Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Вересня 2021 року - 20:48
Щодо розмов Медведчука
 • Розмов Медведчука з Порошенком немає, відтак Офіс Зеленського притягує туди Порошенка за вуха; влада відмовилася від вимоги адвокатів Порошенка оприлюднити увесь масив розмов.
 • Головне, реальні дії Порошенка були діаметрально протилежними тому, що говорив про нього Медведчук. Медведчук каже, зараз відступатимуть, а ЗСУ тим часом наступають.   Медведчук говорить про купівлю в Росії вугілля, електрики чи газу, а Україна за Порошенка, навпаки, відмовляється від російських енергоносіїв.
 • Так звана труба російською власністю стала ще за Кравчука, при розподілі активів СРСР, і Порошенко став першим Президентом, який на рівні РНБО поставив питання про її повернення у державну власність.  Було прийнято кілька рішень Радбезу, заблокованих судами.
 • Спроби Зеленського втягнути Порошенка в історію Медведчука – це фейки та класичний чорний піар проти Порошенка як лідера опозиції.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2021 року - 20:55
Щодо заяви Данілова про можливість звільнення Донецька та Луганська
 • Така заява є нерозумною – військові операції не анонсуються, навіть якщо армія готова їх зробити.
 • Порошенко вже заявляв, що для України питання звільнення Донецька і Луганська – це питання відмови від колосальних жертв мирного населення. Цим Україна і відрізняється від Росії, де в другу чеченську війну майже повністю знищили Грозний.
 • Взагалі Зеленський має визначитись зі стратегією – то він заявляє, що війна в його голові завершена, то його секретар РНБО готовий кинути армію на Донецьк і Луганськ.
 • Насправді військо недофінансоване, заборгованість з виплат військовим сягнула 1,5 млрд грн, не працює ДОЗ - не виготовлюється нова зброя. Всі гроші йдуть на велике будівництво.
 • За 2 роки Зеленського не звільнили жодного сантиметру території, відбувався лише відступ з демілітаризованих зон. Якщо Данілов готовий звільняти Донецьк і Луганськ чому б не розпочати зі звільнення кількох сіл? Насправді Україна повністю відмовилась від тактики повзучого наступу, завдяки якому були звільнені сотні населених пунктів.
 • Реальним звільненням Донбасу ЗСУ займались в 2014 році, коли після наказу Порошенка влітку було звільнено 2/3 території Донбасу і наступ зупинили лише окупанти, ввівши регулярні частини російської армії.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Вересня 2021 року - 21:48
Порошенко оголосив 5 головних напрямків підтримки українців
 • Пенсії, субсидії, захист військових,  лікарів та місцевого самоврядування – Порошенко під час Погоджувальної ради оголосив про п’ять головних напрямків підтримки українців на тлі економічної кризи.
 • Україна отримала 2,7 млрд доларів від МВФ на підтримку економіки без попередніх умов та меморандумів – такі заходи Фонду для подолання коронакризи. Порошенко розглядає ці кошти, як шанс прямо допомогти людям.
 • Пряма допомога людям не тільки підтримає їх самих, але й збільшить їхні витрати на споживання, що допоможе підприємцям, насамперед дрібним, які найбільше постраждали від коронакризи.
 • Найбільш уразливими є 11 млн пенсіонерів, які отримують найнижчі доходи в країні, але водночас мають найвищі витрати на лікування. Підвищення цін на продукти ставить їх на межу виживання.
  П.Порошенко: «Пенсіонери найбільше постраждали від кризи, в них не залишилося грошей на фоні зростання цін на 40-50% на основні продукти харчування. Наша пропозиція: за рахунок коштів МВФ виділити 13-ту пенсію у розмірі мінімальної пенсії всім, хто отримує пенсію нижче середньої.»
 • З огляду на проблеми фінансування армії, що під час війни забезпечує саме існування країни, влада зобов’язана погасити всі заборгованості перед захисниками коштами, наданими МВФ.
  П.Порошенко: «Вперше з 2014 року з’явилася мільярдна заборгованість по виплатам українським воїнам, не підвищене грошове забезпечення. Тоді як в минулому воїн отримував на 60% більше середньої заробітної плати в країні, сьогодні отримує на 27 % менше. Треба негайно розглянути і профінансувати додаткове фінансування грошового забезпечення воїнів».
 • На фоні постійного зростання тарифів влада у бюджеті 2021 року не збільшила, а навпаки зменшила кількість субсидій. ЄС пропонує виправляти ситуацію негайно збільшивши субсидії на оплату ЖКГ.
  П.Порошенко: «За моєї каденції 7 мільйонів домогосподарств отримували субсидії. Сьогодні рекомендують «продати собачку», щоб погасити тарифи, що зросли утричі. Нам треба негайно внести зміни до Державного бюджету».
 • Минулого року кредит МВФ, який надавався на боротьбу з ковід, був розтриньканий на будівництво доріг за завищеними цінами. Справжньою ціною того рішення стали вже понад 54 тисяч померлих. Тепер гроші від МВФ мають виправити помилки 2020 року.
  П.Порошенко: «Ці кошти мають бути спрямовані на підвищення грошового забезпечення лікарів, забезпечення щепленням, ліками і засобами захисту
 • Після 2019 року влада системно обрізає фінансові можливості місцевих громад. У законопроекті 5600 знову намагаються забрати частину надходжень, за рахунок яких місцева влада забезпечує життя регіонів. Вливання коштів МВФ підтримає децентралізацію і тоді ці кошти точно дійдуть до людей на місцях.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Вересня 2021 року - 21:34
Щодо проблем з фінансуванням ЗСУ
 • Ю. Бутусов: «Заборгованість за обов’язковими виплатами військовослужбовцям сягнула 1,5 млрд грн. В частинах, які стоять на лінії зіткнення зупинилися виплати «бойових» виплат. Провалені тендери на поставки дизельного пального і боєприпасів.»
 • Відставка міністра оборони Андрія Тарана є настільки близькою, що почалися переговори з претендентами на цю посаду. Як майбутній міністр оборони розглядається Юрій Гусев. Однак саме його було звільнено в 2016 році з Міноборони за підозрою у корупції.
 • Як пише Цензор, тоді в 2015 році за підозрою у корупційній схемі одночасно з Гусевим проходив і фонд Давида Арахамії, який тепер очолює фракцію Слуги народу. Не виключено, що наразі саме він лобіює Гусева на посаду міністра.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Вересня 2021 року - 17:45
Необхідність покращити фінансування військових
 • Турчинов пропонує припинити шукати "мир" в залитих кров'ю очах тирана, тверезо аналізуючи ситуацію, визначити пріоритетні і дієві заходи протидії агресору.
 • Зняти обмеження на удари у відповідь, бо тільки страх значних втрат може примусити агресора припинити напади та обстріли українців.
 • Повернутися до тактики «повзучого» наступу, уникаючи прямого боєзіткнення з росіянами звільняти українські міста та села.
 • Негайно підвищити зарплати військовослужбовцям, особливо контрактникам, яке й досі залишається на рівні 2019 року. Відновити індексацію зарплат в армії з урахуванням інфляції. Наразі зарплати військових на 27% нижче середньої зарплати в державі, тим часом у 2017 році військові отримували на 60% більше від середньої зарплати в країні.
 • Відновити фінансування будівництва житла військовим. Цього року з 1,2 млрд грн передбачених на такі цілі витрачено тільки 200 млн грн.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Серпня 2021 року - 21:15
По проект закону №5844 Проект Закону про засади державної політики перехідного періоду
 • Фактично цей запропонований урядом закон – це імплементація формули Штайнмайєра в законодавче поле України.
 • Так, наприклад стаття 6 вводить поняття «деокупація населеного пункту (району)», яке потребує встановлення українського контролю над кордоном, що було ключовою пропозицією Штайнмайєра.
 • За статтею 6 міністр оборони України, голова СБУ і міністр МВС доповідають президенту України про відсутність на території окупаційних сил РФ. На підставі цього президент приймає рішення про визнання адміністративно-територіальної одиниці деокупованою.
 • Звертає увагу, що стаття 6 не передбачає встановлення присутності там воєнізованих формувань бойовиків, так званих збройних сил ДНР або ЛНР. Так ніби їх не існує.
 • Тобто, для того щоб Донецьк визнали «деокупованим» не потрібно фізично заходити туди ЗСУ, або НГУ і проводити зачистки – достатньо доповіді трьох міністрів і рішення президента. А потім бойовиків можна назвати «народною міліцією» в акурат після проведення виборів, під їх контролем.
 • Щодо виборів та обмежень на право бути обраними для колаборантів, то норми є більш ніж ліберальними. З одного боку написано, що під обмеження потрапляють особи, що були у складі окупаційних адміністрацій РФ. Але далі написано, що обмеження не поширюються на тих:
 • Хто у складі окупаційних адміністрацій РФ забезпечували життєдіяльність ОРДЛО і не завдали навмисно шкоди життю та здоров’ю громадян. Тобто слідство має доводити мотив, що завжди надзвичайно складно.
 • Хто знаходився у складі окупаційних сил РФ з примусу, або проти своєї волі і внаслідок своєї діяльності в них не завдали навмисно шкоди життю та здоров’ю громадян. Тобто якщо стріляв з примусу (за наказом вогонь) і вбивав, але не мав мотиву – значить невинен!

З такими нормами закону 99% колаборантів, включно з членами армійських корпусів ДНР та ЛНР, - будуть реабілітовані і зможуть балотуватись та бути обраними до місцевих органів влади.

Текст скопійовано!