Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Вересня 2021 року - 20:57
Щодо заяви прес-секретаря президента Зеленського
 • Жители временно оккупированных территорий Донбасса и Крыма могут голосовать на выборах в Госдуму РФ, если это нужно для их безопасности. Все равно эти выборы юридически ничтожны, заявил в интервью каналу Дом пресс-секретарь президента Владимира Зеленского Сергей Никифоров.
 • Прес-секретар президента не мав права заявляти про зміну ставлення України до голосування її громадян на виборах депутатів Російської Думи. Навіть якщо це його думка він мав утриматися від її оприлюднення до звільнення зі своєї посади, де він сприймається речником президента.
 • Натомість Нікіфоров не просто допустив можливість такого голосування, але й сказав це на телеканалі, що мовить для окупованих територій.
 • Тепер Президент України має уточнити своє ставлення до голосування українців на виборах Російської Думи, бо мовчання після заяви його прес-секретаря буде означати згоду президента з такою позицією.
 • Никифоров про візит Зеленського до ООН: «Он будет принимать решение, исходя из целесообразности. Ведь потратить кучу времени — день туда, день обратно на перелет — ради того, чтобы постоять на трибуне ООН? Конечно, нет. Должна быть какая-то польза.
 • Зеленський прийшов на все готове, але не виказує зацікавленості навіть підтримувати те, що отримав. Наприклад його виступ в ООН був би дуже важливим для розширення Кримської платформи, приєднання до якої є відкритим. Тим часом до КП входять здебільшого країни нашого регіону світу.
Щодо ТСК Безуглої по темі Іловайська та Дебальцева
 • Розгляд питання Іловайська та Дебальцевого в ТСК – це пряма апологія Кремля, захист Путіна та Росії від відповідальності за військові злочини проти України. Це враження підкріплює і фактичне призначення заступником голови ТСК Ріната Кузьміна, соратника Медведчука, розмови якого теж має розглядати комісія. Засідання цієї ТСК неначе спільні партійні збори «Слуг» та прокремлівської ОПЗЖ.
 • Загальновідомо, що єдиною причиною Іловайської трагедії було пряме вторгнення російських військ на територію України в той час, коли Україна ще не встигла і не могла встигнути відновити за чотири місяці війни боєздатність власного війська.
 • Дебальцеве ж, що замислювалося Путіним як найбільша військова поразка України, перетворилося на приклад успішного виведення військ і збереження людських життів. Зокрема, колишній верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал армії США Уеслі Кларк дуже високо оцінив дії української армії в нинішній війні на Донбасі, а операцію в Дебальцеві з точки зору стратегії вважає успішною і такою, що увійде в підручники сучасної військової справи.
 • Минулого року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова – на 200% людина Зеленського – була змушена визнати, що єдиним фактором, який став причиною загибелі українських військових під Іловайськом є пряме вторгнення збройних сил Росії. За рік, що минув, нічого нового до цієї версії Офіс генпрокурора не додав.
 • Але атака на попередників по лінії Іловайськ та Дебальцеве триває та потрібна для того, щоб відволікти увагу суспільства державної зради, яка відбулася влітку минулого року на рівні державного керівництва, коли росіянам з Офісу президента злили інформацію про спецоперацію проти найманців з російського угруповання Вагнера.
 • Таке перемикання уваги ТСК на іншу тему – це прагнення Зеленського замести сліди власного злочину чи злочину свого найближчого оточення, який підтверджує й свіже розслідування всесвітньо відомої телекомпанії CNN.
 • Щодо розмов Медведчука, - розмов з Порошенком немає; реальні дії Порошенка були діаметрально протилежними тому, що в реальності робив Порошенко як Президент та Верховний Головнокомандувач, захищаючи країну; Офіс Президента відмовився задовольнити вимогу адвокатів Порошенка оприлюднити увесь масив розмов; спроби Зеленського втягнути Порошенка в історію Медведчука – це фейки та класичний чорний піар проти Порошенка як лідера опозиції.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Вересня 2021 року - 20:55
Щодо заяви Данілова про можливість звільнення Донецька та Луганська
 • Така заява є нерозумною – військові операції не анонсуються, навіть якщо армія готова їх зробити.
 • Порошенко вже заявляв, що для України питання звільнення Донецька і Луганська – це питання відмови від колосальних жертв мирного населення. Цим Україна і відрізняється від Росії, де в другу чеченську війну майже повністю знищили Грозний.
 • Взагалі Зеленський має визначитись зі стратегією – то він заявляє, що війна в його голові завершена, то його секретар РНБО готовий кинути армію на Донецьк і Луганськ.
 • Насправді військо недофінансоване, заборгованість з виплат військовим сягнула 1,5 млрд грн, не працює ДОЗ - не виготовлюється нова зброя. Всі гроші йдуть на велике будівництво.
 • За 2 роки Зеленського не звільнили жодного сантиметру території, відбувався лише відступ з демілітаризованих зон. Якщо Данілов готовий звільняти Донецьк і Луганськ чому б не розпочати зі звільнення кількох сіл? Насправді Україна повністю відмовилась від тактики повзучого наступу, завдяки якому були звільнені сотні населених пунктів.
 • Реальним звільненням Донбасу ЗСУ займались в 2014 році, коли після наказу Порошенка влітку було звільнено 2/3 території Донбасу і наступ зупинили лише окупанти, ввівши регулярні частини російської армії.
Щодо очікувань від майбутньої зустрічі Байдена і Зеленського

О.Корнієнко: «Ключовою темою майбутніх переговорів президентів України та США стане безпека та долучення американської сторони до вирішення питань деокупації Донбасу та Криму»

 • Нас знову «годують завтраками», обіцяючи майбутні перемоги. Насправді рішення про безпосереднє залучення США до переговорів має бути узгоджене з Росією. Без згоди Путіна нормандська четвірка розширитись не зможе.
 • На жаль, обговорення питань України у двосторонньому форматі між Росією та Заходом уже відбувається без України. Сам факт такого обговорення спростовує брехню Зеленського про самостійність України, адже нашу долю починають вирішувати без нас.

О.Корнієнко: «Ми не відіграємо роль прохачів, бо ми маємо що запропонувати для спільної протидії російській агресії: "Кримська платформа" і відчутний прогрес у забезпеченні та реформування армії…»

 • Кримська платформа закінчилася … прийняттям декларації намірів. Поки-що гора народила мишу. Зеленський переконав би в ефективності Кримської платформи, якби США та інші її учасники посилили санкції проти Росії.

О.Корнієнко: «Газ не повинен перетворитися на енергетичну та економічну зброю проти України з боку Росії. Сподіваємося, що за підсумками саміту знайдемо спосіб усунути цей ризик. Далеко не все втрачено в питанні "Північного потоку-2»

 • Можна погодитись з Корнієнком, що не все втрачено і ПП-2 ще можна зупинити. Порошенко досягав результатів у ще більш безнадійних ситуаціях. 
 • Наприклад як це було зі схваленням угоди про асоціацію в Нідерландах, де референдум не рекомендував уряду це робити. Або як це було, коли Франція повернула гроші Росії за збудовані вертольотоносці типу Містраль.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Серпня 2021 року - 21:15
По проект закону №5844 Проект Закону про засади державної політики перехідного періоду
 • Фактично цей запропонований урядом закон – це імплементація формули Штайнмайєра в законодавче поле України.
 • Так, наприклад стаття 6 вводить поняття «деокупація населеного пункту (району)», яке потребує встановлення українського контролю над кордоном, що було ключовою пропозицією Штайнмайєра.
 • За статтею 6 міністр оборони України, голова СБУ і міністр МВС доповідають президенту України про відсутність на території окупаційних сил РФ. На підставі цього президент приймає рішення про визнання адміністративно-територіальної одиниці деокупованою.
 • Звертає увагу, що стаття 6 не передбачає встановлення присутності там воєнізованих формувань бойовиків, так званих збройних сил ДНР або ЛНР. Так ніби їх не існує.
 • Тобто, для того щоб Донецьк визнали «деокупованим» не потрібно фізично заходити туди ЗСУ, або НГУ і проводити зачистки – достатньо доповіді трьох міністрів і рішення президента. А потім бойовиків можна назвати «народною міліцією» в акурат після проведення виборів, під їх контролем.
 • Щодо виборів та обмежень на право бути обраними для колаборантів, то норми є більш ніж ліберальними. З одного боку написано, що під обмеження потрапляють особи, що були у складі окупаційних адміністрацій РФ. Але далі написано, що обмеження не поширюються на тих:
 • Хто у складі окупаційних адміністрацій РФ забезпечували життєдіяльність ОРДЛО і не завдали навмисно шкоди життю та здоров’ю громадян. Тобто слідство має доводити мотив, що завжди надзвичайно складно.
 • Хто знаходився у складі окупаційних сил РФ з примусу, або проти своєї волі і внаслідок своєї діяльності в них не завдали навмисно шкоди життю та здоров’ю громадян. Тобто якщо стріляв з примусу (за наказом вогонь) і вбивав, але не мав мотиву – значить невинен!

З такими нормами закону 99% колаборантів, включно з членами армійських корпусів ДНР та ЛНР, - будуть реабілітовані і зможуть балотуватись та бути обраними до місцевих органів влади.

Хто підписав формулу Штайнмайєра і що вона значить?
 • Україна вперше офіційно погодила текст формули Штайнмайєра 1 жовтня 2019 року – про це заявив сам президент Зеленський на терміновому брифінгу того ж дня. Пізніше стало відомо, що таким чином була виконана основна умова Путіна для проведення Паризького саміту голів держав Нормандського формату, у якій взяв участь Зеленський.
 • Протягом 4 років президент Порошенко уникав згоди на формулу, але не пройшло й півроку, як президент Зеленський здав цю стратегічну позицію, щоб «подивитися в очі Путіну».
 • Формула Штайнмайєра суперечить Берлінським домовленостям голів-держав Нормандського формату за якими вибори в ОРДЛО можливі тільки після виведення окупаційних військ та роззброєння бойовиків.
 • З формулою вибори проводяться під контролем діючих керівників ОРДЛО і в день їх проведення вступає в силу закон про особливий порядок самоврядування на тимчасовій основі. Після підтвердження ОБСЄ, що вибори були вільними, закон з тимчасового перетворюється на постійний.
 • Формула Штайнмайєра суперечить самому закон про особливий порядок, адже за ним нові особливі повноваження місцевих органів влади настають лише ПІСЛЯ виведення іноземних військ та роззброєння незаконних воєнізованих формувань.
 • Несподівана заява канцлера на брифінгу із Зеленським у Берліні виявила приховані зобов’язання, які Зеленський дав на Паризькому саміті у грудні 2019 року. Це означає, що заяви президента про те, що він не поступився інтересами України, були брехнею.
 • Насправді Меркель нагадала, що Зеленський пообіцяв імплементувати формулу Штайнмайєра в законодавство України і не виконав свою обіцянку,
 • Банкова розіслала тези залежним спікерам та експертам, яким запропоновано брехати, що формулу нібито погодив Порошенко в Берліні у 2016 році. Це не так. Там було оприлюднено текст, але п’ятий президент жодного разу з цим не погодився і нічого не узгоджував на відміну від Зеленського.
Текст скопійовано!