Щодо можливості заборони РПЦУ, ОПЗЖ та партії Шарія
- Досвід Великої Британії у Другій світовій війні свідчить про можливість повної заборони політичних партій, громадських організацій та ЗМІ, які працюють на користь ворога проти власної країни.
- Попри демократичний устрій свого часу Прем’єр-міністр Уїнстон Черчіль добився заборони Британського союзу фашистів Освальда Мослі та його газет. Очільників партії навіть було інтерновано за межі королівства.
- Європейська солідарність запропонувала законопроекти 5101 та 5102 які створюють законодавчу основу для можливої заборони політичних партій. Громадських організацій, церков та ЗМІ, які поширюють ворожу пропаганду.
- Встановлюється заборона виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора, а також на застосування до релігійних організацій, громадських об’єднань та політичних партій, винних у порушенні цих заборон, в якості санкцій – заборони їх діяльності в судовому порядку
- Закон забороняє виправдання збройної агресії та глорифікацію осіб, що її вчинили. Санкціями є скасування державного свідоцтва про реєстрацію таких юридичних осіб, тобто їх заборона.
- Показово, що запропоновані законопроекти не поставлені на розгляд сесії ВР і навіть відсутні у планах роботи відповідних комітетів ВР. Влада не бажає серйозних санкцій щодо партії Медведчука, або Шарія і тим більше РПЦУ.