Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Грудня 2020 року - 21:31
Щодо призначення Юрія Гусєва головою концерну «Укроборонпром»
 • Головною ознакою кадрової політики Зеленського є некомпетентність та непрофесійність. Призначення відбуваються з огляду на особисті симпатії Зеленського, основним критерієм є особиста лояльність
 • «Укроборонпром» за Володимира Зеленського системно страждає від непрофесійної кадрової політики. Призначення очільником концерну у вересні 2019 Айвараса Абромавичуса призвело до кризи у військовій промисловості.
 • Замість того, щоби лобіювати та координувати розробку та виробництво новітніх зразків українського озброєння, Абромавичус займався постійним «реформуванням» концерну. 
 • Єдиним підсумком цих «реформ» стала новина про те, що концерн потайки переписав на себе землю та цілі майнові комплекси десятків підприємств оборонного сектору, враховуючи майно концерну «Антонов», «Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова», «Зорі-Машпроект», «Заводу ім. Малишева», «Житомирського бронетанкового заводу», «Львівського авіаційного заводу» та десятків інших
 •  Завдяки непрофесійності Абромавічуса та байдужості Зеленського до питань обороноздатності України, концерн повністю провалив спільний з Туреччиною проект з виробництва безпілотників «Байрактар», спільний з Ізраїлем проект по модернізації українських літаків та інші спільні з нашими міжнародними партнерами проекти.
 •  Навряд чи призначення Юрія Гусєва - людини не менш ніж Абросавічус далекої від практичних питань оборонної промисловості, поліпшить стан української військової промисловості
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Грудня 2020 року - 21:46
Зеленський не реагує на саботаж створення ракетного щита України
 • НГШ Хомчак переклав відповідальність за провал держоборонзамовлення, зокрема закупівлю новітніх видів озброєння, на «низи». Мовляв, це командири «на передку» не потребують «Вільхи», а він не може їм заперечити, оскільки планування оборонних закупівель цього року відбувалося за принципом знизу вверх у межах виділених коштів.
 • Принаймні так можна зрозуміти його плутану відповідь на питання, чому не закупаються ракетні комплекси з коригованими ракетами «Вільха» вітчизняного виробництва.
 • Зокрема, Хомчак відзначив, що «Генштаб не зобов’язаний підтримувати українські оборонні підприємства, чи окремі галузі промисловості. Він є споживачем кінцевої продукції, а не спонсором вітчизняного ОПК». Виходячи з цього і відбувається формування потреб для армії.
 • Скидається на те, що це недолуге виправдання було придумане нашвидкуруч, щоб виправдати провал переозброєння української армії або навіть дій, які можуть бути кваліфіковані як державна зрада.
 • Ще у лютому поточного року,  пресслужба Міноборони збрехала, що у порівняні з 2019 роком фінансування ракетної програми буде збільшено на 300 млн. грн. Однак жодна «Вільха» так і не була замовлена.
 • На відміну від «Смерча» радянського і російського зразків, які б'ють по площині, кожна пускова установка «Вільхи» здатна вразити 12 окремих цілей.
 • Окрім оптимального поєднання дальності, точності та бойової потужності, українська «Вільха» має ще одну перевагу – ціну. Ракета не використовує дорогі багатоканальні системи наведення та керування, що робить її дешевшою у виробництві, аніж «Точка» чи «Іскандер».
 • Такий саботаж може призвести до того, що Україна залишить елітний клуб з менше ніж десятка країн, які мають повністю замкнений цикл виробництва високоточних ракет: розробка, виробництва двигунів, корпусів, палива, бойової частини, систем наведення і управління. 
 • Між тим, за часів президентства Порошенка, Україні вдалося це зробити лише за 3,5 роки.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Листопада 2020 року - 22:03
Щодо корупційної афери із закупки застарілих чеських гармат «Дана»
 • У Міністерстві оборони виявлена корупційна схема за якою для ЗСУ хочуть закупити застарілі вживані САУ «Дана» у Чехії. 26 гармат хочуть закупити за 40 млн доларів, тобто за ціною 1,54 млн дол/шт.
 • Чехія розпродає «Дани», як застаріле озброєння, що не відповідає стандартам НАТО ні по калібру, ні по дальності бою. За словами командира 13-го артилерійського полку полковника gšt. Milana Kaliny із 48 одиниць vz.77 «Дана»  що є в розпорядженні полку, 8 непрацездатні, решту утримувати в функціональному стані складно та витратно.
 • З урахування зносу гармат, які були розроблені ще в 70-ті роки, тепер вони мали б коштувати не більше 60-70 тисяч доларів. Таким чином у Міноборони можуть корупційно завищувати ціну у понад 20(!) разів.
 • Закупку застарілих чеських гармат хочуть внести до проекту держбюджету як частину державного замовлення. Водночас ігнорується, що в Україні розроблена і випробувана власна гармата «Богдана», яка перевищує і російські, і чеські аналоги.
 • Чеська «Дана» має радянський калібр 152 мм і дальність до 20 км. Українська «Богдана» розрахована під НАТІвський калібр 155 мм і має дальність 35-40 км, що перевищує російський аналог «Гіацинт». Однак програма САУ «Богдана» повністю заморожена.
 • Заявляючи на словах про рух до НАТО насправді у Зеленського втрачають те, що було здійснено за Порошенка, повертаючись до застарілої радянської зброї, зменшуючи обороноздатність України.
 • У зв’язку з можливою корупційною аферою народні депутати від Європейської солідарності подали депутатські звернення голові СБУ та генпрокурору з вимогою розслідувати справу.
 • Варто нагадати, що після зливу інформації про вагнерівців у оточенні президента Зеленського може бути російський кріт, який буде продовжувати завдавати шкоди національній безпеці. Незважаючи на вимоги опозиції, ТСК для досі не створена і кримінальних справ у зв’язку з державною зрадою не порушено.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
21 Жовтня 2020 року - 0:01
Щодо оборонних бюджетів України
 • До обрання Порошенка президентом оборонний бюджет 2013 року становив лише 18,8 млрд. грн, або 1,11 % тодішнього ВВП.
 • Вже у 2015 році держава на оборону виділила 45,8 млрд грн або 2,3% ВВП. За рік видатки зросли до 59,4 млрд грн або до 2,5% ВВП. Тобто Порошенко одразу збільшив оборонний бюджет України більш як утричі.
 • У 2018 році Україна виділила на Міноборони 86,6 млрд грн, що становило 2,4% ВВП.
 • А 2019 року цей показник зріс у грошовому вираженні до 103 млрд грн і до 2,6% ВВП.
 • Формування бюджету-2020 почалося за президентства Володимира Зеленського та за уряду Гройсмана і завершилося за Гончарука. Витрати на Міноборони склали 117,5 млрд грн. Реальні видатки та номінальний ВВП за 2020 рік можна буде оцінити лише наступного року.
 • Таким чином суто арифметично за Порошенка оборонний бюджет зріс з 18,8 млрд грн до 103 млрд грн, тобто збільшився на 547%. Натомість за Зеленського оборонний бюджет зріс лише на 14%. Навіть за перший рік Порошенко підняв витрати на оборону на 300%.
 • Оборонний бюджет наступного 2021 року має бути не меншим від 130 млрд грн, щоб врахувати закладене на наступний рік падіння гривні. Втім, поки ніхто не може сказати чи буде виконаний бюджет на 2020 рік у повному обсязі.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 21:42
Про згортання програм переозброєння ЗСУ
 • У програми, які можуть забезпечувати стратегічні переваги ЗСУ та можуть бути певним засобом стримування, наразі згорнуті:
  - Країна не замовляє ракети «Вільха» та «Нептун», Україна не виготовляє серійно 122 мм снаряди, не кажучи вже по різноманітні «керовані» зразки.
  - Програма по замовленню стратегічно важливих 152 мм «Гіацинт» , Д-20 -  згорнута, адже це не відповідає духу та змісту мінських домовленостей де калібр обмежується 100 мм.
  - Міни 60 мм та 82 мм не замовляють для втілення в життя мантри Зеленського «треба перестати стріляти».
 • З тих самих підстав не замовляють ПТРК «Корсар» та «Стугна» адже, незважаючи на те що ворог не використовує тимчасово танки на лінії зіткнення, ці комплекси активно використовувалися ЗСУ для знищення укріп районів ворога, тобто порушуються «режим тиші», «всеосяжного перемир’я».
 • В таких умовах в керівництва МОУ є одна гостра проблема, до речі доволі нетипова для сьогодення України, - куди подіти 22 млрд. грн. державного оборонного замовлення виділення на виконання вимоги закону «Про національну безпеку», (прийнятого за Порошенка), яким передбачено обов’язкове фінансування сектору безпеки і оборони в обсязі не менше 5 % ВВП.
 • Бюджетна програма «закупівля техніки та озброєнь по державному оборонному замовлення для ЗСУ» чи не єдина в державі, яка системно не виконується по витратам – тобто гроші є та виділені, але вони не витрачаються. Шокуюча статистика чітко просліджується в звітах Рахункової Палати.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
13 Жовтня 2020 року - 23:39
Щодо падіння показників Укроборонпрому
 • Цього року Укроборонпром продав на 4 млрд дол (на 15%) менше зброї, ніж за аналогічний період минулого року.
 • Проте у Зеленського навпаки хваляться випуском продукції, як справжні совки. Прес-служба Укроборонпрому рапортує, що за підсумками 9 місяців 2020 року ми виготовили озброєння та військової техніки, а також надали послуг з їх ремонту та обслуговування, на 21,8 мільярдів гривень, що на 1,1 мільярд гривень більше, ніж за аналогічний період 2019 року.
 • Зменшення продажу української зброї на зовнішніх ринках можуть привітати в Москві, бо російський ВПК швидко займе звільнену українцями нішу.
 • Все, що стосується армії не викликає інтересу у президента Зеленського. За його висловом у своїй голові він війну вже закінчив, а раз так – зброя йому не потрібна. Проблема в тому, що так не вважає Путін - той, хто цю війну почав.
Текст скопійовано!