Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Липня 2020 року - 17:41
Щодо затримання бійців ЧВК Вагнера у Білорусі
 • За договором про правову допомогу між Україною і Білоруссю Лукашенко зобов‘язаний видати тих, кого підозрюють у вчиненні злочинів на території України на вимогу України. Окрім громадян Білорусі.
 • Тепер побачимо, чи ризикне Володимир Зеленський вимагати їх видачі. Якщо Україна не стане подавати таку вимогу – це стане слабкою позицією умиротворення агресора і дасть сигнал Москві для посилення тиску на Зеленського.
 • Поява бійців ЧВК під Мінськом за 10 днів до голосування є тривожним сигналом. Росія готується захопити владу в Білорусі, скориставшись її можливим ослабленням після виборів. Україні це вкрай невигідно.
 • Влада у Білорусі ослабне неминуче. Якщо Лукашенко виграє, то лише незначною перевагою голосів, що поставить під сумнів його легітимність. У такому разі опозиція може розпочати акції протесту. Якщо виграє опозиція (Світлана Тихановська), неминуче почнеться перехідний етап, який затягнеться, якщо Лукашенко спробує затримати владу.
 • Україна зацікавлена в незалежній Білорусі. Справа самих білорусів, хто там буде президент, але для нас головне, щоб російські війська не стали на нашому північному кордоні
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Травня 2020 року - 15:43
Щодо консультацій напередодні призначення нового посла США
 • Напередодні призначення нового посла США Кіта Дейтона тимчасово повірений у справах США в Україні Крістіна Квін зустрілася з Петром Порошенком.
 • Така зустріч виглядає логічною, адже за президента Порошенка українсько-американські відносини розвивались найкраще за всю історію України.
 • Саме за Порошенка США надавали двопартійну підтримку Україні, що зробило можливим пряму воєнну допомогу на сотні мільйонів доларів. Було зняте ембарго на поставки сучасної зброї: Україна отримала джавеліни, контрбатарейні радари та патрульні катери.
 • Натомість Зеленський примудрився влізти у внутрішній американський скандал між Трампом та Байденом, що поставило під сумнів підтримку з боку Демократичної партії США. 
  Взагалі за цілий рік немає жодного досягнення Зеленського на зовнішньо-політичному фронті, натомість є цілий ряд провалів:
  - Дипломатичний стиль президента Зеленського (жартівливе дилетанство) позбавив Україну солідності на світовій арені: недолугий відео-експромт під назвою: “надо же поговорить”, де він пропонував скликати зустріч ключових міжнародних партнерів ; заява «надо просто прекратить стрелять»; твердження, що варто лише подивитися Путіну в очі і всі питання будуть врегульовані.
  - Зеленський “запустив” російський сценарій врегулювання на Донбасі, погодившись на російський варіант “формули Штайнмаєра”. Він викреслив з риторики засудження російської агресії; погодився на телефонні розмови з Путіним без попереднього узгодження з Парижем та Берліном; нашвидкоруч відвів війська в трьох місцях фронту; «купив» Путіну квиток до Парижу тим, що невдало провів грудневий саміт; запустив «консультативну раду» з бойовиками чим легалізував можливість прямих переговорів з ОРДЛО.
  - Настала пауза на шляху євроатлантичної інтеграції і вступу в НАТО: не був використаний Лондонський саміт НАТО у грудні для винесення Україною питання про отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ);
  - Почалася ерозія принципу “нічого про Україну без України”
  - В результаті обміну заручниками, Україна втратила ключового свідка у справ МН-17 Володимира Цемаха і беркутівців, які розстрілювали Євромайдан.
  - Зеленський працює вже з третім міністром МЗС, що не сприяє довірі між ним та зовнішньо-політичним відомством.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Травня 2020 року - 15:12
Щодо переговорів Дмітрія Козака у Берліні
 • За президентства Зеленського Україна почала втрачати політичну суб’єктність: все частіше про нас говорять без участі України. Заява Дмитра Кулеби, що Україна була в курсі переговорів, не змінює суті справи, бо представника України на переговорах про Україну не було.
 • Зрештою, так відбувається не перший раз. Достатньо пригадати обговорення українського питання на зустрічі президентів Путіна і Макрона 12 січня цього року.
 • Щоб зрозуміти правильність політики Порошенка, який не допускав переговорів про Україну без України, уявіть собі обговорення повернення Курильських островів на переговорах між Японією та США.
 • У світі, нажаль, перестали рахуватися з українським президентом. Остання зовнішньо-політична  активність Зеленського спостерігалася на Мюнхенській конференції. Відтоді президент зайняти проблемами виключно всередині держави.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Квітня 2020 року - 11:54
Стаття Курт Волкера – основні думки

Курт Волкер - впливовий американський дипломат, колишній спеціальний представник Держдепу США по Україні. Стаття опублікувала на сайті Центру аналізу європейської політики (CEPA). 

Американський дипломат нагадав, що у 2019 році економічне становище України було міцним завдяки реформам, які відбувалися протягом 2014-2019 років.

 • «Україна істотно покращила фінансове становище, продовжила складні реформи, зміцнила свій імідж в очах іноземних інвесторів та заклала підгрунтя для стрімкого зростання. Україна вперше з часів незалежності 1991 року почала випереджати глобальні ринки», - наголошує Волкер. 

Він також зауважує, що 2020-й став роком важкого виклику. І не лише через коронавірус, а й через початок економічної кризи в Україні, спровокованої ще до епідемії.

 • «Фінансове становище України суттєво погіршилось. Заміна молодої відданої команди реформаторів новими обличчями - деякі з яких виявилися пов’язаними з антиреформаторськими олігархами - шокувала ринки. 
 • Заміна Генерального прокурора, який заслужив високу повагу за боротьбу з корупцією, лише посилила існуючі занепокоєння. У результаті значно зросли витрати на запозичення, а над економікою країни почали збиратися темні хмари. І раптом, коли глобальні ринки почали падіння через коронавірус, українська економіка падала ще швидше», - аналізує Волкер. 

Волкер називає позитивним сигналом голосування за земельний закон і відзначає конструктивну роль проєвропейської парламентської опозиції.

 • «Особливо слід відзначити, що партія «Європейська Солідарність» колишнього президента Порошенка підтримала проект влади щодо земельної реформи і гарантувала його схвалення. Важливо об’єднати всі прореформаторські та проєвропейські політичні сили в країні, а також уникати внутрішніх міжусобиць та появи політично вмотивованих переслідувань», - наголошує Курт Волкер. 

Він також зазначає, що міжнародні фінансові інститути - МВФ, Світовий банк та Європейський Союз - готові допомогти Україні подолати кризу.

 • «МВФ збільшив свій пакет допомоги з 5 до 8 млрд. доларів США, Світовий банк пропонує 1 млрд. доларів США, а Євросоюз - ще 500 млн. євро. Щонайменше 2 млрд. доларів США МВФ готовий виділити майже невідкладно, щоб допомогти у боротьбі з коронавірусом. Без цієї фінансової підтримки і «знаку якості» реформ від МВФ фінансове становище України буде погіршуватися швидше, ніж зараз», - застерігає Волкер. 

Саме для цього Верховна Рада має ухвалити банківське законодавство, яке б унеможливило повернення націоналізованих банків (в тому числі Приватбанку) колишнім власникам або виплату будь-яких компенсацій цим колишнім власникам.

 • «Українські платники податків вже сплатили одного разу, коли при порятунку банку після колишніх власників недорахувалися мільярдів доларів США. Ані українські платники податків, ані міжнародні фінансові організації, які їх підтримують, не повинні більше нічого платити», - переконаний Волкер.

Він наголошує, що ухвалення земельної реформи та банківського законодавства стане маркером - чи рухається Україна шляхом євроінтеграції, реформ та верховенства права.

 • «Україні все ще потрібне незалежне та кваліфіковане судочинство, кваліфіковані та неупереджені Офіс Генерального прокурора та Державне бюро розслідувань, антитрастове законодавство та впровадження механізмів для врегулювання ролі олігархів, а також відкриття економічних секторів для конкуренції та зовнішніх інвестицій. Відкритість України світу та зміцнення верховенства права можуть прискорити економічне зростання. Натомість, Україна, яка продовжує потерпати від упередженого правосуддя та захисту окремих олігархів ніколи не розкриє свій потенціал», - застерігає Курт Волкер
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Вересня 2019 року - 18:59
Мій прокурор - мої правила (с) Зеленський

На запитання Трампа про відновлення розслідування проти Байдена Зеленський фактично дає згоду, похвалившись, що новий прокурор буде на 100% його людиною – ця відповідь є політичною помилкою Володимира Зеленського і втягує Україну у внутрішній американський скандал. 

 •  Побіжно виникає питання щодо цілковитої залежності генерального прокурора від президента, що порушує принцип верховенства права, а не політики. 

З розмови не видно ознак прямого тиску на Україну – Трамп ніде не говорить, що буде зупиняти допомогу, якщо Україна не відкриє справи проти його політичного суперника. Тим гірше для Зеленського, бо намагаючись догодити президенту США він підставив себе і нашу країну. 

 • Недосвідченість Зеленського у питаннях зовнішньої політики – головна причина цього скандалу. Порошенко ніколи б так не підставився. 

Критика Франції та Німеччини ускладнить стосунки з ними. Згода атакувати Байдена підриває основу основ Двопартійну підтримку в США. Руйнівні наслідки дилетантства Зеленського у дипломатії будуть катастрофічними.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Липня 2019 року - 13:17
Про перемогу Порошенка у Європарламенті

458 депутатів Європарламенту підтримали резолюцію щодо українських політичних в‘язнів в Росії. Це майже 75% присутніх в залі депутатів, це найвища підтримка резолюції, яка вимагає від РФ негайного звільнення наших! Делегація «Європейської солідарності» на чолі з П. Порошенком вітають це рішення Європарламенту.

П’ятий президент продовжує займатись зовнішньою політикою замість шостого. У Страсбурзі замість Порошенка мав би бути Зеленський, але він віддав перевагу візиту у Миколаїв, де посварився з головою обласної ради, з’ясовуючи хто малорос. 

 • Володимир Зеленський ще не готовий виконувати обов’язки Президента, але від цього не повинна страждати країна. Як державник Петро Порошенко привіз результат – консолідоване рішення Європарламенту на користь Україні.

Звернення Європейського парламенту до Росії з вимогою звільнення політв’язнів з України може стати ключовим для повернення моряків, яких вже давно мали відпустити через рішення Морського трибуналу у Гамбурзі.

 • Порошенко поводить себе не так, як попередники і подає приклад майбутнім президентам, як залишатися вірним своїм поглядам і своєму народу, навіть якщо більшість виборців проголосували за його опонента.

Варто нагадати ганебну реакцію Андрія Богдана, який після відмови Зеленського воювати проти повернення Росії в ПАРЄ заявив: «Реакція ПАРЄ — це реакція світу на поведінку Порошенка». Сьогоднішнє рішення Європарламенту показує Богдану і Зеленському, як у Європі ставляться не лише до України, але й до Порошенка.

Текст скопійовано!