» радіо Свобода дослідила, що компанії Коломойського отримали близько 4 млрд грн завищуючи ціни на поставках для  Центренерго.
 • Схему з російським вугіллям для Центренерго можна цілком назвати «Коломойський мінус» у пам’ять про Роттердам плюс. Між іншим, якби стара формула діяла зараз – електроенергія була б дешевшою і без вугілля з Росії.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:49
Щодо розслідування корупції в Центренерго

Фірми, пов’язані з Ігорем Коломойським, за півроку заробили понад 4 мільярди гривень на продажі вугілля та газу державній компанії "Центренерго", продаючи сировину за цінами, подекуди вищими за ринкові. Про це йдеться в розслідуванні журналістів програми "Схеми: корупція в деталях".

 • Центренерго перетворилося з прибуткового підприємства у збиткове, як тільки ним заволодів Коломойський. За 2019 рік Фонд держмайна оцінює чистий прибуток "Центренерго" в мінус 2 млрд грн. Тим часом у 2017 році Центренерго мав чистий прибуток до 1 млрд 891,063 млн грн.
 • Раніше вважали, що причина раптової збитковості "Центренерго" у знижках на продаж електроенергії для Нікопольського та Запорізького феросплавних заводів, як контролює група Приват.
 • Розслідування «Схем» показало, що і сировина для виробництва електроенергії поставлялася фірмами, причетними до олігарха, за завищеними цінами.

Провладні ЗМІ активно просувають міф, що нове керівництво країни є незалежним від олігарха та некорумпованим. Але це не так. Провернути оборудку на 4 млрд грн було б неможливим без згоди президента Зеленського і його патронування цій справі.

 • НАБУ мало б розпочати розслідування, якщо не проти президента, то проти олігарха та його «бізнесу», який вимиває кошти з держави, адже "Центренерго" є акціонерним підприємством, де 78,29% акцій належить уряду.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Липня 2019 року - 19:21
Чому Порошенко не скасував Роттердам+, як це зробив Зеленський у перший місяць свого президентства?

Зеленський нічого не скасовував і не має на це повноважень. Натомість формула Роттердам+ перестала діяти з 1 липня 2019 року згідно із Законом про ринок електроенергії, що був прийнятий півтора роки тому за президента Порошенка. У якомусь сенсі можна казати, що не Зеленський, а Порошенко скасував Роттердам+, адже найбільше голосів за це закон давала фракція БПП.

З 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії. Раніше в Україні існувала жорстка монополія з боку держави. Був лише один трейдер ДП «Енергоринок» на енергоринку, який купував усю електроенергію, вироблену українськими виробниками, а потім надавав її споживачам по розподільчих мережах "Обленерго".

 • Тепер споживач отримав можливість підписувати угоди про купівлю електроенергію напряму з виробниками.

Сьогодні кожен українець може побачити, як опоненти Порошенка вводили в оману цілу країну про Роттердам+, називаючи її формулою збагачення. Те, що після скасування Роттердам+ тарифи не зменшились, означає: ті, хто говорив про збагачення, просто брехали.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Липня 2019 року - 19:59
Щодо скасування дії формули «Роттердам+»

Давно запланована реформа – з 1 липня вступає в силу закон про ринок електроенергії, за яким ця формула вже не діє. Таким чином у скасуванні Ротердам+ немає жодної заслуги Зеленського.

Варто нагадати, що 31 травня на РНБО говорили про введення в дію цього закону. Секретар РНБО Олександр Данилюк тоді заявляв: «Більшість учасників засідання зійшлися на тому, що введення в дію закону треба відкладати. І питання, чи це робити на три місяці, на дев’ять місяців, на рік».

Після введення в дію закону споживачі зможуть укладати угоди з різними постачальниками електроенергії.

Без нового ринку електроенергії євроінтеграція неможлива. Це зафіксовано в Договорі про Асоціацію з ЄС. Ми нарешті наблизились до виконання вимог Третього енергопакету ЄС. Після завершення реформи українська енергетика стане привабливою для іноземних інвесторів.


Текст скопійовано!