Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 22:38
Щодо легалізації канабісу
 • Очевидно, що проблема канабісу для Зеленського є особливо дражливою, але цього недостатньо, щоб виносити її на всеукраїнське опитування – такі питання мають вирішувати фахівці.
 • Потрібно чітко відділити медичний канабіс від маріхуни для куріння та гашишу. Якщо ліки на основі канабісу заслуговують на існування, то це не може поширюватись на наркотичні засоби.
 • Такі питання не вирішуються опитуванням – це тема для розробки законопроекту. Однак мета Зеленського інша. Винесенням цього питання він сподівається привабити на виборчі дільниці наркозалежних, голоси яких зібрати на підтримку своєї партії.
 • Не виключене і лобіювання певних бізнес-інтересів, як це було з ігровим бізнесом.
 • Ліки на основі наркотичних речовин давно використовують в Україні як знеболювальне для хворих. Проблема «легалізації» не актуальна для нас, на відміну від європейців, де до легалізації такі знеболювальні були заборонені.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 21:54
Щодо першого запитання Зеленського
 • На 2 році повноважень Зеленському час не задавати питання, а давати відповіді. У тому числі про відсутність боротьби з корупцією.
 • Україна бачила різні зразки популізму, але ще ніхто не брехав виборцям так цинічно та нахабно. Ініціатива походить від людини яка покриває корупцію і всі зашквари слуг. Їх навіть не штрафують.
 • Політична воля на боротьбу з корупцією визначається не посадками колишніх, а руйнуванням схем та покаранням теперішніх. Бо те чи крадуть зараз і будуть красти в майбутньому – значно важливіше за минуле.
 • Питання опитування є маніпуляцією – хай Зеленський доб’ється покарання своїм корупціонерам бодай на ті терміни, які пропонує зараз ККУ.
 • Варто нагадати, що раніше ідею довічного ув’язнення корупціонерам вже продавала виборцям Юлія Тимошенко, але це їй не допомогло.
 • Найбільші корупційні скандали у команді Зеленського:
  - 30.10.2020 – народний депутат Гео Лерос розповів, як Банкова покриває Дениса Комарницького з Удару, якого НАБУ звинувачує у корупції на будівництві Воскресенського мосту у Києві. В обмін Комарницький фінансує депутатську групу в парламенті. За словами Гео Лероса 236 депутатів монобільшості регулярно отримують хабарі в доларах у конвертах готівкою.
  - 17.09.2020 – народний депутат Олександр Юрченко звинувачений у отриманні хабаря через помічника нардепа. Частина грошей мала бути роздана серед інших депутатів більшості. Генпрокурор кілька днів відмовлялася виголошувати підозру нардепу партії президента.
  - 29.03.2020 - народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака домовляється про працевлаштування на певні посади в органах влади за винагороду.
  - 04.03.2020 Звільнений міністр фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю LB відкрито звинуватив прем’єра Дениса Шмигаля і голову Податкової служби Сергія Верланова у кришуванні розкрадання ПДВ на 5 млрд грн за місяць.
  - 23.01.2020 «Слугу народу» Павла Павліша спіймали на переписці про «нахабний поділ бюджету» із заступником міністра охорони здоров'я Андрієм Семиволосом, який пише: «Тут можна добре прибарахлитися, онукам вистачить»
  - 08.01.2020 НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань нардепа СН Андрія Геруса. НАБУ виконало рішення Вищого антикорупційного суду. З вимогою відкрити справу до суду звернувся адвокат екс-депутата Олега Ляшка.
  - 12.12.2019 НАБУ почало розслідування щодо нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського. Мова йде про лобіювання поправки, після якої, тютюнова галузь різко скоротила виробництво, а бюджет недоотримав мільярдні надходження. Справа стосується також нардепів СН Олександра Юрченка та Дмитра Холодова.
  - 04.12.2019 НАБУ зареєстровано кримінальне провадження щодо нардепа від "Слуги народу" Дмитра Холодова. Підставою стало розслідування "Схеми". Частина 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 ККУ: закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем.
  - 24.10.2019 НАБУ і САП відкрила провадження за фактом можливого отримання 11 депутатами СН хабарів від Антона Яценка.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Жовтня 2020 року - 21:51
Світовий досвід борьтьби з корупцією
 • Строгість покарання не завжди ефективна. Досвід різних країн світу свідчить, що поширення корупції прямо не залежить від строгості покарання. 
 • Росія одна з найкорумпованіших держав, але покарання там більш суворі, ніж в Україні. ФРН одна з найменш корумпованих, але й покарання там за корупцію мінімальні.
 • Важливим є не суворість покарання, а готовність його застосувати та невідворотність самого покарання. Можна запровадити відрубування рук, але якщо руки не будуть рубати СВОЇМ, то це нічого не дасть.

 

Країна

Максимальне покарання

Особливості

Туреччина

До 10 років за "нормальний" хабар

Допускається дарунок чиновнику

ФРН

Від 3 до 5 років

Суддям до 10 років

Великобританія

Від 3 до 7 років, штраф у розмірі хабаряФранція

До 10 роківІталія

До 12 роківКанада

До 14 роківУкраїна

До 15 років з конфіскацією майна

Термін залежить від типу злочину

США

До 15р і штраф 3 кратному розміріРосія

До 15р і штраф 100 кратному розміріТаїланд

До 20 років, або пожиттєвє/розстрілОАЕ

Відрубування руки, до 15 роківКуба

РозстрілКитай

Публічний розстрілІран

Повішення, відрубування пальцівСправа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:27
Щодо корупції в оточенні Кличка – про розмову Комарницького з Тищенком
 • Записи розмов оприлюднені сьогодні Гео Леросом вказують на корупційні дії Дениса Комарницького та впливу з боку Банкової на розслідування справ проти нього в обмін на незрозумілі послуги.
 • Такі записи мали б стати підставою для окремого розслідування НАБУ в якому варто було б допитати і голову Офісу президента і самого президента. Безумовними фігурантами такого розслідування мали б стати Комарницький та Тищенко.
 • Дениса Комарницького, колишнього лідера фракції Чорновецького в Київраді, після приходу Зеленського називають «смотрящим» за забудовами в Києві при Кличку. Записи підтверджують тісний контакт Комарницького з людьми президента і навіть створення депутатської групи в ВР на його гроші.
 • Виникає питання чи настільки вже незалежним є «Удар», коли в оточенні Кличка процвітає такий рівень співпраці з оточенням президента?
 • Особливо цікаво, що в кінці другої частини записів Комарницький пропонує акуратно «зарядити» Дениса Бігуса. Розслідування Бігуса неодноразово спекулятивно використовувались у виборчих кампаніях, брав він і компліментарні інтерв’ю у Коломойського, але це перше підтвердження, що «розслідувача» заряджають.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Жовтня 2020 року - 22:12
Щодо серйозності проблеми фінансування державного бюджету
 • Другий рік поспіль уряд Зеленського планує бюджет з рекордним дефіцитом, плануючи витрати за рахунок запозичень. Дефіцит 2020 року становить майже 300 млрд грн. Дефіцит 2021 року заплановано на рівні 270 млрд грн. або майже 7% ВВП.
 • Кожна п’ята гривня, яку уряд планує витрати з державного бюджету наступного року, буде взята в борг. Це прямо протилежний підхід, ніж ми бачили за Порошенка, коли дефіцит був удвічі меншим щодо ВВП. Завдяки такій політиці кошти можна було позичати дешевше.
 • Проблема в тому, що за січень-серпень дефіцит бюджету 2020 року був профінансований тільки на 51 млрд грн, при плані 127 млрд. Уряд це пояснює тим, що не встигає освоювати кошти (проводити тендери та планувати видатки).
 • За даними Держказначейства, за вісім місяців держава не виконала восьму частину запланованих видатків. Фінансування не почалося за 25 бюджетними програмами на 9,5 млрд грн. Серед них – розвиток екстреної медицини і ремонт газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород, через який російський газ іде до ЄС. 
  • Допомогти могли б міжнародні фінансові організації, зокрема Міжнародний валютний фонд.  У вересні Мінфін розраховував отримати від кредиторів 77 млрд грн. Але внаслідок тиску на антикорупційцні органи МВФ не поспішає і відносини фактично поставлені на паузу.
  • Затримується фінансування і від інших міжнародних фінансових організацій. Світовий банк відкладає виділення Україні 350 млн дол кредиту. Не поспішає виділяти гроші і Євросоюз, який прив'язав переказ першого траншу з 1,2 млрд євро стабілізаційного кредиту до "прогресу України у співпраці з МВФ".

   Ситуація з фінансами стає розпачливою. Зеленський або має  погодитися на продаж облігацій зі значно вищим відсотком,  і на зупинку програми дешевого кредитування. Або уряду доведеться відмовлятися від фінансування значної частини запланованих витрат бюджету. Третій шлях – емісія є ще більш небезпечним.

   Час для прийняття рішення невблаганно зменшується, але влада тягне з непопулярними рішеннями до 25 жовтня, тобто найгірші події почнуться після виборів.Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Вересня 2020 року - 23:38
Щодо «призначення» Миколи Тищенка
 • Найкраще чим Микола Тищенко міг би займатись у ТКГ – кейтеринг, або поставки звичного для Слуг харчування зі свого ресторану «Велюр». Але до ТКГ його ніхто не призначив. 
 • Тищенко заявив, що увійшов до парламентської групи щодо напрацювання законодавчих змін по Донбасу. Це група депутатів у Верховній Раді – про її створення заявляв Олександр Качура, який раніше був в «Українському виборі» Медведчука.
 • Суспільство легко повірило у призначення Тищенка, бо вже відбулося призначення Вітольда Фокіна, який мало не щодня робить екстравагантні заяви, що потім спростовують, або заперечують в Офісі президента.
 • Так було з заявою Фокіна про особливий статус Донбасу ще й для всієї території Донецької та Луганської областей. Вибачався і сам Фокін за те, що назвав російських найманців «повстанцями».
 • Варто нагадати, що Європейська солідарність вимагає відставки Фокіна з ТКГ через те, що його заяви дезорієнтують щодо офіційної позиції України.
Текст скопійовано!