Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:27
Щодо корупції в оточенні Кличка – про розмову Комарницького з Тищенком
 • Записи розмов оприлюднені сьогодні Гео Леросом вказують на корупційні дії Дениса Комарницького та впливу з боку Банкової на розслідування справ проти нього в обмін на незрозумілі послуги.
 • Такі записи мали б стати підставою для окремого розслідування НАБУ в якому варто було б допитати і голову Офісу президента і самого президента. Безумовними фігурантами такого розслідування мали б стати Комарницький та Тищенко.
 • Дениса Комарницького, колишнього лідера фракції Чорновецького в Київраді, після приходу Зеленського називають «смотрящим» за забудовами в Києві при Кличку. Записи підтверджують тісний контакт Комарницького з людьми президента і навіть створення депутатської групи в ВР на його гроші.
 • Виникає питання чи настільки вже незалежним є «Удар», коли в оточенні Кличка процвітає такий рівень співпраці з оточенням президента?
 • Особливо цікаво, що в кінці другої частини записів Комарницький пропонує акуратно «зарядити» Дениса Бігуса. Розслідування Бігуса неодноразово спекулятивно використовувались у виборчих кампаніях, брав він і компліментарні інтерв’ю у Коломойського, але це перше підтвердження, що «розслідувача» заряджають.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
27 Липня 2020 року - 14:07
Щодо заяв міністра економіки Петрашка про те, що укріплення гривні при попередньому складі НБУ було причиною падіння економіки
 • Така заява міністра – суміш некомпетентності з відвертою брехнею.
 •  Міністр економіки Петрашко не вперше робить гучні заяви. Раніше він вже заявляв про те, що система електронних публічних закупівель Прозорро хибна. Тепер Ігор Петрашко заявляє, що сильна гривня – причина падіння економіки.
 • Якщо курсова політика Нацбанку подається як причина падіння економіки, то це самооцінка низької компетентності міністра економіки. Ну, або підстава для ліквідації КМУ, Мінфіну, Мінекономіки – а їх функції хай виконує Нацбанк, якщо саме від нього залежить зростання чи падіння економіки.
 • Але проблема навіть не у цьому, проблема у тому, що до того, як до влади прийшов Зеленський і привів таких «професіоналів», економіка не падала, а росла.
 • І. Петрашко забуває, що політика Нацбанку у 2014-2019 роках була стабільною. Тільки чомусь при Президентові України П.Порошенку при політиці сильної гривні економіка України росла навіть в умовах війни: 2016 – ріст ВВП склав 2,4%, у 2017 – 2,5%, у 2018 – 3,4%, у 2019 році (за інерцією) – 3,2%. При Зеленському чомусь економіка почала стрімко падати. ВВП за І квартал 2020 року, ще до карантину скоротився на 1,5%. То, пане Петрашко, при чому тут Нацбанк?
 • Заява Петрашка особливо дисонує з словами директора-розпорядника МВФ К. Георгієвої тиждень тому: «Реформа НБУ та його діяльність останні п’ять років — це очевидна історія українського успіху…».
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 12:36
Директор МВФ звернула увагу Зеленського на успішну реформу Порошенка
 • Крісталіна Георгієва: "Сьогодні я мала відверту розмову з президентом Володимиром Зеленським з приводу занепокоєння щодо тиску на Національний банк України. Реформа НБУ та його діяльність протягом останніх п'яти років є очевидною історією успіху для України
 • Розповідаючи про цю розмову Зеленський навпаки замовчав цей момент і лише написав, що оголосить свою кандидатуру на голову НБУ до кінця тижня.
 • Цим Зеленський ще раз показав, що він боляче сприймає будь-які успіхи попереднього президента і досі постійно порівнюючи себе з ним.
 • Подальший успіх співпраці України та МВФ прямо залежить від того наскільки новий голова НБУ буде незалежним від президента та уряду. Директор-розпорядник МВФ говорить про це прямим текстом: «В інтересах України є зберігати незалежність НБУ, і це також є вимогою в рамках чинної програми підтримки МВФ.»
 • Можна нагадати, що Порошенко успішно співпрацював з МВФ, отримавши сумарно від фонду 17,5 млрд доларів. Натомість у Зеленського провалили обіцянки отримав кредит восени 2019 року, а наразі через відставку голови НБУ значно скромніша програма допомоги на 5 млрд дол може бути заморожена.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Липня 2020 року - 9:31
Про справжні причини відставки Якова Смолія
 • Зеленському потрібен такий голова НБУ, який від імені Національного банку був би готовий підписати мирову угоду з колишніми власниками Привату на їхніх умовах.
 • Звільнивши Смолія, преЗЕдент зробив очевидний вибір на користь Коломойського. Він так і не вийшов із залежності від свого давнього політичного і бізнесового партнера.
 • Якщо Зеленський вважає, що нам непотрібна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями, то мав би не погоджуватися і не підписувати меморандум.
 • Але коли ти береш зобов’язання щодо гарантій незалежності НБУ, і тобі дають кредити, не можна зрікатися свого слова, щойно гроші впали на рахунок. Це шахрайство.
 • В дипломатії такі дешеві трюки ще більш неприйнятні, ніж в бізнесі. Це ризик стати нерукоподатним для європейських і американських партнерів. Так трапилося з Януковичем, і у нього залишився один шлях – брати кабальний політичний кредит у Путіна. І це завершилося катастрофою
Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Липня 2020 року - 9:20
Щодо відставки Смолія
 • Відставка Смолія – результат політичного тиску з боку Зеленського. Вимога до Смолія написати заяву про відставку прозвучала особисто від президента Зеленського. 
 • Варто відзначати, що від Смолія зажадали відставки:
  - наступного дня після отримання траншу Світового банку;
  - через тиждень після отримання першого траншу МВФ;
  - через тиждень після отримання першого траншу макрофінансової допомоги з боку ЄС. 

Це обман партнерів, які повірили підпису під меморандумом МВФ, оскільки крім підпису керівництва уряду, Національного банку, міністра фінансів там стоїть підпис Зеленського.

 • Перші результати відставки - курс міжбанку вчора був 26,60, а сьогодні вже 27,20. І щоб отримати навіть ці 27.20 була потрібна підтримуюча інтервенція НБУ на 100 мільйонів доларів.
 •  1 мільярд 750 мільйонів гривень, розміщені вчора в єврооблігації України, вже скасовані, бо інвестори не вірять. Покупці євробондів вимагають більших процентних ставок і це прямі збитки, до яких призвело рішення відставки Смолія.
 • Зеленський усе ще перед вибором кого обрати: Україну з 40 мільйонним народом, чи інтереси Коломойського, який прагне отримати з держави мільярди доларів, і повернути собі Приватбанк.

 

Аргументи  СЛУГ НАРОДУ з приводу відставки Смолія:

Теза Слуг: Правління Нацбанку буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності. Нацбанк разом з урядом повинні продовжувати реалізацію зваженої монетарної та фіскальної політики

Чи розуміють слуги, що означає «монетарна політика»? Цим терміном позначають контроль обсягу грошей у обігу, що не дозволяє друкувати більше грошей, ніж є товарів та послуг при існуючому рівні цін. Якщо знехтувати цим правилом, ціни почнуть зростати.

Чому напередодні відставки Смолія народні депутати Слуги народу почали захищати необхідність контрольованої емісії – тобто друку грошей? Смолій стояв на перешкоді планам надрукувати гривні.

Теза Слуг: Незалежність Національного банку не може означати незалежності від від економіки.

Безумовно Нацбанк не може бути незалежним від економіки, як і економіка залежна від Нацбанку. Саме тому після повідомлення про відставку голови НБУ Мінфіну України відмовили в угоді на купівлю облігацій на 1 млрд євро під 7,3%. Покупці вважають, що ризик збільшився і тепер будуть вимагати більший відсоток.

Більші витрати на відсотки за облігаціями - це прямі збитки непродуманого політичного втручання. Причому це не гіпотетичні збитки, які вже поніс уряд.

Теза Слуг: Якщо Конституція визначає, що завданням Національного банку є забезпечення стабільності гривні, то чому тоді Національний банк допускав то шалену девальвацію гривні у попередні роки, то неочікувану ревальвацію гривні минулої осені? 

Яків Смолій не був головою НБУ, коли гривня падала. Причиною падіння стало пограбування бюджету Януковичем та російська агресія 2014 року, яка відібрала чверть експортних підприємств України.

Ревальвація минулої осені – прямий наслідок дилетантських рішень першого уряду Зеленського. Замість переговорів з МВФ і виконання вимог кредиту, мінфін захопився продажем ОВДП, позичивши таким чином майже 2 млрд доларів. Іноземні покупці облігацій, яким була потрібна гривня, створювали попит, що призвело до ревальвації.

Спроби перекласти на Смолія власні помилки – ось що означає це звинувачення. 

Теза Слуг: Чому вже майже рік доводиться вмовляти очільника Національного банку сприяти економічному зростанню та підтримувати економічну політику уряду? Ще прем’єр Гончарук минулої осені почав довгі та виснажливі розмови з представниками Національного банку, щоб ті погодились знизити облікову ставку Національного банку, бо це відповідало економічній реальності та допомогло би відновити кредитування в країні. Облікова ставка Національного банку фактично визначає, якими є ставки кредитування. 

Насправді ставка за кредитами залежить від ставки за депозитами комерційних банків. Адже обсяг залучених депозитів завжди більший від рефінансування НБУ. Те, що в Слузі народу цього не розуміють – ще одне свідчення, що без незалежності НБУ вони наламають дров і зірвуть інфляцію.

Теза Слуг: МВФ як і будь-які інші західні інституції не захищають ту чи іншу особистість, вони завжди захищають певні принципи. Зокрема, і принцип незалежності Національного банку. Цей принцип є непорушним для нас. 

Це лише слова. Якщо б НБУ справді зберігав свою незалежність – відставки голови НБУ не було б, адже його обирають на 7 років. Яків Смолій не випадково заявив про політичний тиск влади.

Теза Слуг: Маємо розуміти, що справді самостійна Україна нікому не потрібна в цьому світі, окрім нас самих. Це виключно справа нашої держави – хто буде очолювати Національний банк.

Без фінансової допомоги Заходу цей некомпетентний президент, який угробив економічне зростання ще до початку пандемії, буде нездатним забезпечити існування незалежної економіки України. Зрештою це призведе до економічної окупації з боку Росії, де тільки й розраховують, що Україна ослабне без західної допомоги.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Травня 2020 року - 21:19
Щодо прихованої емісії через кредити під державні гарантії
 • У Зеленського придумали схему, за якою будуть фінансувати державний бюджет шляхом прихованої емісії: НБУ надає рефінансування Укрексімбанку, який у свою чергу передає кошти як кредит Укравтодору.
 • Проблема у тому, що повертати кредит буде державний бюджет (Мінфін). Таким чином увесь ланцюжок – це маскування надання коштів НБУ на фінансування бюджету.
 • В результаті такої прихованої емісії кількість товарів та послуг не зростатиме на ту ж суму, на яку збільшується грошова маса. У Зеленського розпочали надувати кредитну мильну бульку, яка обов’язково лусне.
Текст скопійовано!