Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Червня 2020 року - 16:18
Щодо реформи адміністративно-територіального устрою
  • Без врахування думки громад Уряд кулуарно створив нову карту об’єднаних територіальних громад, якими планує створити 1450 об’єднаних територіальних громад. При тому, ліквідується 120 вже добровільно створених об’єднаних територіальних громад у 2014-2019 роках.

Одночасно укрупнюються райони, частина яких ліквідується.

  • Це стало наслідком прийнятого 17 квітня 2020 року монобільшістю ЗП №2653, яким до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України Кабмін уповноважили самостійно визначати адміністративні центри та території територіальних громад, утворювати і ліквідовувати райони.
  • Якщо за Порошенка громади заохочували добровільно об’єднуватись в ОТГ, заманюючи окремим бюджетним фінансуванням, то за Зеленського вирішили утворювати ОТГ наказами з Києва. Виходить абсурдно – децентралізацію нав’язує Центр, тобто процес поставили з ніг на голову.
  • Це не лише порушення принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування -  дуже часто це позбавлення громад їх фінансових і матеріальних ресурсів. Бо примусове утворення ОТГ позбавляє права розпоряджатися землею та ресурсами ліквідовані райони.
  • 29 травня Асоціація Об’єднаних територіальних громад вже провела мирну масову акцію під КМУ і Офісом Президента, у якій взяли участь представники більше 50 територіальних громад. Хвиля протестів прокотилася по областях.
  • Виглядає, що ідея Порошенка реалізовується недолуго. Утворення ОТГ, ліквідація цілих районів та областей наказами згори неминуче викличе хвилю обурення на місцях.
  • Особливо небезпечними є утворення «національних» районів, де переважають представники однієї нацменшини. «Угорський» район на Закарпатті, «румунський» на Буковині та «болгарський» на Одещині за несприятливих обставин можуть стати осередками сепаратизму.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Вересня 2019 року - 17:22
Парад "сепаратистів" буде продовжуватись?

Президент Чехії Мілош Земан прийняв делегацію русинів Закарпаття, серед яких був засуджений за сепаратизм Дмитро Сидор, неприхований агент Кремля.

Це грубе втручання проросійського президента Чехії, яким є Земан, у внутрішні справи України. Підтримка закарпатського сепаратизму суперечить міждержавним договорам і політиці добросусідства.

  • Це явна провокація на міждержавному рівні – Україну та її недосвідченого президента тестують на реакцію. Чи зможе Зеленський відстояти інтереси країни.

Варто нагадати, що за Порошенка подібних випадків не було і не могло бути. П’ятий президент користувався значним впливом у Європі і Мілош Земан не наважувався більше, ніж на заяви.

Наші сусіди відчувають ослаблення української влади, спостерігаючи за поступками в бік Москви, тож розраховують поживитись на випадок розподілу України.

  • Не варто вважати ідею розподілу не реалістичною – на жаль українські землі за часів Речі Посполитої вже були розподілені між двома імперіями: Російською та Австро-Угорською.
Текст скопійовано!