Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Грудня 2020 року - 21:12
Щодо результатів аудиту у Києві
 • 422 млн грн – стільки виявив аудит ЄС невикористаних коштів у бюджеті міста. Тепер Марина Порошенко вимагає зібрати позачергову сесію Київради, а ці кошти терміново передати лікарям, які ведуть боротьбу з пандемією у столиці.
 • ЄС починає виконувати свою програму і жорстко контролювати владу. Це буде мати оздоровчий ефект для господарства Києва і примусить мера більше рахуватися з громадою міста.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:06
Чому Марина Порошенко очолює список «Європейської солідарності» в Київраду?
 •  Висунення Марини Порошенко кандидатом у депутати від «Європейської Солідарності» - вдалий політичний хід. Вона має високу впізнаваність серед виборців на рівні політиків першого ешелону.
 • Цю довіру Марина Порошенко завоювала як найкраща Перша леді, що реалізовувала низку соціальних та культурних проектів. Тому виборець «ЄС» чітко пов’язує її з лідером їхніх політичних уподобань Петром Порошенком.
 • Висунення Марини Порошенко вдало потрапляє в сучасний світовий гендерний тренд. Ця передвиборча кампанія загартує її, вибори в Києві можуть стати для неї шансом проявити себе вже як самостійного політика.
 • Марина Порошенко відповідає відразу кільком важливим для виборців критеріям: благодійниця, лікар, людина, до якої можна звернутися за допомогою і вона обов’язково відгукнеться на ці звернення. Вона багато років очолює Благодійний Фонд Порошенка, який робив це протягом багатьох років. Якщо «Європейська Солідарність» у передвиборчій кампанії зробить ставку на ці чесноти, вибір Марини Порошенко як лідера списку спрацює.
 • Марина Порошенко як волонтер допомагає медичним закладам під час пандемії Covid-19. Її діяльність виглядає не як політичний піар, а абсолютно природно, адже вона і раніше опікувалася інклюзивною освітою та брала участь у волонтерських проектах.
 • Поява Марини Порошенко на чолі списку «ЄС» свідчить про пріоритети партії у майбутній Київраді: соціальний захист, допомога і турбота про киян.
 • Абсолютно очевидно, що Марина Порошенко буде одним з найактивніших депутатів у Київраді. Можна також спрогнозувати, що вона не має амбіцій, щоб претендувати на керівництво фракції, її робота буде зосереджена більше на питаннях гуманітарної та соціальної діяльності.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Вересня 2020 року - 22:04
Чому «Європейська Солідарність» не висунула кандидата в мери Києва?
 • «Європейська Солідарність» вирішила зосередити зусилля на виборах до Київської міської влади, щоб не розпорошувати голоси кандидата, який має всі шанси перемогти у першому турі.
 • Водночас у ЄС - великий політичний та кадровий капітал. Виборчий список до Київради сформований з професіоналів. У багатьох з них за плечима – досвід управлінської та політичної роботи.
 • У 2015 році Віталій Кличко на місцевих виборах як висуванець партії Петра Порошенка був обраний мером Києва. Згодом він навіть очолив пропрезидентську партію.
 • По суті, він є мером від «Європейської Солідарності», яка останнім часом як допомагала йому в питаннях відстоювання місцевого самоврядування та децентралізації, так і контролювала, щоб він не скотився до «закулісних» домовленостей з Офісом Президента Зеленського чи проросійськими силами.
 • Очевидно, що цю місію ЄС повинна виконувати і надалі – щоб Клично не зійшов з європейського шляху розвитку столиці. Бо в оточенні Кличка є чимало людей, які «схиляють» його до неприродніх політичних союзів.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Вересня 2019 року - 19:49
Кличку шукають заміну?

Петро Порошенко вважає, що проводити дострокові вибори мера Києва та міської ради за рік до офіційного завершення їх повноважень недоцільно, але партія «Європейська Солідарність» постійно має бути готова до перевірки виборами.

 • П. Порошенко: «У нас є власне бачення розвитку Києва. І той позитив, який був протягом останніх п’яти років, коли не лише Київ, а вся країна скористалася перевагами децентралізації»
 • «Наступ на децентралізацію – це зараз перша небезпека, де ми маємо з вами об’єднатись, підняти киян, і захистити інтереси громади. Не Порошенка, не Кличка, не будь-яких інших політичних сил, як би вони не називалися. А інтереси киян, бо влада в Києві належить киянам», – підкреслив Петро Порошенко.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Вересня 2019 року - 17:53
У Зеленського придумали новий закон про столицю

У Зеленського вважають міського голову Києва з сильними повноваженнями небезпекою для своєї влади. Закон про столицю побудований так, щоб обмежити повноваження мера Києва, дозволивши уряду та Банковій діяти через його голову.

 • По-перше, запроваджується так званий загальний нагляд з боку очільника КМДА за рішеннями усіх органів місцевого самоврядування – від мера і до виконкомів. Для цього використовується стаття 144 Конституції України, котра передбачає, що можуть зупиняти рішення органів місцевого самоврядування.
 • По-друге, частина повноважень мера, а також Київради, на яку той має вплив передаються на користь районних рад і їх виконкомів. Тобто мера Києва збираються насильно "децентралізувати" послабивши.
 • По-третє, через голову мера, в обхід Київради Кабінет Міністрів буде визначати кількість районів Києва.

Такий закон про столицю тягне значні корупційні ризики. Корупція буде децентралізована до рівня районів

 • Місто стане некерованим для міського голови та Київради, відбудеться серйозне обмеження самоврядування через посилення впливу уряду.

Це наступ на місцеве самоврядування у Києві. Характерно, що Зеленський нападає на тих мерів, які не захотіли домовлятися з Коломойським та його людьми. Завдання – захопити якомога більше влади.

 • Під загрозою тільки Київ та Дніпро, але не Львів, Харків або Одеса. Припинена будь-яка критика міського голови Труханова, що має кілька громадянств, як і м.г. Кернеса по якому іде судовий процес. Міському голові Садовому, який ще за минулої влади співпрацював з Коломойським, взагалі зараз найкраще.

Київ з 54 млрд грн бюджету хочуть віддати Коломойському – це може стати ще однією з компенсацією за Приватбанк, яку так бажає отримати олігарх. Не виключено, що кандидатом у мери стане Андрій Богдан.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Липня 2019 року - 15:31
Щодо атаки на самоврядування у Києві

Зрозумівши, що одночасні перевибори всіх місцевих рад провести неможливо, Зеленський вирішив отримати контроль над основними містами-мільйонниками, і Київ є найбільш ласим шматком. Бюджет міста на 2019 рік складає 54 мільярди гривень.

 • Юридично пропозиція знову розвести посади мера Києва і голови КМДА порушує рішення Конституційного суду 2002 року, який точно визначив, що на посаду голови КМДА має призначатися обраний киянами міський голова.

Політично пропозиція розведення посад нагадує період пізнього Януковича, коли Київ не мав мера через втечу Черновецького за кордон, а столицею керував не обраний, а призначений голова КМДА Олександр Попов.

 • Варто нагадати, що Попов обслуговував владу, а не киян і саме він підписав рішення про дострокове встановлення «йолки» в листопаді, якій нібито заважав Євромайдан. Нічого нового не станеться – призначений голова КМДА буде завжди на стороні Зеленського, а не киян.

Віталій Кличко заявив, що голова ОП Андрій Богдан намагався поставити над Києвом смотрящими Андрія Вавриша або Олександра Ткаченка, з яким мер повинен був узгоджувати свої дії.

Мер Києва веде себе, як незалежний політик, захищаючи право Києва на самоврядування – він пішов на відкрий протест проти нав’язування куратором скандального забудовника Андрія Вавриша або підлеглого олігарха Коломойського – Олександра Ткаченка.

Лінк

Текст скопійовано!