Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Жовтня 2020 року - 23:30
Щодо «оперативної незалежності САП та НАБУ» – з Послання президента
 • Впливова організація Vox Ukraine проаналізувала послання на предмет брехні та маніпуляцій і цю заяву вважає брехливою:


В.Зеленський: «Ми повернули кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, є можливість конфіскації незаконних активів, повна оперативна незалежність НАБУ і САП, якої не було з 2015 року. Запустили роботу Вищого антикорупційного Суду, перезавантажили НАЗК, вони казали “Нам заважають тільки телефонне право та відсутність політичної волі.” Воля є, телефонного права немає. Опоненти заявляють, що це не так. То скажіть, де ж той телефон? Може, хоч так буде результат?»


 • Нещодавно Верховна Рада призначила членів комісії для відбору голови САП. Однак, в обраних кандидатів немає досвіду в антикорупційній сфері, а також вони не мають бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей.
 • Це призначення ставить під загрозу незалежність САП. Посол ЄС в Україні, Група Послів G7 та кілька депутатів нагадували, що доброчесна комісія для обрання голови САП є умовою для безвізу та отримання фінансової допомоги ЄС.
 • НАБУ також заявляло про політичний тиск на нього, «який полягає у постійному ініціюванні різноманітних змін до законодавства, які ускладнювали операційну діяльність Національного бюро і процес притягнення до відповідальності за корупційні дії». Саме тому забезпечення незалежності НАБУ та САП увійшло до умов Меморандуму з МВФ, за яким Україна отримала 2,1 млрд дол. у липні цього року.
 • Незважаючи на це, депутати від партії «Слуга народу» нещодавно зареєстрували законопроект, який дозволить Генпрокурору втручатись у справи НАБУ та САП.
 • Іншими словами якщо Зеленський і призупинився у своєму тискові на САП та НАБУ – це сталося виключно через тиск Заходу, який вимагає справжньої незалежності антикорупційних органів, які були створені незалежними за Петра Порошенка.
 • Натомість навіть формальний Указ про призначення директора НАБУ і той оскаржений через Конституційний суд. Зеленський прагне контролювати ці органи і це помітно усім.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:52
Щодо постанови № 4104 і загрози безвізу
 • Комісія для обрання голови САП сформована необ’єктивно і без врахування думки опозиції. Голосували спільно фракції СН, ОПЗЖ і олігархічні групи За майбутнє та Довіра. Можливо такою і є неофіційна широка парламентська коаліція.
 • Комісія сформована владою та олігархами ніколи не підбере чесних і непідкупних людей до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Це повна профанація ідеї – підбирати борців з корупцією будуть люди, яких обрали корупціонери.
 • Зеленський руйнує незалежність антикорупційної інфраструктури, що була створена Порошенком за підтримки Заходу. Будується репресивна машина, що буде пресувати бізнес, опонентів влади та конкурентів олігархів.
 • Варто нагадати, - посли G7 дуже прозоро натякнули, що проведення в комісію таких людей таким списком ставить хрест на безвізовому режимі з Європейським Союзом і на фінансовій підтримці країни.
 • А в Європарламенті прямо заявили, що такий підбір комісії для обрання голови САП ставить під загрозу безвіз і допомогу ЄС 1,5 млрд євро.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 12:56
Про обрання головою НБУ Кирила Шевченка
 • Зеленський тепер несе відповідальність не лише за монобільшість і уряд, але й за НБУ.
 • Він продавив свою кандидатуру на голову Банку, щоб виконувались його забаганки і перша з них - пониження курсу гривні, яка через дії уряду Зеленського і зросла.
 • Ще невідомо як до цього поставиться МВФ, адже НБУ втрачає свою незалежність. Кандидатура Шевченка була внесена сьогодні вночі і не обговорювалась на фракції «Слуг народу». На питання чому так сталося Данило Гетьманцев заявив, що кандидатура обговорювалась в суспільстві.
 • Це ще раз підкреслює зацікавленість Зеленського і його цілковитий контроль призначення цього кандидата на голову НБУ.
 • Група За майбутнє, яку контролює Коломойський, проголосувала за це призначення – значить його цей кандидат повністю влаштовує.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 12:36
Директор МВФ звернула увагу Зеленського на успішну реформу Порошенка
 • Крісталіна Георгієва: "Сьогодні я мала відверту розмову з президентом Володимиром Зеленським з приводу занепокоєння щодо тиску на Національний банк України. Реформа НБУ та його діяльність протягом останніх п'яти років є очевидною історією успіху для України
 • Розповідаючи про цю розмову Зеленський навпаки замовчав цей момент і лише написав, що оголосить свою кандидатуру на голову НБУ до кінця тижня.
 • Цим Зеленський ще раз показав, що він боляче сприймає будь-які успіхи попереднього президента і досі постійно порівнюючи себе з ним.
 • Подальший успіх співпраці України та МВФ прямо залежить від того наскільки новий голова НБУ буде незалежним від президента та уряду. Директор-розпорядник МВФ говорить про це прямим текстом: «В інтересах України є зберігати незалежність НБУ, і це також є вимогою в рамках чинної програми підтримки МВФ.»
 • Можна нагадати, що Порошенко успішно співпрацював з МВФ, отримавши сумарно від фонду 17,5 млрд доларів. Натомість у Зеленського провалили обіцянки отримав кредит восени 2019 року, а наразі через відставку голови НБУ значно скромніша програма допомоги на 5 млрд дол може бути заморожена.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Липня 2020 року - 12:26
Про ймовірне висунення на посаду голови НБУ Данила Гетьманцева
 • Це означало б цілковитий контроль Зеленським Національного Банку України, що привело б до втрати підтримки МВФ.
 • Гетьманцев не має відповідної кваліфікації, ніколи не працював у банківському бізнесі і був лише юристом лотереї МСЛ. Лотерейщик не може стати успішним центральним банкіром;
 • Гетьманцев близький до Ігоря Коломойського, який добре розуміє як використовувати НБУ у своїх інтересах – це прямо протилежне тому, що вимагав від України МВФ.
 • Гетьманцев не є доброчесним платником податків. Свої численні фірми та стати він зареєстрував … на маму. 
  Про це детальніше:

  - 29 травня цього року Гетманцев подав щорічну декларацію. Виходячи з даних у ній, Гетманцев майже все майно, нерухомість, авто, і навіть частину готівки, записав на власну матір. У декларації Гетманцева за минулий, 2019 рік зазначено 27(!) об’єктів нерухомості, більшість з яких (22) належать матері декларанта. 

  - Сам Гетманцев володіє двома земельними ділянками у Красилівці Броварського району та Козліві Переяслав-Хмельницького району, а також третиною квартири у Києві на 60 “квадратів” ( інші 2\3 належать матері). 
  - Вся інша нерухомість перебуває у власності матері: квартира у Києві, квартира в Ірпіні, квартира у Чайках Києво-Святошинського району, ще одна квартира у Чайках, житловий будинок з господарськими будівлями та три земельні ділянки у Великій Мотовилівці Фастівського району, три земельні ділянки у Тарасенках Фастівського району, земельна ділянка у Копилові Макарівського району, земельна ділянка у Козліві Переяслав-Хмельницького району (вся нерухомість знаходиться у Києві і Київській області, – ред.). 
  - Іншою нерухомість мати декларанта володіє опосередковано через ТОВ “Нью Проперті”: дві квартири у Чайках Києво-Святошинського району, нежитлові приміщення у Полтаві і Чернігові, п’ять нежитлових приміщень у Івано-Фраківську та земельною ділянкою у Козліві Переяслав-Хмельницького району Київської області. 
  - У документі вказано ще один об’єкт нерухомості, право яким має син декларанта від першого шлюбу: квартира у Києві, яка, вочевидь, належить родині колишньої дружини Гетманцева. 
  - Цінне рухоме майно Гетманцев записав на себе: годинники Rolex та Franck Muller, і твори мистецтва – колекція з 15-ти картин 20-21 століть. 
  - Три автомобілі традиційно належать матері декларанта, при чому право користування він має лише на одне з них – це бюджетне Toyota Avalon 2008 року випуску, вартістю 300-350 тисяч гривень. Інші два авто – Toyota Land Cruiser Prado 2008 року випуску (коштує 500-600 тисяч гривень) та Toyota Land Cruiser 2018 року випуску (вартістю понад два мільйони гривень). 
  - Матері Гетманцева належать корпоративні права шести установ. Це ТОВ “Туристична професійна група” (63%), ТОВ “Нью Проперті” (99,9%), ТОВ “МЖК Будсервіс” (100%), ТОВ “Тревел Профешнл Груп” (75%), ТОВ “Текслінк” (50%) та ТОВ “Travel Professional Group Turkey Turizm TIC. TAS. ITH. IHR. LTD. STI.” (50%), зареєстрована у Туреччині. Мати Гетманцева є кінцевим бенефіціаром 17 компаній. Це ТОВ “Туристична професійна група”, ТОВ “Нью Проперті”, ТОВ “МЖК Будсервіс”, ТОВ “Тревел Профешнл Груп”, ТОВ “Текслінк”, ТОВ “Юрімекс Онлайн”, ТОВ “Бєлона”, ТОВ “Спеціальний дорожній сервіс”, ТОВ “Професійний Дорожній Сервіс”, ТОВ “Правова Група Юрімекс”, ТОВ “Тревел Профешнл Груп Ужгород”, ТОВ T.P.G. (Thailand) Company Limited (зареєстрована у Таїланді), ТОВ “Go2Greece Ltd” (зареєстрована у Греції), ТОВ “Travel Professional Group Kazakhstan LLC” (зареєстрована у Казахстані), ТОВ “TPG Tour Operator (Europe) LTD. (зареєстрована на Кіпрі), ТОВ “Travel Professional Group Poland Sp. z o.o.” (зареєстрована у Польші) та ТОВ “Travel Professional Group LLC” (зареєстрована у Білорусі). 
  - Серед нематеріальних активів вказано два свідоцтва України на знак для товарів і послуг Гетманцева та одинадцять матері. 

  Доходи родини нардепа за минулий рік також вражають. 
  Гетманцев заробив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 413 332 грн., 
  - у Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності Національної академії правових наук України 21 396 грн., у ТОВ “Юрімекс” 125 509 грн., 
  - у Верховній Раді 169 063 грн.; отримав 4 896 грн роялті у ТОВ “ЗН УА” та 22 300 грн. матеріального блага з оплати витрат на участь у навчанні від партії “СН”; 
  - а ще за минулий рік нардеп отримав доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав – 555 грн., 9 250 грн., 24 375 грн. та 27 262 грн. 

  Мати політика заробила:
  -  250 000 грн. у ТОВ “Тревел Профешнл Груп”, 
  - отримала 10 370 грн. та 600 грн. доходу від надання майна в оренду, 
  - 1 031 425 грн. від відчуження нерухомого майна, 
  - 88 641 грн. пенсії та доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав – 120 000 грн. та 9 250 грн. 

  Дружина Гетманцева декларує державну та соціальну матеріальну допомогу:
  -  55 233 грн. та 24 080 грн., і додаткове благо (медичне страхування) – 1 067 грн. 

  Гетманцев тримає на банківських рахунках 76 693 грн., 47 873 грн., 20 720 грн, 38 983 грн. та 133 долари США; готівкою тримає 278 000 грн., 40 000 євро та 35 300 доларів США. Його дружина Ольга готівкою тримає 10 000 доларів США і на банківському рахунку 3 222 гривень. 

  Мати політика тримає на банківських рахунках 1 132 421 грн., 124 288 доларів США, 34 494 євро, 20 725 грн., 107 669 євро та 16 427 грн.; готівки зареєстровано 228 000 доларів США. 

  Також мати Гетманцева позичила третім особам 650 000 доларів США. 
Справа громад
Глобальна Фейсбук
6 Липня 2020 року - 9:31
Про справжні причини відставки Якова Смолія
 • Зеленському потрібен такий голова НБУ, який від імені Національного банку був би готовий підписати мирову угоду з колишніми власниками Привату на їхніх умовах.
 • Звільнивши Смолія, преЗЕдент зробив очевидний вибір на користь Коломойського. Він так і не вийшов із залежності від свого давнього політичного і бізнесового партнера.
 • Якщо Зеленський вважає, що нам непотрібна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями, то мав би не погоджуватися і не підписувати меморандум.
 • Але коли ти береш зобов’язання щодо гарантій незалежності НБУ, і тобі дають кредити, не можна зрікатися свого слова, щойно гроші впали на рахунок. Це шахрайство.
 • В дипломатії такі дешеві трюки ще більш неприйнятні, ніж в бізнесі. Це ризик стати нерукоподатним для європейських і американських партнерів. Так трапилося з Януковичем, і у нього залишився один шлях – брати кабальний політичний кредит у Путіна. І це завершилося катастрофою
Текст скопійовано!