Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
3 Квітня 2020 року - 22:15
Уряд непрозоро розподіляє засоби захисту і ліки

У Зеленського вкрай непрозоро розподяліють засоби захисту, тести та ліки. 
20 березня у телезверненні президент повідомив, що в Україну з Китаю летить літак, який привезе 10 мільйонів ефективних тестів.

 • Очевидно Зеленський помилився, але в ОПУ ніхто не вибачився за дезінформацію навіть тоді, коли на борту літака виявилось лише 250 тисяч тестів. Пізніше було повідомлення, що 50 тисяч тестів ПЛР передано в лікарні. Напевне ще 200 тисяч були експрес-тестами.

Виникає логічне питання чому станом на 3 квітня в Україні не проведено навіть 3 тисяч тестів, якщо ми маємо вже 250 000? Можливо чиновники зберегли ці тести для себе?

 • Зокрема виявилось, що у Тернопільській області, яка стала вогнищем епідемії на Заході, не меншим, ніж Чернівці, ОДА затримала у себе тест-системи і досі нічого не передала у райлікарню Монастириська, де найбільше хворих, включно з мером міста.
 • Саме тому Європейська солідарність вимагає негайно наростити темп тестування. Особливо тестування потребують саме лікарі, які є головною групою ризику, перебуваючи на передньому краю боротьби з епідемією.
 • Наприклад у Польщі вже проведено майже 54000 тестів. І якщо в Україні хворих поки-що мало, то можливо слід говорити про те, що багато хворих просто невиявлені і заражають інших, поширюючи інфекцію.
 • Подібна ситуація з засобами захисту для лікарів, яким бракує навіть масок. Останнім часом владоможці згадують Супрун, звинувачуючи її у руйнуванні с-ми охорони здоров’я. Але це за президентства Зеленського вже після початку епідемії продали за кордон 960 тон масок з України.
 • 30 січня прем’єр Гончарук проігнорував лист-попередження секретаря РНБО про необхідність негайної заборони експорту засобів захисту через епідемію.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Квітня 2020 року - 22:52
Щодо опитування КМІС
 • На думку 70% українців, влада на чолі з президентом Володимиром Зеленським безуспішно діє у питанні вирішення конфлікту на Донбасі, а 75% вважає, що влада не впоралася з корупцією.
 • Люди роздратовані невиконанням головних обіцянок Зеленського: припинити війну на Донбасі і подолати корупцію. Чим далі тим більше виборців усвідомлюють, що їх обдурили, що обіцянки були потрібні тільки, щоб ставленик олігарха Коломойського прийшов до влади і забезпечив його бізнес-інтереси.
 • Зеленський і не може припинити війни на Донбасі, бо це залежить від Путіна, а не від українського президента. Президент Порошенко зробив усе, щоб пригасити війну і зупинити ворога, але, на відміну від Зеленського, він чесно говорив від кого залежить її припинення.
 • Ще гірша ситуація з топ-корупцією – Зеленський до останнього обирав між інтересами Коломойського повернути Приватбанк та інтересами України. На фоні численних рішень на користь бізнесів Коломойського для виборців це стало сигналом небажання Зеленського боротися з корупцією,
 • Коли президент нарешті наважився на закон, що обмежує апетити олігарха, монобільшість перестала слухатись, чітко показуючи хто в домі хазяїн.
 • Якби не допомога фракції ЄС, Україна б вже стояла перед загрозою дефолту, катастрофічного падіння гривні на фоні пандемії коронавірусу. Тільки завдяки Порошенку був прийнятий закон, що розблоковує співпрацю з МВФ.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Квітня 2020 року - 21:44
Оцінка реакції Зеленського на коронавірус

«Рейтинг»: Понад 50% українців вважають, що президент Зеленський ефективно відреагував на загрозу поширення коронавірусу.

Такі опитування проводити передчасно. 
Оцінку ставлять після завершення кризи, а не тоді, коли її пік ще попереду. 

 • Насправді Зеленський із запізненням відреагував на поширення епідемії, зробивши ряд помилок.
 • Єдине правильне рішення – запровадження карантину, але й воно сталося під тиском опозиції, яка кілька тижнів вимагала позачергового засідання Верховної Ради.

Основні помилкові рішення Зеленського та його урядів були такими:

 • Недостатнє інформування населення перед евакуацією людей з Уханя у Нові Санжари. Результатом стала спроба не пустити евакуйованих до містечка, що завдало шкоди іміджу України в світі.
 • Надмірне захоплення піаром та втрата часу – протягом двох тижнів карантину практично нічого не було зроблено, але зустрічати людей з обсервації приїхав сам президент.
 • Ігнорування небезпеки та порад секретаря РНБО, який ще 30 січня вимагав заборонити експорт медичних масок та засобів захисту.
 • Непродуманість рішення закрити частину кордону після того, як президент оголосив, що всі українці мають повернутись додому. Це призвело до черг на прикордонних переходах, і сприяло поширенню вірусу.
 • Необлаштування польського кордону можливістю піших переходів та додатковим персоналом, що створило неймовірне скупчення людей в останній день 17 березня.
 • Відсутність достатньої кількості тестів ПВЛ, які визначають вірус.
 • Недостатній контроль за людьми, які повернулися з-за кордону.

Опитування групи «Рейтинг», відомої своїми компліментарними оцінками нової влади, виглядає як продумана піар-стратегія. Вона має створити враження, що рейтинг Зеленського не падає. Найближчим часом такий сигнал буде запущено, бо після прийняття закону про ринок землі підтримка президента ще більше знизиться.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Березня 2020 року - 21:56
Щодо недієздатності монобільшості
 • Не пройшло і року відтоді як президент Зеленський взяв відповідальність за 254 депутати фракції «Слуга народу». І ось найбільша фракція вже показує свою цілковиту імпотентність – вона нездатна прийняти жодного кадрового рішення.
 • За кожного з депутатів СН голосували тільки тому, що вони йшли під брендом Зеленського, тобто насправді голосували саме за нього. 
 • Теперішня ситуація засвідчує, що Зеленський підібрав своїх партійців вкрай неякісно, бо до ВР зайшла величезна кількість людей Коломойського.
 • Насправді це означає, що і міністром фінансів, і міністром охорони здоров’я можна вважати персонально Володимира Зеленського. Бо саме його політична сила виявилась нездатною проголосувати призначення на ці міністерства нових людей.
 • Влив олігарха Ігоря Коломойського є деструктивним і, нажаль, визначальним. Як виявилось, без згоди з ним, президент Зеленський не здатний ухвалити жодного самостійного рішення. Виборців попереджали про такий розвиток подій, але вони наполягали на політичній самостійності Зеленського. Саме час подивитися правді в очі.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Березня 2020 року - 21:30
Щодо пропозицій уряду для боротьби з коронавірусом

Українська влада запізнюється, бо раніше коронавірусу країну уразив вірус дилетантизму та непрофесійності. Ще до коронавірусу влада організувала падіння економіки і спустошила державну скарбницю.  Виконання бюджету по доходах у першому кварталі не перевищить 70%.

 • Щоб сховати кінці у воду, все списують на коронавірус, але це не вірус розвалив українську економіку - це робота Зеленського, його уряду та монобільшості.

Україна мала багато часу на підготовку до епідемії, але не скористалася цим. Сьогоднішні дії мали бути місяць тому, коли перших хворих привезли у Нові Санжари.

 • Сьогодні бракує всього: масок, антисептиків, захисних костюмів навіть для лікарів, апаратів штучного дихання, тестів. Депутати провладних фракцій дійшли до створення резервацій для особистого лікування, що неприпустимо – потрібно терміново готувати лікарні до лікування всіх, хто буде хворим.
 • Пропозиція секвестру  - це оцінка результатів роботи першого року влади Зеленського. Його необхідно робити. Але одного секвестру недостатньо – потрібно отримати кредити МВФ, а для цього - прийняти закон про неповернення Приватбанку Коломойському.
 • Потрібно захистити людей і зберегти робочі місця – не проводити звільнення, а підтримати найманих працівників, коштом працедавців сплачуючи більшу частину зарплати навіть під час карантину.
 • Категорично неприйнятною є пропозиція уряду обрізати фінансування культури. Це дуже невеликий бюджет, зрізання якого нічого не дасть, однак зможе вбити все добре, що почалося за останні роки.
 • Фінансування кінематографу – це інформаційний фронт у гібридній війні. Якщо його не тримати, в нас знову домінуватиме російський продукт, промиваючи мізки, дестабілізовуючи Україну зсередини.

Спроби уряду під маркою боротьби з епідемією обмежити права людини і громадян також неприпустимі. Ми не можемо позбавити особу права на захист, яке є ключовим у кримінальному провадженні.

 • Норма про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, навіть без присутності обвинуваченого є неприпустимою. Такого не було навіть у Китаї, який важко назвати демократичним.
 • Субвенції регіонам не можуть бути урізані. Це не тільки нерозумно – це майже злочинно. Саме регіони утримують охорону здоров’я. Яким чином боротися з коронавірусом за відсутності фінансування?
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Березня 2020 року - 20:11
Щодо відмови від Координаційної ради, позачергової сесії та боротьби з епідемією
 • Відмова від створення Координаційної ради з ватажками ЛНР-ДНР, яку нам пояснюють коронавірусом, насправді є відступом Зеленського під тиском суспільства та опозиції. Однак, треба усвідомлювати, що цей відступ може виявитись тимчасовим.
 • Критика Європейської солідарності та звернення Петра Порошенка безумовно зіграли роль, утримавши Зеленського. Найближчим часом Зеленському буде потрібна підтримка кожного голосу в Верховній Раді для прийняття «антиколомойського» закону по Приватбанку.
 • Європейська солідарність багато тижнів вимагала позачергової сесії для вирішення фінансування антиепідемічних заходів. Депутати ЄС на чолі з Южаніною розробили проект змін до державного бюджету, який зареєстровано у парламенті.
 • Нажаль влада запізнюється. Кабінет міністрів досі не показав свого проекту змін до бюджету і не оголосив цілі на які буде спрямоване антивірусне фінансування. За таких умов ВР має підтримати проект опозиції, бо наразі не час ділитися за партійним поділом.
 • Частина депутатів Слуги народу, які орієнтуються на Коломойського, не будуть підтримувати закон, що потрібен для розблокування фінансування МВФ, як не буде підтримувати і ОПЗЖ. Закон може бути прийнятий тільки голосами частини фракції Слуг та опозицією.
Текст скопійовано!