Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Вересня 2021 року - 20:57
Щодо заяви прес-секретаря президента Зеленського
 • Жители временно оккупированных территорий Донбасса и Крыма могут голосовать на выборах в Госдуму РФ, если это нужно для их безопасности. Все равно эти выборы юридически ничтожны, заявил в интервью каналу Дом пресс-секретарь президента Владимира Зеленского Сергей Никифоров.
 • Прес-секретар президента не мав права заявляти про зміну ставлення України до голосування її громадян на виборах депутатів Російської Думи. Навіть якщо це його думка він мав утриматися від її оприлюднення до звільнення зі своєї посади, де він сприймається речником президента.
 • Натомість Нікіфоров не просто допустив можливість такого голосування, але й сказав це на телеканалі, що мовить для окупованих територій.
 • Тепер Президент України має уточнити своє ставлення до голосування українців на виборах Російської Думи, бо мовчання після заяви його прес-секретаря буде означати згоду президента з такою позицією.
 • Никифоров про візит Зеленського до ООН: «Он будет принимать решение, исходя из целесообразности. Ведь потратить кучу времени — день туда, день обратно на перелет — ради того, чтобы постоять на трибуне ООН? Конечно, нет. Должна быть какая-то польза.
 • Зеленський прийшов на все готове, але не виказує зацікавленості навіть підтримувати те, що отримав. Наприклад його виступ в ООН був би дуже важливим для розширення Кримської платформи, приєднання до якої є відкритим. Тим часом до КП входять здебільшого країни нашого регіону світу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Вересня 2021 року - 21:39
Щодо затримань у Криму на тлі беззубості Кримської платформи
 • Затримання заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла в Криму за його участь у Кримській платформі, на жаль, дискредитує саму платформу, що стала ще однією піар-акцією влади. Заява президента Зеленського та вимога українського МЗС є недостатньою і беззубою, бо не підкріплена міжнародними впливами на Росію.
 • Україна не звернулася до країн-учасників КП у зв’язку з арештом Нарімана Джеляла, а країни учасники не ввели санкції і навіть не заявили про протест. Яким був сенс у такому разі збирати всіх до Києва і заявляти про підтримку повернення Криму, якщо перша ж критична ситуація виявила бездіяльність КП?
 • Насправді Зеленський нічого не робить для звільнення українців, затриманих у Криму, не звертається до президента Туреччини, не піднімає питання на міжнародних переговорних майданчиках. За увесь час його президентства жодного бранця з Криму звільнено не було.
Напередодні візиту Меркель до України
 • 26.09.2021 у ФРН відбудуться вибори до Бундестагу, які завершать епоху Ангели Меркель.
  Канцлер привезе до Києва результат переговорів у Москві з Путіним, які відбудуться напередодні. Порядок тут важливий. Якби позиція ФРН узгоджувалася з Україною, першим був би візит до Києва.
 • Візит Меркель - чергова серія у складній, драматичній партії між Берліном, Києвом та Вашингтоном. Вона розпочалася під час візиту Зеленського до ФРН 12 липня і продовжилася поїздкою Меркель до США 15 липня. Те, що станеться в Києві 22 числа, продовжиться і 30 серпня під час візиту Зеленського до Білого дому. Коло і простір для маневру України дедалі звужується.
 • Меркель досить демонстративно не залишиться на святкування 30 річниці незалежності України. Це може бути пов’язано з її небажанням брати участь у Кримській платформі, щоб не дратувати Росію.
 • Зрозуміло, що Меркель спробує домовитись у Москві про компенсації для України через запуск Північного потоку-2, якому не змогла протистояти Україна за президентства Зеленського.
 • Зеленському доведеться пояснювати чому не імплементовано формулу Штайнмайєра, що стало його обіцянкою на переговорах нормандської четвірки у Парижі.
 • Тодішня помилка президента України призвела, що тепер від Києва в цьому питанні чекають на поступки. А знаряддям тиску виступатиме перспектива проведення нового Нормандського саміту, яким досі марив Зеленський.
 • Досягненням можна буде вважати, якщо Меркель підтвердить перспективу вступу України до НАТО, тим більше після багатьох заяв про це з боку Зеленського.
 • Треба нагадати, що Німеччина ніяк не відреагувала на слова Зеленського про відповідальність ФРН за анексію Криму, як і на його прохання надати більше військової допомоги.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Червня 2021 року - 21:02
Щодо обстрілу британського есмінця у Чорному морі
 • Ситуація повністю повторює події у Керченській протоці, коли росіяни обстріляли і захопили 2 українські катери та буксир. Британці, як і українці та й увесь цивілізований світ не визнають анексії Криму, вважаючи його українською територію.
 • Варто нагадати, що майже рік ДБР розслідувало кримінальне провадження проти президента Порошенка, який схвалив наказ про передислокацію кораблів. Сьогоднішній випадок ще більше підтверджує законність позиції Порошенка та абсурдність такої справи.
 • Росія провокує загострення з країною НАТО, піднімаючи ставки. Це неприхована вимога до Заходу визнати анексію Криму хоча б де-факто, під загрозою військової сили. З іншого боку це перевірка реакції НАТО на напад на корабель країни-члена.
 • Росіяни побоялись стріляти прямо по кораблю, скинувши бомби лише по курсу. Путін не відчуває себе на силі почати пряму агресію проти НАТО.
 • Водночас британці повідомили: "Не було жодних попереджувальних пострілів по есмінцю "Дефендер". Корабель Королівського флоту здійснює мирний прохід територіальними водами України - відповідно до норм міжнародного права".
 • Тепер росіяни опинилися у дурній ситуації: доводити, що обстріл був і таким чином нарватися на нові санкції, чи зробити вигляд, що все нормально, а бомби «випадково випали» з літака?
Про небезпеки референдуму – за підсумками прес-конференції Зеленського
 • В.Зеленський: «Референдум – я вважаю, що це має бути найголовніше питання, яке в нас є. Це ситуація на Донбасі.»
 • Готовність провести референдум в Україні щодо Донбасу – облудно переводить фокус уваги з Росії на Україну. Це створює враження, що нібито саме Україна має щось зробити, щоб закінчилась війна. Нібито це внутрішній конфлікт поміж українцями, що підіграє основній ідеї російської пропаганди.
 • Насправді ж для завершення війни саме Росія має вивести війська з Донбасу і припинити допомогу маріонетковим республікам в ОРДЛО.
 • Правильним підходом є вимога «спочатку безпека», яку запропонував ще президент Порошенко – спочатку вивід окупаційних військ, роззброєння бойовиків, а вже потім політичні кроки, зокрема проведення виборів.
 • Не менше питань викликає і сама техніка такого референдуму, навіть якщо уявити, що він можливий:
  - Загальнонаціональний референдум по всій Україні - це референдум про що? Про капітуляцію? Чи про федеральний статус окупованих територій і відмову від унітарності України?
 • Через референдум Зеленський хоче перекласти відповідальність за рішення на українців. А якщо результат буде 50/50 з невеличкою перевагою і половина українців не сприйме капітуляції? Ми хочемо дійти до справжньої громадянської війни?
 • Хто  і де буде голосувати на такому референдумі? На окупованих територіях в Криму та на Донбасі живуть близько 10% населення. Хіба може бути легітимний референдум беж них? А як можна довіряти результатам референдуму на окупованих територіях, якщо він пройде під дулами автоматів?
 • Навіть за ідеальних умов загальнонаціональні референдуми є дуже небезпечним механізмом особливо тепер. Приклад – референдум про Брекзіт, де на вибір британців були зафіксовані російські впливи. Або консультативний референдум, що відбувався раніше у Нідерландах. Якщо настільки розвинуті демократії потерпають від російського втручання, що можна очікувати в Україні, де всі розуміють російську?
Щодо чуток про підготовку стратегічного відступу України
 • ТК «Путч»: «Влада готується до здачі позицій по Донбасу та Криму. З власних джерел нам стало відомо, що на зустрічі у Парижі Макрон запропонує Зеленському:
  - Відновити подачу води до Криму, причому ОБСЄ гарантуватиме оплату;
  - Розпочати прямі переговори з російськими маріонетками ДНР та ЛНР, до яких залучити населення окупованих територій та ВПО в Україні;
  - Закріпити "особливий статус Донбасу" (тобто із збереженням "республік") у Конституції України через референдум;

За це Євросоюз заплатить додатковим кредитом 3 млрд євро. Шантаж погоджено з Путіним. Меркель брати участь у цьому відмовилась.

 • Зеленський втратив єдність коаліції на підтримку України, яку створив Порошенко. Тому йому буде важко протистояти вимогам Росії, що будуть озвучені президентом Франції.
 • Париж – нещасливе місто для шостого президента, який у грудні 2019 року провів там, либонь, найбільш невдалі переговори у Нормандському форматі. Адже в результаті Україна взяла на себе і до сьогодні невідомі зобов’язання, що заблокувало Нормандський формат.
 • Як вважає К.Єлісеєв «щира порада від “друга Макрона” буде витончено приправлена соусом небезпеки війни. На його думку в Парижі Зеленському будуть цинічно нагадувати про «помилку Саакашвілі 2008 року».
 • Піти на зраду національних інтересів Зеленському не дозволить страх перед реакцією українського народу. Навіть восени 2019-го, коли його популярність була значно вищою, на Майдан Незалежності вийшло 30 тисяч людей, щоб нагадати про червоні лінії. Якщо народ підніметься тепер – вийдуть вже сотні тисяч.
Текст скопійовано!