Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:40
Які будуть наслідки падіння курсу долара до гривні?

Гривня залишається стабільною з 2016 року, практично не змінюючись в ціні – це результат відновлення економіки, якого було досягнуто урядом та НБУ за Порошенка.

Причиною теперішнього зростання курсу гривні став продаж ОВДП. Так і не зумівши домовитись про дешевий кредит з МВФ, уряд активно продає облігації у гривнях, обіцяючи 16-18% річних.

  • За неповний 2019 рік Мінфін наростив борг по ОВДП на 63 млрд 283 млн грн. Варто відзначити, що це дуже дорогі борги, бо вже через 2 роки Україні доведеться їх повернути під високі відсотки.

Переважно покупцями ОВДП є іноземці, які продають валюту на внутрішньому ринку, створюючи її надлишок, що веде до підвищення курсу гривні.

  • Однак як тільки настане час, коли ці борги доведеться віддавати – виникне такий само ажіотажний попит на іноземну валюту, що може обвалити курс гривні.

Корупційна складова у тому, що зростання курсу гривні не супроводжується падінням цін на бензин. Антимонопольний комітет крізь пальці спостерігає, як А-95 піднявся від 1 євро за літр до 1,24 євро за літр, зрівнявшись з ціною в багатих країнах ЄС.

  • Великою часткою ринку роздрібної торгівлі володіє Ігор Коломойський, який отримує від зростання курсу гривні найбільший гешефт. Водночас, коли курс гривні падав на АЗС зростала ціна, пояснюючи, що бензин здебільшого купується за валюту.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Серпня 2019 року - 9:12
Штучне зміцнення курсу гривні, що відбувається?

2019 рік є рекордним за кількістю боргів, які Україна має погасити перед МВФ та власниками облігацій. Цього року держава має погасити здебільшого валютні кредити минулих років на суму понад 461 млрд грн. Це створює серйозну загрозу стабільності гривні у другій половині року, особливо у випадку відмови МВФ надати кредит.

  • За таких умов НБУ може створювати «курсову подушку» штучно підвищуючи курс гривні викидаючи на ринок великий обсяг валюти.

Підвищення курсу гривні є тимчасовим і може означати, що восени Україну чекає падіння курсу. У 2008 році перед падіння гривні до 11 грн за долар, її курс штучно підняли до 4,7 грн/дол.

Текст скопійовано!