Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Вересня 2020 року - 21:20
Щодо конфлікту інтересів Олександра Бабікова у ДБР
 • НАЗК нещодавно направило до Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради Дениса Монастирського листа. У ньому вказується на те, що заступник Директора Олександр Бабіков працює в умовах потенційного конфлікту інтересів, здійснюючи керівництво ДБР, яке займається розслідуванням справ Майдану.
 • На конфлікт інтересів Олександра Бабікова та Олександра Соколова вказували від перших інформацій про підготовку його призначення.
 • Бабіков, як колишній адвокат Януковича не може очолювати ДБР, що розслідує злочини на Майдані, адже Януковича звинувачено в розстрілах протестуючих.
 • Як виявилось інший заступник директора ДБР Олександр Соколов є родичем директорки Ірини Венедиктової, пов’язаним із нею через бізнес дружини і її свекруху.
 • Реакція ДБР не забарилася – на допит в ДБР викликано голову НАЗК, що безумовно є тиском у відповідь на об’єктивну позицію НАЗК. Втім, призначення нового виконувача обов’язків голови ДБР свідчить, що  кадрові зміни будуть.
 • Однак головна проблема в тому, що без проведення чесного конкурсу на посаду голови ДБР, цей орган і далі буде державним бюро репресій, а не розслідувань, бо ним керуватимуть у ручному режимі з Банкової.
 • Тільки тиском Банкової можна пояснити відкриття 58 кримінальних справ проти Порошенка, роботу якого як політика хочуть паралізувати біганиною по допитах.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:24
Андрій Деркач – народний депутат ОПЗЖ, випускник Вищої школи КГБ у Москві, син голови СБУ, внук генерала НКВД
 • 10 вересня 2020 року США ввели санкції проти Деркача за втручання у американські вибори.
 • Санкції проти Деркача Міністерство фінансів США запровадило саме за втручання в американські вибори разом із низкою інших росіян – Антона Андрєєва, Артема Ліфшица та Дарини Асланової.
 • Мінфін США наголосив, що санкції проти Деркача – це сигнал для Москви та її довірених осіб про неприпустимість подібної діяльності.
 • Варто зазначити, що санкції проти Деркача були запроваджені республіканською адміністрацією (якій начебто й мав допомогти Деркач) – бо «російські вуха» в цій історії стирчать аж занадто явно.
 • На жаль, абсолютно очевидно, що діяльність Деркача була санкціонована не тільки в Москві, а й в Офісі Зеленського.
 • Це стало зрозумілим після заяви Зеленського на прес-конференції 20 травня: «Про Порошенка і Байдена, так, я чув, я прокоментую. Думаю, це не останній дзвоник, який побачать українці. Реагувати має прокуратура, правоохоронні органи. Генеральний прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне провадження за заявою депутата Деркача, будуть розслідувати».
 • Вочевидь, саме з Офісу президента Деркач отримав аудіоматеріал, що був використаний для монтажу та редагування так званих розмов.
 • Зеленський пригальмував тільки тоді, коли отримав жорстку та недвозначну реакцію з США. Однак скандал запущено та шкоду Україні вже завдано.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Вересня 2020 року - 20:46
Щодо підготовки атаки на Прямий канал
 • Як повідомляють джерела, наближені до офісу президента, наказ «прикрити діяльність Прямого» Зеленський дав під час таємної наради з силовиками на Банковій ще на початку вересня. Відповідальний – Олег Татаров, адвокат з команди Портнова, а нині заступник голови ОПУ.
 • Може здаватись, що основна проблема Прямого – його надмірна популярність, але це не так. Адже у травні Нацрада вже атакувала і телеканал Еспресо всього лише за ретрансляцію ВВС і Свободи.  Колишній член Нацради Сергій Костинський раніше попереджав про ймовірність переслідування 5 каналу.
 • Причина у тому, що Зеленський нетерпимий до критики. Про це свідчать його роздратовані репліки про опозицію, яка «плутається під ногами» та нападки на депутатів власної фракції, незгодних з ним (мікроби). Гео Лероса виключили з фракції за критику Зеленського, у той час як Лещенко критикував Порошенка до останнього.
 • Якщо на Прямому будуть проводитись обшуки і телеканал за вигаданими звинуваченнями буде закрито – Зеленський стане нерукопожатим у Європі і це не зупинить, а посилить кількість критики на його адресу.
 • За 5 років президента Порошенка не було закрито жоден телеканал. Навіть Ньюсван, який регулярно брав участь в інформаційних атаках Росії на українську владу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Вересня 2020 року - 16:36
СБУ не відкриває справу проти Деркача, натомість порушило ще 15 справ проти Порошенка
 • Головна причина появи нових справ у тому, що старі справи зайшли у глухий кут, хоч їх і не закрили за відсутності складу злочину.
 • Після невдалої спроби оголосити підозру Порошенку у Зеленського не зробили висновків, а лише змінили відповідального виконавця.
 • Замість Смірнова політичні переслідування курує заступник голови ОПУ Олег Татаров, що раніше працював юристом Портнова.
 • Незмінним залишився принцип відкриття справ проти Порошенка – причиною кожної з них є завдання шкоди інтересам Росії, або олігарха Коломойського.
 • Нові провадження стосуються або Приватбанку, або суднобудівного заводу Кузня на Рибальському, який будує катери для ВМС України.

Цитати:

 • І. Новіков: «Найбільш примітне в останній активності СБУ – це не те, що заведені нові 15 справ стосовно Порошенка – ми до цього вже звикли. Як те, що не порушено жодного кримінального провадження проти депутата Деркача. При тому, що і Державний Департамент, і Міністерство фінансів США Деркача чітко, і я б навіть сказав, у непритаманній їм чіткій манері висловились про те, що вони вважають цю людину активним співробітником російських спецслужб. На цьому тлі особливо помітно, що СБУ ця ситуація не цікавить», – зауважив Новіков.

 «Американські спецслужби, американські дипломати вважають, що СБУ також в курсі цієї ситуації. І той факт, що щодо Деркача, судячи з усього, принаймні нам про це не відомо, не відбувається будь-який перевірочних чи слідчих заходів, маркує позицію керівниутва України, яка звісно ж не може йти на користь відносинам України та США». – наголошує Новіков.

«Ми бачимо, що єдине рішення, яке було прийняте за підсумками того сорому, за яким ми спостерігали в червні-липні цього року при спробі обрати запобіжний захід Порошенкові, яка відомо чим закінчилася, закінчилася диким скандалом. Єдине рішення, яке було прийняте – це кадрове рішення. Судячи з того що нам відомо, зараз пан Татаров виконує той функціонал, який до нього виконував в Офісі президента пан Смірнов», – вважає Новіков.

 • Ігор Головань: «Значно більше року іде кампанія з політичних переслідувань лідера опозиції Петра Порошенка. Ще в травні минулого року почали фабрикуватися різного роду кримінальні провадження, про які ми свого часу говорили, що вони абсолютно порожні, що там жодних немає правопорушень, що єдиною метою є політичні переслідування і сприяння і робота в інтересах держави- агресора. Всі ці провадження, як ми і говорили, виявилися фейками. Абсолютно всі ці провадження фактично зайшли у глухий кут, і тому тепер влада, замовники цих політичних переслідувань не бачать іншого виходу в цій ситуації – єдиний вихід фабрикувати нові», – говорить Головань.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Вересня 2020 року - 22:46
Щодо скасування ліцензії радіо Прямий-FM
 • Якщо Україна хоче в Європу і продовжувати мати безвіз – українська влада має підтримувати, сповідувати і дотримуватись європейських цінностей.
 • Скасування ліцензії для радіо Прямий-FM – це тиск на найпопулярніший опозиційний канал і це точно не по-європейськи. Бо свобода слова є базою, головною підвалиною європейської демократії.
 • За 5 років попередньої влади не було закрито жоден телеканал. Влада повинна вміти слухати критику, бо українці мають гарантоване Конституцією право критикувати владу, не погоджуватись з владою, збирати і поширювати таку інформацію.
 • Це рішення також ілюструє наскільки залежним є теперішній склад Національної Ради від президента та його улюблених олігархів й партнерів. Так незважаючи на трансляцію російської пропаганди і явні порушення умов ліцензії Нацрада не зачіпає телеканали Медведчука.
 • Цим рішенням Зеленський досягне протилежного – критика влади посилиться. Опозиційні телеканали та інші ЗМІ лише набудуть додаткової популярності, а президент ще раз переконає країну у своїй слабкодухості.
 • Це ще одна спроба розвернути Україну на російський шлях розвитку з керованою демократією та не критичними до влади ЗМІ.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Вересня 2020 року - 22:44
Голова представництва ЄС в Україні нагадує про умови безвізу
 • Посол ЄС Матті Маасікас відреагував у Твітері на спроби демонтажу антикорупційної інфраструктури.

М. Маасікас: «Боротьба з корупцією за допомогою сильних та незалежних інституцій є центральною частиною співпраці між ЄС та Україною у сферах від безвізу до макрофінансової допомоги. Принципи також повинні застосовуватися, коли український парламент призначає представників для вибору нового керівника Спеціалізованої Антикорупційної Прокуратури».

 • Звичайно у даному пості йдеться про призначення членів конкурсної комісії, яка обиратиме нового Антикорупійного прокурора. Однак безвізу та допомозі ЄС загрожує і цілий ряд інших факторів:
  - Рішення КС про незаконність призначення директора НАБУ Артема Ситника;
  - Тиск на Прямий канал, майно якого намагаються арештувати і продати за вигаданими звинуваченнями;
  - Підпал автомашини антикорупційних розслідувачів програми «Схеми» та спроба підпалу будинку Віталія Шабуніна.
 • Вчора ДБР звернувся до Печерського суду за дозволом на обшуки у Прямому каналі. Різні джерела підтверджують, що ДБР отримало завдання від президента паралізувати роботу опозиційного телеканалу і через АРМА продати його майно та поміняти менеджмент.
 • Наразі обговорюються зміни до закону про Агентство з Розшуку та Менеджменту Активів, що були отримані в результаті корупції – за цими змінами майно підозрюваних може продаватися без рішення суду для забезпечення позову.
 • Україна стрімко перетворюється з демократичної держави, що сповідує європейські цінності на авторитарний режим. Європейський Союз не надав безвізу авторитарній Білорусі та Росії – якщо тенденція не зміниться безвізовий режим для України також буде зупинений, як і зовнішня допомога.
Текст скопійовано!