Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:20
Щодо пропозиції розширення Нормандського формату
 • Порошенко на Міжнародному Безпековому Форумі у Галіфаксі виступив за реформування механізму “права вето” у Раді Безпеки ООН та посилення Нормандського переговорного формату через залучення США
 • Президент Обама не хотів особисто брати участь у «європейських» справах, де окрім того від був би одним з 5-ти голів держав. Тому розбиратись, як зупинити війну в Україні,тоді було призначено віце-президента Джозефа Байдена.
 • Президент Трамп продовжив практику уникання особистої участі в Нормандському форматі, але призначив спецпредставника - Курта Волкера, для контактів з учасниками Нормандського формату.
 • США завжди були неформально присутні у Нормандському форматі. Це не залежало президент від якої партії керує США, адже за Порошенка Україна користувалася двопартійною підтримкою.
 • Обрання президентом США Джозефа Байдена якісно змінює ситуацію і відкриває теоретичну можливість для участі США у Нормандському форматі безпосередньо. Якщо це відбудеться, США одразу стануть головним учасником переговорів і це розуміють в Росії та ЄС.
 • Петро Порошенко почав міжнародну дискусію, яка може призвести до посилення позицій України у Нормандському форматі, якщо президент Зеленський та його дипломати підхоплять обговорення та просування цієї тези.
 • Порошенко і далі займається зовнішньою політикою використовуючи свій вплив та авторитет в інтересах України.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Вересня 2020 року - 22:19
Мовчанка Зеленського щодо санкцій проти Росії у зв’язку з отруєнням Навального – демонстрація лояльності до агресора
 • 6 вересня в інтерв’ю DW міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас допустив, що отруєння російського опозиціонера Олексія Навального може вплинути на добудову газопроводу «Північний потік-2».

 • 7 вересня представник канцлера Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що канцлер Німеччини Ангела Меркель також «не виключає запровадження санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2"». Це справжня сенсація, бо саме Меркель була найбільшим драйвером цього проекту в Європі і у перший період після отруєння виступала за те, щоб не пов'язувати отруєння Навального до добудови «Північного потоку-2».
 • 7-го ж вересня мовчанку щодо отруєння Навального перервав критикований за пропутінську позицію президент США Трамп. На пряме питання журналіста, чи згоден він з ідеєю відмови від проєкту «Північного потоку-2» у відповідь на отруєння Навального, Трамп відповів: «Безумовно, так».
 • Тільки президент Зеленський та його радники ні словом не прокоментували жахливий злочин проти опозиціонера з Росії.
 • За часів Порошенка Україна активно переконувала ЄС в тому, що «Північний потік-2», протяжністю 1234 км по дну Балтійського моря – це і пряма загроза збільшення залежності ЄС від Росії, і джерело фінансування держави-терориста.
 • У 2018 році Порошенко розмістив статтю в Frankfurter Allgemeinе, в якій переконував, що «ПП-2» - це політичний проект, були заяви-звернення ВРУ і Нафтогазу з цього приводу.
 • Сьогодні немає ні заяви Зеленського, ні заяви ВРУ, де Зеленський має монобільшість.
 • Відсутність чіткої заяви президента Зеленського зі зверненням до ЄС заморозити газопровід «Північний потік-2» шкодить інтересам України. Наша країна недоотримає від транзиту газу до 3 млрд. дол. в рік.
 • Ще більш важливо для України зупинити державу-терориста, яка дозволяє собі знищувати будь-якого, неугодного політиці Кремля. Це питання європейських поглядів і європейської солідарності.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Травня 2020 року - 21:37
Щодо звернення колишніх послів США в Україні

Із заяви послів: «Нас приголомшують спроби втягти Україну у внутрішні політичні процеси в Америці в контексті наближення виборів. Токсичний смисл, який не ґрунтується на реаліях американсько-українських відносин, але має на меті послабити співробітництво між Сполученими Штатами та Україною і внести розкол між нашими країнами. Це не служить інтересам жодної з наших країн

 • Скандал, у який Україна виявилась втягнута через фанатичне бажання Зеленського поквитатись зі своїм опонентом Порошенком, завдає удару по американсько-українським відносинам.
 • За час незалежності України двічі змінювались президенти США: республіканець Буш молодший помінявся на демократа Клінтона, а демократ Обама на республіканця Трампа. Але ставлення до України залишалось незмінно підтримуючим від обох партій. Через дії Зеленського вперше ми можемо втратити підтримку Демократичної партії США.
 • Заява всіх послів США в Україні – тривожний дзвінок для українського президента. Такий демарш відбувається вперше з 1991 року і свідчить, що в переслідуванні Порошенка,, яке призвело до втручання у вибори в США, президент Зеленський перетнув червону лінію.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Травня 2020 року - 15:43
Щодо консультацій напередодні призначення нового посла США
 • Напередодні призначення нового посла США Кіта Дейтона тимчасово повірений у справах США в Україні Крістіна Квін зустрілася з Петром Порошенком.
 • Така зустріч виглядає логічною, адже за президента Порошенка українсько-американські відносини розвивались найкраще за всю історію України.
 • Саме за Порошенка США надавали двопартійну підтримку Україні, що зробило можливим пряму воєнну допомогу на сотні мільйонів доларів. Було зняте ембарго на поставки сучасної зброї: Україна отримала джавеліни, контрбатарейні радари та патрульні катери.
 • Натомість Зеленський примудрився влізти у внутрішній американський скандал між Трампом та Байденом, що поставило під сумнів підтримку з боку Демократичної партії США. 
  Взагалі за цілий рік немає жодного досягнення Зеленського на зовнішньо-політичному фронті, натомість є цілий ряд провалів:
  - Дипломатичний стиль президента Зеленського (жартівливе дилетанство) позбавив Україну солідності на світовій арені: недолугий відео-експромт під назвою: “надо же поговорить”, де він пропонував скликати зустріч ключових міжнародних партнерів ; заява «надо просто прекратить стрелять»; твердження, що варто лише подивитися Путіну в очі і всі питання будуть врегульовані.
  - Зеленський “запустив” російський сценарій врегулювання на Донбасі, погодившись на російський варіант “формули Штайнмаєра”. Він викреслив з риторики засудження російської агресії; погодився на телефонні розмови з Путіним без попереднього узгодження з Парижем та Берліном; нашвидкоруч відвів війська в трьох місцях фронту; «купив» Путіну квиток до Парижу тим, що невдало провів грудневий саміт; запустив «консультативну раду» з бойовиками чим легалізував можливість прямих переговорів з ОРДЛО.
  - Настала пауза на шляху євроатлантичної інтеграції і вступу в НАТО: не був використаний Лондонський саміт НАТО у грудні для винесення Україною питання про отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ);
  - Почалася ерозія принципу “нічого про Україну без України”
  - В результаті обміну заручниками, Україна втратила ключового свідка у справ МН-17 Володимира Цемаха і беркутівців, які розстрілювали Євромайдан.
  - Зеленський працює вже з третім міністром МЗС, що не сприяє довірі між ним та зовнішньо-політичним відомством.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Травня 2020 року - 15:12
Щодо переговорів Дмітрія Козака у Берліні
 • За президентства Зеленського Україна почала втрачати політичну суб’єктність: все частіше про нас говорять без участі України. Заява Дмитра Кулеби, що Україна була в курсі переговорів, не змінює суті справи, бо представника України на переговорах про Україну не було.
 • Зрештою, так відбувається не перший раз. Достатньо пригадати обговорення українського питання на зустрічі президентів Путіна і Макрона 12 січня цього року.
 • Щоб зрозуміти правильність політики Порошенка, який не допускав переговорів про Україну без України, уявіть собі обговорення повернення Курильських островів на переговорах між Японією та США.
 • У світі, нажаль, перестали рахуватися з українським президентом. Остання зовнішньо-політична  активність Зеленського спостерігалася на Мюнхенській конференції. Відтоді президент зайняти проблемами виключно всередині держави.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Квітня 2020 року - 11:54
Стаття Курт Волкера – основні думки

Курт Волкер - впливовий американський дипломат, колишній спеціальний представник Держдепу США по Україні. Стаття опублікувала на сайті Центру аналізу європейської політики (CEPA). 

Американський дипломат нагадав, що у 2019 році економічне становище України було міцним завдяки реформам, які відбувалися протягом 2014-2019 років.

 • «Україна істотно покращила фінансове становище, продовжила складні реформи, зміцнила свій імідж в очах іноземних інвесторів та заклала підгрунтя для стрімкого зростання. Україна вперше з часів незалежності 1991 року почала випереджати глобальні ринки», - наголошує Волкер. 

Він також зауважує, що 2020-й став роком важкого виклику. І не лише через коронавірус, а й через початок економічної кризи в Україні, спровокованої ще до епідемії.

 • «Фінансове становище України суттєво погіршилось. Заміна молодої відданої команди реформаторів новими обличчями - деякі з яких виявилися пов’язаними з антиреформаторськими олігархами - шокувала ринки. 
 • Заміна Генерального прокурора, який заслужив високу повагу за боротьбу з корупцією, лише посилила існуючі занепокоєння. У результаті значно зросли витрати на запозичення, а над економікою країни почали збиратися темні хмари. І раптом, коли глобальні ринки почали падіння через коронавірус, українська економіка падала ще швидше», - аналізує Волкер. 

Волкер називає позитивним сигналом голосування за земельний закон і відзначає конструктивну роль проєвропейської парламентської опозиції.

 • «Особливо слід відзначити, що партія «Європейська Солідарність» колишнього президента Порошенка підтримала проект влади щодо земельної реформи і гарантувала його схвалення. Важливо об’єднати всі прореформаторські та проєвропейські політичні сили в країні, а також уникати внутрішніх міжусобиць та появи політично вмотивованих переслідувань», - наголошує Курт Волкер. 

Він також зазначає, що міжнародні фінансові інститути - МВФ, Світовий банк та Європейський Союз - готові допомогти Україні подолати кризу.

 • «МВФ збільшив свій пакет допомоги з 5 до 8 млрд. доларів США, Світовий банк пропонує 1 млрд. доларів США, а Євросоюз - ще 500 млн. євро. Щонайменше 2 млрд. доларів США МВФ готовий виділити майже невідкладно, щоб допомогти у боротьбі з коронавірусом. Без цієї фінансової підтримки і «знаку якості» реформ від МВФ фінансове становище України буде погіршуватися швидше, ніж зараз», - застерігає Волкер. 

Саме для цього Верховна Рада має ухвалити банківське законодавство, яке б унеможливило повернення націоналізованих банків (в тому числі Приватбанку) колишнім власникам або виплату будь-яких компенсацій цим колишнім власникам.

 • «Українські платники податків вже сплатили одного разу, коли при порятунку банку після колишніх власників недорахувалися мільярдів доларів США. Ані українські платники податків, ані міжнародні фінансові організації, які їх підтримують, не повинні більше нічого платити», - переконаний Волкер.

Він наголошує, що ухвалення земельної реформи та банківського законодавства стане маркером - чи рухається Україна шляхом євроінтеграції, реформ та верховенства права.

 • «Україні все ще потрібне незалежне та кваліфіковане судочинство, кваліфіковані та неупереджені Офіс Генерального прокурора та Державне бюро розслідувань, антитрастове законодавство та впровадження механізмів для врегулювання ролі олігархів, а також відкриття економічних секторів для конкуренції та зовнішніх інвестицій. Відкритість України світу та зміцнення верховенства права можуть прискорити економічне зростання. Натомість, Україна, яка продовжує потерпати від упередженого правосуддя та захисту окремих олігархів ніколи не розкриє свій потенціал», - застерігає Курт Волкер
Текст скопійовано!