Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
27 Травня 2021 року - 20:00
Щодо зняття санкцій з Північного потоку-2
 • Зеленський не займав проактивної позиції і не закликав США продовжувати санкції. Його реакція після зустрічі з Ентоні Блінкеном взагалі була дипломатично нетактовною – тоді Зеленський заявив, що зняття санкцій стане поразкою президента Байдена.
 • На жаль зняття санкцій США з Північного потоку-2 є насамперед програшем Зеленського та України.
 • За набагато складніших обставин Порошенко не здавався, продовжував боротьбу і перемагав зі своєю позицією. Так трапилося, наприклад після негативного для України результату референдуму у Нідерландах, де було вирішено не ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною. Або коли частина краї ЄС сумнівалася чи надавати безвіз країні, де триває війна.
Щодо рішення США скасувати санкції проти Північного потоку-2
 • Глибинною причиною такої поведінки наших американських партнерів є провал Зеленського у проведенні реформ:
  - Демонстративний зрив принципів корпоративного управління під час призначення нового голови Нафтогазу;
  - Закупівля електроенергії з Росії та Білорусі всупереч демонстративній відмові Польщі та Прибалтики купувати електроенергію у Лукашенка;
  - Постійні заяви владоможці у Києві про необхідність відновити закупівлі російського газу;
  - Атаки на антикорупційну інфраструктуру: закон про переобрання директора НАБУ, багатомісячне не обрання голови САП;
  - Де-факто відмова від подальшого проведення судової реформи, спроби підпорядкування Конституційного суду президенту.
 • Як США можуть підтримувати Україну, якщо українська влада сама відмовляється змінювати країну і рухатися геть від Москви?
 • За 2 роки Зеленського Північний потік-2 проти якого активно боровся президент Порошенко, був майже повністю добудований. Зеленський не просто розгубив досягнення попередника, він не боровся за інтереси України так, як був повинен це робити.
 • Добудова Північного потоку-2 додатково підтвердила, що Зеленський не вміє боротися. Його президентство почалося з таких само поразок, згадайте повернення Росії в ПАРЄ. Він тоді теж казав, що ми «нічого не могли вже зробити, бо все вирішено було до нас». 
 • Проблема Зеленського також в тому, що він не бачить стратегії, не вміє мислити стратегічно. Він повсякчас опиняється перед фактом. Не формує порядок денний в інтересах України. Дає домовлятися про Україну без України.
 • Зеленського викреслили з світової політики як справжнього державного діяча, з яким рахуються. А з Порошенком були змушені рахуватися.
 • Північний потік-2 – це фактично спецоперація Кремля і його розбудова прямо пов’язана з агресією Росії проти України та окупацією частини Донбасу. Не випадково підготовка Москвою до побудови ПП-2  розпочалася у квітні 2014 року і супроводжувалася аргументацією з боку Росії, що «Україна ненадійний транзитер газу і там триває «громадянська війна», тому аби запобігти ризикам будується обхідний газопровід.»
 • Як лідер опозиції Порошенко продовжує боротись проти будівництва ПП-2 на майданчику Європарламенту, Європейської народної партії, Групи Семи, Вашингтону. Зокрема, в останньому посланні Порошенка до керівництва США заклик зупинити Потік займає одне з ключових місць.
Як боролися проти Північного потоку-2 за президентства Порошенка
 • Лише за кілька місяців 2018 року Порошенко тричі виступив у німецькій пресі проти Північного потоку – а скільки раз за 2 роки це зробив Зеленський?
 • 09.04.2018 Порошенко застеріг Німеччину від будівництва газопроводу "Північний потік-2". В інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt, Порошенко назвав газопровід "чисто політичним проектом, який фінансує Росія". "Вибачте за різкі слова, але "Північний потік-2" - це політичний хабар за лояльність до Росії", - заявив український президент.
 • 19.05.2018 Порошенко заявив, що інвестиції у проект "Північний потік-2" призведуть до розпаду Європи, оскільки газопровід розв’яже руки Кремлю для подальшої агресії. Про це він написав у своїй статті для німецького видання FAZ. За словами Порошенка, "Північний потік-2" - це "чисто геополітичний проект Кремля, який не має нічого спільного з економічними та приватними інтересами, а лише має на меті підірвати єдність Європи".
 • 22.09.2018 Порошенко застеріг Німеччину від газової залежності від Росії. В інтерв’ю німецькій газеті «Райніше пост» він нагадав, що підтримуваний владою Німеччини газогінний проект «Північний потік-2», «не має ніякого економічного сенсу», а є натомість намаганням Росії послабити Україну, позбавивши її транзитних зборів. 
 • Крім того, додав Порошенко, президент Росії Володимир Путін хоче влаштувати геополітичний тиск на Європу.
 • Нічого для протидії добудові Північного потоку-2 не зробила і Верховна Рада 9 скликання. Натомість їх попередники народні депутати ВР 8 скликання 05.04.2018 ухвалили звернення до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік-2" та встановлення монополії Російської Федерації на газових ринках світу.
Текст скопійовано!