Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:46
Чи тиснув Байден на Порошенка?

Як відомо Джо Байден заявляє в США, що це він домігся відставки генпрокурора України В. Шокіна, погрожуючи зупинкою американської допомоги – урядових гарантій на 1 млрд дол.

Рішення про відставку Шокіна приймалося винятково з внутрішніх українських міркувань. Це сталося під тиском не віце-президента Байдена, а під тиском активістів, громадських організацій, низки політичних партій, що доходили до булінгу.  Одні звинувачували його у недостатньому проведенні реформ, інші були невдоволені, бо їх депутатів впіймали на хабарі.

За відставку проголосувало понад 2/3 депутатів Верховної Ради, включно з опозицією. Звичайно Байден може приписувати собі заслуги, яких немає – політики у всіх країнах люблять перебільшувати власну роль.

 • За Порошенка Україна не піддавалася зовнішньому тиску. Якби це було інакше, президент Трамп легко б домігся поновлення справи проти сина Байдена раніше і йому б не потрібно було про це говорити з Володимиром Зеленським тепер.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 13:49
Порошенко подякував Меркель за допомогу

Петро Порошенко в четвер спростував критику Німеччини його наступником Володимиром Зеленським та президентом США Дональдом Трампом, який заявив, що Берлін не зробив достатньо, щоб допомогти захистити Україну проти Росії. Про це пише європейське видання Politico.eu.

Порошенко заявив, що санкції, які карають Росію за її військову агресію в Україні, були б неможливі без допомоги канцлера Ангели Меркель, а також президента Франції Франсуа Олланда та його наступника Еммануеля Макрона.

"Підтримка, яку надав ЄС, безпрецедентна", – написав Порошенко.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 13:44
ДБР свідомо хоче завадити працювати Порошенку?

Петро Порошенко ніколи не ховався від слідства, а перебуває за кордоном на саміті у Сопоті і про це відомо як слідчим, так і всій країні. Окрім того Порошенко дав вичерпні письмові покази по кожній справі.

 • Слідчі ДБР навмисно викликають його тоді, коли він не може прийти фізично (під час закордонних відряджень, або сесійних засідань).

Справа про передислокацію кораблів через Керченську протоку – це чистий проросійський реванш. Ганебно було спостерігати, як наших моряків, яких щойно звільнили з полону слідчі ДБР допитували, мов злочинців.

 • Таких справ у ДБР ще багато. Є справа про нібито злочинний наказ звільняти Донбас і по ній можуть викликати на допити наших захисників. Є справа про події в Одесі 2 травня, де українці зупинили захоплення влади російськими провокаторами та диверсантами, у якій на допит тягають А. Парубія.
 • Водночас ДБР відмовляється відкривати провадження проти Портнова за повідомлення завідомо неправдивої інформації про злочин.

Продовження розслідування справи про передислокацію кораблів ставить під сумнів питання чи визнають в Україні рішення Міжнародного морського трибуналу у Гамбурзі, який наказав Росії звільнити моряків і повернути кораблі?

 • Хто буде відповідати за втрату військового майна, якщо Росія посилаючись на позицію ДБР не поверне три захоплені кораблі ВМС України?
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Вересня 2019 року - 18:37
Зеленський руйнує двопартійну підтримку України в США

За Порошенка Україна мала підтримку обох партій в США, що була вибудована завдяки дипломатичному таланту Порошенка та українських дипломатів. Неодноразово така підтримка рятувала Україну і приносила чималі проблеми Росії.

 • Тепер з республіканцями гарантовано зіпсуті відносини через імпічмент Трампу, процедура якого розпочинається після телефонної розмови з Зеленським.
 • З демократами ситуація ще гірша, бо Зеленський у відповідь на розповідь Трампа про сина Байдена (кандидата від демократів), раптом почав говорити, що новий генпрокурор України на 100% його людина, що можна витлумачити як згоду відновити розслідування.

Зовнішня політика – одна з основних сфер відповідальності президента. Те, що відбувається можна назвати провалом України на зовнішньо-політичному фронті внаслідок непрофесійності і недалекоглядності Зеленського.

 • Зеленський – бліда копія Порошенка. Наслідування Зеленським стилю виступу Порошенка в ООН (демонстрація артефактів з Донбасу) не може прикрити відсутності пропозицій. Міжнародна коаліція на підтримку України, дбайливо створена Порошенком, розвалюється у Зеленського в руках.
 • Європейська Солідарність єдина з українських партій закликала президента Зеленського зробити все, щоб зберегти двопартійну підтримку України в США, однак навряд чи він буде дослухатися до опозиції.

Але є і зовнішньо-політичні «перемоги» – вперше за останні 5 років міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відкрито похвалив українського президента. Схоже в Москві йому взагалі аплодують за останні дії.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Вересня 2019 року - 18:13
Петро Порошенко у свій день народження, працює і це не новина.

Виступаючи на конференції у Сопоті Петро Порошенко подякував Європейському Союзу за підтримку України, яку ми отримували останні 5 років.

Він нагадав, що українці вийшли на Євромайдан, вимагаючи не вищої зарплатні, а збереження курсу на євроінтеграцію України.

Порошенко називає себе євро оптимістом, а українців – однією з найоптимістичніших націй Європи.

На його думку Путін прорахувався, коли 28 країн ЄС одноголосно підтримали санкції проти Росії через анексію Криму та війну на Донбасі.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Вересня 2019 року - 19:50
Щодо приєднання до НАТО замість нового меморандуму

Коментуючи ідеї у Зеленського про підписання якоїсь міжнародної угоди чи меморандуму, що нібито зможе гарантувати безпеку і відновлення територіальної цілісності України, Порошенко нагадав про обов’язок влади вести країну до НАТО. (блок утворений на підставі Вашингтонського договору 1949 р)

 • П. Порошенко: «Вашингтонський договір – це потужний, це безпековий ефективний діючий договір підписаний у 1949 році. І називається він НАТО. Підпишіть! Приєднайтесь! І не треба винаходити велосипед! Але для цього треба в грудні місяці, як ми і наголошували під час нашої кампанії в грудні місяці поїхати на саміт НАТО».

Як раніше повідомив Дмитро Кулеба, президент Зеленський не планує взяти участь у саміті НАТО 3-4.12.2019 р. Тож виникає враження, що нова міжнародна угода, яку вигадують у Зеленського, потрібна тільки для того, щоб забути про НАТО. Варто нагадати, що Петро Порошенко взяв участь в трьох самітах НАТО, які відбувалися в 2014-2018рр.:

 • 4-5.09.2014 Уельський саміт НАТО
 • 8-9.07.2016 Варшавський саміт НАТО
 • 11-12.07.2018 Брюссельський саміт НАТО

Петро Порошенко гостро розкритикував небажання Зеленського бути на саміті НАТО і отримати ПДЧ (програму дій членства).

 • П. Порошенко: «Завдання нашої політичної сили бути «сторожовою собакою», охороняти і зберігати європейську і євроатлантичну інтеграцію не лише розмовами, а конкретними справами. Кожен місяць, кожен тиждень ми маємо демонструвати досягнення країни в нашому європейському та євроатлантичному русі. Не пропозиціями вислати інструкторів НАТО з країни, не пропозицією що зараз нам розгортання співпраці з НАТО не на часі я того, щоб не дратувати Путіна. А позицією поступового чіткого запланованого руху вперед»

Про те, що у Зеленського тестують реакцію суспільства на відмову України від вступу до НАТО, - свідчить заява Ірини Верещук, яку активно підхопили в Росії. Не можна виключати, що відмова від НАТО є частиною таємних домовленостей Зеленського з Путіним.

 • І. Верещук: «Украина должна пересмотреть свой подход к отношениям с НАТО и отказаться от идеи вступить в альянс. По ее словам, Украину не ждут в НАТО.  Причину нежелания альянса связываться с Украиной Верещук видит в позиции России. В связи с этим она привела пример не являющейся членом альянса Финляндии, которому, по ее мнению, и должна последовать Украина. «Они, наверное, глубже интегрированы в НАТО, чем некоторые страны НАТО, например, Венгрия или Австрия (Австрия не является членом НАТО). Но они говорят: мы даже в конституцию это не будем записывать, нам не нужны проблемы с Россией».
Текст скопійовано!