Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Квітня 2020 року - 12:03
Зростання цін в Україні: офіційна статистика інфляції не відповідає реаліям

Укрстат: інфляція у березні - 0,8%, з початку року – 0,7% 

 • Реальна ситуація в магазинах не відповідає показникам, які показує статистика. 
 • Люди на собі відчувають зростання цін в такий важкий час для країни. У Зеленського фальсифікують статистику так само як дурять цифрами про нібито невисоке поширення коронавірусу.

Укрстат: На споживчому ринку у березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 5,2%) подорожчали гречані крупи. На 3,9–1,2% зросли ціни на фрукти, цукор, рис, овочі, макаронні вироби, яловичину. Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,4% в першу чергу зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,9%.

 • За даними Антимонопольного комітету України, станом на кінець березня (24 березня) в деяких регіонах з початку березня насправді ціни на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі: майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву.
 • У мережі АТБ підняли ціни на такі продукти: картопля, цибуля, капуста, морква – подорожчали на 35% – 128%; цукор – на 8%; макаронні вироби – 9,5%; пшенична крупа – на 11%; гречка – на 51%; борошно – на 5%; яйця – 6%.
 • За 2 тижні (з 12 березня) найбільші зміни в ціні зазнали овочі, які зокрема, входять в "борщовий набір". На 26 березня: капуста подорожчала на 86% до 8,46 гривні/кг, морква - на 48% до 8,1 гривні/кг, буряк - на 47% до 8,45 гривні/кг, картопля - на 39% до 16,8 гривні/кг, гречана крупа на 50% до 55,61 гривні за 800 г, цукор - на 9% до 14,48 гривні/кг
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Березня 2020 року - 22:05
Про причини падіння курсу гривні
 • Головною причиною падіння курсу гривні стала непродумана політика нарощування продажу ОВДП іноземним інвесторам у другій половині 2019 року. 
 • З 1 вересня по 31 грудня було продано облігацій у гривнях на 53 417 700 грн. 
 • Саме через те, що Мінфін щоразу збільшував продаж ОВДП, восени відбулося зростання гривні.
 • Саме через те, що власники ОВДП продають облігації, відбувається зниження курсу тепер.
 • ОВДП продаються за гривні, тому для їх покупки іноземці,  продавали великі обсяги валюти, що знижувало курс долара та євро. Тепер через кризу ці ж власники достроково продають ОВДП, виводячи капітали закордон. Тренд змінився і вони купують іноземну валюту, що навпаки підвищує курс долара і євро.

Приборкати паніку серед іноземних власників ОВДП український уряд не в змозі. Національний банк, який вже витратив на підтримку курсу більше мільярду доларів, у понеділок запропонував лише 200 млн доларів і зупинився, після чого курс одразу поповз вгору, перетнувши позначку 29 грн.

 • Підвищення курсу та загальний панічний фон новин про коронавірус викликали ажіотажний попит на готівкову валюту в обмінниках. Наразі готівкового долара не вистачає, що провокує ще більше зростання попиту і ціни.
 • Рішення мінфіну продавати тільки доларові ОВДП лише посилює панічні настрої на ринку. 
 • Це означає, що гривневі ОВДП нікого не цікавлять і в уряді також акумулюють долар, бо не вірять у стабільність гривні.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Березня 2020 року - 22:30
Про причини та відповідальність за падіння курсу гривні
 • Головною причиною падіння курсу гривні є непродумана політика нарощування продажу ОВДП іноземним інвесторам у другій половині 2019 року. 
 • Саме через те, що Мінфін щоразу збільшував продаж ОВДП восени відбулося зростання гривні.
 • Саме через те, що власники ОВДП продають облігації, відбувається зниження курсу тепер.
 • ОВДП продаються за гривні, тому для їх покупки іноземці продавали великі обсяги валюти, що знижувало курс долара та євро. Тепер через кризу ці ж власники достроково продають ОВДП, виводячи капітали закордон – тренд змінився і вони купують іноземну валюту, що навпаки підвищує курс долара і євро.
 • За зміною курсу можна відстежити на яку валюту більший попит – наприклад євро заростає швидше ніж долар, що означає, власниками ОВДП є переважно європейці.
 • Для підтримання курсу гривні за один вівторок 10 березня НБУ продав 250 млн доларів, однак це лише трохи сповільнило падіння. 
 • У Зеленського пожинають плоди свого захоплення продажами ОВДП – така політика дозволяла не йти на виконання вимог МВФ, отримуючи позики без зайвого клопоту.
 • МВФ вимагає прийняття закону про заборону повернення банків колишнім власникам, щоб унеможливити повернення «Приватбанку» Коломойському і Боголюбову. Натомість колишні власники домагаються повернення «Приватбанку» через суд.
 • Україна вже рік не має угоди з МВФ тільки з одної причини – Зеленський боїться і не може приборкати апетити Коломойського, примусивши його відмовитись від повернення Приватбанку.
 • У випадку остаточного руйнування співпраці з МВФ на фоні постійного попиту на валюту від власників ОВДП Зеленському залишають тільки один вихід – позичити гроші в Росії, про що недвозначно натякає сам Путін. 
 • Саме так зробив Янукович у 2013 році.
 • У Зеленського намагаються списати невдачі в економіці на світову кризу та епідемію коронавірусу. Але варто нагадувати, що Зеленський сам визнав роботу свого першого уряду незадовільною і сталося це ще до початку епідемії та кризи.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Червня 2019 року - 12:35
Щодо обвалу гривні і відволікання уваги суспільства

У банківських обмінниках долар подорожчав в середньому на 72 копійки. 4 червня його можна було купити за 27,2 гривні. На міжбанківському валютному ринку гривня подешевшала на 85 копійок відносно долара.

Гривня почала падіння після завершення роботи місії МВФ, що вирішила не виділяти чергового траншу на 1,3 мільярда доларів доти, доки не закінчаться вибори до Ради та не буде сформовано новий український уряд.

1) Тимчасова зупинка співпраці з МВФ має виключно політичний характер – урядову кризу спричинило бажання Зеленського негайно переобрати ВР за 5місяців до завершення її повноважень. Падіння курсу гривні до долара та євро неминуче призведе до подорожчання імпорту, зокрема бензину. Якщо процес не зупинити, вгору поповзуть ціни напродукти харчування та комунальні послуги внаслідок зростання ціни на газ.

2) За цієї ситуації у Зеленського активно відволікають увагу, щоб падіння гривн іне відбилось на рейтингу Слуги Народу. Для цього вигадуються штучні скандали, як з орендованими екранами в ситуаційній кімнаті.

#УЗеленського #КурсДолара #Зеленський #ОбвалГривні #Дефолт

Текст скопійовано!