Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Жовтня 2020 року - 23:30
Щодо «оперативної незалежності САП та НАБУ» – з Послання президента
 • Впливова організація Vox Ukraine проаналізувала послання на предмет брехні та маніпуляцій і цю заяву вважає брехливою:


В.Зеленський: «Ми повернули кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, є можливість конфіскації незаконних активів, повна оперативна незалежність НАБУ і САП, якої не було з 2015 року. Запустили роботу Вищого антикорупційного Суду, перезавантажили НАЗК, вони казали “Нам заважають тільки телефонне право та відсутність політичної волі.” Воля є, телефонного права немає. Опоненти заявляють, що це не так. То скажіть, де ж той телефон? Може, хоч так буде результат?»


 • Нещодавно Верховна Рада призначила членів комісії для відбору голови САП. Однак, в обраних кандидатів немає досвіду в антикорупційній сфері, а також вони не мають бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей.
 • Це призначення ставить під загрозу незалежність САП. Посол ЄС в Україні, Група Послів G7 та кілька депутатів нагадували, що доброчесна комісія для обрання голови САП є умовою для безвізу та отримання фінансової допомоги ЄС.
 • НАБУ також заявляло про політичний тиск на нього, «який полягає у постійному ініціюванні різноманітних змін до законодавства, які ускладнювали операційну діяльність Національного бюро і процес притягнення до відповідальності за корупційні дії». Саме тому забезпечення незалежності НАБУ та САП увійшло до умов Меморандуму з МВФ, за яким Україна отримала 2,1 млрд дол. у липні цього року.
 • Незважаючи на це, депутати від партії «Слуга народу» нещодавно зареєстрували законопроект, який дозволить Генпрокурору втручатись у справи НАБУ та САП.
 • Іншими словами якщо Зеленський і призупинився у своєму тискові на САП та НАБУ – це сталося виключно через тиск Заходу, який вимагає справжньої незалежності антикорупційних органів, які були створені незалежними за Петра Порошенка.
 • Натомість навіть формальний Указ про призначення директора НАБУ і той оскаржений через Конституційний суд. Зеленський прагне контролювати ці органи і це помітно усім.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Жовтня 2020 року - 23:07
Щодо заяви Зеленського про оперативну незалежність САП і НАБУ
 • Це ще одне підтвердження брехливості Послання президента. Достатньо пригадати тиск на Холодницького та спробу після його відставки протягнути на посаду голови САП нардепа Слуги народу.
 • Не набагато краще почуває себе НАБУ. Конституційний суд визнав указ про призначення Артема Ситника незаконним. Може тому цілий ряд справ проти депутатів-слуг або не порушувався, або порушувався тільки після рішення суду.
 • Тиск та знищення антикорупційної інфраструктури, створеної за Порошенка, викликало активні протесту країн Європи і лише після цього у Зеленського пригальмували.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:35
Щодо звернення Вікторії Сюмар до НАБУ
 • Причина звернення – нецільове використання коштів коронавірусного фонду, що має ознаки кримінального злочину, передбаченого статтею 210 ККУ. Максимальне покарання за статтею – ув’язнення до 6 років з конфіскацією майна і забороною права обіймати певні посади.
  Стаття 210 ККУ: «Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік…»
 • У точній відповідності до описаного злочину - Уряд прямо порушив Закон України «Про державний бюджет на 2020 рік», в рамках якого було створено фонд на боротьбу з коронавірусом, де чітко описані цілі, на які можуть витрачатися кошти.
 • Будівництва та реконструкції доріг серед цілей фонду немає. Натомість майже половина коштів фонду пішла на дороги, згідно постанови КМ України № 539 «Про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення
 • Постанова КМ є нормативним документом, що має меншу силу, а ніж Закон України. Оскільки такі зміни не були внесені до Закону – така постанова свідчить про посадовий злочин всіх членів Кабінету міністрів, які за неї проголосували і прем’єра Шмигаля зокрема.
 • За фактом фонд на боротьбу з коронавірусом обкрадено наполовину: з 66 млрд грн фонду 35 млрд гривень протизаконно пішло Міністерству інфраструктури України.
 • НАБУ має повне право і навіть обов’язок розслідувати цей посадовий злочин. Власне його створювали незалежним від влади саме для таких цілей.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Жовтня 2020 року - 16:47
Про «вуха Курченка» у експертизі про Роттердам+
 • "Незалежний експерт", яку НАБУ задіяло у справі Роттердам+ -  Ірина Педь, є підставною особою – ширмою. Насправді експертизою займалась одіозна юридична фірма Arzinger. Про це свідчить корпоративний E-mail фірми, який вказано, як пошта експерта.
 • Arzinger стала відома тим, що працювала на сім’ю Януковичів, обслуговувала Сергія Курченко та державну компанію "Роснефть. 
 • Оскільки екпертиза була зроблена цілковито в інтересах феросплавних заводів Ігоря Коломойського, вказаний факт може викривати зв’язков олігарха з Курченком, якого називали гаманцем сім’ї Януковича.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Вересня 2020 року - 21:10
Щодо оголошення підозри Олександру Юрченку
 • Так працює незалежний Вищий антикорупційний суд та НАБУ, що були створені за Порошенка.

Приємно, що під тиском суспільства та опозиції, на четвертий день подання НАБУ до генпрокурора було підписане.

 • З Олександром Юрченком, якого Зеленський привів до ВР, тепер розбираються слідчі, але як бути з іншими корупційними справами, які порушувались, або навіть не відкривалися проти представників влади? 
 • Насправді Зеленський не демонструє політичної волі для боротьби з корупцією:18.10.2019 ЗМІ оп
  - ублікували листування "слуги народу" нардепа В'ячеслава Медяника щодо того, як "вирішити" питання з прокуратурою. Справу не порушено.
  - 24.10.2019 НАБУ і САП відкрила провадження за фактом можливого отримання 11 депутатами СН хабарів від Антона Яценка. Підозра не вручалася. Справу закрито. 
  - 20.11.2019 НАБУ розпочало досудове розслідування стосовно депутатів від фракції «Слуга народу», яких обвинувачують в імовірному отриманні “зарплат у конвертах”. Заява Анни Скороход. Справу не порушено.
  - 02.12.2019 САП відкрила справу через публікацію розмов нардепа від «Слуги народу» Юрія Корявченкова з поліцією Кривого Рогу. Повідомляється, що справу відкрили за ознаками пропозиції або обіцянки неправомірної вигоди посадовій особі. Частина 1 статті 369-2 ККУ. Розслідування доручили НАБУ. Підозра не вручалася. 
  - 04.12.2019 НАБУ зареєстровано кримінальне провадження щодо нардепа від "Слуги народу" Дмитра Холодова. Підставою стало розслідування "Схеми" про лобізм його тютюнового бізнесу. Частина 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 ККУ: закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем. Підозра не вручалася.
  - 12.12.2019 НАБУ почало розслідування щодо нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського. Мова йде про лобіювання поправки, після якої, тютюнова галузь різко скоротила виробництво, а бюджет недоотримав мільярдні надходження. Справа стосується також нардепів СН Олександра Юрченка та Дмитра Холодова. Підозра не вручалася. 
  - 22.12.2019 з розслідування журналістів Прямого каналу ОФШОРНИЙ ПРЕЗИДЕНТ: стало відомо як президент Зеленський уникає сплати податків в Україні. Справу не порушено.  
  - 08.01.2020 НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань нардепа СН Андрія Геруса. НАБУ виконало рішення Вищого антикорупційного суду. З вимогою відкрити справу до суду звернувся адвокат екс-депутата Олега Ляшка. Підозра не вручалася.
  - 23.01.2020 «Слугу народу» Павла Павліша спіймали на переписці про «нахабний поділ бюджету» із заступником міністра охорони здоров'я Андрієм Семиволосом, який пише: «Тут можна добре прибарахлитися, онукам вистачить». Справу не порушена, а Семиволос і далі на посаді. 
  - 04.03.2020 Звільнений міністр фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю LB відкрито звинуватив прем’єра Дениса Шмигаля і голову Податкової служби Сергія Верланова у кришуванні розкрадання ПДВ на 5 млрд грн за місяць. Справу не порушено.
  - 29.03.2020 - народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака домовляється про працевлаштування на певні посади в органах влади за винагороду. Порушена справа, але САП змінила кваліфікацію зі «зловживання впливом» на «шахрайство» і передала справу в поліцію. Підозра не вручалася.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:02
Щодо рішення Конституційного суду про неконституційність Указу Президента Порошенка про призначення Ситника директором НАБУ
 • Президент Порошенко діяв на підставі Закону «Про НАБУ», який приймала Верховна Рала.
 • Утворення НАБУ, відбір і призначення директора вітали міжнародні партнери України, як приклад прозорого і демократичного процесу.
 • Конкурс було проведено не лише на посаду директора НАБУ, але й навіть для відбіру членів комісії, яка обирала директора.
 • Відповідно Указ президента Порошенка був лише формальністю.
 • Якщо Порошенко створював антикорупційну інфраструктуру, то Зеленський її знищує. Спочатку примусили піти у відставку голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, а тепер вибивають Артема Ситника. 
 • З незалежних органів залишається лише Вищий антикорупційний суд.
Текст скопійовано!