Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:04
Чому «Європейська Солідарність» не висунула кандидата в мери Києва?
 • «Європейська Солідарність» вирішила зосередити зусилля на виборах до Київської міської влади, щоб не розпорошувати голоси кандидата, який має всі шанси перемогти у першому турі.
 • Водночас у ЄС - великий політичний та кадровий капітал. Виборчий список до Київради сформований з професіоналів. У багатьох з них за плечима – досвід управлінської та політичної роботи.
 • У 2015 році Віталій Кличко на місцевих виборах як висуванець партії Петра Порошенка був обраний мером Києва. Згодом він навіть очолив пропрезидентську партію.
 • По суті, він є мером від «Європейської Солідарності», яка останнім часом як допомагала йому в питаннях відстоювання місцевого самоврядування та децентралізації, так і контролювала, щоб він не скотився до «закулісних» домовленостей з Офісом Президента Зеленського чи проросійськими силами.
 • Очевидно, що цю місію ЄС повинна виконувати і надалі – щоб Клично не зійшов з європейського шляху розвитку столиці. Бо в оточенні Кличка є чимало людей, які «схиляють» його до неприродніх політичних союзів.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Вересня 2020 року - 16:06
Щодо підтримки партій у Києві – «Рейтинг»
 • Викликає сумнів стрімке зростання підтримки «Удару» Кличка, адже ще на наприкінці липня за опитуваннями того «Рейтингу» партія мера займала третє місце, маючи підтримку 17,1%. Соціологічна група «Рейтинг» пропонує повірити, що за місяць відпусток підтримка Удару зросла до 28,6%?
 • Так не буває, особливо в період слабкої політичної активності. Легше повірити, що соціологічне агентство помиляється..
 • Водночас не викликає жодних сумнівів трійка лідерів: Удар, ЄС, Слуги. Віталію Кличку після перемоги доведеться визначатись з ким він: з президентом чи з опозицією. Адже більшість Київради потрібна меру для нормальної роботи і затвердження бюджету столиці.
 • Ще краще, якщо Кличко розкаже про свої плани ще під час виборчої кампанії. Це дозволило б киянам остаточно визначитись, за кого голосувати на виборах мера і Київради.
 • Падіння Слуг з липня по вересень за даними «Рейтингу» з 19,3% до 10,7%. Якщо вірити цим даним кияни різко негативно оцінили активність Зеленського у серпні. Київ відбиває настрої півночі країни і така ж тенденція може спостерігатись у Житомирі та Чернігові.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Квітня 2020 року - 21:48
Про коронавірусних мародерів і комерційний вантаж «Мрії»

Як виявилось з листа народного депутата Олександра Гереги, власника «Епіцентру», літак «Мрія», яку зустрічав Зеленський, привезла не гуманітарку, а комерційний вантаж. Тепер Герега хоче продати якісні засоби захисту Києву.

 • В листі власник Епіцентру просто на депутатському бланку цинічно попереджає мера Кличка, що у випадку оптової партії товару ціна буде менша.
 • Президент Зеленський збрехав – це був не гуманітарний вантаж, а оборудка коронавірусних мародерів, які заробляють на гостродефіцитних товарах. На відміну від них Порошенко за власний кошт купує засоби захисту і безкоштовно роздає їх медикам.
 • Криза показує хто є хто в українській політиці. Одні дбають про прибуток, інші – щиро допомагають тим, хто потрапив у біду.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Вересня 2019 року - 17:53
У Зеленського придумали новий закон про столицю

У Зеленського вважають міського голову Києва з сильними повноваженнями небезпекою для своєї влади. Закон про столицю побудований так, щоб обмежити повноваження мера Києва, дозволивши уряду та Банковій діяти через його голову.

 • По-перше, запроваджується так званий загальний нагляд з боку очільника КМДА за рішеннями усіх органів місцевого самоврядування – від мера і до виконкомів. Для цього використовується стаття 144 Конституції України, котра передбачає, що можуть зупиняти рішення органів місцевого самоврядування.
 • По-друге, частина повноважень мера, а також Київради, на яку той має вплив передаються на користь районних рад і їх виконкомів. Тобто мера Києва збираються насильно "децентралізувати" послабивши.
 • По-третє, через голову мера, в обхід Київради Кабінет Міністрів буде визначати кількість районів Києва.

Такий закон про столицю тягне значні корупційні ризики. Корупція буде децентралізована до рівня районів

 • Місто стане некерованим для міського голови та Київради, відбудеться серйозне обмеження самоврядування через посилення впливу уряду.

Це наступ на місцеве самоврядування у Києві. Характерно, що Зеленський нападає на тих мерів, які не захотіли домовлятися з Коломойським та його людьми. Завдання – захопити якомога більше влади.

 • Під загрозою тільки Київ та Дніпро, але не Львів, Харків або Одеса. Припинена будь-яка критика міського голови Труханова, що має кілька громадянств, як і м.г. Кернеса по якому іде судовий процес. Міському голові Садовому, який ще за минулої влади співпрацював з Коломойським, взагалі зараз найкраще.

Київ з 54 млрд грн бюджету хочуть віддати Коломойському – це може стати ще однією з компенсацією за Приватбанк, яку так бажає отримати олігарх. Не виключено, що кандидатом у мери стане Андрій Богдан.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Вересня 2019 року - 22:51
Щодо кризи самоврядування у Києві

Атака Зеленського на місцеве самоврядування у Києві пояснюється велетенським бюджетом міста, який складає понад 54 млрд грн на поточний рік. Окрім того досягнувши перевиборів у Києві Зеленський зможе легше захоплювати владу в інших містах.

 • З формальної точки зору неможливість проведення сесії без поважних причин є достатнім для того, щоб розпуск ради ініціював міський голова, або голова КМДА. Оскільки Зеленський розділив ці посади, то новий призначений ним голова КМДА може скористатись таким правом.

Оголосивши консультації, Віталій Кличко бере ініціативу в свої руки і тоді ініціатором дострокового розпуску Київради стане він, а не призначений голова КМДА.

 • Тактично Зеленський виграє, досягнувши перевиборів у Києві на піку своєї підтримки. Стратегічно це може призвести до незадоволення вже завтра, коли величезні очікування виборців не будуть задоволені.

Закон про місцеве самоврядування:

Стаття 78, ч.1, п.2: «якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання»;

Стаття 78, ч.4: «Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради може порушуватись перед Верховною Радою України сільським, селищним, міським головою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.»

З іншого боку ще 25/12/2003р Конституційний суд вирішив, що у місті Києві (яке прирівняне до області) головою КМДА може бути тільки обраний мер за якого проголосували більшість киян. Тому недовіра до Віталія Кличка, як до голови КМДА з боку Уряду порушує рішення КС.

 • Розмежування посади міського голови і голови КМДА повертає нас в епоху пізнього Януковича, коли столицею керував призначений голова КМДА Олександр Попов, що зрештою призвело до розгону студентів. Причина була у повній залежності Попова від президента, який не захищав інтереси киян.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Вересня 2019 року - 23:42
Відставка В. Кличка з посади голови КМДА

Ще 25 грудня 2003 року Конституційний суд вирішив, що у місті Києві (яке прирівняне до області) головою КМДА може бути тільки обраний мер, за якого проголосували більшість киян. Тому недовіра до Віталія Кличка, як до голови КМДА з боку КМ порушує рішення КС.

Розмежування посади мера і голови КМДА повертає нас в епоху пізнього Януковича, коли столицею керував призначений голова КМДА Олександр Попов, що зрештою призвело до розгону студентів. Причина була у повній залежності Попова від президента, який не захищав інтереси киян.

Основна спокуса для таких дій влади – велетенський бюджет міста Києва, який на 2019 рік становить 54 млрд грн. Як відомо, Андрій Богдан одного разу вже спробував призначити Кличку «смотрящего», але наразився на опір мера.

Коломойський прагне дорватися до грошей столиці, поставивши на розпорядження ними свою людину. Раніше розглядалися на голову КМДА кандидатури Олександра Ткаченка і Андрій Вавриш.

Відставка обраного мера Києва з посади КМДА є грубим порушення права киян на місцеве самоврядування і ревізією курсу на децентралізацію, яка була започаткована Петром Порошенком і довела свою ефективність і корисність для громад.

Текст скопійовано!