Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Жовтня 2020 року - 16:53
Щодо заяви Шмигаля про неможливість виплати пенсій
 • Шмигаль заявив про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років. Про це він розповів виступаючи з лекцією у Львівській політехніці.
 • Другий уряд Зеленського не справляється з ситуацією і все списати на коронавірус неможливо. Падіння промислового виробництва і зупинку зростання ВВП в Україні трапились до пандемії коронавірусу.
 • Якщо результати роботи другого уряду Зеленського - мінус 11,4% ВВП, то якими могли б бути результати його бездіяльності? Адже у Польщі і навіть в Італії, яка найбільше постраждала в ЄС від коронавірусу, падіння ВВП у третьому кварталі менше ніж в Україні.
 • ВПП Польщі у третьому кварталі впав на 8,9%. А ВВП Італії, яка запроваджувала набагато серйозніші обмеження, ніж Україна, знизився у третьому кварталі на 9,5%
 • За такого спаду український уряд мав би продумати ряд спеціальних заходів для стимулювання економіки. Натомість у Львові Шмигаль заявив про зростання податкового навантаження на бізнес – мовляв ще один вид пенсійних відрахувань хочуть ввести в 2021 році. Така некомпетентна урядова політика може остаточно прибити економіку, або як мінімум серйозно загальмувати її відновлення після епідемії.
 • Ніхто не заперечує необхідності обговорення накопичувальних пенсій, але чи варто про це думати тепер, під час кризи? Чи не варто віддати рішення до рук самих майбутніх пенсіонерів, замість того, щоб заявляти по нові пенсійні відрахування.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Квітня 2020 року - 21:40
Щодо індексації пенсій з травня та доплат

Повідомляється, що уряд постановив:

 • встановити додаткову щомісячну виплату у розмірі 500 гривень для пенсіонерів, що старше 80 років, (у яких розмір пенсії не перевищує 9205 гривень). 
 • виплатити у квітні одноразову грошову допомогу в 1 тис грн для пенсіонерів, що отримують пенсії менше 5 тисяч гривень у квітні. За даними уряду - це близько 10 млн пенсіонерів.
 • індексувати пенсії з першого травня на 11% . За даними уряду близько 7 мільйонів пенсіонерів отримають по 260 гривень.

Наразі бюджет не виконується за доходами на 40 млрд грн
Уряд не зміг отримати підтримки монобільшості 30 березня і закон про зміни до бюджету прийнято не було. Для виконання нових обіцянок пенсіонерам потрібні зміни бюджету – де гарантія, що уряду вдасться цього разу переконати депутатів?

 • Не викликає сумніву необхідність допомоги пенсіонерам, але для цього має бути проведений чесний секвестр бюджету по багатьох програмах. Наприклад, викликає питання чому зарплати чиновникам обмежено 10 мінімальними, а зарплати слідчих, суддів та прокурорів залишаються без обмежень.
 • Перший уряд Зеленського не знайшов коштів на щорічну автоматичну індексацію пенсій, започатковану за Порошенка: 1 березня індексація не була проведена, хоч, згідно закону про обов’язкове пенсійне страхування, вона мала відбуватись автоматично.
 • Індексація пенсій з 1 травня обкрадає пенсіонерів на 2 місяці додаткових виплат, і багато з них будуть подавати до суду. Другий уряд Зеленського врятує хіба карантин, який тимчасово паралізував роботу і судової системи.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Березня 2020 року - 21:47
У Зеленського вирішили вибивати борги у пенсіонерів

За результатами верифікації Мінфіном підготовлено 12,9 млн рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, для додаткової перевірки інформації, що містить невідповідності, у тому числі: 6,2 млн рекомендацій щодо пільг, 3,9 млн – щодо субсидій, 2,8 млн – щодо допомог”, – йдеться у повідомленні уряду.

 • Велетенська діра до бюджету 16 млрд грн вимагає від уряду екстраординарних дій. Гроші будуть вибиватися з найменш забезпечених отримувачів допомог.
 • Це лише початок перевірок, система відлагоджується, тож слід очікувати, що згодом повертати кошти буде все більше людей.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Березня 2020 року - 16:04
Про відмову уряду від індексації пенсій
 • Уряд Гончарука не передбачив коштів на щорічну автоматичну індексацію пенсій, започатковану за Порошенка. 
 • 1 березня індексація не була проведена, хоч згідно закону про обов’язкове пенсійне страхування вона мала відбуватись автоматично.
 • За Порошенка 1 березня 2019 року індексацію пенсій провели. За Зеленського 1 березня 2020 року на індексацію забракло грошей, або політичної волі.
 •  Якщо вірити, що тепер подолали корупцію і що економіка зростає, тому чому пенсіонери не отримали на 10% вищу пенсію, ніж торік, як це передбачено законом?
 • За даними Держстату за перші два місяці державний бюджет недозібрав вже 18 млрд грн і ця діра продовжує зростати. 
 • Державна Митна служба недовиконала бюджетні показники на 6,3 млрд грн на фоні того, що податкова служба перевиконала план на 2,5 млрд грн. Такий дисбаланс може свідчити про корупцію на митниці.
 • Зеленському не вдається подолати корупцію на митниці, де почали збирати менше, ніж за Порошенка. Численні друзі та друзі колег, які за Зеленського отримали посади, мають свій інтерес.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Червня 2019 року - 12:32
Щодо створення Зеленським проблеми для Пенсійного фонду

Пенсійний фонд до кінця року втратить до півмільярда гривень надходжень через скасування Зеленським ряду указів президента за минулі роки.

 • Нотаріуси, купівля нерухомості і автомобілів обкладалися спеціальним податком для ПФ. Тепер їх не буде, що незаплановано збільшить дефіцит фонду.

В інтересах бізнесу Зеленський створив проблеми для пенсіонерів, яким можуть затримувати пенсії, або не провести вчасно їх індексацію.

 • Популістичні рішення на користь однієї з суспільних груп, можуть завдавати шкоди іншим. Зеленський проявив некомпетентність, втрутившись в економіку.


ГО “Справа громад” цікавиться: Скільки ще разів некомпетентність та непрофесійність нової команди погіршуватиме життя українців?!  І скільки це терпітимуть українці?


Читайте

Текст скопійовано!