Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Березня 2020 року - 20:31
Чому армія з 25 березня 2020 року залишилась без харчування?

Головна причина - некомпетентність та корупція у системі забезпечення харчування ЗСУ.

 • До 2006 р існувала радянська система харчування: заскорузла, неефективна і корупційна – військові частини самі купували продукти і готували їжу. 
 • Систему зламав Анатолій Гриценко, віддавши харчування приватним фірмам, але одна корупційна система була замінена іншою.
  Відтоді на тендері вигравали майже кожного разу одні й ті ж самі приватні компанії, які платили відкати і потроху ставили армію в залежність від себе, купуючи їй кухонне устаткування.
 • Склади і приміщення їдалень були в оренді у приватних компаній, відтак командири частин не мали доступу на склад і не могли проконтролювати, кількість і якість продуктів.
 • В армії скоротили поварів та офіцерів-інтендантів.
 • Після початку бойових дій на Сході комерційні компанії відмовились возити їжу в поле з ризиком для життя.
 • З початком війни виникла і потенційна небезпека ворожих диверсій через харчування, яке не контролювали військові;

З 2016 року волонтерський десант у Міноборони почав реформу системи харчування. Спочатку на рівні експерименту кілька частин відновили самостійне приготування їжі. На тендер виставлялася тільки закупка продуктів.

В 2018-2019 році близько половини військових частин перейшли на нову систему харчування. У першу чергу це зробили ті, хто перебуває на фронті. Реформа не була завершена через зміну президентів.

Новий начальник генерального штабу Руслан Хомчак – прихильник старої системи харчування, яке повністю забезпечують приватні компанії. Перший міністр оборони Андрій Загороднюк продовжив тендер на закупку харчування на 2020 рік для всіх ЗСУ. Але Начальник генерального штабу Руслан Хомчак відмовився продовжувати реформу й шукати поварів для військових частин – натомість був проведений тендер на приготування їжі за участі комерційних компаній.

Конфлікт старого і нового бачення в команді Зеленського вилився у чудернацький компроміс, коли харчі вже купувалися через тендер міноборони, а приготування їжі для частини ЗСУ як і раніше робили комерційні фірми.

Несподівано на тендері приготування їжі виграла нова фірма, і старі комерційні компанії влаштували для неї саботаж, накинувши борги за поставлене устаткування армії за минулі роки. Новий переможець тендеру, що мав готувати їжу для частини армії, відмовилась платити за борги Міноборони. Старі комерційні компанії також вирішили з 25 березня умити руки і не займатися приготуванням їжі.

Від 25 березня близько 40% військових частин опинилися перед загрозою голоду. Контракти на поставку продуктів є, а приготувати їх нікому.

Тому Офіс президента звернувся до ОДА із закликом надати армії їжу на безоплатній основі.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Березня 2020 року - 22:02
Щодо незабезпечності армії засобами індивідуального захисту

Військові передають волонтерам, що армія не забезпечена ані респіраторами, ані масками, ані дезінфекторами. Між тим це чи не найбільше в країні масове скупчення людей, що постійно перебувають разом.

 • Після перемоги Зеленського армія взагалі перетворилась на пасинка і про неї дбають далеко не в першу чергу, як це було раніше.
 • В історії України вже були події, коли через хворобу українське військо програло війну і втратило державу. Епідемія взимку 1919-1920 р фактично знищила військо Директорії УНР під командуванням Петлюри. Від тифу тоді загинули 25 000 бійців. 
 • Тому проблема забезпечення армії засобами захисту тепер - це питання національної безпеки
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Березня 2020 року - 22:31
Новий міністр оборони відмовився від досягнення стандартів НАТО

Не треба ставити недосяжних планів щодо вступу в НАТО" – Міністр оборони Андрій Таран.


 • Рухати Україну до вступу до НАТО – конституційний обов’язок Президента, Уряду та Верховної Ради. Тож заява міністра оборони носить антиконституційний характер.
 • Відмова досягати стандартів НАТО негативно позначиться на перспективі вступу України, а тому має бути негайно дезавуйована.
 • Заява нового міністра оборони – сигнал Москві про готовність Зеленського до компромісу у питанні зближення з НАТО. 
 • Проте варто пам’ятати, що більше половини українців підтримують вступ до НАТО, а президент в Україні не має такого впливу, як у Росії.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Липня 2019 року - 15:58
Щодо оприлюднених ДБР розмов про бронежилети

Розмови, оприлюднені ДБР, не підтверджують версію про поставки до військ бракованих бронежилетів. Скандал, що виник кілька тижнів тому, виявився PR-ною булькою і ймовірно зійде нанівець після використання на виборах.

 • ДБР оприлюднили 3 фрагменти 3 розмов. Всі вони відбувались за участі офіцерів підрозділу, який не займається безпосередньо закупками засобів захисту і тому не має відношення до можливих зловживань. Розмови відбуваються у Головному управлінні розвідки та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

1 розмова – 3 квітня 2019. Обговорюється інформація від технолога. Перевірка виявила, що на підприємстві-поставнику не зашліфували кромку метала бронепластин. Партія була забракована і повернута поставнику.

2 розмова – 11 квітня 2019. Розмова йшла не про бронежилети, а про каски. У касках виявлено дефект – не було приклеєно ободок довкола каски. Партія була забракована і провернута поставнику.

3 розмова – 23 квітня 2019. Говорять про неофіційне тестування партії бронежилетів. Експериментальна партія, яка розроблялася – ще не поставлялася у війська.


Читай

Текст скопійовано!