Зеленський: «Як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30. А гривня, ви бачите, яка у нас...»
Зеленський нічого не розуміє в економіці і буде краще, якщо він не буде втручатись не у свої повноваження.
Вперше в історії України президент закликає обвалити гривню.
Це обман партнерів, які повірили підпису під меморандумом МВФ, оскільки крім підпису керівництва уряду, Національного банку, міністра фінансів там стоїть підпис Зеленського.
Аргументи СЛУГ НАРОДУ з приводу відставки Смолія:
Теза Слуг: Правління Нацбанку буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності. Нацбанк разом з урядом повинні продовжувати реалізацію зваженої монетарної та фіскальної політики
Чи розуміють слуги, що означає «монетарна політика»? Цим терміном позначають контроль обсягу грошей у обігу, що не дозволяє друкувати більше грошей, ніж є товарів та послуг при існуючому рівні цін. Якщо знехтувати цим правилом, ціни почнуть зростати.
Чому напередодні відставки Смолія народні депутати Слуги народу почали захищати необхідність контрольованої емісії – тобто друку грошей? Смолій стояв на перешкоді планам надрукувати гривні.
Теза Слуг: Незалежність Національного банку не може означати незалежності від від економіки.
Безумовно Нацбанк не може бути незалежним від економіки, як і економіка залежна від Нацбанку. Саме тому після повідомлення про відставку голови НБУ Мінфіну України відмовили в угоді на купівлю облігацій на 1 млрд євро під 7,3%. Покупці вважають, що ризик збільшився і тепер будуть вимагати більший відсоток.
Більші витрати на відсотки за облігаціями - це прямі збитки непродуманого політичного втручання. Причому це не гіпотетичні збитки, які вже поніс уряд.
Теза Слуг: Якщо Конституція визначає, що завданням Національного банку є забезпечення стабільності гривні, то чому тоді Національний банк допускав то шалену девальвацію гривні у попередні роки, то неочікувану ревальвацію гривні минулої осені?
Яків Смолій не був головою НБУ, коли гривня падала. Причиною падіння стало пограбування бюджету Януковичем та російська агресія 2014 року, яка відібрала чверть експортних підприємств України.
Ревальвація минулої осені – прямий наслідок дилетантських рішень першого уряду Зеленського. Замість переговорів з МВФ і виконання вимог кредиту, мінфін захопився продажем ОВДП, позичивши таким чином майже 2 млрд доларів. Іноземні покупці облігацій, яким була потрібна гривня, створювали попит, що призвело до ревальвації.
Спроби перекласти на Смолія власні помилки – ось що означає це звинувачення.
Теза Слуг: Чому вже майже рік доводиться вмовляти очільника Національного банку сприяти економічному зростанню та підтримувати економічну політику уряду? Ще прем’єр Гончарук минулої осені почав довгі та виснажливі розмови з представниками Національного банку, щоб ті погодились знизити облікову ставку Національного банку, бо це відповідало економічній реальності та допомогло би відновити кредитування в країні. Облікова ставка Національного банку фактично визначає, якими є ставки кредитування.
Насправді ставка за кредитами залежить від ставки за депозитами комерційних банків. Адже обсяг залучених депозитів завжди більший від рефінансування НБУ. Те, що в Слузі народу цього не розуміють – ще одне свідчення, що без незалежності НБУ вони наламають дров і зірвуть інфляцію.
Теза Слуг: МВФ як і будь-які інші західні інституції не захищають ту чи іншу особистість, вони завжди захищають певні принципи. Зокрема, і принцип незалежності Національного банку. Цей принцип є непорушним для нас.
Це лише слова. Якщо б НБУ справді зберігав свою незалежність – відставки голови НБУ не було б, адже його обирають на 7 років. Яків Смолій не випадково заявив про політичний тиск влади.
Теза Слуг: Маємо розуміти, що справді самостійна Україна нікому не потрібна в цьому світі, окрім нас самих. Це виключно справа нашої держави – хто буде очолювати Національний банк.
Без фінансової допомоги Заходу цей некомпетентний президент, який угробив економічне зростання ще до початку пандемії, буде нездатним забезпечити існування незалежної економіки України. Зрештою це призведе до економічної окупації з боку Росії, де тільки й розраховують, що Україна ослабне без західної допомоги.
Укрстат: інфляція у березні - 0,8%, з початку року – 0,7%
Укрстат: На споживчому ринку у березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 5,2%) подорожчали гречані крупи. На 3,9–1,2% зросли ціни на фрукти, цукор, рис, овочі, макаронні вироби, яловичину. Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,4% в першу чергу зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,9%.
Приборкати паніку серед іноземних власників ОВДП український уряд не в змозі. Національний банк, який вже витратив на підтримку курсу більше мільярду доларів, у понеділок запропонував лише 200 млн доларів і зупинився, після чого курс одразу поповз вгору, перетнувши позначку 29 грн.
Шановний користувач ви перейшли на сторінку територіальних осередків.
Ви можете вступити тільки в один територіальний осередок!
Решта територіальних осередків доступні тільки для перегляду.