Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Серпня 2019 року - 18:50
Шуфрич голова комітету "Зі свободи слова"

Обрання Шуфрича не є випадковим – це свідчить про реальне зневажливе ставлення Зе команди до свободи слова і журналістів. Адже Шуфрич є соратником Медведчука – автора ідеї темників, що майже узаконили цензуру за часів Кучми.

Нова влада постійно дає сигнали як вона насправді ставиться до свободи слова:

 • Андрій Богдан заявляє, що журналісти не потрібні для комунікації із суспільством
 • Максим Бужанський обзиває журналістку «тупою вівцею»
 • Поліція переслідує діда, який поширював газету з карикатурою на Зеленського
 • Відкривається кримінальна справа за сатиричний ролик з автомобілем.

Петро Порошенко умів толерувати критику і спілкуватись з журналістами навіть тоді, коли вони його постійно атакували. Зеленський відмовився від прес-конференції за результатами перших 100 днів, уникаючи неконтрольованих контактів з пресою.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Серпня 2019 року - 10:10
Шуфрича хочуть обрати головою комітету, замість "обнулити лічильник"

ЄС вважає неприпустимим окупацію комітету зі свободи слова партією Шуфрича-Медведчука.

 • ОПЗЖ є опозицією лише за назвою – насправді це проросійська сила, яка відбиває інтереси країни-агресора, яка напала на Україну і несе відповідальність за понад 13 тисяч загиблих.

Добре, що Голос дослухався критики і почав також виступати проти Шуфрича на цій посаді. Можливо найкращою кандидатурою голови комітету з питань свободи слова є професійний журналіст, депутат Голосу – Сергій Рахманін.

 • Не менш ефективним головою комітету з питань свободи слова став би професійний тележурналіст Володимир Ар’єв.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Серпня 2019 року - 10:04
Порушення принципу пропорційності у ВР

«Слуга народу» має 60% місць у ВР, відтак мав би отримати 60% керівних посад у комітетах. Пропорційно – лише у 14 комітетах.

Однак «Слуга народу» претендує на 20 комітетів, а це відповідає 87% депутатських місць, яких СН не мають

 • «Слуга народу» хоче узурпувати владу в комітетах, що спотворює результати виборів, що є неприпустимим.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Серпня 2019 року - 10:43
Питання комітету зі свободи слова та ЗМІ

Як опозиційна сила «Європейська солідарність» вимагає не обрізувати повноважень комітету, який завжди віддавали опозиції. Пропозиція СН забрати у комітету підготовку законів з інформаційної політики є неприйнятною. Цього не робили навіть за регіоналів.

 • Аргументи Данила Гетьманцева не витримують критики – він заявляє, що формування інформаційної політики має належати виключно владі. Але йдеться про парламент і законодавство, а не про управління.
 • Тим більше СН має більшість у Раді, а закони приймають на пленарних засіданнях, а не в комітетах, тож формування інформаційної політики і так буде в руках партії влади.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Серпня 2019 року - 10:42
Розподіли комітетів і узурпаці влади від СН

Слуга народу взяла 60% місць у Верховній Раді – логічно віддати їм контроль за 60% комітетів. Оскільки комітетів 23, то СН може претендувати на керівну роль у 14 комітетах. Тому 9 комітетів мали б відійти опозиції.

 • Тим часом СН пропонують опозиції лише 3 комітети на 3 опозиційних фракції: ЄС, ОПЗЖ та Батьківщину. Така узурпація влади у Верховній Раді спотворює результат волевиявлення.

Посада віце-спікера за традицією має відійти опозиції, тим більше, що вона не має реального впливу. На наш погляд це має бути не проросійська, а проєвропейська опозиція, тож віце-спікер має бути від ЄС.

 • ОПЗЖ виступає з проросійських позицій, а добрі відносини Путіна і Тимошенко загальновідомі.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
20 Серпня 2019 року - 17:25
Проблеми з розподілом комітетів у Верховній Раді

У розподілі комітетів монобільшість СН у Верховній Раді виявила свої погляди. Наприклад у комітеті з питань євроінтеграції за рішенням СН будуть працювати не більше 7(!) депутатів.

 • Це може свідчити, що Зеленський більше не вважає євроінтеграцію головним завданням української влади і не збирається виконувати ті положення Конституції, де Президента ВР та уряд зобов’язують привести України до членства в ЄС та НАТО.
 • Водночас очільники СН обіцяли в Брюсселі прискорити інтеграцію України в ЄС, зокрема уніфікацію законодавства.

За рішенням монобільшості у комітеті з питань свободи слова також працюватиме лише 7 депутатів.

 • Це свідчить, що свобода слова тепер не в пріоритеті, закони, що гарантують незалежність ЗМІ не будуть удосконалюватись, а контрольні функції виконувати буде нікому.

Диктатура монобільшості виявилась у самому рішенні – скільки депутатів фракціям у який комітет делегувати. Процедура не повинна обмежувати демократичні права фракцій.

 • У більшості демократичних країн подібні органи формуються за принципом граничного розміру, а не чіткої чисельності. Фракції самі вирішують скільки й куди делегувати людей – це питання професійної компетентності. Однак виглядає, що  СН компетентність не цікавить.
Текст скопійовано!