Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Квітня 2020 року - 22:39
Щодо аномально високої смертності від коронавірусу в Україні

Співвідношення померли/одужали:

Китай  3333/77279 = 0,04

Росія 63/580 = 0,1

Іспанія 14555/48021 = 0,3

Польща 136/222 = 0,6

Україна 52/35 = 1,49

 • Україна стала єдиною країною Європи і однією з небагатьох у світі, де кількість померлих перевищує кількість тих, хто одужав. Українці помирають від коронавірусу у 37(!) разів частіше, ніж китайці і навіть у 15 разів частіше від росіян.
 • Настільки невтішна статистика може свідчити про велику кількість невиявлених захворювань на коронавірус, які діагностують вже після смерті. 
  Для такого стану речей може бути кілька причин:
 • Україна завезла більшість низькоякісних експрес-тестів, які фіксують захворювання вже після підйому температури, або після смерті, але не фіксують його на етапі зараження. Тому частина тих, хто одужав і заразив інших, не входить до статистики.
 • У Зеленського використовують порівняно низькі цифри заражень для піару, щоб рекламувати нібито ефективні дії влади, тим часом вірус поширюється приховано і ми дізнаємось про зараження вже після смерті людей.

Україна і далі злочинно мало проводить тестувань ПЛР. 
Так за останніми даними у нас протестовано лише 7205 людей – на рівні деяких африканських країн.

 • З регіонів надходить усе більше повідомлень про відмови у тестуванні, відсутність тестів у районах та швидкої допомоги, виявлення хвороби постфактум у людей, які дійшли до критичного стану або навіть померли. 
 • При цьому продовжують  діяти штучні обмеження на тих, кому можна робити тести: лише якщо людина була за кордоном чи контактувала із особами, які там були чи мають підтверджений діагноз.
 • Факти численних звернень про відмову у проведенні ПЛР-тестування на наявність Covid-19 були змушені визнати у МОЗ. Проте продовжують обмежувати підстави для забору аналізів «стандартом», критерії якого не враховують можливості зараження всередині країни.

Нещодавно з’явилося повідомлення засновниці одеського благодійного фонду «Корпорація монстрів» про десятки звернень від лікарів про пневмонії незрозумілої етіології, заборону робити тестування (ПЛР та експрес) згідно наказу №663 за відсутності у пацієнта епідеміологічного анамнезу та перебування в контактній країні, відсутність у лікарів-реаніматологів та іншого медичного персоналу необхідних засобів особистого захисту тощо.

 • Нехтуючи рекомендаціями ВООЗ влада свідомо блокує процес виявлення усіх можливих носіїв інфекції та провокує неконтрольоване її поширення країною. 
 • Штучне гальмування тестування людей унеможливлює ефективні заходи щодо стримування поширення хвороби шляхом ізоляції та профілактики її розповсюдження.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Квітня 2020 року - 22:02
Як Зеленського виводять із-під удару

Команда Зеленського перебуває у активному пошуку, кого призначити винним за розвиток епідемії. Для того, щоб українці забули про:

 • Відсутність реагування на попередження секретаря РНБО про те, що слід заборонити експорт масок та засобів захисту за кордон.
 • Відсутність будь-яких заходів підготовки до епідемії протягом карантину у Нових Санжарах, коли Україна ще мала час;
 • Тритижневе затягування з позачерговою сесією для виділення коштів на боротьбу з епідемією;
 • Дефіцит ліків, які можуть хоч трохи допомогти хворим і зростання цін;
 • Непродуманість прикордонних переходів, де створились тисячні черги, що полегшувати зараження людей;
 • Не проведення перевірок обсервації десятків тисяч людей, які повернулися з-за кордону;
 • Авторів абсурдних обмежень, які змушують поліцію ловити громадян у парках та на вулицях.

В останні два дні прихильники Зеленського від ботів до депутатів як за командою кинулися критикувати та обурюватися міністром МВС Арсеном Аваковим та діями нацполіції. Така технологічна підміна у перспективі дозволить Зеленському знову вийти сухим із води.

 • Варто нагадувати, що саме Зеленський несе відповідальність за боротьбу з епідемією, очолюючи штаб боротьби. Не Аваков схвалив драконівські обмеження на прогулянки в парках і вихід на вулицю не більше як по дві людини – таким було рішення кабміну.
 • Міністр МВС не святий, але головний відповідальний за те, що робиться, у тому числі за дії поліції – Зеленський. Він мовчить, а значить йому все подобається.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Квітня 2020 року - 22:00
Замість боротьби з коронавірусом влада намагається боротись з людьми

Не проведення тестування у потрібному обсязі для виявлення хворих – свідома політика на заниження показників захворюваності. Це підтверджує відеозвернення Зеленського, який похвалився, що, мовляв, введення карантину спрацювало.

 • Станом на сьогодні в Україні проведено 6385 тестів, які виявили 1462 хворих. Для порівняння у Польщі провели 85467 тестів, що у 13 разів більше, ніж в Україні. Навіть. У Білорусі провели 40 000 тестів, що у 6 разів більше, як в Україні

Натомість введено обмеження для людей, яких штрафують та примушують сидіти вдома без виходу на вулиці навіть з дітьми. Введенням обмежень влада намагається перекласти відповідальність за боротьбу з епідемією на людей.

 • Несправедливими є штрафи для пенсіонерів, сума яких перевищує середню пенсію у кілька разів.
 • Лицемірними є вимоги виходити в масках, коли маски неможливо купити в аптеках.
 • Неможливо карати за відсутність маски людей, коли ніхто не покараний за продаж масок з України вже після початку епідемії.
 • Не люди, а насамперед влада несе відповідальність за боротьбу з епідемією. Люди раді зробити все можливе для того, щоб вижити, але влада не може обмежувати всі заходи проти коронавірусу накладенням штрафів.
 • Приховування реальних обсягів захворювання не зменшує, а збільшує зараження, бо невиявлені хворі заражають десятки людей довкола себе.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Квітня 2020 року - 21:58
Щодо нових карантинних обмежень уряду

Дії влади не відповідають класичним протиепідемічним заходам. Виникає враження, що влада навмисно створює умови для латентного поширення коронавірусу.

 • Нерозумною була заборона закрити вуличну торгівлю – на повітрі вірус передається у рази гірше. Найбільша небезпека – закриті приміщення. Епідеміологи попереджають приміщення підвищує небезпеку зараження у сотні разів.
 • Наприклад, в Італії людям не дозволяють заходити до магазинів і черга стоїть на вулиці, а до покупців підходять працівники магазину і виносять продукти, безконтактно отримавши гроші. У нас навпаки людей спонукають зайти до супермаркетів, закривши всі точки продажу продуктів на вулиці.
 • Викинуті сотні тон продуктів, дрібні торгівці терплять колосальні збитки, виграють власники крупних торгових мереж, для яких усунення конкуренції пішло на користь. Вони заробляють на епідемії – не можна виключати змови з владою, яка їм допомогла.
 • Дебільною є заборона гуляти у парках, що збільшило кількість відпочиваючих, які тепер гуляють по вулиці. Дивакуватим виглядає заборона гуляти членам одної сім’ї, яка і так обміняється вірусами вдома – яка тоді різниця їх двоє, чи троє або четверо?
 • У Німеччині та Франції обмеження кількості людей не поширюються на членів однієї сім’ї, які живуть разом.
 • Злочинним є наказ поліції штрафувати і навіть затримувати людей за порушення таких недолугих рішень. Натомість поліцейські мали б допомагати розводити потоки людей, щоб зменшувати небезпеку зараження.
 • Наприклад у магазинах та аптеках Чехії перші три години вранці пускають тільки літніх людей, які належать до найбільш уразливих для коронавірусу. Після нічної дезінфекції приміщень ризик заразитися для них є найнижчим.
 • У багатьох магазинах на аптеках в Україні правильну дезінфекцію не проводять взагалі, частина торгових площ працює вночі і не провітрюється, повітря не кварцують і аерозолі не розпилюють.
 • Виконавчий директор ВООЗ ще кілька місяців тому попередив, що карантинні заходи є неефективними без проведення якнайширшого тестування, виявлення хворих і контактних людей, їх лікування та ізоляції.
 • Натомість такий поліцейський карантин є ефективним для психологічного тиску, щоб налякати людей та унеможливити будь-які протести. Саме тому на в’їзді в Київ стоять бронемашини, а в місті окрім поліції присутня Національна гвардія.

Абсолютно неприпустимо було б зменшувати рівень політичних прав громадян – наприклад свободу слова. Заборона критикувати уряд не зменшить поширення вірусу, а навпаки без контролю громадськості може зробити урядові заходи неефективними і корупційними.

 • Звичайно ж активність вірусу не зменшить комендантська година, бо він однаково активний незалежно від часу доби. Пропозиція Нестора Шуфрича, який хоче змінити Кодекс цивільного захисту – немотивована.
 • Варто нагадати, що комітет ПАРЄ підтримав резолюцію, яка закликає уряди по можливості не обмежувати права людини через карантин і не вводити заходи, що суперечать демократичним принципам.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Квітня 2020 року - 21:54
Влада штучно занижує кількість хворих не проводячи тестування

Станом на сьогодні за даними ВООЗ в Україні зробили лише 5 864 ПЛР тести, у той час як у Білорусі зроблено 40 000, у Польщі – 80 757, у Росії – 758 000.

 • Карантинні обмеження не зупинять епідемії – епідемію зупиняють в першу чергу тестування тестами ПЛР, виявлення та лікування хворих.
 • Якби Україна не відставала в тестуванні, можна було б вводити карантин точково, в джерелах інфекції, а не по всій країні, що зменшило б негативні наслідки в економіці.
 • Проведення тестування критично необхідне для виживання кожного з нас. Через невиявлених хворих відбувається приховане поширення вірусу. Це небезпечно для всіх, бо система охорони здоров’я не справиться, якщо захворілих будуть десятки тисяч. За найгіршим прогнозом на коронавірус перехворіє 30 млн українців.

За прогнозом доктора медичних наук інфекціоніста Ольги Голубовської в Україні коронавірусом заразяться 80% людей. З низ 20% будуть потребувати госпіталізації і 5% реанімації. Тобто захворіють 30 млн українців, а госпіталізації потребуватимуть 6 млн і для 1,5-2 млн буде потрібна інтенсивна терапія.

 • Єдиний спосіб зменшити ці страшні цифри – провести тестування, виявити хворих і контактних осіб та ізолювати їх. На жаль влада приховує інформацію, не поспішає проводити тести, наражаючи країну на страшну небезпеку.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Квітня 2020 року - 22:18
Новий міністр МОЗ Степанов з перших днів вліз у скандали
 • Свою діяльність міністр, який і дня не працював у системі охорони здоров’я, почав з підписання наказу про підвищення зарплатні, з якого вилучили бригади екстренної допомоги (швидкі).
 • Лише після протестів медиків у багатьох містах України (Запоріжжя, Одеса) у міністерстві заявили, що це помилка і пообіцяли виправити.
 • Іншу скандальну інформацію розслідувала одеський журналіст Зоя Казанжи. Виявляється, в день призначення на посаду дружина міністра зареєструвала компанію, що буде займатись поставками в Україну ліків та лікарських засобів.
 • Варто згадати скандальну переписку нардепа-слуги з заступником міністра МОЗ Андрієм Семиволосом, який із захватом писав про свою роботу в міністерстві: «Тут можно хорошо прибарахлиться, внукам хватит»
 • Призначення міністром МОЗ Максима Степанова стало можливим завдяки голосуванню ОПЗЖ за цю кандидатуру. Відповідно саме ця політична сила несе повну політичну відповідальність за його діяльність.
Текст скопійовано!