Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
8 Лютого 2021 року - 22:01
Щодо проблем електрогенерації та можливих відключень

Ціна електроенергії на "ринку на добу наперед" за вісім днів лютого зросла на 17,6% у порівнянні з середньою ціною за січень і склала 1719,7 грн/МВт-год. 

 • Причина зростання цін – дефіцит вугілля на складах ТЕС та аварійні ремонти енергоблоків. Подальший розвиток кризи може призвести до автоматичних відключень через дефіцит електрогенерації у системі.
 • Станом на 7 лютого у аварійному ремонті перебувало 9 енергоблоків: 7 енергоблоків ТЕС компанії ДТЕК (Ахметова) та по одному у Центренерго  (Коломойського) та Донбасенерго. Ще 6 енергоблоків не працювали через відсутність палива: 
  - 2 блоки ДТЕК,
  - 3 блоки Центренерго,
  - 1 блок Київської ТЕЦ-5.
 • Дефіцити електроенергії покривалися імпортом із Білорусі та Росії.
 • Загострення ситуації з електрогенерацією виникло внаслідок відсутності контролю з боку НКРЕ КП та свідомий спекуляцій на ринку електроенергії з боку олігархів.
 • На якомусь етапі Центренерго стало вигідніше не виробляти власну енергію, а шахраювати, примушуючи державні АЕС продавати електроенергію за півціни,
 • У січні журналісти програми «Схеми» розповіли, як «Центренерго» з нічого отримує мільярди гривень, при цьому завдаючи збитків державному «Енергоатому»:
  «Центренерго» продає за двосторонніми договорами та на «ринку на добу наперед» великий обсяг електроенергії за ціною, що іноді нижча собівартості.
  - Така низька ціна дозволяє «Центренерго» продати весь заявлений обсяг, «закривши» велику частину попиту.
  - Через це ДП «Енергоатом» та ДП «Гарантований покупець» не можуть продати на «ринку на добу наперед» увесь обсяг електроенергії, яка, на відміну від «Центренерго», буде вироблена у заявленому об’ємі.
  - Коли настає час постачання електроенергії, державна НЕК Укренерго бачить ризик великого майбутнього дисбалансу – перевиробництво енергії, яку не споживатимуть. 
  - Але зупинити атомні енергоблоки «Енергоатому» в оперативному режимі неможливо, на відміну від теплових електростанцій «Центренерго». Тому Укренерго просить «Центренерго» не виробляти заявлені раніше об'єми електроенергії.
  - «Центренерго», який і створив цей дисбаланс, — погоджується, але висуває умову, якщо йому продадуть електроенергію зі знижкою (для забезпечення вже укладених контрактів).
  - Щоб забезпечити споживання енергії Енергоатому, Укренерго продає Центренерго необхідний обсяг зі знижкою, купуючи цю електроенергію у «Енергоатому» та «Гарантованого покупця».
 • Таким чином, «Центренерго», фактично нічого не роблячи, отримує електроенергію для продажу майже вдвічі дешевше ніж ринкова ціна, а Енергоатом, який витратив кошти на виробництво, вимушено продає свою електроенергію з дисконтом.
 • На думку журналістів проекту «Схеми» Центренерго не закупило достатню кількість вугілля на зиму, бо не бачило потреби в реальному виробництві великих обсягів електроенергії, яку і так можна видурити у Енергоатому за половину ціни. Тому взимку атомні станції вимушено зупинили частину енергоблоків на ремонт, що не проводився влітку і восени через брак коштів.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Січня 2021 року - 17:24
Щодо остаточного закриття справи Роттердам+
 • Вищий антикорупційний суд остаточно закрив справу проти Роттердам+, підтримавши прокурорів САП, які прийняли таке рішення. 
 • Таким чином Ігорю Коломойському не вдалося видурити гроші за нібито постраждалі інтереси його Нікопольського заводу феросплавів, що втратив знижку на електроенергію через введення Роттердам+.
 • Варто нагадати, що за часу, коли діяла формула Роттердам+ вартість електроенергії була нижчою, ніж стала після того, як формула була скасована.
 • Поставки газу до України також здійснювались за подібними обрахунками, але оскільки це не суперечило інтересам Коломойського, то і Вітренка та Коболева ніхто не переслідує на відміну від Дмитра Вовка, що ризикнув прийняти рішення проти всесильного олігарха.
 • Водночас Інтерпол остаточно відмовив НАБУ і не буде розшукувати та затримувати Дмитра Вовка, який вимушено покинув територію України.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Січня 2021 року - 21:03
Про критичну ситуацію і можливість відключень електроенергії
 • В "Укренерго" заявили про "критичну ситуацію" із запасами вугілля усіх марок на складах ТЕС - станом на 18 січня, його запаси з початку листопада 2020 року зменшились у 5,2 разів до 487,5 тис тон. Зазначається, що із загальних запасів у 487,5 тис тонн газового вугілля - 283,6 тис тонн (запаси зменшились у 7,5 разів), антрацитового - 203,9 тис тонн (-44,4%).
 • Минулого тижня Юрій Вітренко наказав готуватись до віялових відключень електроенергії. Київ, або Львів можуть заморозити як свого часу Алчевськ. На складах ТЕС Центренерго майже закінчилося вугілля.
 • Варто нагадати, що державне "Центренерго" перебуває під контролем Коломойського та Ахметова. Влітку менеджера, якого пов’язували з Коломойським замінили, але стратегічний вплив олігарха навіть не зменшився.
 • Криза, що виникла, розігрується штучно і готувалась ще до призначення Вітренка міністром. Олігархи хочуть забрати Центренерго у приватну власність собі. В заложниках - мільйони українців, яким організують замерзання у найхолодніші місяці року.
 • Апетити олігархів розігріває те, що вартість основних фондів під час коронакризи впала до мінімального рівня. Це викликає спокусу задешево отримати вигідну власність. 
 • Якщо Центренерго до того ж буде визнане банкротом його приватизація відбудеться за копійки.
 • До складу "Центренерго" входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), сумарна проєктна потужність яких становить 7 660 МВт, це близько 14 % від загальної потужності електростанцій України. На ТЕС компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а п'ять призначені для використання газомазутного палива. Державі належать 78,289 % компанії
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Січня 2021 року - 18:10
Щодо зростання тарифів
 • Платіжки за газ, електроенергію та воду для українців стали значно більшими, а розмір субсидій – удвічі меншим, аніж за президенства Порошенка:
  Ціна перших 100 кВт*год електроенергії для приватних домогосподарств за Порошенка була 90 грн, а з початку 2021 року – 168 грн, або на 47% більше.
  - Тариф на холодну воду у Києві за Порошенка був 21,8 грн за м3, а тепер - 25,4 грн за м3.
  - Вартість газового опалення навіть невеличкої хатинки становить близько 1,5 тис грн за 1м3 в опалювальний сезон і навіть більше.

 • Тим часом тарифи на газ для населення уже на січень 2020 року становлять:
  - у ТОВ «Київоблгаззбут» - 9,88 грн за 1м3 куб (плюс   1,74 грн за 1м3 за розподіл газу, враховуючи ПДВ);
  - «Харківгаззбут» - 9,9 грн (ще 2,28 грн за 1м3 коштуватиме розподіл);
  - у ТОВ «Вінницягаз Збут» - 9,9 (ще 2,02 грн за 1м3 коштуватиме розподіл);
  - «Іванофранківськгаззбут» - 9,89 за м3 (ще плюс ще 2,29 грн за 1м3 коштуватиме розподіл);
  - «Чернівцігаззбут» - 9,93 грн за м3 (плюс розподіл – ще 2,76 грн за м3)

 • Тобто в січні 2020 року сукупна вартість 1 м3 блакитного палива для мешканців відповідних регіонів складатиме відповідно від 11,62 до 12,69 грн. При тому, що у опалювальному сезоні 2018-2019-го років українці платили разом із вартістю розподілу лише 8,55 грн за м3.
 • Таким чином при споживання 1,5 тис м3 за сезон більшість родин із сіл та містечок України змушена буде заплатити за опалювальний сезон принаймні на 3-4 тис грн більше, аніж 2 роки тому. Це лише початок. Адже експерти прогнозують продовження зростання тарифів на газ для населення і в лютому принаймні на 20-25%.
 • Обурює навіть не підвищення тарифів – обурює передвиборча брехня Зеленського та його популістичні брехливі заяви. Саме завдяки таким заявам він виграв вибори і саме такими заявами продовжує утримувати 26,6% підтримки за рахунок брехні:
  11 січня 2021 року прес-служба Офісу президента: "Президент Зеленський поставив уряду завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення".
  - 29 січня 2020 року В.Зеленський: "Була зустріч на Банковій з урядом з приводу тарифів - ми активно працюємо щоб цієї зими були зменшені платіжки за опалення. Також знайшли цікаве рішення, яке дозволить нам наступної зими (в 2021 р - прим) ЗМЕНШИТИ ТАРИФИ НАПОЛОВИНУ"
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Січня 2021 року - 18:03
Щодо тактики п’ятої колони в Україні
 • Підштовхування України до купівлі російської вакцини є лише фрагментом серед цілої серії підступних кроків, які ведуть до створення нової залежності від Москви. 
 • Підвищення цін на газ для українських споживачів, що викликає протести по всій країні вже використовує проросійська ОПЗЖ:
  Вадим Рабінович знову почав говорити про «дешевий російський газ», який Україна може купити з 25% знижкою. Про цю знижку група нардепів ОПЗЖ нібито домовилась у Москві восени минулого року.
 • Таким чином підвищенням тарифів у Зеленського підігрують партії Медведчука, сприяючи тому, щоб пропозиції повернутись до російського газу лягали на сприятливий грунт.
 • Подібна тактика простежується і в генерації електроенергії в Україні, де свідомо зменшується частка дешевшої енергії від атомних станцій, а натомість відновлюється імпорт з Білорусі.
 • 4 січня стало відомо, що Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі після 9-місячної заборони і це завдасть додаткових збитків українським АЕС та ТЕС.
 • Імпорт електроенергії з Білорусі, яка об’єднана в єдину енергомережу з Росією, через перетоки електроенергії тотожний імпорту електроенергії з Росії. Якщо це призведе до зупинки українських генеруючих потужностей, то створить додаткові енергетичні залежності України від Росії.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Грудня 2020 року - 21:24
Щодо зростання цін на газ
 • Майже всі компанії постачальники газу піднімають тариф для населення. Найдорожче газе обійдеться мешканців Львівщини – 10,8 грн за кубометр. Не змінилася ціна поки лише в компанії «Мегават», де кубометр коштує трохи більше 6 грн.
 • Востаннє президент Зеленський демонстрував інтерес до тарифоутворення 31 січня 2020 року, коли провів нараду з керівниками уряду. Перед тим питання тарифів піднімалося на засіданні Ради розвитку громад та територій у грудні 2019 року.
 • Зеленський не виправдав очікувань своїх виборців – не тільки не зменшив, але навіть не зміг стримати зростання тарифів на газ та електроенергію. Наразі українці можуть з ностальгією згадувати часи Порошенка, уряд якого критикували за Роттердам+, адже тоді електроенергія та й газ обходилися дешевше.
Текст скопійовано!