Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
19 Вересня 2019 року - 17:53
У Зеленського придумали новий закон про столицю

У Зеленського вважають міського голову Києва з сильними повноваженнями небезпекою для своєї влади. Закон про столицю побудований так, щоб обмежити повноваження мера Києва, дозволивши уряду та Банковій діяти через його голову.

  • По-перше, запроваджується так званий загальний нагляд з боку очільника КМДА за рішеннями усіх органів місцевого самоврядування – від мера і до виконкомів. Для цього використовується стаття 144 Конституції України, котра передбачає, що можуть зупиняти рішення органів місцевого самоврядування.
  • По-друге, частина повноважень мера, а також Київради, на яку той має вплив передаються на користь районних рад і їх виконкомів. Тобто мера Києва збираються насильно "децентралізувати" послабивши.
  • По-третє, через голову мера, в обхід Київради Кабінет Міністрів буде визначати кількість районів Києва.

Такий закон про столицю тягне значні корупційні ризики. Корупція буде децентралізована до рівня районів

  • Місто стане некерованим для міського голови та Київради, відбудеться серйозне обмеження самоврядування через посилення впливу уряду.

Це наступ на місцеве самоврядування у Києві. Характерно, що Зеленський нападає на тих мерів, які не захотіли домовлятися з Коломойським та його людьми. Завдання – захопити якомога більше влади.

  • Під загрозою тільки Київ та Дніпро, але не Львів, Харків або Одеса. Припинена будь-яка критика міського голови Труханова, що має кілька громадянств, як і м.г. Кернеса по якому іде судовий процес. Міському голові Садовому, який ще за минулої влади співпрацював з Коломойським, взагалі зараз найкраще.

Київ з 54 млрд грн бюджету хочуть віддати Коломойському – це може стати ще однією з компенсацією за Приватбанк, яку так бажає отримати олігарх. Не виключено, що кандидатом у мери стане Андрій Богдан.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Вересня 2019 року - 22:51
Щодо кризи самоврядування у Києві

Атака Зеленського на місцеве самоврядування у Києві пояснюється велетенським бюджетом міста, який складає понад 54 млрд грн на поточний рік. Окрім того досягнувши перевиборів у Києві Зеленський зможе легше захоплювати владу в інших містах.

  • З формальної точки зору неможливість проведення сесії без поважних причин є достатнім для того, щоб розпуск ради ініціював міський голова, або голова КМДА. Оскільки Зеленський розділив ці посади, то новий призначений ним голова КМДА може скористатись таким правом.

Оголосивши консультації, Віталій Кличко бере ініціативу в свої руки і тоді ініціатором дострокового розпуску Київради стане він, а не призначений голова КМДА.

  • Тактично Зеленський виграє, досягнувши перевиборів у Києві на піку своєї підтримки. Стратегічно це може призвести до незадоволення вже завтра, коли величезні очікування виборців не будуть задоволені.

Закон про місцеве самоврядування:

Стаття 78, ч.1, п.2: «якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання»;

Стаття 78, ч.4: «Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради може порушуватись перед Верховною Радою України сільським, селищним, міським головою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.»

З іншого боку ще 25/12/2003р Конституційний суд вирішив, що у місті Києві (яке прирівняне до області) головою КМДА може бути тільки обраний мер за якого проголосували більшість киян. Тому недовіра до Віталія Кличка, як до голови КМДА з боку Уряду порушує рішення КС.

  • Розмежування посади міського голови і голови КМДА повертає нас в епоху пізнього Януковича, коли столицею керував призначений голова КМДА Олександр Попов, що зрештою призвело до розгону студентів. Причина була у повній залежності Попова від президента, який не захищав інтереси киян.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Вересня 2019 року - 23:42
Відставка В. Кличка з посади голови КМДА

Ще 25 грудня 2003 року Конституційний суд вирішив, що у місті Києві (яке прирівняне до області) головою КМДА може бути тільки обраний мер, за якого проголосували більшість киян. Тому недовіра до Віталія Кличка, як до голови КМДА з боку КМ порушує рішення КС.

Розмежування посади мера і голови КМДА повертає нас в епоху пізнього Януковича, коли столицею керував призначений голова КМДА Олександр Попов, що зрештою призвело до розгону студентів. Причина була у повній залежності Попова від президента, який не захищав інтереси киян.

Основна спокуса для таких дій влади – велетенський бюджет міста Києва, який на 2019 рік становить 54 млрд грн. Як відомо, Андрій Богдан одного разу вже спробував призначити Кличку «смотрящего», але наразився на опір мера.

Коломойський прагне дорватися до грошей столиці, поставивши на розпорядження ними свою людину. Раніше розглядалися на голову КМДА кандидатури Олександра Ткаченка і Андрій Вавриш.

Відставка обраного мера Києва з посади КМДА є грубим порушення права киян на місцеве самоврядування і ревізією курсу на децентралізацію, яка була започаткована Петром Порошенком і довела свою ефективність і корисність для громад.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Липня 2019 року - 15:31
Щодо атаки на самоврядування у Києві

Зрозумівши, що одночасні перевибори всіх місцевих рад провести неможливо, Зеленський вирішив отримати контроль над основними містами-мільйонниками, і Київ є найбільш ласим шматком. Бюджет міста на 2019 рік складає 54 мільярди гривень.

  • Юридично пропозиція знову розвести посади мера Києва і голови КМДА порушує рішення Конституційного суду 2002 року, який точно визначив, що на посаду голови КМДА має призначатися обраний киянами міський голова.

Політично пропозиція розведення посад нагадує період пізнього Януковича, коли Київ не мав мера через втечу Черновецького за кордон, а столицею керував не обраний, а призначений голова КМДА Олександр Попов.

  • Варто нагадати, що Попов обслуговував владу, а не киян і саме він підписав рішення про дострокове встановлення «йолки» в листопаді, якій нібито заважав Євромайдан. Нічого нового не станеться – призначений голова КМДА буде завжди на стороні Зеленського, а не киян.

Віталій Кличко заявив, що голова ОП Андрій Богдан намагався поставити над Києвом смотрящими Андрія Вавриша або Олександра Ткаченка, з яким мер повинен був узгоджувати свої дії.

Мер Києва веде себе, як незалежний політик, захищаючи право Києва на самоврядування – він пішов на відкрий протест проти нав’язування куратором скандального забудовника Андрія Вавриша або підлеглого олігарха Коломойського – Олександра Ткаченка.

Лінк

Текст скопійовано!