Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2021 року - 22:22
Про 117 тис вакцин Pfizer за програмою Covax
 • Можна подякувати програмі Covax, допомога якої є надзвичайно потрібною в Україні. Але немає за що дякувати українському уряду, який влаштував пишну піаракцію. Наразі уряд зміг привести до України сумарно лише 817 тисяч доз вакцин трьох типів. Цього вистачає для вакцинації 408 500 громадян – 0,95% населення України.
  - 23 лютого в Україну прибула індійська вакцина CoviShield – 500 000 доз;
  - 25 березня в Україну прибула китайська вакцина CoronaVac – 200 000 доз;
 • Вакцинація фактично залишається проваленою – вакцина недоступна для 99% українців. Навіть такі бідні країни як Бангладеш вакцинували більше 5 млн людей. В Україні повністю вакциновано лише 5 осіб, а першу дозу отримали 0,432815 млн.
 • Сьогоднішня заява Центру Громадського Здоров’я про плани до кінця року вакцинувати лише 20% українців є капітуляцією перед пандемією. Імунітент після щеплення зберігається лише півроку і з такими темпами вірус не буде подоланий, а вакциновані почнуть хворіти.
 • НБУ вважає, що низький темп вакцинації створює небезпеки для економіки України.
Щодо виділення 6,5 млрд грн на вакцину
 • 6,5 млрд грн недостатньо для вакцинації 70% населення. Навіть якщо розраховувати, що це для 28 млн громадян, то вийде, що доза однієї вакцини 8,5 доларів. 
 • А якщо згадати, що одній людині потрібні два щеплення, значить припадає 4,25 долара на людину, а за такою ціною уряд навряд чи щось зможе знайти. Наприклад Pfizer коштує 19 доларів за дозу.
 • Степанов міг навмисно занизити витрати на вакцину, щоб обійтися бюджетом МОЗу переставивши їх з інших витрат. Але насправді вирішення проблеми закупівлі достатньої кількості якісних вакцин вимагає перегляду державного бюджету, що є у виключній компетенції Верховної Ради.
 • Яна Зінкевич: «Фактично ці гроші треба буде відібрати з ліків для діабетиків, з діагностики раку, з лікування ковіду і додаткових виплат для медиків

Варто нагадати, що ЄС збирає підписи для проведення позачергового засідання ВР присвяченого боротьбі з пандемією і зокрема фінансуванню вакцинації.  Наразі зібрано 135 підписів депутатів усіх фракцій, окрім монобільшості, де є заборона на підтримку ініціатив ЄС.

Проведення вакцинації – питання національної безпеки
 • У проведенні вакцинації Україна критично відстає від країн Європи і навіть, що важливо, від країни-агресора: наразі у нас провели трохи більше 300 тисяч вакцинацій, а в Росії – понад 7,5 млн.
 • Питання вакцинації є питанням національної безпеки тому Європейська солідарність вимагає спеціального засідання РНБО присвяченого цій проблемі.
 • Учора МОЗ заявило, що для проведення вакцинації потрібно додатково 6,5 млрд грн. Про те, що коштів виділених у державному бюджеті недостатньо для проведення вакцинації 70% населення опозиція попереджала минулої осені під час прийняття бюджету.
 • ЄС вимагає терміново, з понеділка-вівторка скликати позачергове засідання ВР. Вже отримані підписні листи і наразі є перші 100 підписів. У повному складі підписалася «ЄС» як ініціатор, а також Голос» і «Батьківщина» та окремі депутати деяких інших фракцій. Але немає підпису жодного депутата «Слуги народу»
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Квітня 2021 року - 21:41
Щодо 10 млн вакцин Pfizer, які Зеленський обіцяє для України
 • Було б непогано побачити не лише заяву президента, але й самі вакцини. Рік тому у березні Зеленський так само обіцяв 10 млн тестів з Китаю, які вже летять до України, проте навіть сьогодні Україна не провела такої кількості тестів за цілий рік.
 • 6 квітня у Бразилії від ковіду померли 4 211 людей за одну добу. І це при тому, що там уже понад 18 млн осіб. Тим часом в Україні повністю вакциновано тільки 2 особи, а кількість померлих за добу постійно зростає.
 • Вражає у неузгодженість інформації про вакцини, що приїдуть. Президент Зеленський заявив, що особисто підписав контракт на поставку, а міністр МОЗ сказав, що Україна підписала лише рамкову угоду.
 • Різниця між контрактом та рамковою угодою велика – у контракті точно відображується не лише кількість, але й термін поставки, а в рамковій угоді цього нема.
 • Вакцина Pfizer вимагає зберігання у спеціальних холодильниках при температурі мінус 70. В Україні їх обмаль. Після реформи залишилось 135 районів - значить потрібно мінімум 135 холодильників.
 • У кожному населеному пункті має бути пункт вакцинації і районні управління МОЗ повинні забезпечити доставку вакцини від холодильників до пунктів вакцинації щоденно. Також треба встановити черговість. Владу чекає величезна організаційна робота і в спільних інтересах, щоб у Зеленського з цією роботою справились.
Текст скопійовано!