Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
22 Червня 2020 року - 21:52
Про виконання умови МВФ про підвищення тарифів на 100%
 • Підвищення тарифів було старим не виконаним зобов’язанням України, яке вперше підписала прем’єр Тимошенко у меморандумі з МВФ в 2008 році.
 • Причина вимоги МВФ крилася у величезному дефіциті Нафтогазу, який покривався за рахунок державного бюджету. Так, утримуючи низьку вартість тарифів держава найбільше допомагала тим, хто мав найбільшу площу.
 • Водночас низька ціна газу для населення і вища для промисловості створювали сприятливий грунт для корупції і наживи компаній довкола Нафтогазу.
 • Перебуваючи під тиском велетенських втрат економіки через війну та пограбування країни режимом Януковича, Україна просто не мала шансу отримати допомогу МВФ не виконавши старе зобов’язання про підвищення тарифів.
 • Але урядам Порошенка все ж таки вдалося пом’якшити удар підвищення тарифів - запровадити субсидії, які отримували ті, хто не міг платити за новими цінами. Це все-одно було удвічі дешевше, ніж компенсація дефіциту Нафтогазу раніше.
 • Водночас підвищення тарифів знищило базу для корупції з низькою ціною газу для населення, що процвітала раніше. Це і є основною причиною критики з боку спекулянтів, які втратили мільярдні прибутки.
 • Наприклад Олександр Онищенко і досі переховується за кордоном через звинувачення НАБУ у торгівлі таким газом, що завдало шкоди державі у розмірі 3 млрд грн.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Червня 2020 року - 15:05
Щодо меморандуму з МВФ
 • Отримання кредиту стенд-бай є безумовно потрібним і корисним для України. Заслуга відновлення співпраці з МВФ рівною мірою належить і владі, і опозиції (ЄС та Голосу), які підтримали антиколомойський закон та закон про ринок землі.
 • Лише голосами вірних йому депутатів Зеленський виявився неспроможним виконати початкові умови МВФ і більше року залишався без кредитів.
 • 28 травня 2019 року Олександр Данилюк заявив, що у Зеленського очікують транш МВФ на кінець літа, але пройшов цілий рік для того, щоб це стало можливим.
 • Умови Меморандуму з МВФ могли б бути не такими жорсткими, якби співпраця з Фондом почалася минулої осені до коронавірусної інфекції і, найголовніше, до падіння ВВП, яке стало результатом дій влади Зеленського.
 • Перший уряд Зеленського (під тиском Коломойського) вирішив запозичувати не у МВФ, а через продаж облігацій. Зрештою це призвело до зростання ціни гривні і, як наслідок, падіння надходжень держбюджету від митниці.
 • Теперішні умови МВФ – результат не дуже вдалих переговорів. Умови настільки жорсткі, що примусили Уряд навіть відкликати свою програму з парламенту. Є обгрунтований сумнів, що у Зеленського зможуть виконати все, що наобіцяли фонду:
  Посилення податкового тиску на бізнес
  Уряд прямо пообіцяв відсутність податкових пільг. «Розширення податкової бази» може серйозно обмежити можливості ФОПів. «Податкової реформи Зеленського» найближчі три роки, поки діє кредит з МВФ, - точно не буде. Не виключено, з вересня буде прийняте законодавство про обов’язкове загальне декларування всіх українців.
  - Підвищення пенсійного віку і запровадження накопичувальних пенсій
  Будуть реформовані і соціальні програми в бік зменшення витрат;
  - Продовження реформи системи охорони здоров’я
  Другий етап реформи почався з 1 квітня. Частина медичних послуг стане офіційно платною. Купівля іноземних ліків і далі має залишатись під контролем міжнародних організацій;
  - Закриття шкіл і звільнення вчителів там, де учнів менше, ніж встановлені показники. Оптимізація зачепить у першу чергу сільську місцевість;
  - Ціни на газ з 1 липня мають бути підвищені
  Надалі буде тільки вільне ринкове ціноутворення без втручання держави;
  - Тарифи на опалення зростуть з 1 жовтня
  Передбачається їх підвищення через необхідність модернізації зношених тепломереж;
  - Відбудеться подальша приватизація Центренерго, Одеського припортового заводу та інших цікавих об’єктів;
  - Аудит витрат на боротьбу з коронавірусом.
   До березня 2021 року Україна зобов’язана провести незалежний аудит всіх витрат;
  - Збільшення повноважень НБУ
  Уряд обіцяє: "Посилити слідчі повноваження НАБУ ... у тому числі здійснення операцій під прикриттям, зняття інформації з каналів спілкування, доступу до комп'ютерних систем та систем контрольованої доставки";
  - Заборона звільнення директора НАБУ Артема Ситника.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Червня 2020 року - 10:16
Щодо рішення про надання кредиту МВФ
 • Можна подякувати ЄС і Голосу за прийняття антиколомойського закону та закону про ринок землі, а НБУ - за проведення переговорів. Саме завдяки цьому Зеленському нарешті вдалося отримати транш, який він обіцяє вже цілий рік.
 • 28 травня 2019 року Олександр Данилюк заявив, що у Зеленського очікують транш МВФ на кінець літа, але пройшов цілий рік для того, щоб це стало можливим.
 • Важливим є і умови, виконання яких взяв на себе другий уряд Зеленського у Меморандумі з МВФ. Тепер потрібно відстежити чи будуть ці зобов’язання повторені у програмі Уряду, яка буде винесена на розгляд ВР. 
  Найбільш непопулярні зобов’язання є такими:
  - Посилення податкового тиску на бізнес. Уряд прямо обіцяє посилення податкового тиску і відсутність податкових пільг. «Розширення податкової бази» може серйозно обмежити можливості ФОПів. Таким чином «податкової реформи Зеленського» найближчі три роки, поки діє кредит з МВФ, - точно не буде. Не виключено з вересня буде прийняте законодавство про обов’язкове загальне декларування.
  - Аудит витрат на боротьбу з коронавірусом. До березня 2021 року Україна зобов’язана провести незалежний аудит всіх витрат на такі цілі;
  - Підвищення пенсійного віку і запровадження накопичувальних пенсій. Будуть реформовані і соціальні програми в бік зменшення витрат;
  - Продовження реформи системи охорони здоров’я. Другий етап реформи почався з 1 квітня. Частина медичних послуг стане офіційно платною. Купівля іноземних ліків і далі має залишатись під контролем міжнародних організацій.
  - Закриття шкіл і звільнення вчителів там, де учнів менше, ніж встановлені показники. Така оптимізація зачепить у першу чергу сільську місцевість.
  - Ціни на газ з 1 липня мають бути підвищені. Надалі буде тільки вільне ринкове ціноутворення без втручання держави.
  - Тарифи на опалення також зростуть з 1 жовтня. Передбачається їх підвищення через необхідність модернізації зношених тепломереж.
  - Відбудеться подальша приватизації Центренерго, Одеського припортового заводу та інших цікавих об’єктів.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Червня 2020 року - 16:03
Щодо головної причини відкликання Програми дій Уряду

Як виявилось Програма дій уряду суперечить Меморандуму Уряду з МВФ за ключовими позиціями.

 • Зокрема у Програмі Уряд обіцяє громадянам податкові пільги, спрощення податків і зниження податкового тиску.
 • А в Меморандумі МВФ уряд обіцяє не вводити жодних податкових пільг, посилити контроль сплати податків спрощенцями з 1/01/2021 через введення ЕККА і сприяння переходу ФОП на загальну систему оподаткування.
 • Те, що Меморандум став відомий, зірвало ситуацію і призвело до остаточної втрати підтримки програми у Верховній Раді. Тепер Уряд має узгодити два документи і чесно признатися, що насправді планують зробити.
 • Втім, навіть у провладній фракції ніхто не має сумніву, що до наступного року цей уряд не доживе. Зобов’язання перед МВФ брав на себе не Шмигаль, а Зеленський. Тому політична відповідальність за підготовку наступу на ФОП лежить саме на президенті.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:30
Уряд в меморандумі з МВФ взяв зобов'язання атакувати ФОПи
 • МВФ вибив з уряду рішення притиснути ФОПів. Власне, Фонд цього давно хотів, але за Порошенка уряд відбивав такі вимоги. Тепер, коли керує президент Зеленський, уряд виявляється більш поступливим.
 • Журналісти, рекламісти, піарники, дизайнери, репетитори та багато інших ФОПів з 2021 року  мають облікувати щодня готівкові надходження через РРО смартфона або через касові апарати. Виявляється це була вимога МВФ.
 • Не можна виключати, що згодом якийсь уряд Зеленського повністю ліквідує спрощену систему оподаткування, або серйозно обмежить коло тих, хто зможе скористатися єдиним податком.
 • Цитата: "У Кабміні нагадують, що з 2021 року фізособи-підприємці на спрощеному режимі зобов'язані будуть використовувати касові апарати. Держава перевірить підприємців на предмет зловживання спрощеним режимом і розраховує, що багато представників бізнесу почнуть платити більше податків.

Очевидно, що вже в податкових змінах на наступний рік буде нова атака на ФОПи

Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Травня 2020 року - 15:35
Щодо провалу співпраці з МВФ протягом останнього року
 • Майже рік тому, 28 травня 2019 року, новий президент Зеленський зустрівся з представниками МВФ, і за підсумками зустрічі Олександр Данилюк заявив, що новий кредит за програмою розширеного фінансування EFF очікується наприкінці літа, або восени.
 • В реальності за цілий рік свого президентства обидва уряди Зеленського не отримали жодного центу від МВФ. Причина в небажанні погоджуватись на ключову умову Фонду про неприпустимість повернення або компенсацій Приватбанку колишнім власникам.
 • На початку травня МВФ змінив програму EFF на менш вигідну Stand-by. За нею замість 5 років кредит буде надано лише на 2 роки, а його сума зменшилася від 8 млрд дол до 3,5 млрд дол (заява міністра економіки Петрашка на телеканалі Прямий 14.05,20)
 • Наразі у Зеленського намагаються активно переконати громадськість, що умови Stand-by нібито вигідніші для України, якій зараз, мовляв, не до реформ. 
 • Контраргументом до такої риторики є сума фінансування МВФ, яку отримали уряди Порошенка, незважаючи на активну фазу війни з Росією і на пограбовану Януковичем економіку – сумарно 18,2 млрд дол.:
  - 2014р – 4,57 млрд дол;
  - 2015р – 10,24 млрд дол;
  - 2016р – 1 млрд дол;
  - 2017р – 990 млн дол;
  - 2018р – 1,4 млрд дол.
 • Найбільший кредит Україна отримала в 2015 році після найбільших втрат економіки внаслідок окупації Донбасу. Допомога МВФ тоді була критично необхідна для відбудови армії та виживання країни.
 • Наразі через пандемію виникла подібна ситуація, коли треба не дискутувати, а брати гроші МВФ, що надаються під дуже низькі 3%. У Зеленського мають не викручуватись, а повчитись у Порошенка та його прем’єрів, як конструктивно вести переговори з МВФ.
Текст скопійовано!