Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Вересня 2021 року - 20:57
Щодо заяви прес-секретаря президента Зеленського
 • Жители временно оккупированных территорий Донбасса и Крыма могут голосовать на выборах в Госдуму РФ, если это нужно для их безопасности. Все равно эти выборы юридически ничтожны, заявил в интервью каналу Дом пресс-секретарь президента Владимира Зеленского Сергей Никифоров.
 • Прес-секретар президента не мав права заявляти про зміну ставлення України до голосування її громадян на виборах депутатів Російської Думи. Навіть якщо це його думка він мав утриматися від її оприлюднення до звільнення зі своєї посади, де він сприймається речником президента.
 • Натомість Нікіфоров не просто допустив можливість такого голосування, але й сказав це на телеканалі, що мовить для окупованих територій.
 • Тепер Президент України має уточнити своє ставлення до голосування українців на виборах Російської Думи, бо мовчання після заяви його прес-секретаря буде означати згоду президента з такою позицією.
 • Никифоров про візит Зеленського до ООН: «Он будет принимать решение, исходя из целесообразности. Ведь потратить кучу времени — день туда, день обратно на перелет — ради того, чтобы постоять на трибуне ООН? Конечно, нет. Должна быть какая-то польза.
 • Зеленський прийшов на все готове, але не виказує зацікавленості навіть підтримувати те, що отримав. Наприклад його виступ в ООН був би дуже важливим для розширення Кримської платформи, приєднання до якої є відкритим. Тим часом до КП входять здебільшого країни нашого регіону світу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2021 року - 20:55
Щодо заяви Данілова про можливість звільнення Донецька та Луганська
 • Така заява є нерозумною – військові операції не анонсуються, навіть якщо армія готова їх зробити.
 • Порошенко вже заявляв, що для України питання звільнення Донецька і Луганська – це питання відмови від колосальних жертв мирного населення. Цим Україна і відрізняється від Росії, де в другу чеченську війну майже повністю знищили Грозний.
 • Взагалі Зеленський має визначитись зі стратегією – то він заявляє, що війна в його голові завершена, то його секретар РНБО готовий кинути армію на Донецьк і Луганськ.
 • Насправді військо недофінансоване, заборгованість з виплат військовим сягнула 1,5 млрд грн, не працює ДОЗ - не виготовлюється нова зброя. Всі гроші йдуть на велике будівництво.
 • За 2 роки Зеленського не звільнили жодного сантиметру території, відбувався лише відступ з демілітаризованих зон. Якщо Данілов готовий звільняти Донецьк і Луганськ чому б не розпочати зі звільнення кількох сіл? Насправді Україна повністю відмовилась від тактики повзучого наступу, завдяки якому були звільнені сотні населених пунктів.
 • Реальним звільненням Донбасу ЗСУ займались в 2014 році, коли після наказу Порошенка влітку було звільнено 2/3 території Донбасу і наступ зупинили лише окупанти, ввівши регулярні частини російської армії.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Серпня 2021 року - 21:15
По проект закону №5844 Проект Закону про засади державної політики перехідного періоду
 • Фактично цей запропонований урядом закон – це імплементація формули Штайнмайєра в законодавче поле України.
 • Так, наприклад стаття 6 вводить поняття «деокупація населеного пункту (району)», яке потребує встановлення українського контролю над кордоном, що було ключовою пропозицією Штайнмайєра.
 • За статтею 6 міністр оборони України, голова СБУ і міністр МВС доповідають президенту України про відсутність на території окупаційних сил РФ. На підставі цього президент приймає рішення про визнання адміністративно-територіальної одиниці деокупованою.
 • Звертає увагу, що стаття 6 не передбачає встановлення присутності там воєнізованих формувань бойовиків, так званих збройних сил ДНР або ЛНР. Так ніби їх не існує.
 • Тобто, для того щоб Донецьк визнали «деокупованим» не потрібно фізично заходити туди ЗСУ, або НГУ і проводити зачистки – достатньо доповіді трьох міністрів і рішення президента. А потім бойовиків можна назвати «народною міліцією» в акурат після проведення виборів, під їх контролем.
 • Щодо виборів та обмежень на право бути обраними для колаборантів, то норми є більш ніж ліберальними. З одного боку написано, що під обмеження потрапляють особи, що були у складі окупаційних адміністрацій РФ. Але далі написано, що обмеження не поширюються на тих:
 • Хто у складі окупаційних адміністрацій РФ забезпечували життєдіяльність ОРДЛО і не завдали навмисно шкоди життю та здоров’ю громадян. Тобто слідство має доводити мотив, що завжди надзвичайно складно.
 • Хто знаходився у складі окупаційних сил РФ з примусу, або проти своєї волі і внаслідок своєї діяльності в них не завдали навмисно шкоди життю та здоров’ю громадян. Тобто якщо стріляв з примусу (за наказом вогонь) і вбивав, але не мав мотиву – значить невинен!

З такими нормами закону 99% колаборантів, включно з членами армійських корпусів ДНР та ЛНР, - будуть реабілітовані і зможуть балотуватись та бути обраними до місцевих органів влади.

Хто підписав формулу Штайнмайєра і що вона значить?
 • Україна вперше офіційно погодила текст формули Штайнмайєра 1 жовтня 2019 року – про це заявив сам президент Зеленський на терміновому брифінгу того ж дня. Пізніше стало відомо, що таким чином була виконана основна умова Путіна для проведення Паризького саміту голів держав Нормандського формату, у якій взяв участь Зеленський.
 • Протягом 4 років президент Порошенко уникав згоди на формулу, але не пройшло й півроку, як президент Зеленський здав цю стратегічну позицію, щоб «подивитися в очі Путіну».
 • Формула Штайнмайєра суперечить Берлінським домовленостям голів-держав Нормандського формату за якими вибори в ОРДЛО можливі тільки після виведення окупаційних військ та роззброєння бойовиків.
 • З формулою вибори проводяться під контролем діючих керівників ОРДЛО і в день їх проведення вступає в силу закон про особливий порядок самоврядування на тимчасовій основі. Після підтвердження ОБСЄ, що вибори були вільними, закон з тимчасового перетворюється на постійний.
 • Формула Штайнмайєра суперечить самому закон про особливий порядок, адже за ним нові особливі повноваження місцевих органів влади настають лише ПІСЛЯ виведення іноземних військ та роззброєння незаконних воєнізованих формувань.
 • Несподівана заява канцлера на брифінгу із Зеленським у Берліні виявила приховані зобов’язання, які Зеленський дав на Паризькому саміті у грудні 2019 року. Це означає, що заяви президента про те, що він не поступився інтересами України, були брехнею.
 • Насправді Меркель нагадала, що Зеленський пообіцяв імплементувати формулу Штайнмайєра в законодавство України і не виконав свою обіцянку,
 • Банкова розіслала тези залежним спікерам та експертам, яким запропоновано брехати, що формулу нібито погодив Порошенко в Берліні у 2016 році. Це не так. Там було оприлюднено текст, але п’ятий президент жодного разу з цим не погодився і нічого не узгоджував на відміну від Зеленського.
Про низьку результативність року «всеосяжного перемир’я».
 • Всеосяжне перемир’я провалилося – миру на Донбасі як не було, так і не має. З іншого боку також зменшилася кількість вбитих та поранених, однак це не наблизило ні мир після перемоги, ні мир після поразки.
 • «Всеосяжне перемир‘я» насправді лише зменшило інтенсивність нападів на Україну, але вони продовжуються з окупованої території. Учора був обстріляний батальйонний командно-спостережний пункт, розташований далеко в глибині контрольованої території.
 • Зростання таких обстрілів – прямий наслідок непродуманої заборони на використання дронів ЗСУ, яким також заборонили ДРГ.
 • Характерно, що Зеленський, як верховний головнокомандувач, ніяк не відреагував на грубе порушення всеосяжного перемир’я, адже обстріл батальйонного КСП був проведений із забороненої артилерії та мінометів.
Щодо наростання кризи у виробництві електроенергії
 • Електростанціям не вистачає вугілля та газу. Через дефіцит вугілля та газу від енергосистеми країни станом на ранок неділі, 25 липня, було відключено 11 блоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей. Про це свідчать дані на сайті НЕК «Укренерго».
 • За інформацією народного депутата Олексія Кучеренка, причиною стали зловживання наближених до НКРЕКП трейдерів та посередників. 6 липня відбулася нарада в Міненерго, за результатами якої міністр Герман Галущенко вкотре закликав регулятор НКРЕКП припинити махінації трейдерів та посередників на енергоринку.
 • Не виключено, що криза призведе до значного зростання вартості електроенергії з 1 серпня. Варто нагадати, що за два роки Зеленського вартість 1кВт тільки зростала:
  - Липень 2019 р – 1,05 грн
  - Липень 2021 р – 1,68 грн
  - Серпень 2021 р – може зрости удвічі, очікується 3,4 грн (максимальний тариф).
 • Підвищення цін – прямий наслідок деструктивних рішень міністерства енергетики після 2019 року. Замість використання вугілля українського видобутку, організована схема поставок російського вугілля та вугілля з ОРДЛО за заниженою вартістю. Це знищує українські державні шахти, заганяючи українську енергетику у залежність від імпорту.
 • Головною ж причиною підвищення цін на електроенергію є те, що прибутки Центренерго виводяться, а підприємство штучно доводять до банротства.
 • Теперішній міністр Герман Галущенко (пов’язаний з А.Деркачем) створив таємний офіс для управління енергетикою на чолі з Беляковим, який пов’язаний з Олександром Януковичем (Саша-стоматолог). Беляков відновив шахрайську схему поставок вугілля з ОРДЛО через Росію і Білорусь.  Схема грунтується на використанні Центренерго, яке штучно заганяють у збитки і доводять до банкроства.
 • Дані щорічного аудиту державної компанії «Центренерго», проведеного компанією «Baker Tilly»:
  - 2016 р - прибуток 387 млн. грн.
  - 2017 р – прибуток  1,891 млрд. грн.
  - 2018 р - прибуток 489 млн. грн.
  - 2019 р – рекордний збиток склав 1 млрд 979,54 млн. грн.
  - 2020 р – збиток 779 млн грн
 • Наведені цифри є найкращою ілюстрацією ефективності системи корпоративного управління, запровадженої за Порошенка. Як тільки Зеленський віддав державне підприємство під олігархічний контроль – Центренерго одразу стало збитковим.
 • Тим часом 26 липня ряд телеграм каналів повідомили, що державний пакет 78% Центренерго продадуть Коломойському. Те, що інформація стала відомою до зустрічі з Байденом, може зіпсувати її настрій, адже США вимагає переслідування олігарха, як корупціонера.
Текст скопійовано!