Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
15 Лютого 2021 року - 17:51
Щодо 7-ої річниці Мінських домовленостей
 • На 7 річницю можна констатувати, що Зеленський рухається в руслі прокладеному Порошенком і повністю забув свою критику Мінських домовленостей, яка лунала від нього під час виборчої кампанії:
  - "Мінські угоди - не працюють. Правильно? Правильно", - нарікав Володимир Зеленський в інтерв'ю Дмитру Гордону наприкінці 2018 року.
  - В інтерв'ю BBC у лютому 2019 р: "Щодо Росії, яка захопила і окупувала частину України, не можна працювати одними лише Мінськими угодами. Ми бачимо, що Мінські угоди не працюють, їх треба розширювати, підтягувати більше країн, західних партнерів".
  - 25 серпня 2020 року в інтерв’ю «Євроньюз» Зеленський натякнув на заміну Мінських домовленостей на альтернативний план: «У нас є альтернативний план, що можна зробити. Але не існує реально дієвого плану, який підтримали б усі чотири країни «нормандської четвірки».
 • Незважаючи на торішні обіцянки ніякого альтернативного плану, або плану «Б» у Зеленського не виявилось. Треба очікувати, що й сьогодні він знову зробить чергові порожні заяви.
 • Тим часом переговори у Нормандському форматі зайшли у глухий кут. Остання і єдина зустріч голів держав відбулася в грудні 2019 року і відтоді Нормандська четвірка не збиралася.
 • Зеленському не вдалося запропонувати нічого нового, крім далеко не ідеальних Мінських домовленостей підписаних за Порошенка. 
 • Незважаючи на всю критику Зеленський нічого не змінив, лише послабивши позиції України підписанням формували Штайнмаєра. Виборці, які сподівались на інше, мають почувати себе обдуреними.
 • Проте на відміну від Порошенка, Зеленський набагато менше розбирається у світовій політиці і є значно менш впливовим. Відтак реалізуючи міжнародну політику в умовах Мінських домовленостей, що склалися не при ньому, Зеленський є значно менш ефективним.
 • Наприклад за Порошенка було звільнено 3270 заручників з яких більша частина за час перших двох років на посаді. За майже два роки Зеленський змін вирвати з полону бойовиків та Росії лише 131 українця: 07.09.2019 – 35 осіб; 29.12.2019 – 76 осіб і 16.04.2020 – 20 осіб.
 • Мінські домовленості найбільше не влаштовують Москву і персонально Путіна, який підписав документи у Мінську 2016 року під психологічним тиском Порошенка. Тепер за невиконання Мінських домовленостей на Росію накладено санкції.
 • Наразі Зеленському не вдається досягти навіть сталого припинення вогню, що є першим пунктом домовленостей.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Листопада 2020 року - 21:09
Щодо українського «Плану спільних кроків» на Донбасі
 • Немає плану Кравчука – це план Зеленського. Через Кравчука Зеленський дає сигнал, що Україна нібито готова до компромісів.
 • Численні заяви Кравчука, які він зробив протягом останніх днів, знову нагадують нам пізнього Фокіна, бо дезорієнтують і створюють враження, що насправді чіткої стратегії Зеленський не має, хоч формально план у нього є.
 • Не встиг Кравчук у четвер заявити про український план спільних кроків, як із його заяви у неділю стало відомо, що справжній план врегулювання на основі українського плану та російської дорожньої карти підготує ОБСЄ. Причому зробить це до 10 листопада.
 • Якщо ж говорити про український план спільних кроків, то треба констатувати, що у Зеленського повертаються до вимоги часів Порошенка - спочатку забезпечити безпекові умови, а вже потім говорити про проведення виборів. 
 • Правильною також є вимога скасування незаконних актів Росії по відношенню до ОРДЛО. Однак деякі пункти Спільного плану дій викликають обгрунтований сумнів.
 • Ключовим є вимога провести демілітаризацію ОРДЛО: виведення іноземних військ, найманців та роззброєння незаконних збройних формувань. Однак до сьогодні Зеленському не вдалося досягнути навіть сталого припинення вогню. Тому такий план виглядає більш як правильна теорія, а не практика. На цьому пункті може все і закінчитись.
 • Сумнівною є пропозиція створення Вільної економічної зони для відновлення Донбасу. Окрім того, що проти створення ВЕЗ виступають кредитори України, є небезпека перетворення Донбасу на діру для контрабанди без сплати належного мита в бюджет. Якщо через Донбас можна буде ввозити товари за пільговими умовами – як перешкодити їм потрапляти на внутрішній ринок України?
 • Безумовною зрадою є імплементація формули Штайнмаєра – надання особливого статусу звільненим територіям з внесенням таких змін до Конституції. Всі регіони є рівними і не передбачено ніяких особливих умов або статусів.
 • Слова Кравчука про можливу відмову від Мінських домовленостей небезпечні тим, що така відмова звільнить Росію від санкцій за невиконання Мінська, але нічого не дасть Україні.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
8 Листопада 2020 року - 20:20
Щодо українського «Плану спільних кроків» на Донбасі
 • Леонід Кравчук оголосив сьогодні План спільних кроків, який  став відповіддю на дорожню карту, що раніше висунула російська сторона.
 • Аналіз виступу Кравчука свідчить про існування таких пунктів плану:
  - Забезпечити повний і безумовний доступ міжнародних організацій до всіх утримуваних осіб – з середини листопада 2020 року.
  - Провести взаємне звільнення всіх утримуваних осіб всіх на всіх – не пізніше 15 грудня 2020 року.
  - Забезпечити безпечний доступ СММ ОБСЄ до всієї території України (включно з ОРДЛО), при цьому домогтися збільшення особового складу СММ ОБСЄ до 1500 осіб з середини грудня.
  - Провести зустріч у Нормандському форматі до кінця 2020 року, щоб затвердити цей план.
  - На початку 2021 року припинити збройний конфлікт і провести демілітаризацію ОРДЛО: вивести іноземні війська, найманців, розпустити незаконні збройні формування.
  - Прийняти закон про особливості проведення виборі в ОРДЛО, включивши до нього формулу Штайнмаєра.
  - Скасувати незаконні акти президента Росії та влади РФ щодо ОРДЛО;
  - Після демілітаризації – передати контроль за кордоном Україні.
  - Врегулювати питання «амністії» - звільнити від відповідальності осіб, на кому немає провини за вчинення злочинів.
  - Провести місцеві вибори в ОРДЛО не пізніше 31 березня 2021 року на підставі законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ - Копенгагенського документа 1990 року.
  - Створити вільну економічну зону на території Донбасу  до 2050 року, щоб привести регіон до нормального стану.

Коментарі:

 • Можна констатувати, що у Зеленського повернулись до вимоги часів Порошенка - спочатку забезпечити безпекові умови, а вже потім говорити про проведення виборів. Правильною є вимога скасування незаконних актів Росії по відношенню до ОРДЛО. Однак деякі пункти Спільного плану дій викликають обгрунтований сумнів.
 • Ключовим є виконання п5 про демілітаризацію ОРДЛО: виведення іноземних військ, найманців та роззброєння незаконних збройних формувань. Адже до сьогодні Зеленському не вдалося досягнути навіть сталого припинення вогню. Тому такий план виглядає більш як правильна теорія, а не практика. На цьому пункті може все і закінчитись.
 • Сумнівною є пропозиція створення Вільної економічної зони для відновлення Донбасу. Окрім того, що проти створення ВЕЗ виступають кредитори України, є небезпека перетворення Донбасу на діру для контрабанди без сплати належного мита в бюджет. Якщо через Донбас можна буде ввозити товари за пільговими умовами – як перешкодити їм потрапляти на внутрішній ринок України?
 • Імплементація формули Штайнмаєра – надання особливого статусу звільненим територіям – суперечитиме Конституції України за якою всі регіони є рівними і не передбачено ніяких особливих умов. Дебатування цієї формули в парламенті можливе, але 300 голосів під неї ніколи не буде.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 22:35
Щодо Будапештського меморандуму
 • На жаль Будапештський меморандум, є декларативним документом і не має механізмів примусу до виконання.
 • Однак відмова від Мінських домовленостей та перехід до Будапештського формату допоможе Росії уникнути санкцій, які накладені через недотримання Мінських домовленостей. Зеленський хоче знову допомогти Москві вислизнути з-під санкцій;
 • Будапештський меморандум порушувався задовго до 2014 року, але його жодного разу не застосували, що свідчить про недієздатність цього документу, який не ратифіковано парламентом у жодній з країн-підписантів6
  п1 – поважати суверенітет та існуючі кордони – порушено в 2003 році претензіями Росії на острів Тузла;
  - п2 – зброя країн підписантів ніколи не буде використовуватися проти України – порушено в 2014 році з початком гібридної війни;
  - п3 – утримуватись від економічного тиску на Україну – порушувалось Росією регулярно з 90-х років, замало не з того ж року, коли було підписано Меморандум;
  - п4 – домагатися негайних дій РБ ООН в разі агресії проти України – порушувався Росією з 2014 року, шляхом блокування рішень РБ ООН;
  - п5 – не застосувати ядерну зброю проти України – єдиний пункт, який не було ще порушено;
  - п6 – проводити консультації у випадку ситуації порушення Меморандуму – порушено всіма підписантами, жодна з країн не ініціювала консультацій у складі США, Великої Британії та Росії.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Жовтня 2020 року - 21:50
Щодо недостатності відставки Фокіна
 • Вітольд Фокін ніколи не йшов проти начальства і був лояльним до президентів. З 1991 по 2020 рік неможливо знайти жодної політичної заяви Фокіна і раптом ми побачили справжній феєрверк власних думок у його виконанні.
 • Фокін робив заяви не з власної ініціативи – це на нього не схоже. Його відставка не вирішує проблеми, бо не виявляє того, хто насправді його устами атакував позицію України по Донбасу зсередини.
 • Зеленський намагається залишитись за кадром, але його видають його дії. В аналогічній ситуації, коли член ТКГ Роман Безсмертний публічно виступив проти розведення і це розходилось з думкою президента – Безсмертного виключили з ТКГ блискавично.
 • Те, що Фокіна звільнили тільки під тиском суспільства доводить, що Зеленського влаштовували його заяви доти, доки це не викликало суспільне обурення. Не виключено, що Зеленський і був автором слів, які виголошував Фокін.
 • Тим більше, що це не перше кадрове призначення командою Зеленського подібного «переговорника» з Росією. Майже аналогічні заяви робив в статусі радника секретаря РНБО Сергій Сивохо. Дуже лояльні до Росії заяви робить і керівник делегації України в ТКГ Кравчук.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Вересня 2020 року - 21:23
Щодо заяв Вітольда Фокіна
 • Фокін вже заявив, що на Донбасі потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, а особливий статус надати всій території Донецької і Луганської області.
 • Андрій Єрмак поянив, що окремі коментарі Вітольда Фокіна не відображають офіційної позиції України.
 • Арсен Аваков, заявив, що вважає заяви Фокіна провокативними, спекулятивними і такими, що не відповідають національним інтересам.
 • Європейська солідарність  публічно вимагала відставки Фокіна із ТКГ.
 •  Однак попри заяви голови Офісу президента та міністра МВС Фокін і далі перебуває на посаді. Тому  є всі підстави вважати, що його заяви про особливий статус, про амністію, про повстанців, про мову – все це схвалено президентом Зеленським.
 • Фокін виконує роль тестера реакції суспільства. Таким чином Зеленський виявляє червоні і зелені лінії - тобто лінії які не можна переступати і по яким треба йти.
 • Останнім часом Фокін почав говорити про миротворців ООН і навіть перехідний уряд ООН на території Донбасу. З одного боку – це повернення до ідеї Порошенка про миротворців ООН, яку даремно забули. З іншого – щоб віддати ОРДЛО під управління уряду ООН потрібні зміни до Конституції і широка дискусія у суспільстві.
 • Загалом більшість заяв Фокіна дають розуміння чому Україна після отримання незалежності з прекрасними стартовими умовами рухалася не вгору, а котилася вниз. Навіть у 1990 році він був уже ретроградом настільки, що обрання прем’єром Кучми, червоного директора Південьмашу, після Фокіна сприймалося як великий прорив.
Текст скопійовано!